Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави вино?

    Част от захарта на грозГето е отвън. С все естествени дрожди, и те са там. Ако искаш да я замениш с останали капки вода които допълнително да ти свалят захарността и нежелани микроорганизми които да се конкурират с малкото останали дрожди - твоя си работа.

    Коментар


    • От: Как се прави вино?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Част от захарта на грозГето е отвън. С все естествени дрожди, и те са там. Ако искаш да я замениш с останали капки вода които допълнително да ти свалят захарността и нежелани микроорганизми които да се конкурират с малкото останали дрожди - твоя си работа.
      Е па външни дрожди и външна захар. От културните дрожди между другото съм много доволен. За 6 чАса и почна да се чува. Иначе не тръгна ферментация, и трябваше да топля матряла.

      Коментар


      • От: Как се прави вино?

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        Аз такова, да питам за една ерес. Някой мие ли гроздето преди мелене?

        Няма смисъл да го миеш,ще го разводниш.Слага се серниста киселина.Тя ще свърши останалата работа по дезинфекцията/това за тези които слагат/.
        Grand Cherokee WJ
        Dodge Caliber
        E 430 4-matic-T(S210)
        GLK

        Коментар


        • От: Как се прави вино?

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Това пък от миналата година кво е станало в кладенеца.Дълбоко отлежало на 10метра в ледена вода ,50л. зашеметяващ "убиец"!

          Как го правите тоя номер да имате вино до това време?
          Grand Cherokee WJ
          Dodge Caliber
          E 430 4-matic-T(S210)
          GLK

          Коментар


          • От: Как се прави вино?

            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
            Само ако е за директна консумация.
            Лично аз,никога не съм мил грозде преди мелене,било за вино или ракия.
            Едни дядки тука са ми казвали, че грозде и слива не се мият
            Променяли си били вкуса...

            Коментар


            • От: Как се прави вино?

              Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
              Как го правите тоя номер да имате вино до това време?
              Ми пием го умерено и с мерка до март април и като остане,бам у длибокиот бунар и те така те!Останалия материал е силен за второ мирише винаги на пресно смляно,но отива за рикия ,обикновено 53 гр. и от нея така умерено и с мерка ,та и от нея има стара ,но отлежава в стъклени дамаджани с дъбови пръчки .
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Как се прави вино?

                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                Едни дядки тука са ми казвали, че грозде и слива не се мият
                Променяли си били вкуса...
                Еле па слива
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Как се прави вино?

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Еле па слива
                  Па и мида.Се си пущат сока след обработка.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • От: Как се прави вино?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Част от захарта на грозГето е отвън. С все естествени дрожди, и те са там. Ако искаш да я замениш с останали капки вода които допълнително да ти свалят захарността и нежелани микроорганизми които да се конкурират с малкото останали дрожди - твоя си работа.
                    Би ли пояснил, че нещо не схващам. За естествените дрожди ясно.

                    Коментар


                    • От: Как се прави вино?

                      Няма много за обясняване. Тя глюкозата не е чак много отвън на ципата ама достатъчно за да си развъди дрождите. Ааама това е докато не го метнеш в чувала при другите. Докато стигне до мазето едно 5-15% от сока е навън.

                      А, да - и като го измиеш освен че ще измиеш тази захар дето е навън, гроздето ще попие вода.

                      Коментар


                      • От: Как се прави вино?

                        Мерлото което взех тази година се оказа със захарност 27 според рефрактометъра и според простия уред в гаража.
                        Понеже имаше место аванс долях 6-7л вода, на 120кг мъст, защото се притесних от високия градус ( не че 6л ще оправят проблема, нито пък ми се искаше, но нямаше с какво друго )
                        Добавих и серниста киселина и селектирани дрожди и след няколко часа започна леко да бъка.
                        Чудя се дали при толкова висока захарност в един момент дрождите няма да спрат и виното да остане със сладък отенък.
                        Как може да следя процеса по време на бурната ферментация и какво препоръчвате да правя, т.е. да действам или бездействам
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • От: Как се прави вино?

                          Процесът може да се следи с поляриметър. Не може да не се продават някъде специализирани за тази цел, разграфени за вино. Уредът е особен с това че отчита глюкозата, без да се обърка от алкохола.

                          Но пък добавиш ли захар, погива всякакво измерване.

                          Коментар


                          • От: Как се прави вино?

                            Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                            Мерлото което взех тази година се оказа със захарност 27 според рефрактометъра и според простия уред в гаража.
                            Понеже имаше место аванс долях 6-7л вода, на 120кг мъст, защото се притесних от високия градус ( не че 6л ще оправят проблема, нито пък ми се искаше, но нямаше с какво друго )
                            Ужас !!!!!!!!!!!! Вода и захар не се слагат щом ще правиш вино...........само грозде и мерак са нужни, но и чисти съдове. Това са думи на мой приятел от Брестовица, но въпреки това е прав

                            Коментар


                            • От: Как се прави вино?

                              При висока захарност как се процедира освен с вода?! Щото приятел изрева, че мерлото му е 30 захарност, та закара проба във винпрома, който потвърди 'диагнозата'....
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Как се прави вино?

                                С достатъчно търпение и 30% ще ферментира. За около година...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X