Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лозе

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гроздата засега са много добре, ама то септември е важен. Хамбургски мискет узря напълно при нас. Имам едно бяло за първа година е отрупано, другата седмица ще е на 100%. Болгарът и той кажи-речи...

    Коментар


    • gabocvet
      gabocvet коментира
      Редактиране на коментар
      При мен Болгара му трябва още поне 3 седмици.

    • jordanov sv
      jordanov sv коментира
      Редактиране на коментар
      Оххо, за три седмици ще е кехлибар. Завчера малката си хареса една чепка от нашто, резнах я - става за ядене.

  • Коментар


    • Супер
      Аз тази събота смятам да приключвам гроздобера, ако не ми мине черна котка пътя.
      Засега съм много доволен 25 захарност , няма изгнило!
      088455338две
      "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
      Джамбазов 2010г..

      Коментар


      • Браво Лозари

        Нашто вече е в тиха, вуйчо го опитва и казва че много добро аз опитвам чак като го източим...

        Коментар


        • Аз го наложих червеното преди 3-4 дена. Бялото оня ден, че него го минавам на преса и точа само ширата. Червеното р букет от сортове и ми даде 20 захарност. Доста доволно, предвид дъждовната есен. Бялото даде 22. И двете ги покачих леко до 24-25. Не искам (особено бялото ) да ми отима кисела нотка като лани.
          Остатъка от пресоването си заформих за грапа.
          И двете карат бурната. Ще мине и тихата и аз чак тогава отточвам. Оставям червеното да полежи с чепките и семките, защото обичам виното да ми е стипчиво, а в тях е танинът. Обикновено отточвам чак по Коледа и нова година, или после, като стигна.
          Не че съм голям винар, но не обичам гладките вина, Нямаше болно и загнило. Просто времето не му позволи да се "опече" добре, но пък с дъждовете зърната се понапълниха.
          Осите обаче правят мазало. Досега не съм пръскал за оси, но до година, здраве и живот, ще.
          Тая година пилците ни пощадиха.
          Наздраве на всички!
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • TigerHunter
            TigerHunter коментира
            Редактиране на коментар
            Боби, и на бялото беше ниска. Лани беше толкова и не ми стана хубаво виното. Бялото иска по-голяма захарност. Поне 24-25. Червеното и при 22 ми става. Колкото беше лани. За отточването +1.

          • crazyjob83
            crazyjob83 коментира
            Редактиране на коментар
            В голяма грешка си и с двете. Стандарта за бяло е 19-21%, а за червено 20-22% захарност. Айде за червеното как да е, но за бялото е твърде много това 24-25.

          • s_s1
            s_s1 коментира
            Редактиране на коментар
            @ gabocvet: Ако захарността е 24-25 това ще даде теоретично алкохол в готовия продукт-14,4-15 алкохолни градуса, което е ... малко възможно в домашни условия на ферментация.
            Преди години една година трите реда Пино ноар, които имам даде захарност 26%. Добавих около 6 литра вода и ферментацията започна, а като привърши резултата беше сладко вино. Според моите сметки в началото захарността трябва да е била 24.

        • Някои правил ли е “сладко вино “ . Едно време баба ми правеха около 50 литра да има за жените и дечурлигата” . Мисля че точиха ширата веднага след мачкането или на втори трети ден, пресичаха го с нещо и си стоеше така. Рових се из нета предлагат натриев бензоат или термична обработка/варене като компот/

          Някакви идеи - експериментирам си с един 120 литров бидон дето днеска смачках
          088455338две
          "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
          Джамбазов 2010г..

          Коментар


          • TigerHunter
            TigerHunter коментира
            Редактиране на коментар
            Натриев бензоат мисля се слагаше.

        • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2022-10-09_09-37-15-051.jpg
Прегледи:393
Размер:239.4 КБ
ID:6893782
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2022-10-09_09-37-15-387.jpg
Прегледи:387
Размер:226.7 КБ
ID:6893786 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2022-10-09_09-38-16-870.jpg
Прегледи:397
Размер:246.2 КБ
ID:6893785 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2022-10-09_09-37-16-336.jpg
Прегледи:383
Размер:229.7 КБ
ID:6893784 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2022-10-09_09-37-15-224.jpg
Прегледи:394
Размер:241.8 КБ
ID:6893783

          Коментар


          • gabocvet
            gabocvet коментира
            Редактиране на коментар
            Изглежда прекрасно!

          • TigerHunter
            TigerHunter коментира
            Редактиране на коментар
            Чудесно грозде!
            Браво, колега!

        • 19 захарност, димята не вдига повече от 19-20 мисля поне при нас , трябваше да се обере поради други обстоятелства, но поне денят беше прекрасен и се надявам да стане хубаво вино и ракия

          Коментар


          • Идеално!

            Направо мехлем за душата, браво колега
            088455338две
            "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
            Джамбазов 2010г..

            Коментар


            • Аз започнах полека-лека да кроя.
              Да си помогна, предвид че времето е хубаво.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • Повече от половината го орязахме ...
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • При това топло време до 2 седмици е разпукнало пъпките.
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • TigerHunter
                    TigerHunter коментира
                    Редактиране на коментар
                    Баба ни Марта е коварна, а бачо Април сланяв. Ама, каквото е рекъл Бащицата!
                    И есен сме го кроили с татко, ама си е риск. Особено за белите и десертните. Аз и сега ги оставям последни.

                  • gabocvet
                    gabocvet коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ако тръгне да се развива, нямаш избор, трябва да се реже!

                  • TigerHunter
                    TigerHunter коментира
                    Редактиране на коментар
                    Така е.

                • Айде и аз съм готов Тази година малко по-късно от обикновено но се заричам да действам като поморийци - още от декември

                  Коментар


                  • jordanov sv
                    jordanov sv коментира
                    Редактиране на коментар
                    19-ка, на зачимена повърхност ли си вече? Ония редове дето ги сади по-миналат а година какво става с тях?

                  • gabocvet
                    gabocvet коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не знам къде ти е лозето. Аз съм от Червен бряг, до като гледах лозе на полето практикувахме ниска резитба със зариване на бели и десертни. Сега гледам само асми в двора. Резитба правя първата събота и неделя след Трифон, до като един комшия реже веднага след като му опада шумата.

                  • 19R
                    19R коментира
                    Редактиране на коментар
                    На 5км съм от Иракли Знам че преди са се загрибвали но сеа климата се промени много и не знам дали се практикува jordanov sv не е зачимена просто не е обработена земята още Ония редове вървят ще им слагам колове и тел тази година

                • Наздраве! Дано е добра година Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2023-05-16_19-55-38-370.jpg
Прегледи:179
Размер:128.3 КБ
ID:6923977

                  Коментар


                  • Ще ми се да си имам една отклоняваща фреза за тракторчето ,за да минавам с нея между лозите ама ...сигурно е много скъпа

                    Коментар


                    • TigerHunter
                      TigerHunter коментира
                      Редактиране на коментар
                      Браво!
                      При нас се появи и мана и пепелница след всичките тия дъждове. Нищо че го пръсках. Три пъти при това.

                    • 19R
                      19R коментира
                      Редактиране на коментар
                      Пепелницата предполагам е брашнеста мана която съсипва гроздето.Възможно най-скоро пробвай с Талендо Екстра и Топаз поотделно. Миналата година така на едно лозенце не много проветриво успях да прекратя брашнестата мана. После пръсках и с Пролектус и Суич против сиво гниене.

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X