Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокадата на София заради ИП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

    Точно това не е решение. Тол системата и да може да ти прочете QR кода та що? Най-много следварително да могат да те санкционират. Ама нали идеята на КПП-тата е да те спрат да не пътуваш с цел превенция?
    КПП-тата би трябвало само да събират декларациите, по простата причина, че няма как да проверяват всичко дали е истина.

    С пратената електронно декларация,
    дори и код не е нужен, а декларираш с кой рег.номера пътуваш, ще се вижда и кой е декларирано да е в колата. Най-важното - нямаш физически контакт (полицаите със сигурност вече са заразени ако пипат всичко де им се дава)

    На ръчен режим ще останат само автобуси и по-сложни казуси. Служебните каляски ще бъдат яко облекчени (пък нали рецесия тряя да борим)

    Ама мечтая си само, средния ешелон калинки/саботьори отдавна изяде главата на ББ и още ще има.

    пп
    от гледна точка на зараза,
    ако сам човек декларирал електронно, че няма да доближава хора на 2м. и е с еди коя си кола и наистина е така, защо трябва да му вземаш хартия няква???
    Последно редактирано от DBRS; 26-03-20, 13:27.
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • #62
      Ако даваха "билетчета" за да минеш по скоростна лента, после сумата да иде в касичката за борба със заразата - аз съм ОК. Или поне да се организират обходни маршрути, които се таксуват с тази цел.
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #63
        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
        ...
        КПП-тата би трябвало да само събират декларациите, по простата причина, че няма как да проверяват всичко дали е истина.

        С пратената електронно декларация,
        дори и код не е нужен, а декларираш с кой рег.номера пътуваш, ще се вижда и кой е декларирано да е в колата. Най-важното - нямаш физически контакт (полицаите със сигурност вече са заразени ако пипат всичко де им се дава)
        ....
        Въпрос е как полицаят на КПП-то разбира, че си подал декларация и може да те пусне. И как да няма какво да проверява? В декларацията има поле за свободен текст, където да опишеш каква ти е наложителната причина.
        Ако си писал там, примерно, "Трябва неотложно да отида да оправя една кака", би трябвало да ти посочи обратен завой, защото въпросното основание го няма в заповедта на министъра. Колкото и да е неотложно за тебе и за каката.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • p-pleven
          p-pleven коментира
          Редактиране на коментар
          ТРябва да се прова това с "каката"! Айде, в Неделя ще пиша...

        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          Чух (случайно) че заявките и оборота на каките на поръчка се е увеличил с пъти . Та икономиката не е съвсем умряла .

      • #64
        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

        Въпрос е как полицаят на КПП-то разбира, че си подал декларация и може да те пусне. И как да няма какво да проверява? В декларацията има поле за свободен текст, където да опишеш каква ти е наложителната причина.
        Ако си писал там, примерно, "Трябва неотложно да отида да оправя една кака", би трябвало да ти посочи обратен завой, защото въпросното основание го няма в заповедта на министъра. Колкото и да е неотложно за тебе и за каката.
        Хе, че с моя грознопис, точно това ще напиша, пък аз после даже немога да си го прочета Физически няма как да четат и осмислят всичко.
        На полисмена, му седи една БГТУЛ-ска кола и му бипка кой е без ел.декларация, същото като с гражданските.
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • veskov
          veskov коментира
          Редактиране на коментар
          Тъй тъй. Дай да набиват някъде си парА и то докато се докаже, че не става, ще дойде брат му

        • DBRS
          DBRS коментира
          Редактиране на коментар
          Съхранението на тез хартиени декларации и справките по тях, със сигурност е по-скъпо. Ще е велико да пуснат поръчка за цифровизацията им

        • Чавдар (V93)
          Чавдар (V93) коментира
          Редактиране на коментар
          Каква поръчка при извънредно положение?!? Като има пари за даване - ще ги дадат набързо комуто трябва. И ще им хареса извънредното положение.

