Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как преодолявате самотата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Как преодолявате самотата?

    Когато децата са малки и зависими, всеки родител си мечтае за времето, когато те ще станат самостоятелни, за да може да си навакса загубеното лично време, но когато то настъпи, чувства празнота в живота и липса на цел. Не присъствието им за седмица-две ще ти запълни съществуването ти, а цел в живота. Потърси я и никога няма да си самотна.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #62
      До: Как преодолявате самотата?

      Да децата си тръгнаха,
      налага ми се да седя в къщи сама, и това ме кара да се чувствам самотна, никога не ми се беше случвало. Преди мечтаех за ден в който няма да върша нищо,да няма да мисля къде по напред да отида и кое по напед да свърша, Защо кучетата не могат да говорят?
      Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

      Коментар


      • #63
        До: Как преодолявате самотата?

        Първоначално публикуван от donia Преглед на мнение
        ... Защо кучетата не могат да говорят?
        Защото ще ти кажат неща който не би искала да чуеш, и могат да те наранят!
        Но пък за това погледа им е достатачен да ти каже всичко.
        Land Rover Discovery:
        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

        Коментар


        • #64
          До: Как преодолявате самотата?

          @donia, чета те и ми се иска да ти напиша нещо хубаво, нещо, което ще те накара да се усмихнеш, или пък да си кажеш "май...та му!" /и това върши работа понякога/. Не ми се получава. Изгубила съм го някъде по пътя. Когато тичаш с вълците, започваш да виеш. Единственото, което мога да ти кажа е, че животът не е това, което ни се случва, а това, което ние си мислим, че ни се случва. Звучи парадоксално, но ще се опитам да ти дам пример от първа ръка: казват ти, че имаш тумор 4 см. Ужас и паника. Расте. Става 8 см. Безпомощност и отчаяние. Лечение. Вземаш се в ръце. Преглед. Станал е 4 см. Радост! Когато е бил 4 см и когато сега е 4 см, всъщност той е един и същ. Различен е само начинът, по който го възприемаме. Друг пример - казват ти, че ще си "извън строя" 1 година. Струва ти се вечност. След това нещата се свеждат до 3 месеца. Настава радост и купон. А ако отначало ти бяха казали, че ще е един месец, а после станат три? Три месеца, все са си три месеца. Различното е само в главата ни, но точно то ни прави да се чувстваме щастливи, или - нещастни. Нещо като чашата с вода - наполовина пълна за оптимиста и наполовина празна за песимиста. Опитай се. Това, как се чувстваш, е изцяло подвластно на самата теб.

          Коментар


          • #65
            До: Как преодолявате самотата?

            Първоначално публикуван от penka Преглед на мнение
            Нещо като чашата с вода - наполовина пълна за оптимиста и наполовина празна за песимиста.
            Просто бъди жадна.
            Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
            A2 (+)

            Коментар


            • #66
              До: Как преодолявате самотата?

              Просто досега не бях изпитвала какво е да неможеш да излизаш, и да не можеш да вършиш това което ти харесва. Имам работа за целия китайски народ, И много ми се работи.
              А съм принудена да стоя в къщи да гледам тв. и да чакам да мине времето на забраните(дай боже) чичо доктор да каже че вече отново съм човек. Кога ще е не знам.
              Когато човек си мечтае да няма какво да прави и да има време за всичко, той дори не осъзнава че доиде ли това време, то ще е най тежко за него.
              Цвети жадна съм мила, но само минерална ми дават.
              Затова ми е тъпо и ви пиша глупости, не ми се сърдете
              Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

              Коментар


              • #67
                До: Как преодолявате самотата?

                Че кой се сърди! Знам, че няма нищо по-гадно за един активен човек, от това да го затвориш, да му наложиш забрани и да го оставиш да бездейства. Аз затова не мога и в болница да изкарам, колкото трябва - все се изписвам на моя отговорност срещу подпис. Съвети лесно се дават. Трудно се изпълняват. Няма универсална рецепта за подобни състояния. Единственото, което можеш да направиш, е да се обърнеш към себе си.

                Коментар


                • #68
                  До: Как преодолявате самотата?

                  Днес за първи път от 21.06.08г. излязох с колата карах без да ми става зле, и се чувствах превъзходно,чак не ми се прибираше,.е не ходих на разходка а свърших това онова, а и придиружителка си имах, наруших първата лекарска заповед да не карам до края на септември, ама то бива ли пък тъй, но останалите засега ги спазвам.
                  Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Как преодолявате самотата?

                    То така се почва - с дребни нарушения. Щом се чувстваш добре, значи не си сбъркала. Може докторите във форума сега да ме загреят, обаче аз мисля, че ако се чувстваш добре, имаш енергия, спиш добре и ти се яде - значи си наред. Все пак - умната и предпазливо с пробите, за да не се върнеш назад. Много е полезно всеки ден да си казваш, че това е още един ден, който те приближава към пълното оздравяване, не просто един празен ден, в който се чудиш какво да правиш, а ден, в който оздравяваш. Да си намислиш нещо с което да се наградиш в бъдеще, нещо за поглезване /ти си знаеш какво/. Постави си краткосрочна /примерно след един месец/ цел. Тя може да бъде всякаква, но да е изпълнима. Примерно - да отидеш на гости на децата, или на разходка сред природата. Подготвяй се за нея, сякаш тренираш за състезание. Ще видиш, че ще успееш.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Как преодолявате самотата?

                      Какъв голям списък със задачи, и със желания имам, днес дори не успях пред компа да седна, да не повярваш, но утре май ще си почивам че ще ми вдигнат вноската за хаповете и забраните ако продължавам. Благодаря за добрите думи, имах огромна нужда от духовна подкрепа, другото само ще се оправи.
                      Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X