Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как преодолявате самотата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как преодолявате самотата?

    От години често ми се случва да съм сама, когато децата бяха малки не изпитвах чувство на самота, но сега когато са далеч от мен,много често съм сама и самотна, понякога съм доволна когато мога да почина някалко дни без да ми е скука, винаги имам какво да правя.
    Но понякага най тежки са ми нощите, когато освен ТВ-то и нета нищо друго не те развлича, нета е измамен знаем го всички, ТВ-то омръзва. какво правите вие интересно ми е любопитно ми е.
    Споделете?
    Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

  • #2
    До: Как преодолявате самотата?

    Отговорът е почти еднозначен за жени и мъже и в най-общи линии се заключава в търсене на истинската ни половинка, пасваща най-точно на въпросното място вътре в нас...
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #3
      До: Как преодолявате самотата?

      А когато имаш законна половинка, и обстоятелствата те притискат, случвало ли ви се е да се чувствате сами дори когато в стаята е човекът с когото делите и добро и лошо.
      Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

      Коментар


      • #4
        До момента - не, поне при мен...

        Нещо важно, поне според мен - все пак има полови различия
        Последно редактирано от cveti; 30-06-08, 18:27.
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #5
          До: Как преодолявате самотата?

          Опитвам се да не я забелязвам. Понякога успявам. Понякога - не. Понякога ми харесва. А понякога - не.
          Дори сред най-голямото гъмжило от хора може да се почувстваш самотен и обратно - дори и сам да си, пак е възможно да не се чувстваш така. Случва се често дори да си с "половинката" или "десетинката" си. Има различни видове самота. Някои са реални, други - повече внушение. Самотата мисля, е не толкова външна реалия, колкото състояние на душата. Друг въпрос са алтернативите за продължаване или прекратяването на самотата. Както и желанието за това. И възможностите.
          Темата е доста интересна и може да си говорим с часове по нея. И да забравим самотата...
          Последно редактирано от Тихомир; 29-06-08, 06:52.

          Коментар


          • #6
            До: Как преодолявате самотата?

            Принципи за семеен живот, правила, предрасъдаци...хорското мнение... А живота си върви. Лошо е когато нямаш с кого да споделиш какво те мъчи. Взимай мерки. И да не ти пука. Живота е само един.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              До: Как преодолявате самотата?

              През 1995 когато прохождаше интернет се бяхо образували първите IRC канали и общества.Или това което сега са чатовете.Тогава те се правеха сбирки наживо един път седмично някъде.Един път отидох на такава сбирка и се шашнах -хора събрани на едно място и сами всеки сам за себе си.Повече не отидох и оттогава не влизам да си чатя никъде, Ако ,то е само за майтап или по работа.
              Самотата е много относително възприятие,както и семейният живот.Не пожелавам на никого да се чувства сам, с жив човек до себе си.
              Последно редактирано от cveti; 30-06-08, 18:29.

              Коментар


              • #8
                До: Как преодолявате самотата?

                Не знам какво точно разбираш и чувстваш като казваш, че се усещаш самотна, но ако съдя по себе си /а в случая нямам друг избор/, то аз не виждам нищо лошо в самотата. Струва ми се обаче, че не влагаме едно и също значение в това понятие. Според мен всеки човек е самотен през целия си живот. Другото е илюзия. Но всъщност така и трябва да бъде, защото всеки е отделен индивид. Аз общувам с много хора служебно, имам много познати и приятели, имам един прекрасен човек до себе си, но това не означа нищо друго, освен това, че мога да си говоря с тези хора. мога и да разчитам на доста от тях, мога да обичам и да получавам обич . Е, и? Те не са аз. Когато ме боли, ме боли мен, когато ми е тежко, тежко ми е на мен. Те могат да ми съчувстват, да ми кажат нещо мило, но не могат да ми помогнат, дори и да искат. Така е с всеки. Изпадала съм в критични ситуации и знам, че когато това се случи, си напълно сам. Само ти и проблема. Самотата не бива да те плаши, или пък да ти тежи. Тя е естествено състояние - като дишането, раждането и смъртта.

                Коментар


                • #9
                  До: Как преодолявате самотата?


