Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дини,защо все по-лоши?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Дини,защо все по-лоши?

    Живея на о-в Крит ,вчера изкоренихме първите дини в двора .Семената/разсада са едни и същи за всички от там нататък се слагат торове в напоителната система ,някой биологични други не.Пръскането е задължително. иначе пари няма да изкарат.Аз от един корен без да пръскам и да слагам торове бера максимум 5-дини колкото футболна топка ,мой познат със същия разсад изкарва дини над 10 кила и са много на корен.Тук в Ханя е и MAICH_Средиземноморския Аграрен Институт ,/има и българи / -има интересни неща в него.
    На ден пътуват много камиони с домати за Европа и същите домати в Германия са по-ефтини от наше село !Да но Геманеца идва сега и плаща в брой продукцията за следващата година на половин цена
    Така и сега Италианците изкупиха олиото на Испанците миналата година и сега им го продават обратно
    Grand Vitra ddis 2008
    SEAT Althea XL tsi 2010
    Mitsubishi Canter

    Коментар


    • #62
      От: Дини,защо все по-лоши?

      Първоначално публикуван от Stany Преглед на мнение
      Хващаш динята с две ръце, долепяш до ухото и стискаш(не с всичка сила).
      Ако чуеш пращене, зряла е. Ама дали е сладка, зависи от сорта.
      Също и ако е изсъхнала "дръжката", пак трябва да е зряла.
      Аз това знам и това практикувам.
      Аз не разбирам много но това за дръжката важи когато искаш да я откъснеш от градината
      Grand Vitra ddis 2008
      SEAT Althea XL tsi 2010
      Mitsubishi Canter

      Коментар


      • #63
        От: Дини,защо все по-лоши?

        Всъщност кaкво ознaчaвa лошa диня. Зa мен имa зеленa и узрялa тaкaвa. Някои сортове сa по слaдки-други не сa.
        Едно време бяхa същите, сaмо че ги ядяхме след кaто цял ден мaaхме гaщи по пътищaтa. Тогaвa всичко беше вкусно.
        Редовно изстъргвaх с лъжицa корaтa и товa зеленото също много ми хaресвaше-рaзличен вкус и консистенция.
        Не ми хaресвa дa е топлa сaмо. Кaкто не ми хaресвa и бирa със стaйнa темперaтурa- нещо което е пълнa безмислицa дa се пие изобщо.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X