Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кухненски ножове. Търся хубави.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Пластмасовата дъска е задължителна за рязането на пилешко месо поради хигиенни причини. Сурово пилешко никога не се реже на дървена дъска, защото дървената дъска трудно се почиства от салмонелни бактерии. Винаги обработване пилешкото на специална за целта пластмасова дъска.
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      Аз съм живял в Йемен, не можеш да ме уплашиш с липса на хигиена. )))
      Но по насср трябват поне три дъски

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      По насср, по масср, по тасср, бля-бля.
      Откак се помня на село има парче талпа, на което се сече де що има месо за сешене-ребра, кости, глави от прасета и телета, патки, кокошки(ако има за сечене де), като дете го ползвах като дърводелски тезгях...
      И които сме на възраст да сме живи-живи сме, даже дебелеем.

      То мЕсо да има, и на пръстта ще го разфасовам, мамка му. После едно измиване, и нищо му няма.

    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      Кольо, не всичко което ти е ново или странно, е задължително лошо. Това с различните дъски е от добрите неща.

  • #62
    Коле, аз ти казвам, че месо не се мие!
    Може някакви маринати после, ама леко.
    Отклоняваме се от темата. Да кажа - неизмито месо на жар...
    Георги Донев, 0889 437 687
    Nissan Patrol Y60

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Абе ако го овъргалям в пръстта няма начин да не го измия.
      Също и като вадя червата ако срежа някое, и месото се олайняни-пак ли да не го измия?
      Ако е нотрмално месо, без никакви оцапвания-и аз не мия, няма нужда, но при тези случаи...

      А с Търтьо живеем явно в различни светове.
      Аз съм нещо като контрагъзар, на всичко отгоре имам психически проблем да правя тоно обратното на общоприетото от тълпата. От това само си патя, ама такъв ми е характера, кво да го правя.

    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      Не бе младеж. Ставаше въпрос за ресторант.
      У вас ако искаш и ръцете не си мий. Когато обаче от теб зависи здравето на други хора нещата не седят по същия начин. Затова и за ресторант това с многото дъски е нещо хубаво.

  • #63
    Първоначално публикуван от Георги Донев Преглед на мнение
    . Да кажа - неизмито месо на жар...
    Даааа! Ама ако току що си го отрязал от прасето което преди малко е квичало. А от магазина си го мия задължително.
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #64
      Половин Северна и повечето Южна Америка реже на талпа на улицата в жегата,течаща вода няма,вкусно си еВе капаците........па не съм умрял.

      Не споря за повечето дъски,в нас както казах имам няколко ма пластмаса нямам и няма да имам,за стъкло и дума да не става
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • rosen_offroad
        rosen_offroad коментира
        Редактиране на коментар
        Най гнусно ми е било в Янгон - Мианмар.

        Пазар където продават месо наобед, температура на въздуха 35 С, смрад се носи на километър, мухи зелени накацали по трупове на умрели окачени за продан животни и риби

      • davc
        davc коментира
        Редактиране на коментар
        То не е фатката в бройката, ми за отделните работи - отделни дъски. У дома отделна дъска имаме само за рибата, инак дъските са десетина може би. А-а, отделно е и едно трупче за сечене, но не на хигиенични основания, ми щот е от талпа десятка

    • #65
      Опс грешка, оказва се че не е Янгон а Сиануквил Камбоджа
      Извинявам се на Мианма.....



      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_0021.JPG Прегледи:0 Размер:106.3 КБ ID:6639365Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_0022.JPG Прегледи:0 Размер:99.5 КБ ID:6639366
      Прикачени файлове
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #66
        Оказва се че само аз май съм с леки касапски отклонения и режа с една Мора ...

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Зависи какво режеш и къде го режеш,аз имам 2 Мора,любимеца на кьмпинга,единия е дебелото острие.

