Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

    Склонен съм да вярвам на обяснението със сгрешените етикети заради перфектното състояние на семената.
    Както и да е-ще видим крайния резултат.
    За сега нещата вървят повече от добре.

    Коментар


    • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

      Първоначално публикуван от iuli1971 Преглед на мнение
      Склонен съм да вярвам на обяснението със сгрешените етикети заради перфектното състояние на семената.
      Както и да е-ще видим крайния резултат.
      За сега нещата вървят повече от добре.
      Клас "А" дават същия резултат - стебла 110 -120 см и добив над средния (при добро торене).
      Не знам за какви етикети говорите, но сгрешени етикети при ЕЛИТ - НЯМА !
      Освен, ако "елита" е ................български (което е невъзможно ....... малко по-внимателно с етикетите и обясненията.
      Предлага тези търговски "номера" да спрем да ги обсъждаме - г-н Карагьозов. (за вас е по-добре, за мен е все едно)

      Коментар


      • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        Клас "А" дават същия резултат - стебла 110 -120 см и добив над средния (при добро торене).
        Не знам за какви етикети говорите, но сгрешени етикети при ЕЛИТ - НЯМА !
        Освен, ако "елита" е ................български (което е невъзможно ....... малко по-внимателно с етикетите и обясненията.
        Предлага тези търговски "номера" да спрем да ги обсъждаме - г-н Карагьозов. (за вас е по-добре, за мен е все едно)
        Докато земеделието в България е занимание за събота и неделя, и интернет е начина да се "научиш" как се гледа дадена култура, ще има и безумни питания и всевъзможни оплаквания, я от семето, я от тора или препаратите. Снимките на посева със семена Маестро сами показват качеството на посадъчния материал.
        Понеже сам си признавате, че не знаете за какви етикети става въпрос, не бързайте и Вие със заключенията и квалификациите!!! Семена от по-висок клас могат да бъдат продавани за по-нисък, но не и обратното (само като информация). И понеже не можем да знаем всичко, затова се учим непрекъснато - в едно Ваше изказване за устойчивост на сортовете на нематода ("Аз поне не съм чул да има сорт картофи устойчив на нематода. Но може да съм изостанал.... признавам си.") - устойчивостта я има, и то много отдавна!!! При всеки сорт е различна степента и типа на нематода към която е устойчив той. Например сорта Санте, един от най-старите и популярни в миналото сортове, е и с една от най-широките устойчивости!
        Форуми като този не ме плашат, затова и се показвам в него и пиша с името си и фирмата с които си вадя хляба.

        Коментар


        • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

          Първоначално публикуван от karagyozov Преглед на мнение
          Докато земеделието в България е занимание за събота и неделя, и интернет е начина да се "научиш" как се гледа дадена култура, ще има и безумни питания и всевъзможни оплаквания, я от семето, я от тора или препаратите. Снимките на посева със семена Маестро сами показват качеството на посадъчния материал.
          Понеже сам си признавате, че не знаете за какви етикети става въпрос, не бързайте и Вие със заключенията и квалификациите!!! Семена от по-висок клас могат да бъдат продавани за по-нисък, но не и обратното (само като информация). И понеже не можем да знаем всичко, затова се учим непрекъснато - в едно Ваше изказване за устойчивост на сортовете на нематода ("Аз поне не съм чул да има сорт картофи устойчив на нематода. Но може да съм изостанал.... признавам си.") - устойчивостта я има, и то много отдавна!!! При всеки сорт е различна степента и типа на нематода към която е устойчив той. Например сорта Санте, един от най-старите и популярни в миналото сортове, е и с една от най-широките устойчивости!
          Форуми като този не ме плашат, затова и се показвам в него и пиша с името си и фирмата с които си вадя хляба.
          Форуми като този не са страшни и не плашат. Те са за приятелство и удобство на всички !
          Давай , колега !
          И така - Санте е един от най-старите сортове. Поддържаш ли го ?
          Ако земята е заразена с нематода - ще я засеещ ли със САНТЕ?
          Ще ти позволят ли ЛЕГАЛНО после да продваш семената ? Или ще ти отпишат площта и ще трябва да унищожиш посева за семепроизводство (което не се прави заради "мой човек" )
          Тук си с името си заради хубавата тема, заради добрите колеги и заради търговския интерес.
          Ако кажеш, че не е така - ще излъжеш.
          Колега - тук освен умни колеги има и мнооого опитни - не само в картофопроизводство.
          Има опитни и в семепроизводство и по-важното - опитни в "делаверата" семена, класове и търговоята с тях .
          Както казах - предлагам да спрем до тук. Но ти избираш.
          По-навътре съм, отколкото предполагаш........кавам ти го наготово, повярвай ми .

          Коментар


          • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

            Съгласен съм с казаното от теб, колега, с едно уточнение само, и с него може да приключим - аз не съм семеприозводител! Аз представлявам основно една френска фирма и работя само със семена от чужбина. Причината - много добре е описана от теб и множеството оплаквания за "кръстени" семена и фактова "мой човек".
            За сметка на това доста години съм работил в Холандия при фермер семепроизводител към Agrico и знам как се гледат и контролират семената на запад.
            Темата тук е много хубава - това е факт, както и че няма друга подобна и мащабна в мрежата (поне аз не съм открил) и затова и всички сме тук - да се обменя информация и да сме полезни едни на други.... нали?!?
            Поздрави!

