Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дини,защо все по-лоши?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дини,защо все по-лоши?

    Че не разбирам от дини,това ясно. Тази година сме купили осем,едната беше що годе добра/по моя вкус/.
    Всички други безвкусни,няма ги тези от едно време когато съм бил дете.Тогава ми залепваше устата,
    сега всичко ми обръща на тиква.Първите две бяха Гръцки,същата работа.От година на година по-зле.
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

  • #2
    От: Дини,защо все по-лоши?

    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
    сега всичко ми обръща на тиква.
    ... щото са ,,присадени'' на тиква...

    Коментар


    • #3
      От: Дини,защо все по-лоши?

      http://nauka.offnews.bg/news/%D0%9D%...%B0_16273.html

      Коментар


      • #4
        От: Дини,защо все по-лоши?

        А дали и семената не са ГМО? Ако си посадя семки от хубава диня,дали ще стане същата?
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #5
          От: Дини,защо все по-лоши?

          Миналата година на път за Родопите купих няколко дини от едно село. Не ми харесаха на вкус. Оказа се ,че съм забравил едната в колата зад предната седалка. След три или 4 дена отворих колата и бях "съборен" от отвратителна миризма. Динята се беше спукала и беше изтекла /някакво оранжево пихтиесто/ върху стелката. Това нещо и тази миризма нямаха измиване...пробвах какво ли не ...накрая просто я хвърлих. Чувал съм, че дините ги помпят с доста химикали. На село също плъзна модата на големите "тиквини" дини...никакъв вкус обаче.
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар


          • #6
            От: Дини,защо все по-лоши?

            И с доматите е така и с почти всичко. Демокрация!
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #7
              От: Дини,защо все по-лоши?

              Дините се присаждат върху кратуна, защото кратуната има по-силна коренова система, та оттам се получават и по-големи дини.
              Да, понякога има и дъх на кратуна в динята, но не винаги се забелязва. Смея да твърдя, че имам доста чувствителен нос, и не на всички дини съм усещал миризмата на "диво".
              Не знам дали тази практика още я има, защото е много трудоемко присаждането. Бракът също е много...
              Отделно-при добри грижи-нормалното растение, поникнало и развиващо се от семка може да си даде съвсем добър добив.
              Една от причините за безвкусната диня е това, че ги берат неузрели. Едно заради транспорта(неузрялата диня е по-устойчива на размятане по камионите), и друго-от лакомия. Защото по-рано изкарана на пазара-по-висока цена.
              Когато се изчака динята да си узрее на корена, и е отгледана нормално, а не в недостиг на вода и хранителни вещества-тогава динята си е сладка, и лепне.

              И не, няма дини ГМО, много сте се наплашили от това съкращение, а в повечето случаи генно модифицираните организми са по-добри и по-вкусни от традиционните, ама нали е мода да се плюе по ГМО...

              И с химии не се "помпят". То как ли става самото помпене ми е чудно, ама пак пословичния страх на българина, че някой прави нещо нарочно за да му навреди...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Дини,защо все по-лоши?

                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                И с доматите е така и с почти всичко. Демокрация!
                "Демокрацията" ли...?!? Ама сигурен ли си! Ама съвсем сигурен ли?

                Ашладисването на диня върху корен от тиква е "върха" на агротехниката през 60 години на "великия" ти строй . Заедно с "ломската ямка" и ред други превелики гламури...

                P.S.: Браво Кольо за мнението! Подкрепям всяка дума

                Коментар


                • #9
                  От: Дини,защо все по-лоши?

                  Наскоро четох някъде, че ако като разрежем динята и вътре се виждат жълти ,,линии" и жълти ,,конци", това е признак за наличие на нитрати.
                  Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                  Стефан Арзатов

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дини,защо все по-лоши?

                    Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                    "Демокрацията" ли...?!? Ама сигурен ли си! Ама съвсем сигурен ли?

                    Ашладисването на диня върху корен от тиква е "върха" на агротехниката през 60 години на "великия" ти строй .
                    Аз нямам велик строй за разлика от теб!
                    Според теб има ли днес "агротехника" в твоя велик строй ?
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дини,защо все по-лоши?

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      И не, няма дини ГМО, много сте се наплашили от това съкращение, а в повечето случаи генно модифицираните организми са по-добри и по-вкусни от традиционните, ама нали е мода да се плюе по ГМО...

                      И с химии не се "помпят". То как ли става самото помпене ми е чудно, ама пак пословичния страх на българина, че някой прави нещо нарочно за да му навреди...
                      Мхм...
                      ...не знам какво ГМО мори американците, к`ви пластмаси ядяли, ама на мен там ми падна шапката и щеше да ми съ пръсне търбухът от пре-вкусни ГМО-та. Има едни магазини - значи диня, кеф ти жълта (такива не съм виждал в БГ от 30 години), кеф ти тъмно червена без нито една семка
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дини,защо все по-лоши?

                        Вече два пъти си вземам диня от магазинчето до нас и направо ме върна в детството. Нормална по форма, сладка та лепнеш отвсякъде, тънкокора и ароматна. Според търговеца е наша, не внос.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дини,защо все по-лоши?

                          То е ясно, че всички търговци садят издръжливи сортове, които след като ги откъснеш недобре узрели от корена, да могат да карат по 2 седмици на сергията без да се скапят. И при дините е така, и при доматите и всичко останало. Никой не гледа да е добре узряло или вкусно, а да е лъскаво и да трае.

                          Поне доматите на село са вкусни и зрели. Но нямам бостан с дини. По принцип като минавам през селата, гледам да взема от ремарке или каруца. Поне да е от местен производител, а не от търгаш на борсата или в хипермаркета. И пак не винаги улучвам бройка.
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дини,защо все по-лоши?

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                            И с химии не се "помпят". То как ли става самото помпене ми е чудно, ама пак пословичния страх на българина, че някой прави нещо нарочно за да му навреди...
                            Преди няколко месеца взех от приятел разсад от пъпеш.Двайсетина корена.
                            Когато моите дадоха плод колкото орех неговите бяха вече за продан.
                            Химиите ги слага в системата на капковото...
                            ........................
                            Иван Маринов
                            CRF 250 X
                            Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дини,защо все по-лоши?

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Мхм, не мхм - пазарът на висококачествени храни (и почти всякакви други стоки) у нас е твърде скромен и поради това - неразвит. Народът просто смята разликата в цените на висококачествените стоки за персонална обида.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X