Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранене и грижи за малко куче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хранене и грижи за малко куче

    Няма да ги купирам.
    Едно, защото вече не се купират, а и цялото семейство ни кефи да е с големи уши
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

    Коментар


    • От: Хранене и грижи за малко куче

      Умното куче, си е умно куче... Оставих я 4 часа сама у дома. Прибрах се, скимтене и радост... после ми направи демонстрация... отиде и се изпишка в банята... стискала е 4 часа Обичам си кучето.
      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

      Коментар


      • От: Хранене и грижи за малко куче

        Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
        Няма да ги купирам.
        Едно, защото вече не се купират, а и цялото семейство ни кефи да е с големи уши
        Така и трябва. Малко offtopic, ама винаги съм бил против рязането на ушите и опашката. Така се отстранява истинската красота на животното. Имаме семейни приятели с ротвайлер, който е с опашка. Доста по-красиво е, отколкото другите с отрязаните.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • От: Хранене и грижи за малко куче

          Моя хулиган взе да върти номера. Като е пуснат и му викам по име (знае си го) не идва. Опитва се да ме хапе и ръмжи злобно, когато отивам да го вържа в колибката (3м. свободен синджир има).
          А и не лае, до сега 4-5 пъти е излаял като хората и то когато е звераски гладен. Вече е на 2.5 месеца, дано влезе в пътя, че незнанюм как ще се разбираме

          Коментар


          • От: Хранене и грижи за малко куче

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            Моя хулиган взе да върти номера. Като е пуснат и му викам по име (знае си го) не идва. Опитва се да ме хапе и ръмжи злобно, когато отивам да го вържа в колибката (3м. свободен синджир има).
            А и не лае, до сега 4-5 пъти е излаял като хората и то когато е звераски гладен. Вече е на 2.5 месеца, дано влезе в пътя, че незнанюм как ще се разбираме
            На мен ми го казаха, сега аз ще го кажа на теб- бий гъзенце, за да не биеш гъзище.
            На моят вече му дойде акъла и когато си играе- хапе леко, а не както преди. Като му викна и спира. Научих го на най-важното- знае какво означава думата ''НЕ''. Когато му дам яденето не го пипва, докато не му кажем. Имам и клип, но все нямам време да го кача.
            Ето една снимка от преди няколко седмици, скоро не съм го снимал.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10543778_933257363357591_1876114245_n.jpg
Прегледи:1
Размер:61.9 КБ
ID:5601903
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • От: Хранене и грижи за малко куче

              Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
              Няма да рискувам в града Мисля си тия дни да я изкарам някъде по ливадите дето са окосени посевите... там мисля няма от какво да се зарази, но да потича навън.
              За съжаление, има. Естествено, не се случва на всеки, но според мен рискът не си заслужава. Що-годе безопасно може би било в някой собствен двор, в който не влизат животни, вкл. други кучета (като имайте предвид, че където и да е, още с първото излизане трябва да помислите и за предпазване от бълхи, кърлежи и комари), но като цяло повечето ветеринари неслучайно забраняват излизане до 10-15 дни след третата ваксина. Някои изрично предупреждават и да се внимава дори кутрето да не си играе с обувките на хората, с които се излиза навън. А има и друго; едно от първите неща, с които трябва да свикне кутрето при излизане навън, е, че там се пишка и ака. А като го извеждате само от време на време на определени места, докато минат ваксините, в това отношение доста ще се обърка. Според някои дори е добре да не се свиква да пишка и ака на определено място в къщата, а да се изтърпи (още само около месец във вашия случай), за да не се налага един навик да се сменя с друг. Т.е. да не стане: сега я учите в банята - хвалите я, когато си свърши всичко там, карате се, ако е другаде (между другото, според доста съвременни възпитатели не е добре да се карате да завирате муцуната и нослето, щото не схващали за какво иде реч, но за това не мога да се изкажа категорично), и тя тамън се научи и е горда, че ви угажда, започвате да не одобрявате, че го прави в банята, а да искате друго.
              А принцесата ви е страхотна! Да ви е жива и здрава и все такава чаровница! И макар да съм твърдо убедена, че много повече зависи от конкретното куче и възпитанието и изобщо да не съм привърженик на "породността", тази е една от породите, от които не мога да си сдържа възхищението Преди година и половина осиновихме една баба немски дог от приюта на Animal Rescue, невероятна е просто.

              Коментар


              • От: Хранене и грижи за малко куче

                I.Stoyanov,
                Пробвай да му се наложиш без бой - търпение преди всичко. Ако се опитва да хапе и да ръмжи - спокойно и без нерви. Боя не решава нещата задълго. А за правенето на разсеян - и мойто келеме ги върти тия номера. Викаш го и кат дойде - взЕми таз бисквита. Викаш по име - като се обърне - пак така. Като дойде не го връзвай веднага. Викаш го , идва, бисквита и го хващаш за нашийника без да го връзваш - да не асоциира идването със синджира.

                Коментар


                • От: Хранене и грижи за малко куче

                  Абе ще се разберем..
                  Сега се връщаме от разходка и съм доволен от поведението му.
                  Но специално с моя трябва по -строго отношение, в никакав случай бой, а наказания и потупване

                  Коментар


                  • От: Хранене и грижи за малко куче

                    Такаа. Моето магаре вече е на 5 месеца, а килограмите му отиват над 36. Не е дебел, но е наистина грамаден. Притеснението ми е, че започна да куца предния десен крак. Тича си както преди, скача и играе, не си личи да има болка, но си накуцва. Намалих му яденето и тичането. Казаха ми, че отдавна са минали критичните месеци за рахит и за кривенето на ставите, но повод ли е за притеснение това куцане?
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • От: Хранене и грижи за малко куче

                      Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                      ... Казаха ми, че отдавна са минали критичните месеци за рахит и за кривенето на ставите, но повод ли е за притеснение това куцане?
                      За съжаление, не е само рахит. Има и такива неприятности като лакътна дисплазия.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Хранене и грижи за малко куче

                        Благодаря. Ако в близките дни не спре да куца, ще го заведем на ветеринар.
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • От: Хранене и грижи за малко куче

                          Почни от по-тривиалните причини огледай му лапата за тръни и осили.
                          А иначе не е съвсем вярно ,че сте го надраснали. При рахит се удебеляват ставите /китките/ това е видимо. Няма да навреди да му пуснете едни Ca/P изследвания.

                          А между другото има и т.н. болки на растежа, понякога се явява преходна куцота някъде после в друг крак и изчезва. Без лекуване.

                          Коментар


                          • От: Хранене и грижи за малко куче

                            Дано да е така. Кучето наистина не изглежда дебело или с наднормено тегло. Дано му мине като на куче.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10601316_945920902091237_601133650_n.jpg
Прегледи:1
Размер:240.4 КБ
ID:5605625
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • От: Хранене и грижи за малко куче

                              Райковски - добре са ти казали по-горе - внимателна проверка на лапите и "междупръстието" за бодили трески осили и прочие. Моето ми изкарва на няколко пъти акъла така - за щастие беше малка беля. Лео е вече на 5.5 месеца и тежи 32.5 кила. Даже го разпознават кат жЕнка, щото викат че бил слабичък и фин кат мадама

                              Коментар


                              • От: Хранене и грижи за малко куче

                                На снимките не изглежда дебел. До навършване на 1г. често почват да куцат без видими причини,дори и да са напълно здрави. Причинява го разтежа на костите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X