                  Не съм склонен да се съглася, че самотата е естествено състояние за човешкия вид
                  Доказано е, че сме социални същества и изолирани от социума проявяваме психо-патологични отклонения. Има видове за които самотата е наистина естествена и нарушаването й настъпва само в размножителния период.
                  Според мен напълно нормално и очаквано е едно човешко същество да страда при липса на друго (други) около него. Споделеността и комуникацията, съпричасността и истинската обич са неща от които всеки се нуждае и търси през живота си. Не бива да се самозаклеймяваме като саможиви и себедостатъчни само за това, че не сме попаднали на истинския човек (хора) до нас... мое мнение, почиващо и на редица психологични проучвания.
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как преодолявате самотата?

                    С работа. Намирам нещо, което да ме погълне, независимо дали се изплаща
                    Зима иде

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как преодолявате самотата?

                      Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                      Опитвам се да не я забелязвам. Понякога успявам. Понякога - не. Понякога ми харесва. А понякога - не.
                      Дори сред най-голямото гъмжило от хора може да се почувстваш самотен и обратно - дори и сам да си, пак е възможно да не се чувстваш така. Случва се често дори да си с "половинката" или "десетинката" си. Има различни видове самота. Някои са реални, други - повече внушение. Самотата мисля, е не толкова външна реалия, колкото състояние на душата. Друг въпрос са алтернативите за продължаване или прекратяването на самотата. Както и желанието за това. И възможностите.
                      Темата е доста интересна и може да си говорим с часове по нея. И да забравим самотата...
                      +1. Не бих могъл да кажа по-добре какво е мнението (усещането) ми по въпроса.
                      Искам България чиста!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как преодолявате самотата?

                        Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                        С работа. Намирам нещо, което да ме погълне, независимо дали се изплаща
                        Точно така се опитвам и аз, или пред компютъра,което изобщо не е добре/май той ни докарва още по-голяма самота/.Абе общо взето с три водки като че ли е най-лесно,макар,че не това е решението.
                        Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                        -----------------------------------------------
                        Питието определя съзнанието....
                        -----------------------------------------------
                        0887770735

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как преодолявате самотата?

                          Първоначално публикуван от penka Преглед на мнение
                          Тя е естествено състояние - като дишането, раждането и смъртта.
                          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                          Не съм склонен да се съглася, че самотата е естествено състояние за човешкия вид
                          Всъщност и двамата сте прави. Човекът е много противоречиво създание(не само за това). Генетично ни е заложено да сме социални, но в същото време разума ни прави индивидуалисти. Всеки има нужда да бъде сам и да не е сам. Понякога надвелява едното, понякога другото. Понякога и двете едновременно с абсоютно еднаква сила...

                          Иначе нежеланата самота не се преодолява. По никакъв начин, освен когато преставаш да бъдеш самотен. Книгите, телевизията, компютрите, работата, дори и човешка компания, са само залъгалка и повърхтностно разсейване.
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как преодолявате самотата?

                            Самотата е все по-често срещана и е ,,болест на цивилизацията" (според някои автори). Макар и на пръв поглед парадоксално има много повече самотни хора в мегалополисите (New York) отколкото в по-малките населени места. В ,,голямата ябълка" съвсем закономерно се отчитат много повече случаи на психични разстройства в основата на които стои принудителната десоциализация на биологично-социалното същество - човек.
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как преодолявате самотата?

                              Приемам много от мненията и отговорите ви, и съм съгласна с тях.
                              1. Работа съгласна съм винаги има какво да се прави, но неможеш денонощно да работиш.
                              2. Интернет интереси и предпочитани сайтове и новости които занимават умът и преоритетите.
                              3. Приятели познати но и те имат своите нужди и ангажименти.
                              4. Семейство или половинката, но ако нямаш нормално общуване и интересите и желанията се разминават, просто понякога си говорите на различни езици, не че другият е по лош от теб.
                              5.Мисля че липсата на диалог и общуване понякога предизвиква чувството на самота, има съкровенни неща за всеки които неможем да споделим с всички приятели и познати, акогато ги споделиш с човека до теб и очакваш съпричасност разбиране и съвет, и вместо това получиш упрек или подигравка, нали това ще е краят на доверието и началото на самотата.
                              Прав е Тишо темата е разнолика многообразна и дълга.
                              Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X