Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Химията която ядем (не маргарин)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Химията която ядем (не маргарин)

    За да не обърквам темата за маргарина, пускам тази.

    Цитат на Ясен свързан с изкупуването и преработка на отпадни мазнини от ресторанти.
    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Нищо притеснително няма в този факт сам по себе си.
    Ясене, още от темата за произхода на киселото мляко ми направи впечатление, че защитаваш безрезервно съвременните производители на "еко" храни.

    Кажи тогава от какво се прави онова мляко на което дори не са имали наглостта да напишат БДС.
    Кажи от какво са направени киВапче'ата от 28 ст. с ДДС в опаковка.
    Дали си пропуснал темата за МакДоналдс, или толко малко ровиш в нета та ти е убегнало?
    Пише ли някъде какво дават на пилетата приживе и с какво ги инжектират посмъртно за "окрехкняване" и увеличаване на теглото?
    Виждал ли си машинката с многото игли?...макар на снимка.

    Има ли стандарт който контролира добавките в месото?
    Кои са разрешени и какво всъшност е действието им?
    Къде може да се провери един продукт?
    Само печалбата на група хора ли е важна в наше време?

    Наистина ли ти харесва това затъмнение? Кой точно го налага?

    ПП има ли статистка за средното тегло на децат на 15 год. възраст след 90та год.?
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

  • #2
    От: Химията която ядем (не маргарин)

    Този филм показва с какво се храним. Действието се развива в Русия но технологиите у нас са същите:

    Коментар


    • #3
      От: Химията която ядем (не маргарин)

      Св. месо, сланина, соев пр. колаген, фибри, кис. рег., е262, е331, Антиокс, е300, е301, сол, подправки. - това е съдържанието на най-хубавите фирмени кюфтета, на които сме попадали до сега.. Някой да гадае какво означават всички тези неща.. Аз разбирам само - свинското месо, сланината, солта, подправките.. Другото

      Коментар


      • #4
        От: Химията която ядем (не маргарин)

        Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
        Св. месо, сланина, .....
        Попаднах случайно на маса с едни момчета производители на кайма, които яко псуваха и се нервеха на Народната кайма.
        Обадих се неподготвен: - Слагайте повече сланина и ще падне цената.
        Ония ме изгледаха с пренебрежение и единия каза: -Как да слагаме повече, бе? Ти явно нищо не разбираш от кайма. То сланината е най-скъпото в каймата.

        А сега де?
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #5
          От: Химията която ядем (не маргарин)

          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
          Попаднах случайно на маса с едни момчета производители на кайма, които яко псуваха и се нервеха на Народната кайма.
          Обадих се неподготвен: - Слагайте повече сланина и ще падне цената.
          Ония ме изгледаха с пренебрежение и единия каза: -Как да слагаме повече, бе? Ти явно нищо не разбираш от кайма. То сланината е най-скъпото в каймата.

          А сега де?
          Ами соята играе ролята на свинското месо.. Вероятно процента соя е повече от процента месо, та за това така са те изгледали.. Това, че ги пишат на първо място на етикета, не значи, че са повече от другите съставки..

          Коментар


          • #6
            Re: Химията която ядем (не маргарин)

            Десо и соята е скъпа приятелю. Не всички Е та са проблем, някои от тях даже са си полезни и абсолютно натурални. Написаните по горе от теб не са проблем, ако наистина са само те.

            Коментар


            • #7
              От: Re: Химията която ядем (не маргарин)

              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
              Десо и соята е скъпа приятелю. Не всички Е та са проблем, някои от тях даже са си полезни и абсолютно натурални.
              Скъпа скъпа, колко да е скъпа.. По едни цени дето намерих, на едро, е 35 стотинки за килограм, а свинското месо на едро, трупно, започва от 5.30 на килограм..
              За Е-тата вече не знам.. Четох разни неща, но с химията не съм хич в час..

              Коментар


              • #8
                От: Химията която ядем (не маргарин)

                E101 e витамин В2
                Е300 е витамин С

                С Е се означават всички разрешени добавки към храна в ЕС
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  Re: Химията която ядем (не маргарин)

                  Не точно всички разрешени в ЕС, Е110 например е забранена в финландия, великобритания, норвегия.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Химията която ядем (не маргарин)

                    Дани, възможно е да са го забранили в последствие. Просто идеята на Е числата е да се дадат разрешените добавки.

                    ПП А Норвегия няма грам желание да влиза в ЕС ))))
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Химията която ядем (не маргарин)

