Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

    Иначе на село си купуваш една машина за пелети и си ти.
    Клони и храсти бол
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Ти не четеш. Казвам че в голямото село отопление на ток е по евтино от ТЕЦ.
      Защо е така е ясно, нали?
      В моят случай категорично не, общият случай е дискусионен.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Ами хванали ги след 4 години . Колко гора е изсечена в това време ,избягвайки "зоркия контрол" на компетентните отговорни фактори ? Освен това само те ли са ? Просто тези са хванали и то вероятно щото се е разсмърдяла някаква далавера .

        Но пак повтарям : проблемът не е в незаконната сеч . Проблемът е в законната : планомерно и методично , формално съвсем законно се обезлесява . При наличието на контролни органи , нАучно структуриран университе и институт (цял май) към бан. Всички говорят : споко , нещата са под контрол!"
        Ами под контрол са , няма как да е иначе. Изсичането на горите е бизнес и то доходоносен .
        То и следприватизационен контрол имаше , пък видяхме какво представлява .
        Изобщо , у България контрол и контрольори да искаш !
        Само че аз от много време наблюдавам камиони да слизат пълни с дърва "от горе", а веднъж не съм видял "нагоре" да се качва камион с фиданки и горски работници по засаждане .
        ... и като казвам "камиони" - имам предвид не газките , прагите и камазите , а прицепи и дори тир-ове с директно направление към южните съседки . И това е от години .
        Бат Владо , при нас залесяват ... /
        За тези които мислят че гората свършва ...от 31 години обикалям планините около Струма , Места , Доспат...ами режат , да но само прореждане , а не голосек както преди 20-30 години. Помните ли големия пожар миналата година в Кресненското дефиле. Е , тези огромни площи вече са залесени . /
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Абе и аз знам че на ТЕЦ е далавера яка, само дето на ток ми е по евтино. Много по евтино
          Тая тема е доста дъвкана... на село ни ТЕЦ ни ток като хората.

          В града най-икономично е на газ, смятайки общо инвестиция + разходи. Цената на киловат парно на входа на сградата е колкото да си го прозиведеш на газ сам, така че скъпото на теца идва от загубите след като топлото е вкарано в сградата и в съседите и наистина идва по-скъпо и от локално газово котле и от климатик, които контролираш доста по-оптимално.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

            Проблема е че пазара на енергия у нас е ташацинарояци.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

              Къде това с газта е далавера, това за Бг ? Кой има опит с отппление на газ, ток и дърва едновременно? Аз да. Дървата нарязани и нацепени, ако не броиш хамалогията са номер едно. После тока. Газта остана само с разходите по инсталирането, нищо че е скъпа и бе з ток неще. Токът е по на сметка от парното, поне за Сф
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                ташацинарояци.
                И друг път съм срещал този израз
                Какво точно означава? Че униклопедия нищо не казва за него?!
                Що се отнася до отоплението...топля един апартамент около 250кв. Най обикновен газов котел от най първите.Шуменските!
                Целодневно има човек у нас и в студен месец(-5-10) е около 300 лв месечно..Нормален студен месец тем около 0~5 градуса е около 150-200 лв на месец!
                Котела прави и бърза топла вода и къпането и то на газ!Децата не затварят вратите...щото ...щото не са яли пердах скоро..
                Доволен съм и не искам да сменям защото газта е автоматизиран процес.Жената само натиска копчето на дистанционното..И това е.Никаква хамалогия!
                Комфорта е много голям.Климатика духа.
                Все пак един живот живеем и комфорта е важен.Естетвено за на село газ не става!

                Коментар


                • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                  Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                  Тая тема е доста дъвкана... на село ни ТЕЦ ни ток като хората.

                  В града най-икономично е на газ, смятайки общо инвестиция + разходи. Цената на киловат парно на входа на сградата е колкото да си го прозиведеш на газ сам, така че скъпото на теца идва от загубите след като топлото е вкарано в сградата и в съседите и наистина идва по-скъпо и от локално газово котле и от климатик, които контролираш доста по-оптимално.
                  Това с включени всички инвестиции и после разните такси и вноски, за Бг?
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                    Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                    И друг път съм срещал този израз
                    Какво точно означава? Че униклопедия нищо не казва за него?!
                    Що се отнася до отоплението...топля един апартамент около 250кв. Най обикновен газов котел от най първите.Шуменските!
                    Целодневно има човек у нас и в студен месец(-5-10) е около 300 лв месечно..Нормален студен месец тем около 0~5 градуса е около 150-200 лв на месец!
                    Котела прави и бърза топла вода и къпането и то на газ!Децата не затварят вратите...щото ...щото не са яли пердах скоро..
                    Доволен съм и не искам да сменям защото газта е автоматизиран процес.Жената само натиска копчето на дистанционното..И това е.Никаква хамалогия!
                    Комфорта е много голям.Климатика духа.
                    Все пак един живот живеем и комфорта е важен.Естетвено за на село газ не става!
                    Комфорта е пръв, но е различен от обект и география, даже тук
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                      Инвестицията за газта отначало е висока! Но тъй като ми се наложи да газифицирам няколко имота то се поизучих!
                      Последния имот - 3 стаен 90м2 апартамент го газифицирах всичко за към 3000 лв!
                      Това е цената на котел тръби радиатори дистанционно управление и малко чужд труд(около 200кинта ) останалото мой труд!

                      Коментар


                      • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                        Лично мен силно ме блазни независимостта. Това си изисква съответното усилие, разбира се. Последното може да е физическо и/или финансово.
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Проблема е че пазара на енергия у нас е ташацинарояци.
                          Не е само при нас, пък и какъвто и да е, по спомен сме с най-евтиния ток и предпоследни в газта в ЕС.

                          Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                          .Естетвено за на село газ не става!
                          Става с пропан.

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Това с включени всички инвестиции и после разните такси и вноски, за Бг?
                          Не ги знам тея вноски. Аз си я плащам на кубик.

                          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                          Лично мен силно ме блазни независимостта.
                          От кого? Аз гледам да съм независим от гърбенето примерно.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                            Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                            Последния имот - 3 стаен 90м2 апартамент го газифицирах всичко за към 3000 лв!
                            Това е цената на котел тръби радиатори дистанционно управление и малко чужд труд(около 200кинта ) останалото мой труд!
                            От това по-евтино е само "циганска любов".
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                              От кого? Аз гледам да съм независим от гърбенето примерно.
                              Даже се „гърбиш" много и в момента...
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар


                              • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                От това по-евтино е само "циганска любов".
                                Хехе..бъзикаш се ти ама...приложих всички познания и опит които имах!
                                Стана добре! Топло и комфортно е! Сега ако се наложи да повторя щях да увелича диаметъра на тръбата за дългата линия ама...
                                При това положение "студен" месец плащат 220-280 лв..
                                При нормално студен месец е около 150-180лв
                                Това е с топла вода на газ.За трима човека.Като има бебе и се къпе всеки ден!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X