Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за зелето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за зелето

    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    Я кажете от къде да купя зеле за кацата (бидона де), че вече 3 години не намирам правилното!
    На края на Костинброд, посока Петрохан, от ляво, има пазар. Другарите от съседен Петърч, емблематично за зеле място, продават собствено производство.

    Коментар


    • От: Въпрос за зелето

      Мдааа...голям проблем тая година с "Кьосе"-то.Само "Балкан" и то зелен.Днес обикалях яко пазара-нъцки за бяло зеле с жълтеникава окраска.Само зелено.

      Коментар


      • От: Въпрос за зелето

        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        По какво да позная "кьосе" и "балкан"?
        Същият въпрос отправих на майка ми /лека й пръст/ когато ме прати за кьосе, а аз докарах балкан според нея.
        Стана бомба. Не съм специалист, разчитам на продавача, града ни е малък и се знаем.
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • От: Въпрос за зелето

          А жената е натоварила Клиото със зеле, утре ше одим до село за бидоня и ше го накисваме. Какво е зелето и тя не знае, ама е 30 кила. Ся ми вкарахте проблем с тия кьосета, балкани, чукундури.... Зема, са откажа да слагам.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: Въпрос за зелето

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            А жената е натоварила Клиото със зеле, утре ше одим до село за бидоня и ше го накисваме. Какво е зелето и тя не знае, ама е 30 кила. Ся ми вкарахте проблем с тия кьосета, балкани, чукундури.... Зема, са откажа да слагам.
            Турай, турай. Не му мисли.От години слагам кво да е зеле, стига да е крехко. като го купувам и си ръпна за проба. На бидоня /не го знам колко е/, зелето,една царевица, една глава червено цвекло, 4 кг сол и един буркан мед. може и една две дюли ако имам. Като ходя на лов мезето не стига.....
            Тази земя, по която тъпча сега,
            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
            тази земя – не е моя земя,
            тази земя, простете, е чужда.

            Коментар


            • От: Въпрос за зелето

              Първоначално публикуван от Тропчо
              А жената е натоварила Клиото със зеле, утре ше одим до село за бидоня и ше го накисваме. Какво е зелето и тя не знае, ама е 30 кила. Ся ми вкарахте проблем с тия кьосета, балкани, чукундури.... Зема, са откажа да слагам.
              Я да ти вкарам и аз един въпрос за зелето. Ние го оставяме 3 до 5 дни леко да завехне и тогава го слагаме, правите ли такова нещо или директно го слагате?
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • От: Въпрос за зелето

                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                Я да ти вкарам и аз един въпрос за зелето. Ние го оставяме 3 до 5 дни леко да завехне и тогава го слагаме, правите ли такова нещо или директно го слагате?
                Лани така направих, щото първо ме мързеше, а после го забравих на балкона. След 5 дни изхвърлих половина, че се беше скапало.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • От: Въпрос за зелето

                  Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                  Я да ти вкарам и аз един въпрос за зелето. Ние го оставяме 3 до 5 дни леко да завехне и тогава го слагаме, правите ли такова нещо или директно го слагате?
                  Подържахме го, позавехна. Не заради някаква специална рецепта, а щото:
                  Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                  Лани така направих, щото първо ме мързеше, а после го забравих на балкона. След 5 дни изхвърлих половина, че се беше скапало.
                  Само дето, нашето не се беше скапало. За 5 дни, да хвърлиш половината, трябва да е било в найлонов чувал, завързано, на топло. Нашето беше в плетени чували, на северния балкон и не белихме повече от нормалното.
                  Ся, някой беше споменал за запълване на "фугите" с разрязани на четири зелки, та да се залее с по- малко саламура. Твърдо съм против.
                  От години си мисля, че зелевата чорба трябва да се патентова, консервира, бутилира и да стане основно перо в БВП, обръщайки съотношението внос/ износ в наша полза. Както, м-м-м-м-м-м, мисля че се наричаше слоган... Та, както слогана на една реклама на едно кафе- "кафето не е само кафе"- така и киселото зеле не е само кисело зеле. Аз съм твърдо ЗА повече зелева чорба.
                  Същия подход имам към заливането с оцет и захар на лютите чушки. Не че ги оставям да плуват като гупи в аквариум, ама и не ги тъпча много. Саламурата от люти чушки, прибавена към боб, леща, пача, шкембе и прочее презряни чорби, добавя страхотен финес и неповторим колорит на блюдото.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: Въпрос за зелето

                    Със сигурност не трябва за миг да докосва въздух и саламурата да прелива, т.е. пак без въздух. Четвъртинките стават по- рано, даже и на студено.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Въпрос за зелето

                      Още ли се мотаете ...тази вечер ядох сърми със зелеви листа , от кисело зеле ...наздраве
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • От: Въпрос за зелето

                        Мойто таман го залях, че до оня ден ходихме по къс ръкав, а в неделя ме ухапа комар.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Въпрос за зелето

                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          Мойто таман го залях, че до оня ден ходихме по къс ръкав, а в неделя ме ухапа комар.
                          Членовете на Бар Наздраве не ги хапят комари
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • От: Въпрос за зелето

                            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                            Членовете на Бар Наздраве не ги хапят комари
                            Ех, да беше жив Александър Фадееф, повест би написал за бара.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: Въпрос за зелето

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Саламурата от люти чушки, прибавена към боб, леща, пача, шкембе и прочее презряни чорби, добавя страхотен финес и неповторим колорит на блюдото.
                              Горещо потвърждавам

                              По темата: Онази вечер го сложихме. Операцията мина успешно, но не гладко. Жена ми /мама вече я няма/ за пръв път участва. Голям спец. "Тоя кочан що го дълбаеш така, защо махаш семките на дюлите, лимоните се ражат напряка, а не на дълго". Така ме изнерви, че се порязах. За малко да я изгоня, ма трябваха чисти ръце.
                              Сега претакам. Сам
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • От: Въпрос за зелето

                                Нашто тоя път бая позавехва... Взехме го миналата неделя и вече десетина дни, все не му идва реда. Ма го попоглеждам де, нищо му няма. За утре вече твърдо е в графика.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X