Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самардалата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: До: Самардалата

    Самардалата ми е позната като суха подправка, може би примесена с малко сол от България!Не знам дали е същото,но преди 4 години правих 5 кила свинска наденица,малко по дебела от карначетата по това време на годината с прясна Левурда (Allium ursinum L.) Синоними. Див чесън, мечи лук, горски чесън.Потапя се за 20 минути в топъл около 78 градуса костен бульон и после се пече на скарата!Клиентите си облизаха пръстите и още го споменават и питат кога отново ще ги приготвя!

    Коментар


    • #92
      От: До: Самардалата

      Първоначално публикуван от El Greco Преглед на мнение
      Самардалата ми е позната като суха подправка, може би примесена с малко сол от България!Не знам дали е същото,но преди 4 години правих 5 кила свинска наденица,малко по дебела от карначетата по това време на годината с прясна Левурда (Allium ursinum L.) Синоними. Див чесън, мечи лук, горски чесън.Потапя се за 20 минути в топъл около 78 градуса костен бульон и после се пече на скарата!Клиентите си облизаха пръстите и още го споменават и питат кога отново ще ги приготвя!
      Кое се потапя колега,подправката или наденичката?

      Коментар


      • #93
        От: До: Самардалата

        "Кое се потапя колега,подправката или наденичката?" Прясно напълнените наденици или карначета, в зависимост от диаметъра на червото!Извинявам се,но повечето смятам са ме разбрали!

        Коментар


        • #94
          От: До: Самардалата

          Първоначално публикуван от El Greco Преглед на мнение
          Самардалата ми е позната като суха подправка, може би примесена с малко сол от България!Не знам дали е същото,но преди 4 години правих 5 кила свинска наденица,малко по дебела от карначетата по това време на годината с прясна Левурда (Allium ursinum L.) Синоними. Див чесън, мечи лук, горски чесън.Потапя се за 20 минути в топъл около 78 градуса костен бульон и после се пече на скарата!Клиентите си облизаха пръстите и още го споменават и питат кога отново ще ги приготвя!
          Общото между самардалата (Nectaroscordum bulgaricum) и левурдата (Allium ursinum L.) е, че и двете поналютват.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X