Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

    Типично твърдение от типа ЕЖК. Засяването не е с фиданки по метър, че да ги видиш в камиони. Тези, които видях, че са засяти на изсечената гора бяха по десетина сантиметра. Нямам идея колко са били, когато са сяти и дали не са били семена. Спирам да ти обръщам внимание, щото явно си по-умен от "контролни органи , нАучно структуриран университе и институт (цял май) към бан." Които са ти казали : "споко , нещата са под контрол!", но няма как да те излъжат. Щото не си виждал камиони с фиданки... А и омазахме на човека темата.

    Коментар


    • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

      Хубаво е да се върнете на темата , по възможност и с добър тон . Добър вариант за ситуацията е климатици , опция за отопление на дърва , прилична изолация и дървена дограма - не пластмаси . Имал съм фирма за дограма , не е да не сме виждали прозорци . Занимавал съм се с дърводобив в един момент . Наистина по законен начин се унищожават големи горски терени . Всъщност комбинация между законен и незаконен . Контролните органи са за да бият с пръчка през ръцете този , дето бърка в касичката без разрешение от богопомазаните . На книга всичко е ок , в действителност не е . Като статистиките за икономически растеж , безработица и т.н. Родна картинка .

      Коментар


      • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

        Както обещах на Vlado_Ts:

        Къща РЗП 175-6m2, от които 25-6 са тераса.
        Цистерната е заредена с пропан-бутан на 15.10.2017 на цена 52ст/л без ДДС. На 30.09.2018 са вкарани 1480л на цена 69ст/л без ДДС. Това е отопление и топла вода, като не се сетих да го питам дали има и готварска печка на газ.
        Къщата е строена преди 5г от собственика който се занимава и със строителство, като цистерната е вкопана.
        Намира се до Мездра.
        Ако има други въпроси ще отговоря и на тях.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

          Абе къде по-добре е да си нацепиш дървата и да да мъкнеш като муле всеки ден и после парите да ги дадеш за хапове...
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Както обещах на Vlado_Ts:

            Къща РЗП 175-6m2, от които 25-6 са тераса.
            Цистерната е заредена с пропан-бутан на 15.10.2017 на цена 52ст/л без ДДС. На 30.09.2018 са вкарани 1480л на цена 69ст/л без ДДС. Това е отопление и топла вода, като не се сетих да го питам дали има и готварска печка на газ.
            Къщата е строена преди 5г от собственика който се занимава и със строителство, като цистерната е вкопана.
            Намира се до Мездра.
            Ако има други въпроси ще отговоря и на тях.
            А , това вече е друго
            Значи ако приемем , че разходът за отоплителния сезон му е грубо 1200 лв. , то за 150 квадрата отопляема площ ( плюс топла вода) си е супер . Готварската печка харчи пренебрежимо малко .
            Всъщност на този етап като цена - с пелети е почти същото . Както и на парно с електрически нагревател ( с трифазен ток).
            ..или както казваше един познат , монтажник на отоплителни инсталации : "Абе , то е сметнато" ...имайки предвид съизмеримо като цена .

            ... а пък аз сега отивам да метна 2 цепеници в камината и да си сипя едно червено вино
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Както и на парно с електрически нагревател ( с трифазен ток).
              Това няма как да е така...

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              ... а пък аз сега отивам да метна 2 цепеници в камината и да си сипя едно червено вино
              Наздраве.
              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
              Drag Grand Canyon Daily
              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
              LZ1JYM

              Коментар


              • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                Абе и аз знам че на ТЕЦ е далавера яка, само дето на ток ми е по евтино. Много по евтино
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                  Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                  Това няма как да е така....
                  E щом казваш ...
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    А , това вече е друго
                    Значи ако приемем , че разходът за отоплителния сезон му е грубо 1200 лв. , то за 150 квадрата отопляема площ ( плюс топла вода) си е супер . Готварската печка харчи пренебрежимо малко .
                    Всъщност на този етап като цена - с пелети е почти същото . Както и на парно с електрически нагревател ( с трифазен ток).
                    ..или както казваше един познат , монтажник на отоплителни инсталации : "Абе , то е сметнато" ...имайки предвид съизмеримо като цена .

                    ... а пък аз сега отивам да метна 2 цепеници в камината и да си сипя едно червено вино
                    Мойта сметка малко инак излиза - 1000лв (цената мисля не случайно е посочена без ДДС) за календарна година, отопление и топла вода. На мен ми е повече (хем не съвсем малко) за апартамент сто и десет-двайсет квадрата на ТЕЦ. Като на апартаментът половината стени са външни, зад другите стени, отдолу и половината отгоре се отоплява. Плюс един месец лятото вода на ток, защото профилактика. Пък ако и готвенето е на газ, това са още едни двеста лева.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                      Преди няколко огодини притиснат да взема решение за битова топла вода в селска кирпичена къща избрах да сложа направо газово котле (разликата в цената спрямо газов бойлер затворен тип беше 50-100 лв), монтирах само една лира в едната баня - струваше ми малко по-малко от 2000 лв. Естествено смених дюзите за метан с дюзи за пропан бутан и сложих колектор за газови бутилки. Сега ще допълня системата със стоманени радиатори, като за тях и допълнителната инфраструктура ми поискаха около 1000 лв без труда - за труд ще са някъде 400-600 лв. Освен с предложената по-горе външна голямообемна бутилка може да се ползват и касети с метанови бутилки. Разносът на пропан бутан по домовете е отдавна изобретен и ако за една бутилка няма да се разкарат до село то за 3-4 или повече няма да има проблем - проверявал съм. А иначе към момента ползвам суха чугунена камина и нямам намерение да я изхвърлям - удоволствието да седнеш пред живия огън с чаша червено вино в ръка е незаменимо. А, да - дори да не се ползва на първо време перманентно газовото отопление няма проблем да се автоматизира и пускайки го през интернет в петък сутринта да се прибера вечерта в отоплена къща и да си пална камината само за кеф.
                      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                      Коментар


                      • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Мойта сметка малко инак излиза - 1000лв (цената мисля не случайно е посочена без ДДС) за календарна година, отопление и топла вода. На мен ми е повече (хем не съвсем малко) за апартамент сто и десет-двайсет квадрата на ТЕЦ. Като на апартаментът половината стени са външни, зад другите стени, отдолу и половината отгоре се отоплява. Плюс един месец лятото вода на ток, защото профилактика. Пък ако и готвенето е на газ, това са още едни двеста лева.
                        Да бе.
                        Спри теца и ще видиш
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                          Какво ще видя - как е на студено, като пак ще си плащам. Не мерси.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                            Ще видиш как е по евтино.
                            Защо е така е дълга тема.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                              Не се съмнявай, че сметки и аз мога да правя, а не е като да липсват и нагледни примери наготово. При наличната ситуация, представляваща комплекс от фактори, това е оптималното за моя конкретен случай. Ако ще ми предстои да решавам логистиката на извънградско жилище, отоплението няма да е на ТЕЦ (то и обективно няма как), но не и на дърва (виното пред камината не е отопление), а още по-малко на ток. Майка се грее на дърва, но тя отоплява две стаи, а дървата са рента, като получаването на еквивалентът кеш не е осъществимо.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                                Ти не четеш. Казвам че в голямото село отопление на ток е по евтино от ТЕЦ.
                                Защо е така е ясно, нали?
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X