          За тънки мезета обаче,за обезкостяване,за меки домати.........е няма да е мората

      • #67
        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
        Даааа! Ама ако току що си го отрязал от прасето което преди малко е квичало. А от магазина си го мия задължително.
        Аз магазинското избягвам да го мия. Жак Папен казва за миенето на пилета, че във Франция не би го направил и че като се сготви на около 400F (около 200С) за повече от час, смята че ако някоя бактерия е успяла да оцеле, то тя заслужава да живее.

        https://youtu.be/H7mtEoMFJ60?t=69

        За ножовете, май любимите са ми няколко китайски дамаскини от ибея с VG10 стомана по средата. Бавничко се точат (камък grit 2000/8000)

        А end-grain дъската, която по-рано бе спомената наистина е вечна, но си иска своята грижа (и да не се мие в миялна естествено).
        Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
        Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

        Коментар


        • #68
          Народе, в един от плод-зеленчуците, мисля куфлант са "пуснали" комплект такива кухненски ножове, 4 или 5, с пластмасови (шарени) дръжки на цена около 35лв.
          Нищо не разбирам от "чикии" а бих купил за мама един комплект, че нейните даже аз виждам как за нищо не стават!
          Струва ли си да ги взема от там?
          Сори но не снимах комплекта. Но марката е тази...

          Мерси!
          Враг усраине

          Коментар


          • #69
            Що да не. Очевидно не е капризна. Особено ако някой ги точи ще вършат работа.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #70
              Не само не е капризна а дъртите освен всичко друго не обичат и да хвърлят.
              А вероятно голяма част от тях са за боклука, при това са сбирщайн.
              Та се чудех дали да не и направя един подарък с еднакви и за предпочитане хубави.
              Затуй питам - за тази марка бях чел, може би тук, че не са лоши!

              Враг усраине

              Коментар


              • #71
                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                Не само не е капризна а дъртите освен всичко друго не обичат и да хвърлят.
                А вероятно голяма част от тях са за боклука, при това са сбирщайн.
                Та се чудех дали да не и направя един подарък с еднакви и за предпочитане хубави.
                Затуй питам - за тази марка бях чел, може би тук, че не са лоши!
                А коя е марката?
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #72
                  Трамонтина? Тримонтина? Нещо такова.
                  Бразилски пишеше на тях.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #73
                    Трамонтина са им добри нещата без да са нещо хипер ултра.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • Кольо
                      Кольо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Това е може би-най-доброто от бюджетните марки.
                      Даже минават за маркови.
                      Вземай без притеснения, доста са добри като за кухня и непретенциозна домакиня.

                  • #74
                    Имам няколко и съм доволен, при положение, че съм капризен на ножове. Не ги ползвам за всичко, но за некапризен човек комплект би трябвало да е супер. Не са от най твърдите, съответно лесно се точат със 'сяк'ви купешки стъргалки за точене.
                    Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
                    Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

                    Коментар


                    • #75
                      Е, звучи като да стане покупка.
                      Дори предвид мотото ми, че от плод-зеленчука техника не се купува.
                      Ама то и за ножа не може да де каже това...

                      Може би мастар ще трябва да и взема, че и солинген да са пак трябва да се точат понякога.

                      Пак в същият плод - зеленчук имаше но марката не беше същата и нямам дори спомен какъв беше.
                      Към 10лв.
                      Какъв тул за острене бих могъл да взема на за възрастна жена с който сама да си подържа ножовете?

                      Мастар за 10лв има ли шанс на става за нещо?

                      Сори ама наистина съм абсолютен лиак по темата.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • Кольо
                        Кольо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Едно време имаше "тул" отварачка с едни нанизани шайби като на танк тигър ролките на веригата-демек-застъпват се. И като прекараш няколко пъти ножа през тула-става остър. Дисковете са от яка стомана нали, и отнемат материал. Има ги и в доста по-съвременни варианти.
                        Е, веднъж в годината ще трябва да ги минеш през камъка за да отъниш острието, ама не е кой знае каква занимавка, а и ще го правиш за майка ти.

                      • Esper
                        Esper коментира
                        Редактиране на коментар
                        Тя май дори има такава отварачка, от соца. Помня я.
                        А щом я помня няма шанс да я е хвърлила

                        ОК, благодаря! Утре ако не са разграбили чекиите в плод-зеленчука ще и взема комплект ножове.
                        Чувал съм, че не е добра идея за подарък ма тя е кулинарка и това може да се пренебрегне!

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X