Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв керамичен плот?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв керамичен плот?

    Търся фурна и керамичен плот с 2 котлона за вграждане.
    За фурната гледам да е с дебели ламарини - бош, грундиг, хаиер. Последните 2 пак ще ги прегледам, защото не си спомням много добре как им бяха ламарините - тях първи ги гледах и след толкова прегледани марки ми се губят вече, но те печелят с гаранцията - 5/6 години.

    Обаче плотовете ми изглеждат еднакви. Какво да им гледам на тях при избора?

  • #2
    По отношение на фурната гледайте и колко телескопични водача имат за извеждане напред на тавите. Изключително удобни са. Преди година купихме Whirlpool с 3.

    По отношение на плота не знам каква ви е концепцията и разположението но може да помислите и за 2-ка (правоъгълна) вместо 3 или 4-ка (квадратна). Пести много място и с оглед на бързата им работа не се чувства липса на котлони.

    корекция: то вие сте си казали за 2-та котлона за мен са правилният избор


    Последно редактирано от Plamen Alexandrov; 17-02-23, 09:31.
    Дела трябват, а не думи.

    Коментар


    • #3
      Всичко вече е с пет години гаранция. И като всичко останало , качеството и живота на уредите е много различно от това преди 15-20 години. Като плот , последно монтирах едно Миле което няма зони за нагряване , където и да сложиш тигана , там работи , много е добро като техника. Други клиенти са много доволни от Еуролукс , други от Фабер , Тека. Бош са добри , но тези дето идват от Германия , не от Турция , фурната си е доста тежка. За плота гледаш да е най-вече стандартен размер , че има доста нестандартни , и при смяна е сложно и скъпо. Има и комплекти с аспиратор , като аспиратора има опция да се управлява от плота. И за предпочитане е , плота да е с метален кант , че в повечето случаи , ако не се пази , се отчупват парчета по краищата , най-вече при тези с фасет.
      Последно редактирано от motor_men; 17-02-23, 09:39.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • orela
        orela коментира
        Редактиране на коментар
        Бош-а е с 2 години гаранция. За Милето се бях отказал - гледах една фурна за почти 1к лв, която нямаше нищо като опции, че даже и вратата и се тряскаше. Но това за плота звучи много интересно. Можеш ли да ми кажеш модел или ориентировъчна цена?
        А какъв е стандартния размер за плот?

    • #4
      Колтлоните индукционни, голямата плоча е по удобна, при мен е с 3 котлона от които два с разширяеми зони. Най голямото предимство на голямата е, че като извадиш горещата тава от фурната, ме се чудиш на каква подложка да я сложиш. А два котлона и то вертикално е адски неудобно ако на предния ври нещо и искаш да разбъркаш тенджерата на задния
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • orela
        orela коментира
        Редактиране на коментар
        За индукционните знам, че съдовете трябва да са специални. А примерно мога ли да си подтопля вода в паничка? И каква трябва да е тази паничка?
        Нямам познати с такива котлони и нямам никакво мнение от тях. Пък и гледам са по-редки в магазините.
        Правоъгълния плот ще се монтира успоредно на стената поради 2 причини:
        1. В момента има готварска печка с 2 газови и две плочи (плочите се използват само за поставка). На предния газов, когато ври нещо много стабилно дори абсорбатора (който е мощен) не може да привлече всичката пара. А на задния котлон, ако ври нещо по-слабо няма нужда да се включва абсорбатора - парата си ходи сама в него.
        2. Понеже плана беше да е с газов плот + гръбче между долни и горни рафтове - не било добре да се нагрява гръбчето от пламъка. Но за момента и газта и гръбчето отпадат.

      • kameno karp
        kameno karp коментира
        Редактиране на коментар
        Предимствата на индукционните пред керамичните са много. До сега недостатъци не съм открил. Може и да се наложи да инвестираш в съдове, но няма да съжаляваш.

      • Венци- малкия
        Венци- малкия коментира
        Редактиране на коментар
        За индукцията , всичко на което се лепи магнит ще ти върши работа.

    • #5
      Да питам: При мен, безименен майстор е сложил PVC-водобран зад керамичния плот. И ако пусна задните котлони топлината започва да бръчка водобрана.
      Гледах алумииев водобран, обаче никой не можа да ми каже дали силикона по него е термоустойчив.
      Някой да е пробвал с алуминиев?
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • orela
        orela коментира
        Редактиране на коментар
        За термоустойчивост не знам, но гледах едни алуминиеви лайсни със силиконови краища. Силикона явно в началото е бил прозрачен, но беше станал кафяв и грозен. Т. ч. ако ще са такива да са с цветен силикон.

      • bullet_pk
        bullet_pk коментира
        Редактиране на коментар
        Аз съм с алуминиев водобран. На силикона нищо му няма за 10+ години употреба. Може би не е толкова мек като в началото, но никакви деформации. Моят силикон не е прозрачен, а е сив и не си е променил съществено цвета Това на керамичен плот.

      • Roninn
        Roninn коментира
        Редактиране на коментар
        И аз съм със алуминиев със силикон,вече трета година мисля,не виждам разлика.Силикона е сив

    • #6
      Ако си се спрял на индукция (аз силно го препоръчвам) гледай да е флекс - т.е. да нагрява където и да сложиш тенджерата. Иначе с фиксираните зони , се оказва, че ако сложиш по-малко тиганче примерно няма да тръгне.

      Друг момент е като си харесаш нещо , разгледай сайтовете на самите марки. Нашите магазини въртят едни грозни номера със стари модели на цени като новите и се правят на разсеяни.

      Аз се спрях на бош, но понеже ми беше мечта за газ, а комбинирани плотове почти няма затова 2ка газови и 2ка индукция.