            Коментар


            • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

              Първоначално публикуван от karagyozov Преглед на мнение
              Съгласен съм с казаното от теб, колега, с едно уточнение само, и с него може да приключим - аз не съм семеприозводител! Аз представлявам основно една френска фирма и работя само със семена от чужбина. Причината - много добре е описана от теб и множеството оплаквания за "кръстени" семена и фактова "мой човек".
              За сметка на това доста години съм работил в Холандия при фермер семепроизводител към Agrico и знам как се гледат и контролират семената на запад.
              Темата тук е много хубава - това е факт, както и че няма друга подобна и мащабна в мрежата (поне аз не съм открил) и затова и всички сме тук - да се обменя информация и да сме полезни едни на други.... нали?!?
              Поздрави!
              Поздравления - Карагьозов.
              Бързо влизаш в духа на темата и форума. Вероятно сме се срещали покрай АГРИКО и Бозаров, но това беше отдавна.
              Иначе имам доста инфо за теб и семената ти. Мой добър приятел (много добър) е твой добър клиент.
              И семена съм взимал от складовете ти и фактури и т.н.
              Добре се представяш като търговец на семена. Признавам го . Човек може да ти се довери.
              Айде, че ще разваля темата. Поздрави и успех !
              Последно редактирано от bgbul; 15-07-11, 17:48.

              Коментар


              • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                Здравейте !! Имам сериозен проблем с къртици и слепи кучета , ако някой може да помогне със съвет , как да се справя ще съм много благодарен !!!!

                Коментар


                • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                  Има специални примамки и отрови.
                  Отровите се слагат по-рано и вече е късно за тях. Има инкубационен период от 40 дни . За примамките - не знам.
                  Сега може да обгазиш дупките . В агроаптеките ще ти кажат какъв препарат и как се ползва.
                  Също - съвет с агроном ще е най-добре.
                  Тези електронните дето плашат .... работа не вършат .

                  Коментар


                  • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                    Има една "рецепта" в духа на офроуд форума в който сме! Намираш някакво МПС, "рецептата" е за трабант, но ще стане и с друго, важното е двигателя да не е във форма и да попушва по-малко!Взимаш подходящ маркуч, единия край на който прикрепяш към ауспуха на автомобила(внимавай, температурата може да го разтопи), а другия, в някой от пресните ходове на животинката.Най-добре, е такъв около който си я видял за последен път.Палиш двигателя, форсираш и гледаш дали излиза дим от някой друг вход...съответно, го запушваш и така около 20-тина минути.След като извадиш маркуча, затваряш входа с почва.Може да се наложи едно-две повторения през няколко дни, като търсиш отново пресни входове.Аз лично, не съм го пробвал, но мой-колега се кълне(на 3 бири),че ефект има.Не е сигурен дали метода е летален за добичето, но твърди, че след приложението, не е имал проблеми!
                    П.П.Аз лично бих използвал Делиция, но е първа група, не би трябвало да се продава в агроаптеките и приложението му става само от специалист!!!Отделя фосфоводород-изключително силна отрова!!!
                    Последно редактирано от emil5koff; 17-07-11, 21:59.

                    Коментар


                    • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                      колеги тази година посяхме 5 декара хубаво семе и изкарахме,много слаба реколта.на всичко отгоре половината е надупчен от телен червеи.моля кажете какви са вариантите да се отарвем от червея.сега или пролета трябва да го третираме и със какъв препарат .благодаря ви предварително за помоща

                      Коментар


                      • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                        А миналата година имало ли е нещо на тази нива?

                        Коментар


                        • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                          Видейт е най добрия вариант в момента.слага се пролета със засаждането.Само че трябва да установиш дали са тел.червеи.Защото твърде възможно е да са ти надупчени и от картофения молец.

                          Коментар


                          • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                            Здравейте.Обещах на Карагьозов да споделя крайния резултат / пък и на другите съфорумци / и денят беше днес.От един декар добива е със сигурност над четири тона като гледам колко чували сме напълнили.
                            Тепърва ще има манипулации и сортиране по едрина но от сега мога да кажа че съм повече от доволен.
                            При първа възможност ще кача и снимки.

                            Коментар


                            • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                              Поздравления за добрите резултати и благодаря за обратната информация. Ще очаквам и снимките!

                              Коментар


                              • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                                Здрвейте и от мен колеги . пролетта засадих два декара със семе атлас днес го изкарах и съм много доволен от доби ва около шесттона едри картофи но от тях горе доло тон и половино тона са страшно напукани утре ще пусна снимки да видим дали ще раэнищим проблема с напукването.семето уж е елит и се чудя дали да оставям за догодина това напукване много ме отчая на какво може да се дължи .а посевите с агрия в същото място нямат напукано

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X