                      Да не са луди. Е няма повече да ви тормозя с Е. Само последен пример
                      E151 - Диамантено черен BN, Черен блестящ PN (Brilliant Black BN, Black PN)
                      от дата: 16.11.2012 г.
                      Безвреден: НЕ
                      Характеристика
                      Черен блестящ PN, Диамантено черен са все синоними на добавката Е 151, която се отнася към оцветителите, получени от суровини с изкуствен произход. В естествен вид, веществото е под формата на прах или гранули с черен цвят, разтваря се добре във всякакви течности, освен в масла; не се „страхува” от светлина и температурни промени. Оцветителят се използва, главно, в съчетание с други, например: с жълтите Е102, Е 104, червените Е123, Е129, Е122 или оранжевия Е110 се получава широк диапазон от кафяви оттенъци, а комбинацията от диамантено черен и жълт оцветители, в точните пропорции, дава зелен цвят.
                      Употреба
                      Е 151 се среща по етикетите на кисело-млечни и млечни продукти, десерти, полуготови супи, консервирани плодове, картофено пюре полуготово, алкохолни напитки (вина, шампанско и др.), макаронени изделия, подправки, сосове, рибни и морски продукти, полуфабрикати, ароматизирани млечни продукти, горчица и др.
                      Въздействие върху човешкия организъм
                      Допустимото дневно количество на 1 кг телесно тегло не трябва да надвишава 1 мг. Добавката е противопоказна за хора, страдащи от астма, ринит, уртикария. В големи количества може да предизвика заболявания на стомашно-чревния тракт, алергични реакции, сарком. Не се препоръчва за употреба от деца. Оцветителят е разрешен за използване в хранителната промишленост в Русия и е забранен в Норвегия, Канада, Австрия, Швейцария, Япония, Белгия, Финландия, Швеция, САЩ, Дания, Франция, Норвегия, Германия, Австралия


                      Още за: E151 - Диамантено черен BN, Черен блестящ PN (Brilliant Black BN, Black PN)

                      Ако гледаш на всичко какво пише не трябва да ядеш.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Химията която ядем (не маргарин)

                        А как ли стои въпросът с плодовете и зеленчуците? Можем ли да разчитаме, че щом на практика са нещо живо стават за ядене, или са живи, щото са били на системи и те?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Химията която ядем (не маргарин)

                          Имам приятел тираджия,който преди време возеше от Полша сланина ,за фирма произвеждаща кренвирши .Та на въпрос към пазача на портала кои кара месото,оня му беше отговорил:Аз съм тук от 3 г. и още не съм видял ТИР с месо да влиза.Това ядем. Паджеровод при плод-зеленчука е същата химия.Пръскане с р-ри да зреят изкуствено,програмирано,инжектиране още на корен в доматите,ГМО-най-страшното според мен и още... .
                          Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

                          Коментар


                          • #14
                            От: Химията която ядем (не маргарин)

                            Еко темите като цяло са ми доста по-отровни от всякакви храни, цигари и прочее пъпки по задника.
                            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Химията която ядем (не маргарин)

                              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                              Ясене, още от темата за произхода на киселото мляко ми направи впечатление, че защитаваш безрезервно съвременните производители на "еко" храни.

                              ...
                              Темата явно е в моя чест.

                              Не, не защитавам "безрезервно" никого. Съвременните производители на храни правят всякакви простотии, досущ както правят това съвременните произвосители на цимент, обувки или лят чугун. Просто има едно средно ниво на простотии, което пазарът търпи, както и различни пазарни ниши.

                              От 60 години учат българина че няма значение какво яде. Нормално е той да е посвикнал с това нещо, още повече че така и не го научиха че няма значение какво плаща. Следствие - масовите храни са ГАДНИ. Ако си склонен да плащаш повече И ДА ПРАВИШ ПО-ГОЛЕМИ УСИЛИЯ от това да идеш до най-близкия голям магазин, определено можеш да си набавиш колкото си искаш качествени храни. Ама била каймата от сланина и стари вестници - ми смели си сам де? Даже някои магазини предлагат и мелене.

                              Ама това струва едни пари и представлява един ангажимент. И всеки си преценява сам.

                              Тъй че производителите са прави - произвеждат каквото се търси. Ако изведнъж им поставят едни минимални стандарти за качество, по-високи от сегашните, какво ще стане? Ще е по-скъпо, това ще стане. Няма да го има млякото от 28 стотинки. Народът първо няма да го оцени, и второ не съм убеден че го заслужава. И трето веднага ще намери нещо с което да компенсира подобреното си здраве.

                              Прочее, то мляко от 28 стотинки и сега няма. Има (теоретично забранени) пазарни шашми, с които мляко от примерно 50ст (пак долнопробно и разредено де, ама все пак мляко) се продава на загуба за 28ст. А ако някой понечи да разрови далаверата, ще бъде медийно и кариерно убит като борец срещу евтините храни.

                              Да, от време на време някоя мизерна съставка става популярна, после по света я забранят, а след някоя година - и тук. Не че контролът е голям, просто след тази някоя година няма откъде да я купят вече. Ама ако си мислиш, че бабиното прасе, изпечено на скара е по-полезно за здравето - ъъъ. Има начин да наблегнеш на здравословното хранене, но той само ЗАПОЧВА от това какви продукти купуваш. После трябва и да ги готвиш по определен начин, а и да ги съхраняваш, а и да ги ядеш по определен график и количество.

                              И да, някои храни са подчертано вредни за някои хора. Това включва не само е-добавките, ами и всички останали съставки на храните. Човек трябва просто да си знае какво да яде.

                              Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                              Еко темите като цяло са ми доста по-отровни от всякакви храни, цигари и прочее пъпки по задника.
                              За пъпките по задника мисля че ти можеш да разкажеш повече, ама като цяло си прав.

                              Общата ми мисъл е, че ако някой е дебел, болнав, патологично мързелив или изобщо смотан, обикновено си е виновен сам.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X