Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно пушените продукти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Тинката Преглед на мнение
    От: Относно пушените продукти

    Здравейте на всички,
    Купих си такава машина за опушване на месо тук заедно със долен електрически нагревател за триците.
    Имам няколко въпроса относо пушенето с нея.... До колкото четох има горещо, топло и студено пушене...
    Според производителят тя подържа топло и студено пушене.... за съжаление няма никаква документация към машинка и ще помоля хората, които имат същата ако може да споделят разни пинизи...
    Та на въпросите ако не използвам нагревателят, сложа запалени въглени в сандъчето, не би ли ставало горещо пушене?
    Другият въпрос разликата между топлото и студеното пушене при тази машинка единствено в температурата на пушене ли е или има и други неща, до колкото прочетох студеното се прави на хладно място и вътре в пушилнята трябва да се поддържа между 12 и 20 градуса максимално, а при топлото от 40 до 80 градуса в зависимост от това какво се опушва...
    И последен въпрос, нагревателя се ползва само отначало докато затлеят стърготините или е постоянно включен.

    Благодаря предварително
    И аз имам такъв уред от ИТА, но има много загадки, но явно темата е замлъкнала и няма интерес към нея. Надявам се някой да я види и да прояви интерес и да получим отговори на тези въпроси!
    За да се запали дървесина температурата надхвърля 100 градуса, а като я подържам на 80 не се пали и няма дим.
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

    Коментар


  • Домашно пушени свински бузи. 24 часа в сол и захар. На 1 литър вода 100 гр сол и 25 гр. захар. После в опушвача за 90 минути на 100 градуса.



    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • Не съм я забелязал таз тема. Бузите са супер.
      А това е от вчера, малко свински вратлета 4-5 часа на 135 градуса и после още 2-3 часа в станиол. Дърпаното свинско бързо свършва. И малко фасул за гарнитура...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20221029_115134.jpg
Прегледи:141
Размер:717.1 КБ
ID:6897406
      Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
      Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X