Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв керамичен плот?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Ами според начина на нагряване се постига различен краен резултат...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #47
      Различно сварен боб?
      Това ли казваш?

      Ще се свари еднакво на какъвто и да е.
      Или пък няма… Независимо от него.
      Имало и такива случаи.

      В действителност ще се свари там, където мама го сложи и не бих заложил на нищо електрическо
      Враг усраине

      Коментар


      • #48
        Сега пък боб...
        Ти кривна от темата в посока поялници, та и аз покрай теб. Ама стига толкова офтопик...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #49
          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
          Не искам да си представям как се подържа чисто стъкло, което пък и се нагрява.
          Вярвай ми, не ти и трябва. Кой каквото иска да разказва, трудно се подържа в естетичен вид. Освен ако се готви само по празници, три пъти в годината
          Честито за индукцията. Преди време разглобявах един такъв котлон, някакво китайче безименно...замина в кофата... ИГБТ транзистора, беше взел в отвъдното и контролера, че бяха спестили оптодрайвер...ама... пазарна икономика

          Панайот Бърдарски
          0887 60 77 22

          Коментар


          • #50
            Днес бях при майка ми и стана жал гледайки я как търка тъпото стъкло при положение, че дори не ползва него а газовите горелки.
            Инокса не е бил по-чист, просто черното е ужасен цвят и всички петънца му личат също толкова ужасно.
            Поне според нея.
            Много кофти решение беше избора на този плот - трябваше да и взема БЯЛО или поне да бях ремонтирал горението!
            Враг усраине

            Коментар


            • kameno karp
              kameno karp коментира
              Редактиране на коментар
              Ако беше прочел малко по-напред темата, щеше да прочетеш, че такъв полу газов го изперках за една седмица, точно заради почистването. Едно, че от горелките всичко се нагрява и пръските загарят, дркго, че не можеш като гол стъклен плот да забършеш заради копчетата и горелките. Гол индукционен плот се почиства с поглед само!

            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Доколкото схванах говореше за стъкло-керамичен но явно не съм разбрал.
              А и в случая плот без газ не беше вариант - не само за майка ми а и аз не го приемам!
              И не е проблем загряването от горелките - на нея и вадят очите дори отпечатъците от пръсти.
              Които не да не се забелязват ама на мен не биха ми пречили.
              Надявам се и тя да свикне.

            • kameno karp
              kameno karp коментира
              Редактиране на коментар
              Стъклокерамичен беше, ама това е без значение, защото се ползваше само газта.
              Чугунената скара се пръска и загаря. По стъклото също загарят пръски. Отделно заради всичко стърчащо от стъклото, почистването е голяма мъка. Мен също ме дразнеше и най-малкото петънце. Голо незагряващо се стъкло, както вече писах се почиства само с поглед. Но щом при вас газта е задължителна... стъклото е кофти вариянт.

          • #51
            Бялото по-напред в темата ми препоръчаха да го избягвам. Много повече личи замърсяването

            Коментар


            • #52
              Керамичните плотове освен че се замърсяват малко или много се драскат. Или поне започват да се матират. Е точно тогава бялото заприличва на нищо подобно.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #53
                Допускам това за вярно при стъкло-керамичен.
                При индукционен, където такива неща няма мисля, че няма по-лош вариант от черна основа.
                Дори драсканото допускам, че е по-кофти на чернилка от бялото ама кво разбирам аз от расизъм!
                Всъщност черното ми е абсолютен антипод и за ламаринозавър.
                Даже служебно черно не искам да виждам та какво остава за лично.
                Никога повече а вече същото и за кухненска мебел!
                Враг усраине

                Коментар


                • orela
                  orela коментира
                  Редактиране на коментар
                  И аз не харесвам черно, но като са направили плотовете такива, а явно има и защо. Виждал съм матирани черни нагревателни термокерамични (вече се чудя как да ги наричам, за да се отличават от индукционните) и това като си го представя на бяло - ужасно ще бъде. А фурната я взех с малко инокс, само и само да не е цялата черна.

              • #54
                Да пробва с препарат за прозорци.

                Коментар


                • Esper
                  Esper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Казах и.
                  Явно, че в кухнята и ще трябва да се появят 2 нови инструмента - препарат за стъкло и микрофибърна кърпа за плота.