      На село тока чат пат спира и беше адски удобно като една вечер спря тока , а приготвянето на яденето го преместих на газовият.

      Коментар


      • #7
        До колкото разбрах NEFF и Bosch ги правят на едно и също място и затова нещата им са почти идентични.
        Но нещо не ми харесваха цените на фурните.

        Намерих Samsung с двойна вратичка и 2 зони на печене в магазин за стоки с транспортни дефекти. Тази имаше чукнато по задния панел което все тая нали се вгражда.
        Цената беше наполовина от тази на нова.

        Коментар


        • #8
          Аз съм на Горение,вече осем години.Плота е с четири и работи без проблеми,но на фурната и изгни един малък отдушник,на който направих заслон с една нераждаема пластина и работи така.Жената е доволна от фурната ,че има разни програми и даже не иска да я сменям.И двете са със сензорни бутони .
          Както е писал PLAMEN телескопичните водачи са много удобни,горенето има на две нива .

          Коментар


          • #9
            Аз съм с фурна Miele, плота и той е такъв. Когато ги избирах ми направи впечатление, че фурната тежеше 42 кг, спрямо конкуренцията които бяха масово около 30-32 кг.
            Даже на момчетата които ми монтираха кухнята това им направи впечатление.
            Относно плота и аз исках с две зони, по стечение на обстоятелствата избрах с 3, но с големината като на 4-ка. Не съжалявам и за миг, лично за мен е по функционално и удобно. Вместо да подлагам някъде на кухненския плот за да сложа гореща тенджера, тава - слагам директно върху плота с котлоните.
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #10
              Вече 12 години използвам плот (200 лв), фурна (400 лв) и аспиратор (едномоторен, 200 лв) на Беко. Работят безпроблемно. Готви се всеки ден. Фурната все още не е изгнила. Екстри нямат, а и на мен не ми трябват.


              В предвид цената си, за мен са отличен бюджетен избор. Ако нещо се повреди или изгние фурната - изхвърлям с чиста съвест и взимам пак от същата марка.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #11
                И да кажа какъв керамичен плот да НЕ се купува. Бял. След известна експлоатация се амортизира както и черните, но на белия му личи и изглежда мизерно.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • orela
                  orela коментира
                  Редактиране на коментар
                  И освен това само защото е различен от масовото цената му е по-висока.

              • #12
                Втора фурна AEG съм купил и наближава трета фурна пак такава ще взема,пиролиза и телескопични водачи да има....неприятни са им цените само.... Повечето екстри не ги ползвам,пиролизата обаче е чук...Там пара и т.н незнам...не ползвам такива,може и да си заслужава.В къщи готвя аз,и съм пряко засегнат от тея уреди.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • patkan
                  patkan коментира
                  Редактиране на коментар
                  И аз съм с АЕГ фурна с пиролиза и е страхотна функция . Котлон 2-ка разположен надлъжно на плота !

              • #13
                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                .В къщи готвя аз,и съм пряко засегнат от тея уреди.
                Ибаси как става тоя номер бе?? Аве ти в работно време качваш ли се на стълбата или се скатаваш че вечер имаш сили да готвиш??

                Коментар


                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аз така си почивам

              • #14
                Четейки тука разбирам що пържени яйца са върховният ми кулинарен шедьовър.

                Без съвременен плот - толкова.

                А с индукционен имам ли шанс да си сваря чай без да го загоря?!?
                Враг усраине

                Коментар


                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  Какъв боб си сварих тая вечер,,със много домати и джоджен....приказка.Час и нещо къкри със запръжката.

                • Венци- малкия
                  Венци- малкия коментира
                  Редактиране на коментар
                  С индукцията даже може да си приключил с чая, докато норманият още подгрява водата.

                • kbot
                  kbot коментира
                  Редактиране на коментар
                  За чая използвам кана. Но беше зор да намерим подходящо канче за за варене на само 3бр. яйца.

              • #15
                Не съм капацитет но чувам от познати, че точно бързото готвене взело да става демоде.
                Дори имало специални уреди за бавно готвене.
                Може да не се отнася за чая но пък някъде споменаха дори за готвене в термос.
                Слагаш някак вряла вода плюс месо например в него и забравяш за 6 часа.
                Твърдеше се, че ако се сетиш за него все пак ставало и за еденйе
                Враг усраине

                Коментар


                • gy6ter
                  gy6ter коментира
                  Редактиране на коментар
                  От Коледа имаме вече и мултикукър и котлоните вече се използват много рядко ,според прекия ми ръководител вкъщи става много бързо готвенето с него.

                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  Получих подарък на нещо подобно(кутия голяма) за 300 лв.пари струва....слагаш каквото искаш предварително вечерта....сутринта завираш за 10-15 минути и слагаш тенджерата или с каквото там готвиш..в кутията...оставяш 6-7 часа по късно всичко е сварено.....Аз го ползвам че 12-15 часа по късно....храната е между вряла и топла.....така два дни ям все едно току е сготвено....И работи това.

                  Аз бях силно скептично настроен...как така бял боб
                  10 минути завира и след 6 часа в кутията е сварен....но факт...отлично термоизолирана голяма кутия....Сутринта хвърлям всичко в тенджерата на котлона за 10 минути докато си измия зъбите,завира....слагам в кутията и вечерта като се прибера...обикновено към 20:00-21:00 часа...манджата е сготвена и вряла....
                  Последно редактирано от Roninn; 18-02-23, 08:36.

                • kameno karp
                  kameno karp коментира
                  Редактиране на коментар
                  То и на индукцията можеш да си готвиш бавно. Колегата има предвид, че при еднаква мощност на керамичен и индукционен котлон, на индукционния мноооого по-бързо ще кипнеш водата.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X