Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокадата на София заради ИП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Имам чувството, че никой не мисли за времето след карантината. Сега е като в казармата- заради редника... падни за...За да отида на работа- пиши декларации... Ма кой и как ще ги съхранява не се знае.
    Живея в село много близо до областен град (табелите са на стотина метра една от друга). Нямам принтер в къщи т.е. имам но му свърши тонера. Сега трябва без декларация да отида в града за си разпечатам педесеттина декларации, защото довечера съм на смяна... Тоест за да спазвам безумните наредби трябва да наруша карантината. Параграф 22... Дали, защото много генерали ни управляват...
    Great Wall Steed 6.

    Коментар


    • #47
      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
      Вчера си отвисях над три часа а двете посоки, към и от София на Тракия, както и хиляди като мен. Не става тая работа така, не я виждам и да продължи във времето. Събраха се и маса ТИР-ове които като видяха че не могат да ги обработят (какво има да му проверяваш на турчина минаващ транзит) ги пуснаха в един момент на веднъж. Не виждам смисъл и някаква практическа обосновка. Аз съм отишъл, свърших си неотложната работа, не съм се разтакавал в някакви излишни движения и се прибрах. Като гледах и другите около мен, бяха същите. Незнам кой ще търси забавление в празните улици на София. А живота не може да спре. С една дума, излишна мярка според мен.
      Имаш ли представа до колко е траял цирка? Че го исля да спя на работа, колкото е възможно, после - на някой паринг и... така и така се прибирам към 22-23 заради КПП-то, да не вися в задръстването.

      По-добре е тоя ресурс да бъде пръснат по улиците и на произволен принцип да спират и проверяват. Като изгорят няколко човека и пререват на умряло - всичко ще си влезе в пътя.
      Вчера ме пуснаха "по лична карта", на която адресната регистрация не е в СО. "Минаваш по лична карта" беше лафа на "органа: - нито бележки взе, нито чете...
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • disko04
        disko04 коментира
        Редактиране на коментар
        Аз в посока Пловдив се наредих към 19.30 на около 2.5км от лозенската отбивка където е КПП-то и минах към 21.20 и то добре че охлабиха ТИР-овете в един момент без проверка. Колоните вървяха много бавно и си вадя изводи че назад е станало мазало за това време (както се каза Лукойл а и по назад сигурно) та хората сигурно са висели до малките часове според мен. За сметка на това в посока София нямаше никой за разлика от в 15 часа преди това.
        Последно редактирано от disko04; 26-03-20, 09:39.

    • #48
      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение

      Имаш ли представа до колко е траял цирка?
      Поне до 22.00 като гледах колоната на връщане ,към Пловдив бяха стигнали почти до Лукойл,но вече бяха подредени,една колона Тирове и една леки коли.
      Към Сентръл парк ли пътуваш?

      Коментар


      • #49
        Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
        Поне до 22.00 като гледах колоната на връщане ,към Пловдив бяха стигнали почти до Лукойл,но вече бяха подредени,една колона Тирове и една леки коли.
        Към Сентръл парк ли пътуваш?
        Да
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #50
          Един зиг заг през Долни Богров и не минаваш КПП.

          Коментар


          • p-pleven
            p-pleven коментира
            Редактиране на коментар
            По-добрия вариант е - хем разхода е същия, хем време се пести, хем не скапваш съединител. Май това ще е решението за сега.

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Спокойно и там ще сложат .

          • p-pleven
            p-pleven коментира
            Редактиране на коментар
            ТО въпроса е не дали ще сложат, а къде да чакаш по-малко. Единствен входа за много населени места за момента е през Тракия, но там попадат в капана на трафика към Пловдив.

        • #51
          Не всички КПП могат да се заобикалят, обаче.
          Засега ефектът е, че движението се самоограничава поради километричните колони. На практика нищо не контролират, но създават такова задръстване, че веднъж като си прекарал 2-3 часа в някоя колона, втори път няма вариант да тръгнеш от там без много основателна причина.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • disko04
            disko04 коментира
            Редактиране на коментар
            Освен с висенето да ни откажат, няма друга логика. Нито нещо взимаха (декларации) нито нещо чак толкова проверяваха. Четири човека насред платното какво да свършат освен да ни забавят. Не видях някой да върнат и т.н.

        • #52
          Това дето съм го снимал от вчера и висенето два часа и малко отгоре утре пак трябва да го повторя по неволя такава ми е работата. А онзи ден минах точно по същото време като на парад.Разликата между онзи ден и вчера е......едни хвърчащи листя дето сам си ги пишеш.Та вчера доста народ си беше разписал гарнизон с преспиване.
          Виж когато отивам и се връщам от работа знам от къде да мина без блокади .

          Коментар


          • #53
            Че е абсурд да се проверява всичко е ясно, но със сигурност ще има и заловени с ,,леви" декларации, не на място де. Като се прибави и отказа от излишно спортуване, опашките ще понамалеят, а това е целта на избрания подход с извънр положение.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #54
              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              ... със сигурност ще има и заловени с ,,леви" декларации, не на място де.....
              Ти наистина ли мислиш, че МВР е в състояние да създаде организация за някаква обработка на събираните количества хартия?!? Ако решат да изклатят някой конкретен човек, евентуално биха могли да хвърлят сили да изровят декларацията му за някой конкретен ден, на някое конкретно КПП.
              Ама нещо повече ...

              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • sek.1
                sek.1 коментира
                Редактиране на коментар
                И какво е наказанието за подадена невярна имформация във въпросната декларация ? И как точно ще докажат че имформацията е невярна ? В тази ситуация за да тръгнеш да пътуваш значи наистина ти е наложително .

            • #55
              На мен ми е интересно кой ще дезинфекцира и след това проверява купищата декларации, които събират на КПП-тата? И къде ще ги съхраняват?
              В миналото ще остане, каквито сме били...

              Коментар


              • disko04
                disko04 коментира
                Редактиране на коментар
                Пак да кажа, не видях вчера нито една декларация да вземат. Но и никой не им е създал никакви възможности за това. В едната посока бяха 3-ма, в другата 4-ма с по една кола.

              • Emilppp
                Emilppp коментира
                Редактиране на коментар
                Вчера не, от днес е .

            • #56
              А си има решение, декларацията по е-маил, сървъра ти връща шифрир. QR код, лепваш QR кода и тол системи и прочее си маркират откъде минаваш, сам ли си и т.н.

              Хе, дезинфекцирането на декларациите вярно трябва да е проблем
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • #57
                QR код, с камера на пътя...може и да го разчетеш, ако е на табло 1х1 метра.
                Има други формати. С тоя точно няма да е.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #58
                  Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                  А си има решение, декларацията по е-маил, сървъра ти връща шифрир. QR код, лепваш QR кода и тол системи и прочее си маркират откъде минаваш, сам ли си и т.н. ...
                  Точно това не е решение. Тол системата и да може да ти прочете QR кода та що? Най-много следварително да могат да те санкционират. Ама нали идеята на КПП-тата е да те спрат да не пътуваш с цел превенция?
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #59
                    Посока Калотина КПП-то е след Лукойл. Т.е. може да се стигне до Метро без проверка.
                    Ако ходите натам обаче, правете го с ясното съзнание, че колоната започва от кръговото на околовръстния. Т.е. около 2 км и в определени часове изминаването им става за 40-50 минути.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #60
                      Доколкото разбирам, целта е именно заради тези задръствания от по 2-3 часа, после да пътуват хора които наистина имат важна причина за това...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X