Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави вино?

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Бе той и тоя лев циркулира из пространството, откак левът има барем пет размера .
    Именно затова на това мерене нямах никакви очаквания за точност. Аз слагам само мерло, и без да меря знам, че ще стане. Ако до 3 дни не тръгне, тогава вече "имаме ситуация", както се казва.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • От: Как се прави вино?

      Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
      Захаромер имам от миналата година, и с яйце съм мерил, отпечатъка трябва да е като 1 лев. Иначе, нищо от споменатите добавки не считам за химия, но при положение, че се получава и без тях не виждам смисъл да се правя на алхимик.
      Аз ползвам дрожди за трудна ферментация ,защото джибрите ги държа навън и вечер в края на септември и началото на октомври падат драстично температурите и ми създават проблеми.След седмица вече ги отцеждам и в бурето за тиха ферментация.Страхотно се получи миналата година, тази мисля да опитам пак.
      ПП това с отпечатъка колкото левче го бях забравил - така беше наистина.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • От: Как се прави вино?

        И аз ползвах такива дрожди миналата година точно заради ниските температури.
        Резултата беше отличен, даже при околна температура от 8-10 гр фернентацията протичаше с пълна пара.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • От: Как се прави вино?

          Освен заради температурите,дрождите се ползват и да доведат ферментацията докрай.
          Колегата,както не ползва дрожди и залага само мерло,някой ден може и да се издъни.
          Имаше години през които мерлото достигна 28 захарност.Няма превиране самостоятелно.
          Grand Cherokee WJ
          Dodge Caliber
          E 430 4-matic-T(S210)
          GLK

          Коментар


          • От: Как се прави вино?

            То от 28%, няма превиране и с дрожди - сипва се вода. Най-общо казано, тия животинки ядат захар и серат спирт, в един момент (12-13% спирт) се "удавят в лайната си" и повече не могат.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Как се прави вино?

              Зареждам само каберне и мерло от двора и винаги става.В събота обрах,смлях и заредих 2 бидона по 110л. и един 80л.,днес му беше второ бъркане ,прави страшна реакция .При 20 захарност от неделя до сега вдигна нивото с 15см в бидоните и дано се спре вече ,че трябва да се вади материал.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Как се прави вино?

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                То от 28%, няма превиране и с дрожди - сипва се вода. Най-общо казано, тия животинки ядат захар и серат спирт, в един момент (12-13% спирт) се "удавят в лайната си" и повече не могат.

                При такава захарност,накарах виното да преври като след първоначално сложени дрожди,след 15 дни сложих пак+активатор.И стана.
                Grand Cherokee WJ
                Dodge Caliber
                E 430 4-matic-T(S210)
                GLK

                Коментар


                • От: Как се прави вино?

                  Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                  Освен заради температурите,дрождите се ползват и да доведат ферментацията докрай.
                  Колегата,както не ползва дрожди и залага само мерло,някой ден може и да се издъни.
                  Имаше години през които мерлото достигна 28 захарност.Няма превиране самостоятелно.
                  Той колегата от Габрово, ама инвестира 3 лева в захаромер миналата година . От 6 години правя вино, помня една година 24-25 беше, обикновено 21-23. Вчера забърках едно мерло, беше 21, ще видя кога ще тръгне.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • От: Как се прави вино?

                    Тази година май гроздето кисело/мерлото-20,памида -15/,така че няма страшно.
                    Grand Cherokee WJ
                    Dodge Caliber
                    E 430 4-matic-T(S210)
                    GLK

                    Коментар


                    • От: Как се прави вино?

                      Един свестен захаромер е 40-50 лева. Дава ги човек и разбира, че грозде над 25 се случва рядко, а над 26 почти никак. И то задължително от френските сортове и от южната част на страната. Иначе токайското и от над 30 го правят, ама стои по лозите до късна есен, замръзва, сняг го вали и се бере почти стафида.

                      Коментар


                      • От: Как се прави вино?

                        И е с остатъчна захар (Токайското).
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Как се прави вино?

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          И е с остатъчна захар (Токайското).
                          Не точно, davk.
                          Последните 7-8 години са модерни вина с 16%алк. за тях са селекционирани точно такива дрожди-да "кльопат" до 30%захари. За обикновените(дивите) си прав.

                          Коментар


                          • От: Как се прави вино?

                            Това пък от миналата година кво е станало в кладенеца.Дълбоко отлежало на 10метра в ледена вода ,50л. зашеметяващ "убиец"!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: Как се прави вино?

                              Аз такова, да питам за една ерес. Някой мие ли гроздето преди мелене?

                              Коментар


                              • От: Как се прави вино?

                                Само ако е за директна консумация.
                                Лично аз,никога не съм мил грозде преди мелене,било за вино или ракия.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X