Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокадата на София заради ИП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Чудно ми е редовата полиция колко време ще издържи?
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Спокойно ще изкарат и армията . Ако не стигне ние с теб вероятно ще сме сред първите мобилизирани . Ако междувременно не ни е тръшнал вируса .

  • #32
    Те и без друго бачкаторите им са малко, бързо ще ореват орталъка и ще са още една причина някой неепидемиолог да предпише и други специфични мерки.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #33
      Ако бяха наредили всички да пътуват, за да се заразим всички, примерно като стратегията на Англия, никой нямаше да мръдне. Ма сега му казали да не се мотае без работа, и веднага - Тия па ша ми казват къде да ходя и какво да правя. Ако всички си налегнем парцалите малко, със сигурност ще има положителен ефект. И другия месец ще ти е там планината, селото....И аз имам работа по къщата на село, ама ще я свърша когато може. Не се натискам да обикалям. И без това на работа всеки ден си хортувам с всякакви куриери и по-лошото, шофьори, идващи директно от Германия и Австрия. Поне уикенда мога да си я спестя тая работа.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        Англичаните от няколко дена смениха тактиката. Дъщеря ми е там, работи от вкъщи.
        И на мен не ми харесват блокадите. Вилата ми е на 20 км от София и не мога да отида. В колата-двора-колата-в къщи. Нямам съседи по околните дворове.С никой няма да се срещам, ама ... по-добре така.
        Че един пуснеш ли, вече не е същото.

      • veskov
        veskov коментира
        Редактиране на коментар
        Карантината е необходима, но не само манталитета е крив за ропота.
        пс Видимата работи ли ?

      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        kbot - и аз имам къща на едно село, правих сериозен ремонт и имам работа за 100 години, не е чак толкова зор да стигна до там, но няма сега да се натискам толкова. Времето е пред нас. Иначе и аз няма с кой да се виждам там, но аз лично съм на мнение, че трябва да затворят всичко за 1-2 седмици, Иначе ще се влачим с тия карантини много време.
        veskov - разучавайки обстановката от куриери и други източници - работят, но доста заводи са затворили поради липса на доставки на основни суровини. Ние също сме силно зависими, но основното е Германия и Австрия. Но куриер ми сподели, че DPD, DHL и HERMES Германия затварят от утре. UPS отмениха бързата услуга Стандарт.

    • #34
      Днес вече самоковските маршрутки не вървят . Линията до Елин Пелин и Панагюрище още вървеше .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #35
        Първоначално публикуван от marinrr Преглед на мнение
        Абсолютно безумие (според мен)! Родителите ми си отиват до село, където имат животни и двор, който засаждат за собствената си прехрана! Баща ми е пенсионер с 220 лв пенсия ( може и да не е точна цифрата), майка ми е работещ за 400 лв пенсионер с 300 лв пенсия.
        ДРУГАРЯТ МИЛИЦИОНЕР ги предупредил, че им прави компромис, като ги пуска и да колят всички животни!
        Не мога да разбера кое е по- опасно: да ходиш в парка, което е забранено или да ходиш на работа, което е разрешено?
        Исках да прикача един репортаж, но нещо не ми се отдава
        По опасно е милиционер.,наречен полицай ,който дава подобни съвети!Искат даже и отрядниците да връщат ,оня шкембе войводата комунистически!По принцип всеки произвол.облечен дори като държавна мярка е опасен!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #36
          Вчера от автогара ЮГ вървяха всички без Велинград . Даже и девинския дойде .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #37
            Вече има и глобен колега( не в София, а и в погранична зона- вероятно за напускане на града, избягвайки пропусквателните пунктове). Ако чете и във форума, нека опише подробно ситуацията.
            В крайна сметка допустимо ли е излет в Стара планина ( Локорско, Войнеговци и прочее), при условие, че не излизаш от София, няма групово мероприятие и на километри от теб няма никой?
            Ако някой е намерил забраната или друг, подобен документ, който регламентира това, нека го сподели!
            Марин Райковски

            Коментар


            • сто
              сто коментира
              Редактиране на коментар
              Миии... налага се да има "лично" отношение, щом е КПП. Инак се строи стена и никой не я пази, само я обхожда с фенера зад прицела. Ограничителните мерки не целят тотално спиране на движението, а само ограничение на ненужното такова сред хората. Малко мисъл в тази посока няма да изпоти "органа".

            • veskov
              veskov коментира
              Редактиране на коментар
              Така де, той правосъдния си каза, че много хипотези ще се решават на место, другият и той, и въобще всички така си го предрекоха. Ма ние после окаме по мильо или аскера.
              Това да е.

            • MFr
              MFr коментира
              Редактиране на коментар
              Ами не, не може да има лично отношение, защото органът няма капацитет да а) изслуша всеки с личните му нужди и б) вземе решение за всеки казус. Неговата роля е да спази спуснатото, което е служ. бележка, мед. нужди и пр, които всички знаем, надявам се.

