Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кухненски ножове. Търся хубави.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от Георги Донев Преглед на мнение
    Тия, дето предложиха "Солинген",
    се скриха. Не искам да коментирам измамници.
    Жена ми харесва едни "цигански" ножчета, с пластмасова дръжка. Точа ги на седмица. Вече около пет години работят. Искам да взема още от тях, ама циганите ги няма...
    Като каза за "циганските", занаятчийски ножове правят в Костенец. Иван Радев има има и сайт, доставят по интернет. Готварски не съм купувал, но имам сгъваеми и туристически - много са прилични и цените не са като за произведения на изкуството.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от Георги Донев Преглед на мнение
      Тия, дето предложиха "Солинген",
      се скриха. Не искам да коментирам измамници.
      Жена ми харесва едни "цигански" ножчета, с пластмасова дръжка. Точа ги на седмица. Вече около пет години работят. Искам да взема още от тях, ама циганите ги няма...
      Солинген имаха много китайски ментета с променливо качество,ама откак сме в Европа-няма.Имам оттогава подобен такъв,имам и оригинал,еее... нямат нищо общо.Имам подобен нож,на повече от 5-6 години,със зъби,не се заточва.Много съм доволен https://burgas-solingen.com/index.ph...oducts_id=3998

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Ама от благородна стомана ли е?

      • krassitch
        krassitch коментира
        Редактиране на коментар
        От лентова стомана е.Благородна стомана е общо название за неръждаема стомана за ръчни часовници и техните верижки,ножове и др изделия.Конкретните параметри са търговска тайна...Аааа, и бижута има.Та кое е смешното?

    • #33
      https://www.knivesandtools.fr/fr/pt/...-5-4063-18.htm

      Ето такъв искам да си купя. Дали има някъде в България?
      Георги Донев, 0889 437 687
      Nissan Patrol Y60

      Коментар


    • #34
      Такъв тип нож, или точно Викторинокс? Такива ножове има по китайските магазини (те са си китайски стил), Викторинокс не съм виждал, но винаги можеш да се свържеш с представителите им тук.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #35
        Pirge имат различни серии и са много добри за парите си.

        Коментар


        • #36
          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Такъв тип нож, или точно Викторинокс? Такива ножове има по китайските магазини (те са си китайски стил), Викторинокс не съм виждал, но винаги можеш да се свържеш с представителите им тук.
          Кйтайски тип. Много са удобни да си смачкаш чесъна и с един замах да го прибереш от дъската. Пък и каквото друго да е нарязано /лук, магданоз/ бързо се взема. Гледал съм го по готварските предавания.
          Георги Донев, 0889 437 687
          Nissan Patrol Y60

          Коментар


          • #37
            Аз бих препоръчал маааалко по-малкото острие,същата форма,но не е толкова ммммм висок ножа и пак става за целта - мачкаш с него и пренасяш каквото си нарязал.

            Усуба на Японски,имам такъв на Шун,много приятно ножле
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #38
              Вчера ми доставиха един, сравнително евтин, около 24 лв с доставката. Лек, тънък, и достатъчно широк. Работи добре, щото се порязах на първото миене! Нямям опит явно, малко готвя.
              Ще поръчам още един от този тип. Да си начеша крастата.
              Сега трябва да реша друг проблем - голяма дъска за рязане, желателно правоъгълна. Поне 60х40 см, задължително от цяло дърво, не лепена. И дебела.
              Георги Донев, 0889 437 687
              Nissan Patrol Y60

              Коментар


              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                e, покажи придобивката де.
                за дъските, след множество сменени, сега всички са ми от бамбук, най-държеливи се оказаха, не се кривят и най-важното - не попиват миризмата на рязаното

            • #39
              https://lesno.org/%D0%BA%D1%83%D1%85...BB%D0%B5%D0%BD

              Ето този е, не го смятайте за реклама, ако може.
              А бамбуковите дъски не са ли лепени?
              Георги Донев, 0889 437 687
              Nissan Patrol Y60

              Коментар


              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                сигурно са лепени, не знам, за мен са важни други качества...... наскоро си купих много добре изглеждащи орехови дъски, оказа се че са много меки и сега са целите на дълбоки резки за 1 месец ползване, а имам бамбукови на незнайни години и не са така.

            • #40
              И аз съм за бамбуковите. Лепени са, но от това не произтича никакъв проблем. Дъска широка 40см едва ли ще намериш, а ако намериш ще се изметне на десетото мокрене, след още време най-вероятно ще се и сцепи. Бамбуковите са трислойни, лепилото не знам какво е, не не ми се е разлепвала, а бамбука се оказва невероятно твърда дървесина.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #41
                Маслина е много добър избор за цяло дърво.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • Кольо
                  Кольо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Имайки предвид колко години трябва да расте маслина за да може да се извади от нея дъска 40 см-цената на това ще е силно перверзна...

              • #42
                Ореха си е мек, не става за дъска за рязане. Буковата дъска е за тази работа.
                Банбуковата е твърда но съсипва ножа.
                Хубави и евтини са трамонтина.
                Лесно се изхабяват но и лесно се точат.
                Много закален нож трудно се захабява но и трудно се точи.
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #43
                  4 дъски добри имам,другите талпи не ги броя,3 са лепени,1 е цяла и леко сцепена,строши ми се в сака при транспорт,не виждам проблем при лепените
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #44
                    Лепените а ги изми в миялна, на втория път излизат на части
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • Krelion
                      Krelion коментира
                      Редактиране на коментар
                      Дъска в миялната!?Ъпсурт!Само със студена вода!

                  • #45
                    Според този , лепените дъски са "вечни"
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X