                • kameno karp
                  kameno karp коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не препарат за стъкло. Обезмаслител и микрофибърна кърпа. Ама не тия кърпи дето са за по левче. Преди 5-6 години купувах. Около 30х30 см струваше по спомен 25 лв. Това като мине и след него блести.

              • #55
                ...продават се подложки за индукциите...върху тях всяко любимо съдче си бачка...може КПДто да пада но пълно щастие няма...

                Коментар


                • Esper
                  Esper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Разбрах ни това е вариант когато плота е само на индукция.
                  При наличие на газ така или иначе това упражнение е много излишно.
                  Освен горните 2 допълнителни неща мисля да спестя третото

              • #56
                За тая кърпа писах. Към 50х50 била.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230306_161020.jpg
Прегледи:269
Размер:371.5 КБ
ID:6915063
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #57
                  Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                  Явно изчерпахте темата за плотовете. Кажете малко за водобрана, който да монтирам на керамичния плот към стената.
                  Отзад са плочки, има фуга 5-6 мм. Не искам да изври нещо и да се стече зад печката, че всичко е вградено и няма вадене.
                  Прерових нета, обиколих практикер и Бриколаж. И намирам само два вида алуминеви - и двата грозни и неподходящи по цвят.
                  Къде да тъся термоустойчив водобран?
                  Какво стана с твоя проблем? Вчера ходих в GSS Строймаркет и имаше разнообразие от водобранни лайсни ЛИНК. Имат алуминиеви (сиви) и различни декори (за тях не обърнах внимание от какъв материал са). Ако искаш мога да мина пак, да проверя и да ги снимам?
                  При мен мебелиста сложи силикон между плота и плочките и за момента идеята ми е само да закрия силикона с възможно най-малката и сливаща се с плота лайсна. И за първо ще пробвам с лайсна вътрешен ъгъл за плочки след изрязване на частта, която отива зад плочките. Пък ще видим ще има ли проблеми с котлоните.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • kbot
                    kbot коментира
                    Редактиране на коментар
                    Още търся. Не ми е спешно, но до летния сезон трябва да намеря. На Строймаркет още не съм ходил. И на Практис има някакви.

                • #58
                  Виж във фирма Минера. Специализирани за лайсни.
                  АИГ-Заваряване ООД
                  Производител на заваръчни апарати "DEL"
                  http://www.aigwelding.com
                  0889 522 036

                  Коментар


                  • orela
                    orela коментира
                    Редактиране на коментар
                    Нямат водобранни. Там търсих лайсни за плочки и питах и за водобранните. Пратиха ме в Авлон, но не работеше, когато минах.

                • #59
                  Това е положението с водобрана при мен. Шкафовете са кафяви, та не ми се слага сребрист алуминий, но все още не намирам друго.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Плот и водобран.jpg
Прегледи:164
Размер:87.3 КБ
ID:6917614
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • orela
                    orela коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ама твоята лайсна стъпва върху плота!?
                    А защо гледаш да я връзваш с шкафовете? Тази лайсна прави връзка между плочки и плот.

                  • kbot
                    kbot коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не стъпва на плота. Зад него е, даже има 2-3 мм разстояние. Лошо съм снимал
                    Лайсната е дълга 5 метра, а плота е под метър. Отгоре и отдолу са редица кафяви шкафове.

                  • orela
                    orela коментира
                    Редактиране на коментар
                    Снимката заблуждава.
                    Ясно.

                • #60
                  В строймаркета различни от сивите алуминиеви лайсни са само пластмасови. Има едни, които са доста дебела пластмаса, но са само имитация на мрамор и камък.
                  Има едни други профили (прикачените снимки), ако сложиш силикон между плота/шкафовете и плочките може да я лепнеш там. Стига да нямаш големи фуги. Изглеждаше ми плътна пластмаса и има имитации на различна дървесина. Виждах ги в почти всички големи строителни маркети.
                  Различни от сиви и не пластмасови не мога да открия. Може би само профил от масивно дърво.

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2023-03-21 17.11.43.jpg Прегледи:0 Размер:246.1 КБ ID:6917895 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2023-03-21 16.47.22.jpg Прегледи:0 Размер:199.6 КБ ID:6917897
                  Прикачени файлове

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X