Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кухненски ножове. Търся хубави.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Тоя не го знам с какво лепи, но се съмнявам.
    оня ден се разпадна една от ИКЕА на първо миене в миялна.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Е то от ИКЕА какво да очакваш

  • #47




    моите са от този тип, не се разпадат
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • cnc82
      cnc82 коментира
      Редактиране на коментар
      Някой спомена , че бамбука е много твърд , не се ли захабяват бързо ножчетата..?

    • Krelion
      Krelion коментира
      Редактиране на коментар
      Аз си мислех ,че тук се говори за Дъски,а не за подложки за рязане!?

  • #48
    Е значи или моите миялни са магически или вие имате некви супер ултра дъски които държат на влага + висока температура и не се измята дървото им хич.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • davc
      davc коментира
      Редактиране на коментар
      Измятане и разлепване са различни работи. Именно масивът подлежи на измятане (и без висока температура даже), а многослойните не се деформират защото слоевете са кръстосани. Разлепването е въпрос качество на лепилото.

    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      Като шперплат може да е бамбука.
      Който е трева.
      Другите от дърво са слепени странично блокчета. В общия случай дори без нут и перо. И понеже никой не се вълнува дали са леви или десни се измятат различно и няма лепило дето да го държи това.

    • davc
      davc коментира
      Редактиране на коментар
      Трева, трева - предостатъчно компактна целулоза.

  • #49
    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
    Ореха си е мек, не става за дъска за рязане.
    То затова орехът е класика като материал за резбоване (и липата).
    Последно редактирано от davc; 20-08-20, 21:58.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      нищо немско няма в "Немски център" освен името. Китайски стоки, преоценени в може би германски магазини, защото някои от тях имат етикети на немски. Покрай тях пробутват какви ли не боклуци...... нещо като левчето, дето в него няма нищо за 1 лев

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Затова и от орех се правят прикладите на пушките-лесно се зарязаят чертите които показваъ колко живота е взела пушката.

  • #50
    За ножове немските са хубави, това е най-добрата стомана след японската, пък и германците все още правят качествени неща. Гледам, че има някаква верига магазини "Немски център", нямам лични впечатления.

    За дъска за рязане има стъклени, ако си намериш качествена, не тия с картинките и не евтинийка. В Амазон продават едни дето пише че са на практика неразбиваеми и си е така - тази вкъщи е падала от кухненския плот и нищо й няма, но е от много отдавна и не знам марка/производител (от времената когато в магазините продаваха качествени неща е ). Става и да сложиш топла тенджера на нея. На размер са 40х50см някъде и изглеждат нещо такова:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:download.jpg
Прегледи:465
Размер:8.0 КБ
ID:6637418
    От дървените дъски такива от явор и ясен са най-твърди. А и да не са - голяма работа, това са неща дето като ти омръзне си вземаш ново.

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Много става ако ножа ти е 5 лева,на това да режа с КЕФ няма как да стане,мога само да режа обаче

  • #51
    Е-е, стъклото вече безотказно ще @б@ва ножовете.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • Asteri
      Asteri коментира
      Редактиране на коментар
      Е създаваш си навик от време на време да им даваш леко заточване, само няколко врътки стигат ако се прави периодично, става за по-малко от минута.

    • piron45
      piron45 коментира
      Редактиране на коментар
      Че ти ако не намериш време за точене, жената все ще намери кой да и ги наточи

  • #52
    Имам две орехови, масивни. Красиви. Яки.
    Ама жената казва, че като режа на тях, остава дъх на орех, ако нарязаното стои 2-3 часа. Като ги измия, на сушилника остават кафяви капки, и тя пак се "възбужда". Не е решение, защото ме мързи да прехвърлям нарязаното в чинии, и го нося с дъските - домати, краставици, мезета, и т.н. И все имаме тема за разговор... Вместо "пак ли пи?"...

    А за стъклени не съм и чувал, признавам си. Може това да е решение, ще точим ножовете по-често. Но като гледам дъната на чиниите, в които си режем месата, колко са надрани, трябва да е яко стъкло. Готов съм за експерименти.

    Да допълня - дъска за рязане не се мие в съдомиялна, казвам го от опит .
    Георги Донев, 0889 437 687
    Nissan Patrol Y60

    Коментар


    • piron45
      piron45 коментира
      Редактиране на коментар
      Имам голяма огнеупорна стъклена дъска, но я ползваме само за подложка на горещи съдове. Не бих си смазвал ножовете на нея.

  • #53
    Първоначално публикуван от Георги Донев Преглед на мнение
    Да допълня - дъска за рязане не се мие в съдомиялна, казвам го от опит .
    То си го и пише в упътването на всяка миялна машина.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      При мен най много мезета и скара е видяла една дъска която е парче кофражна дъска.

    • davc
      davc коментира
      Редактиране на коментар
      Тези от час по трудово са букови (най-евтиният материал, който става за нещо) и аз си имам, подозирам, че и бичимът им е еднакъв с вашите - с форма на листо.

