Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кухненски ножове. Търся хубави.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Масат.
    не е за възрастна жена, иска си пиниз.
    На Кольо варианта е по добър.
    В лидъло пускат едни конусни джвъкни за точене - тях ще може да ползва.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Не били компютри а компоти...

      Да, май това за което спомена Кольо е мабаш на място а както казах тя трябва да си има такова.

  • #77
    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
    Трамонтина? Тримонтина? Нещо такова.
    Бразилски пишеше на тях.
    Баш от куфланд купих за лев-два трамонтина със седем-осем сантима извито като орлов нокът острие. Видя ми се подходящо за зеленчуци - чистене на чушки, картофи, ябълка да срежеш. Е, сега е любимото ножче на жена ми, ако и да се сряза няколко пъти вече с него

    Коментар


    • #78
      https://solingen-tools.com/smiths-us...60f9e381c88eac

      Е такова пускат в лидъло. По евтино беше там май. Това е пила повече отколкото масат, но това са подробности. Идеята е че става за жена да тръкне острието с него при нужда.

      ПП предвид цената, по добре това. Не знам дали работи, но си струва да се пробва за 7 кинта.
      https://spestete.bg/%D0%B5%D0%BB%D0%...fty-sharp.html


      ​​​​​​
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #79
        От 'лихтрическите едно изхвърлих. Няма нищо общо с представата ми за точене на нож. Като е за ежедневно или за по скапаните ножове ползвам едно такова (няколко си купих и ги държа навсякъде ):
        https://noj.bg/Tochilo-LANSKY-LCSTC

        Имаше ги в Била по10-на кинта. Има всякакви китайски, но реших поне надписа да му е хубав. А за читавите ножове - на камъка. (първо на единия, после на другия).
        Последно редактирано от mdim; 25-01-21, 20:06. Причина: Много главни букви накуп
        Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
        Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

        Коментар


        • #80
          Първоначално публикуван от mdim Преглед на мнение
          ... А за читавите ножове - на камъка. (първо на единия, после на другия).
          Това за мен и за жена е ракетна нАука.
          Иначе толкова често съм го чувал, че вероятно е вярно.

          И я да използвам темата, така и така се разписах у нея:

          С какво или направо кой може да ми заточи ледерман0?

          Дори не си помислям аз да го правя.

          Преди 7-8 години дялкаше лист хартия без проблеми.
          И сега ще се сцепя палеца с него ако не внимавам докато си режа мезето но въпреки това не е като "едното време".
          Знам, че едно нещо работи ли не се бара ама все пак след толкова време мисля, че заслужава внимание?



          Враг усраине

          Коментар


          • #81
            Ако искаш сам има едни точила с фиксиран ъгъл
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Дай туба нещо, линк да видя...
              Не държа да си извадя око по време на корона истерия

          • #82
            https://youtu.be/zJsTit6AUuM
            Първия клип който ми попадна. Принципа на работа е еднакъв
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #83
              Пък за начинаещи точилари китайците продават таквоз:
              https://www.ebay.com/itm/Kitchen-Kni...72.m2749.l2649
              Но на мен нещо не ми се получава с него, въпреки че на снимките изглежда супер. Просто бях решил да си правя стойка, която да позволява спазване на ъгъла (има много из нета), но като видях това горе в линка реших, че може да мина с него. Не е първото нещо от ибей, дето е пробвано и отписано (и май няма да е последното).

              Та все някогиз ще стигна до туй:
              https://www.google.com/url?sa=i&url=...-YQjRx6BAgAEAc
              Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
              Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

              Коментар


              • #84
                Пичове, майка му и сега си ползва тъпи ножове, мислите ли, че ще започне да ги точи на тези "специализирани" джаджи?

