Обява

Свий
Няма добавени обяви.

тема за неизползване на пестициди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: тема за неизползване на пестициди

    Първоначално публикуван от pustrina Преглед на мнение
    Ето доказателство за борба с мана без химия:

    [ATTACH=CONFIG]340867[/ATTACH]

    [ATTACH=CONFIG]340869[/ATTACH]

    [ATTACH=CONFIG]340870[/ATTACH]

    За моята първа био градинка използвам в борбата с маната успешно анолити. Един приятел ги произвежда - променя по електрохимичен път съдържанието на водата и се получава силен дезинфектант с водно съдържание 99.89%, така наречената мъртва вода.

    [ATTACH=CONFIG]340871[/ATTACH]

    След като разбрах, че пипер не се връзва и не се нуждае от "колци" (абсолютно начинаещ съм) с удоволствие засадих 70 стръка, малко нагъсто, но пък се хвана. Него сега го е нападнала въшка (дано се задави, подсеща ме за виц) и го пръскам по съвет на стари хора с мляко, разредено с вода на равни части - пак успешно.

    Немците казват, че "най-тъпите селяни вадят най-големите картофи", може и на това да се дължи успеха ми.

    Вица:
    В едно ТКЗС на събрание председателя говори от трибуната:
    - Миналата година засадихме два тона картофи, но ги изяде колорадския бръмбар. Тази година ще засадим 10 тона, дано се задави проклетника!
    На това твърдение ще повярвам, когато направите опитите с контрола- пръскано и непръскано. Естествено на снимките трябва да има наличие на мана.
    А иначе всеки е свободен да вярва на каквото си поиска
    Успех.
    ТЛК 80 4,2ТД-95г

    Коментар


    • #47
      От: тема за неизползване на пестициди

      "мъртвата" вода си има почти всичко за борба с всякакви гъбични неблагополучия. Единственият и недостатък е че е и скъпа, и неефективна.

      Коментар


      • #48
        От: тема за неизползване на пестициди

        При цена от 1 лев/литър е най-евтиния дезинфектант, а в моя случай с доматите може и да не е толкова изгодно, но аз гоня качество, а не количество - правя ги за пръв път, за собствена консумация и удоволствие.

        Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
        На това твърдение ще повярвам, когато направите опитите с контрола- пръскано и непръскано. Естествено на снимките трябва да има наличие на мана.
        А иначе всеки е свободен да вярва на каквото си поиска
        Успех.
        Както казах - начинаещ съм, но мога да дам от наличния анолит на желаещ да третира и да каже - е ли ефективно или не.
        889377712

        Коментар


        • #49
          От: тема за неизползване на пестициди

          ...а казват, че алхимията е останала в миналото...особено съм впечатлен от действието не на "светената водата" или както там се казва, а от убийствения ефект на айряна върху всичките вредни твари.Понякога, пия някоя водка с чаша айрян след работа и винаги съм подозирал, че промените които настъпват не се дължат на алкохола , но не съм имал доказателства...Ако трябва сериозно, мога да ти обясня ефекта който смяташ, че си получил, но е прекалено дълго и не ми се пише толкова...може да приемеш, че има някакво сходство с "късмета на начинещия" само дето си има термин и се нарича "натрупване на инфекциозен фон". Това натрупване става постепенно(за около 2-3 години) и може да се наблюдава най-добре в малките зеленчукови градинки характерни за новите вилните зони, където никога преди това не са гледани зеленчуци.Първите една-две години растенията се развиват и плододават, сякаш без никакви грижи.При ниска плътност на вредителите и патогените, растеният се справят практически сами.Постепенно, с годините се натрупва зараза която преодолява естествената защита на растенията и се налага да се използва нещо допълнително, по силно от "светена вода" в комбинирана с айрян.
          Последно редактирано от emil5koff; 15-06-11, 22:01.

          Коментар


          • #50
            От: тема за неизползване на пестициди

            Първоначално публикуван от pustrina Преглед на мнение
            и го пръскам по съвет на стари хора с мляко, разредено с вода на равни части - пак успешно.
            Първоначално публикуван от pustrina Преглед на мнение
            На една позната бащата почина след неправилно боравене със син камък, та съм мнооого против използването му.
            Ето това имах предвид като казвах, че ще се смея от сърце...

            За млякото няма да коментирам, то си е за смях само като го гледа човек написано...
            За починалия човек съжалявам, но и аз като Ясен не вярвам да е починал заради синия камък. Това е един от най-безвредните за човека пестициди.
            За сравнение-преди доста години при отваряне на бидонче с 2,4Д(препарат за морене на трева в житата) ми пръсна в дясното око капка от концентрирания препарат. Страшна болка, парене, мислех, че ще ослепея с това око. Но нали имам навик да чета етикетите-бях запомнил, че при попадане в очите трябва да се промие с вода. Промихме го, и сега нямам никакви последствия...
            Та какво казвахте за вредността от синия камък?...

            Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
            На това твърдение ще повярвам, когато направите опитите с контрола- пръскано и непръскано. Естествено на снимките трябва да има наличие на мана.
            А иначе всеки е свободен да вярва на каквото си поиска
            Успех.
            Именно. Иначе става като онази тема за легална икономия на ток...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #51
              От: тема за неизползване на пестициди

              Сетих се да отговоря на Юпи за хищните насекоми-правилно си чул, че вършат работа, но това е при оранжерии-затворена среда. Ако ги пуснеш в градинката-ще се разбягат веднага след като им свърши храната. Което не е зле-изяли са "лошите", за какво са ти повече...
              Но лошите междувременно са снесли яйца, които ще се излюпят няколко дни по-късно... А търговеца е свършил калинките...
              К.р тате баница, кравата излезе мъжка...

              А и далеч не за всички вредители се намират гадинки които да ги ядат. По-скоро биологичната борба е екзотика... И няма универсално насекомо-хищник което да се справи с всички гадни червеи и бубулечки.
              Алтернативата е да си постоянно в насаждението и сам да дебнеш гадовете.
              Ама не си, пациентите чакат... Щом е така-пръскаш, или ядеш каквото сме произвели ние. Не е отровно, повярвай.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #52
                От: тема за неизползване на пестициди

                Коле, аз и сега ям зеленкото от пазара, ама ям и репички, дето сам съм си садил и не съм пръскал с нищо. Ясно е, че няма да мога да отгледам цялата гама продукти на пазара ей тъй на - за хоби, ама малкото неща, които съм си садил са си контролирани от мен. Ако не стане нищо - дреме ми, ще си купя от пазара. Станат ли обаче, ще си ги ям чисти от химии. Между другото, тия хищници, дето ги имам и съм завъдил, не си тръгват от градинката, а не виждам да има въшки ... може би не се разбягват чак толкова бързо, пък и те снасят яйца
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • #53
                  От: тема за неизползване на пестициди

                  Моя колежка твърди,и налита на бой,че пръска краставиците с бордолезов разтвор.0,5% не ги морели.Да вярвам ли?
                  Нищо не мога,и нищо не знам...

                  Коментар


                  • #54
                    От: тема за неизползване на пестициди

                    Мойте краставици обикновено са до асмата и като пръскам нея профилактично ина тях ударя 1 помпа,и проблеми не съм имал.Бордолезовия го правя 2%.Може да е от сортът им-обикнована селска краставица,може ида са привикнали,не знам но определено нямам проблеми.

                    Коментар


                    • #55
                      От: тема за неизползване на пестициди

                      Да, това е много важно нещо - сортовете, които са по-издържливи на гадове. За щастие, генно модифицираните започнаха да ги правят издържливи на определена марка хербициди, а не на гадове, което прави избора на точните (издържливи на болести, макар и с не-толкова висок добив) сортове доста по-лесен. Поне не внимавам за тази гнус. За лозите има специална тема, кои сортове са по-издържливи с плюсове и минуси. Май и за картофите има, макар, че не вдянах много на къде се отнесе ...
                      Кольо, Емо, Краси, другите, споделете издържливи на мана и друга сволач сортове домати, краставици, въобще, имате ли наблюдения на тази част от неползването на пестициди.
                      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                      0888 315 794
                      LZ1UPI
                      A1 (Rh+)

                      Коментар


                      • #56
                        От: тема за неизползване на пестициди

                        При доматите обикновено е за сметка на вкуса, за съжаление. Дори да не са ГМО по смисъла, който се влага в това.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          От: тема за неизползване на пестициди

                          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                          Да, това е много важно нещо - сортовете, които са по-издържливи на гадове. За щастие, генно модифицираните започнаха да ги правят издържливи на определена марка хербициди, а не на гадове, което прави избора на точните (издържливи на болести, макар и с не-толкова висок добив) сортове доста по-лесен. Поне не внимавам за тази гнус. За лозите има специална тема, кои сортове са по-издържливи с плюсове и минуси. Май и за картофите има, макар, че не вдянах много на къде се отнесе ...
                          Кольо, Емо, Краси, другите, споделете издържливи на мана и друга сволач сортове домати, краставици, въобще, имате ли наблюдения на тази част от неползването на пестициди.
                          Не съм се отнесъл,питането беше дали бордолезовият р-р пречи на краставиците и аз споделих моят опит.

                          Коментар


                          • #58
                            От: тема за неизползване на пестициди

                            Най-хубавите; сладки и здрави домати които съм ял като дете бяха засадени в нивата с тютюн. Никакви болести не ги ловяха и колци не им трябваха. Старите жени като садят градината винаги в краищата на редовете садят чубрица. Силната и миризма гони вредителите по зеленчуците. Тютюна също.
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • #59
                              От: тема за неизползване на пестициди

                              Ето,вече лека-полека започнаха да се появяват мнения по заглавието на темата.Дано да се увеличават!И докато бате Кольо се смее,ние можем да пробваме някой неща.

                              Коментар


                              • #60
                                От: тема за неизползване на пестициди

                                Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                                Най-хубавите; сладки и здрави домати които съм ял като дете бяха засадени в нивата с тютюн. Никакви болести не ги ловяха и колци не им трябваха. Старите жени като садят градината винаги в краищата на редовете садят чубрица. Силната и миризма гони вредителите по зеленчуците. Тютюна също.
                                Оооо тютюна ли, знаеш ли колко го обичат листни въшки, белокрилка и трипс? Нямаш и най-малка представа, камо ли да ги гони с миризма.

                                По късно ще пиша за пестициди и "вредата" от тях.
                                ТЛК 80 4,2ТД-95г

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X