      • #65
        Колеги, къде има КПП на излизане от София след Ботевградско шосе посока Пирдоп по Подбалканския път?
        Не виждам никъде да е писано.

        Коментар


        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          Колегата пътува по стария път до базата в Елешница за сега на него КПП няма . Тия дни ще сваляме Урала от Витиня .

        • MFr
          MFr коментира
          Редактиране на коментар
          Събота беше на разклона между Горни и Долни Богоров.

        • bocho64
          bocho64 коментира
          Редактиране на коментар
          Разклона между Горни и Долни Богров се казва Хан Богоров )

      • #66
        Бонсови поляни са в София, район Овча купел, кметство Горна Баня, но онзи ден ме спряха преди ресторанта "На върха". Пуснаха ме на доверие да си нагледам къщурката, но ме предупредиха да си нося копие от нотариалния акт. Пъхнах едно копие в жабката за всеки случай. Утре ще го тествам, ако не са махнали патрула.
        Suzuki Jimny, 1.3, 2009

        Коментар


        • #67
          Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
          Бонсови поляни са в София, район Овча купел, кметство Горна Баня, но онзи ден ме спряха преди ресторанта "На върха". Пуснаха ме на доверие да си нагледам къщурката, но ме предупредиха да си нося копие от нотариалния акт. Пъхнах едно копие в жабката за всеки случай. Утре ще го тествам, ако не са махнали патрула.
          Сложили са го, защото от малко след въпросния хотел има 1000 черни пътчета, по които се стига до Перник, Драгичево и т.н., а предполагам си била с Джмини-то. Да спират обикновени коли там е безпредметно - няма къде да идат.

          Сега, то има още 1000 черни пътчета, тръгващи от други места, дето заместват въпросните, и хич не ги виждам как ще наслагат КПП-та навсякъде, ама това е друг въпрос.
          Последно редактирано от sparkybg; 27-03-20, 08:37.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #68
            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
            Колеги, къде има КПП на излизане от София след Ботевградско шосе посока Пирдоп по Подбалканския път?
            Не виждам никъде да е писано.
            На Хан Богоров има КПП.

            Коментар


            • #69
              Някой да каже как е на Тракия днес ако е минавал?
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • #70
                Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                Някой да каже как е на Тракия днес ако е минавал?
                На влизане в София, сутринта, в 6:30 нямаше нико, НО прави впечатление, че трафика от магистрала Тракия посока София е отделен от този, който идва от Нови хан и направлението. По-късно писаха съседи, че всички от Нови хан са минали нормално, нищо общо с 2-3 часовото висене от първия ден.
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • disko04
                  disko04 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Благодаря!

              • #71
                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                Сложили са го, защото от малко след въпросния хотел има 1000 черни пътчета, по които се стига до Перник, Драгичево и т.н., а предполагам си била с Джмини-то. Да спират обикновени коли там е безпредметно - няма къде да идат.

                Сега, то има още 1000 черни пътчета, тръгващи от други места, дето заместват въпросните, и хич не ги виждам как ще наслагат КПП-та навсякъде, ама това е друг въпрос.
                Спираха всичко живо, предполагам и заради забраната на Столична община за туризъм.
                Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                Коментар


                • #72
                  Днес бяха затворили пътя в края на Кремиковци за манастира. Пускаха само пеша, като на манастирът горе също имаше патрул на черния път. Казаха ми, че се събирали хора на скара бира нагоре в планината и затова, интересно почти всяка седмица сме там с жената и досега скари не съм видял по поляните от манастира нагоре.

                  Коментар


                  • #73
                    Вчера ходих София-Пасарел. Имаше полиция в Панчарево, но никой не ме спря - нито на отиване, нито на връщане. Дали си е така или съм уцелил пролука?
                    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                    Коментар


                    • #74
                      Вчера от автогара ЮГ вървеше само автобуса за Елин Пелин .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X