          • #38
            Първоначално публикуван от marinrr Преглед на мнение
            Вече има и глобен колега( не в София, а и в погранична зона- вероятно за напускане на града, избягвайки пропусквателните пунктове). Ако чете и във форума, нека опише подробно ситуацията.
            В крайна сметка допустимо ли е излет в Стара планина ( Локорско, Войнеговци и прочее), при условие, че не излизаш от София, няма групово мероприятие и на километри от теб няма никой?
            Ако някой е намерил забраната или друг, подобен документ, който регламентира това, нека го сподели!
            Натам мисля че.може.КПП има на изхода на Ню Искър към.дефилето и нагоре след Балша.То по черните пътища може далече да се стигне ,но не е редно.Кътина,Церецел,Свидня,та до Пършевица може да се стигне,обаче сега не е време за това.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #39
              Малко по различна гледна точка.

              За хубаво или лошо , възрастните хора са предимно по малките села. от една страна са пракрически изолирани, но от друга почти пълна липса на здравеопазване.
              София, е доста рискова, малко или много много от нас са били контактни , нека да не подлагаме на излишен риск възрастните по селата.
              Помислете, за тези хора риска е най голям , и става въпрос за техния живот, не някаква статистика.

              Не съм ходил при нашите от февруари, чуваме се всеки ден по телефона, но няма да отида. Мисълта ,че ако се случи нещо и аз мога да съм причина ... е просто ужасна

              Не разбирам, много ли е трудно понякога да се замислиш за другите , а не за собствения кеф

              Коментар


              • Чавдар (V93)
                Чавдар (V93) коментира
                Редактиране на коментар
                Реално няма кой да контролира карантината по малките населени места. То ни доктори, ни полиция, ни нищо ...

              • kbot
                kbot коментира
                Редактиране на коментар
                Не смогваш с триенето ли?

              • cecoa1
                cecoa1 коментира
                Редактиране на коментар
                Това казвам и аз, който е на квартира в София, може и да не си отиде на село, но прибиращия се от чужбина ако е от село, пак само там ще може да се върне.
                А на село кьорав доктор няма, както и полицай...спокойствие и силна храна...вероятно безсимптомно прекарване на болестта... но именно и заради това, а и заради нагласата на хората по тия места, че те са далече от света, пък и възрастните зажаднели за социални контакти, и доста безотговорни, щото са си на възраст, хем не мислят нормално, хем си имат други измъчващи ги болести, и не ценят много живота...може да се разгорят нови огнища на заразата...

            • #40

              Коментар


              • #41
                А как стои въпроса със защитата на личните данни с новите декларации, които трябва попълваме и да остават в полицаите? За да отида на работа и да се върна трябва да попълня четири броя. Вътре име, егн, номер на лична карта, дата на издаване...За месец 16 смени по четири декларации... Нацяло изтрещяха...
                След карантината да не се окаже, че много хора са се обзавели със заеми, които не са теглили?
                Последно редактирано от Живко Петров; 25-03-20, 22:07.
                Great Wall Steed 6.

                Коментар


                • MFr
                  MFr коментира
                  Редактиране на коментар
                  Е ако и в МВР ти нямат данните изначално, то къде???

                • Чавдар (V93)
                  Чавдар (V93) коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не е проблемът, че ги даваш на МВР, а че МВР май ги мята в едни кашони, и после изобщо не е ясно какво се случва с тези документи и дали няма да попаднат в нечии други ръци. На по-натоварени КПП това са сигурно хиляди на ден х месец, два, три или колкото там ... Купища хартия с много лични данни. Ще бъда силно изненадан, ако МВР има идея какво точно ще прави с тях и още по-силно, ако на някой му е минала мисълта за съхраняването им. GDPR - ДГД.

                • sek.1
                  sek.1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  То и сега МВР няма много идея какво прави . Нареждат отгоре те изпълняват . Предполагам че поради безсмислието на тази декларация в момента като всичко приключи просто ще ги унищожат . Както вървят нещата ще се натрупат стотици хиляди такива документи а никоя администрация не може да ги обработи и провери дали написаното в тях е достоверно .

              • #42
                Първоначално публикуван от Живко Петров Преглед на мнение
                А как стои въпроса със защитата на личните данни.
                Никак, при това отдавна. Едва напоследък има някакви бегли напъни, но не съм много сигурен дали не е повече театро.

                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #43
                  Сложили са КПП между Владая и Мърчаево, да спрат финта на перничани да заобиколят КПП -то на Драгичево.

                  Коментар


                  • sparkybg
                    sparkybg коментира
                    Редактиране на коментар
                    То хубаво, ама Мърчаево е София.

                • #44
                  Току виж въведат и декларация за доброволно даване на лични данни!
                  Марин Райковски

                  Коментар


                  • #45
                    Вчера си отвисях над три часа а двете посоки, към и от София на Тракия, както и хиляди като мен. Не става тая работа така, не я виждам и да продължи във времето. Събраха се и маса ТИР-ове които като видяха че не могат да ги обработят (какво има да му проверяваш на турчина минаващ транзит) ги пуснаха в един момент на веднъж. Не виждам смисъл и някаква практическа обосновка. Аз съм отишъл, свърших си неотложната работа, не съм се разтакавал в някакви излишни движения и се прибрах. Като гледах и другите около мен, бяха същите. Незнам кой ще търси забавление в празните улици на София. А живота не може да спре. С една дума, излишна мярка според мен.
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X