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Тц, нашите са с формата на жълъд.
      Ама все таз де. От много години ползване дървесината се е импрегнирала 100%, и нито вода нито препарати я плашат.
      На шурея стои(съученици бяхме, и ги правихме заедно), даже днес я ползвах, супер дъска си е. Трябва да на 40 години, или почти толкова.

  • #54
    Сетих се, като се замислих за стъклото. На времето /преди десетки години/, в къщи режехме на едно стъкло от вратата на "Ниса". Те са без извивки., изкара много. Бях забравил.
    Имам странични стъкла от "Нисан Патрол", и те са без огъване. Отивам да взема едно, ще пробвам, и ще докладвам.
    Георги Донев, 0889 437 687
    Nissan Patrol Y60

    Коментар


    • #55
      Първоначално публикуван от Георги Донев Преглед на мнение
      Вместо "пак ли пи?"...
      Ма тя Мариела не знае. ли че ти не пиеш? Ако изглежда, че си пил, то е щото се правиш
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #56
        Дъски за профи употреба, пък и домашна само пластмасови. Лесно за потдръжка и хигиеничо.

        Коментар


        • ak101
          ak101 коментира
          Редактиране на коментар
          Защото бъркаш рязането с поднасянето.

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Аз и в момента съм си поднесъл петроханчето направо на дъската. За мен си има особен чар в това-мезето да си е на дъската на която е рязано.
          Ма то какво поднасяне-дъската си ми стои на бюрото с компютъра, ножа и той, май само мръвката поднасям към бюрото...

        • NovemberCharlie
          NovemberCharlie коментира
          Редактиране на коментар
          Ела го поднеси на нашата дъска - тежи 4 кг.

      • #57
        За кухненските ножовете - не мога да доложа точна информация, за купешки. Само мога да потвърдя, че тези на Purdei или не знам там как се произнася точно, са хубави, за цената си и то доста. Инак, основно, ползвам няколко, които са изработени от български майстори - от ELMAX и RWL 34. Маняк съм на тема ножове и то голям, ама и дъските трябва да са на ниво. Баща ми беше дърводелец и преди 15тина години имаше поръчка за маси, за една верига бензиностанции. За плотове бяха платени и поръчани няколко кубика от Италия, варен(парен) дъб. Цената за кубичен метър беше около 1500 евро тогава. Плоскости, представляващи отделни летвички, слепени по някакъв начин. Спомням си, че оставаше брак и от този брак, баща ми направи десетки дъски за рязане - С размери 25/35/4см и 30/45/4см(приблизително) с фрезован канал по края. Що са ме иврили и молили и що дъски сме раздали на приятели... оставихме си три за ползване. На зверска експлоатация, за близо 15 години, не са мръднали! Много инат дърво!
        Последно редактирано от ivodianov1992; 21-08-20, 20:45.
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • ivodianov1992
          ivodianov1992 коментира
          Редактиране на коментар
          Точно, да, от бук имам други, тези са от дъб! Варен дъб!

        • davc
          davc коментира
          Редактиране на коментар
          Редактирал си си публикацията. Първо пишеше за парен бук, затова и направих коментара си. А понятие "парен/варен дъб", не съществува. Такава обработка на дъб няма смисъл (че и би навредила на параметрите му). Вероятно имаш предвид интензивно/индустриално сушен (в сушилня).

        • ivodianov1992
          ivodianov1992 коментира
          Редактиране на коментар
          Да, така ми е останало, но си спомням, че беше екзотика през време оно и идваше от Италия.

      • #58
        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
        Дъски за профи употреба, пък и домашна само пластмасови. Лесно за потдръжка и хигиеничо.
        Пластмаса в никакъв случай. Нито за рязане, нито за поднасяне. Като режеш, и тя се нарязва. И с мезето ядете и пластмаса. При поднасяне на пластмасова дъска мезето дърпа от нея някакви ненаситени полимери, и пак ядете пластмаса.
        Абе оня ден на Гавраилово рязахме на вестник, с един ръждясал нож. Още нищо ни няма...
        Георги Донев, 0889 437 687
        Nissan Patrol Y60

        Коментар


        • Veni1
          Veni1 коментира
          Редактиране на коментар
          Абе ти внимавай все пак - нали знаеш какви вестници се навъдиха вече.....

        • ak101
          ak101 коментира
          Редактиране на коментар
          Не и пластмасата за хранителни цели. Не режеш върху парче от акумулатор все пак.

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Имах колега който си увиваше някакво си там ядене във вестник. И то не какъв да е, а Чук-Чук, или подобните му.
          Та често се случваше някоя мацка да се е разчекнала срещо фотото и всичката прелест на пичката и да се вижда от ясно по-ясно.
          И нашия сипваше точно там солта, и си топеше хапката...
          Казваше, че така било по-вкусно, явно вида на вестника има значение

      • #59
        От темата реших да си купя ножчета Трамонтина.
        Поръчах си някакви от сайт по размерите които исках.
        За 36 лв - 4 броя.
        Да кажа, че на прима виста съм очарован от качеството спрямо нищожната цена..
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #60
          Някой ползвал ли е Cold Steel Kitchen Set?

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X