                Ето за какво говоря аз:

                Точило за ножове BRIO - eMAG.bg

                Прекарваш няколко пъти ножа в улея, и започва да реже.
                Както казах-след 10-15 минавания пак трябва да се заточи на камък, ама може и да не. А ако колегата съвсем не може-има си щандове които предлагат заточване на ножове. Не вземат скъпо. веднъж в годината, а може и на две години, и ножовете пак са като нови.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #85
                  аз също не мога да точа ножове, а съм напоръчал най - различни пособия. Най-лесно е на това точило, сипваш вода във ваничката и прокарваш острието 5-6 пъти

                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #86
                    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                    Народе, в един от плод-зеленчуците, мисля куфлант ...

                    Мерси!
                    В нашия плод–зеленчук е друга примоцията.

                    Дизелов Jeep, не е Jeep.

                    Коментар


                    • Esper
                      Esper коментира
                      Редактиране на коментар
                      Да, и в нашият селски показен плод-зеленчук ги забелязах днес, май към 50лв.
                      Тези долу ми се видяха по-практичен избор и не толкова заради цената.
                      Важното е да има кой да работи с тях

                  • #87
                    Точенето на камъни не е рокет сайънс все пак, а и създават правилни и (евентуално) нужни навици! 2 камъка с разлинча едрина решават въпроса с остротата на кухненските ножове за години...
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #88
                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Пичове, майка му и сега си ползва тъпи ножове, мислите ли, че ще започне да ги точи на тези "специализирани" джаджи?

                      Ето за какво говоря аз:

                      Точило за ножове BRIO - eMAG.bg

                      Прекарваш няколко пъти ножа в улея, и започва да реже.
                      Както казах-след 10-15 минавания пак трябва да се заточи на камък, ама може и да не. А ако колегата съвсем не може-има си щандове които предлагат заточване на ножове. Не вземат скъпо. веднъж в годината, а може и на две години, и ножовете пак са като нови.
                      Ей това е точилото. Има го в Кауфлана, пускат го от време на време на промоция, аз го взех за 7 лв. Идеално е за прости ползватели като мен. Относно Трамонтина, взех си мачете тяхно за джунглата на село, ми като за 26 кинта с куриера е повече от добро. Иначе от кауфа пак си взех един нож, не му помня марката, дръжка синьо-сива нещо като гумирана - голяма работа. Аз не обичам да се занимавам с точене, този изкарва много дълго без, за мезета е идеален.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #89
                        Имам такова точило, някакво немско.
                        По колко пъти прекарвате ножа на грубото и на финното ?
                        Понякога не върви лесно ножа и задира като че ли или аз не правя нещо като Ората...?
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • Asen Kushlev
                          Asen Kushlev коментира
                          Редактиране на коментар
                          В указанието пишеше 2-3 пъти, после евентуално пак толкова на финишното. Даже май 1-2 минавания беше. И при мен понякога позадира, понякога върви все едно нищо не се точи. Предполагам на някои подбивания и кривини от употребата позапъва., та дори и микроскопични да са.

                        • cnc82
                          cnc82 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ще пробвам така, че аз досега поне 10-20 минавания правех 😁.

                      • #90
                        Айде мама се сдоби с ей този комплект - имаше го до днес.
                        Нямам идея дали е прИмоця или просто си го има.
                        Както писах към 35лв но беше последен.

                        Потърсих точила като това от голямата снимка по-горе но нямаше.
                        Имаше само онова, как му казахте... Масат? Не съм купил, май вЕрно не е за жена това.
                        Ако се спъна някъде в точила като коментираните ще и взема едно.




                        P.S: И точило си намерих в бау-мяу, Юин, на околомръсното.
                        Впечатлен съм от лекотата с която се работи и резултата.
                        Това всеки, дори дилетант като мен може да го ползва!



                        Последно редактирано от Esper; 26-01-21, 18:17. Причина: Допълване.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • IvanIvanovi
                          IvanIvanovi коментира
                          Редактиране на коментар
                          нали слагаш водичка във ваничката?

                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          О, да, благодарение на това, че си го написал, мерси!
                          Едва ли щях да се сетя.
                          Вероятно го пише и на кутията ама кой ще чете упътвания?!?

                          Ще предупредя и нашите!

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X