Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Решил съм да колоездя......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Решил съм да колоездя......

    Аз имах голям проблем с една подобна рамка. Кривяха се колчетата на седалката. Долу ниско, където влиза колчето в рамката. И не е до качество на колчето-просто масата на колоездача се разпределя много неправилно.
    Но пък ако трябва да се спускаш с такава рамка, си цар.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • От: Решил съм да колоездя......

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Аз имах голям проблем с една подобна рамка. Кривяха се колчетата на седалката. Долу ниско, където влиза колчето в рамката. И не е до качество на колчето-просто масата на колоездача се разпределя много неправилно.
      Но пък ако трябва да се спускаш с такава рамка, си цар.
      Ааа, май разбирам. Има се предвид ъгъла. В такъв случай съм съгласен. Аз съм нямал подобни проблеми никога, но пък и не съм особен критерий - 70 кг, на рамка М при 29 инчови гуми. Може би при по-сериозни натоварвания оказва влияние. За спускане е наистина прекрасна рамката, но тогава седалката е свалена максимално надолу и не се ползва
      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

      Коментар


      • От: Решил съм да колоездя......

        Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
        В Декатлон има една изпипана тънкост - колелата им са с добра геометрия. Например, този РАМ е с изнесена назад седалка ужасно много. Докато Декатлон си позволяват да си изберат как да си правят рамките без да следват правилото "ниска цена - задължително скопено".
        Десетина километра каране на ден не са много, това не позволява добро загряване даже. Но може с карането да дойде и апетита. Сега е Витоша 100 по офроуд трасе, голяма веселба е. И догодина е следващото такова.
        На Декатлон колелата са ширпотреба. Добра геометрия, като общо понятие в колоезденето няма.
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • От: Решил съм да колоездя......

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          Движението винаги е здраве.
          Но ако караш велосипед само по равно няма да отслабнеш.

          Аз отслабвам само с хранителен режим без движение:
          1. Без хляб и каквито и да са продукти от брашно.
          2. Без захар и подсладители.
          3. Без грам алцохол - съдържа доста въглехидрат.
          4. Хлям боже само по малко от най гадния дето е като тухла И можеш да убиеш човек с него.
          5. Без сладки плодове, само кисели и то не по много.
          6. Остават предимно сурови зеленчуци листни на салата но без сол и олио може малко обезмаслено кисело мляко и сирене.
          7. Месо бяло и само варено по един път на ден.

          За 2 месеца 20 кг. без движение

          Дано съм помогнал.
          Не. Нищо подобно!
          Защото всеки режим, или диета е ужасен стрес за организма, а това е негативна енергия, която те убива. Също както омразата, страха, шума и изобщо всякакъв дискомфорт.
          Не си ли забелязал, че хората, които са на диета и се лишават от това и онова, всъщност постоянно са болни и имат здравословни проблеми? Стройното тяло изобщо не означава здрав организъм! Ама изобщо!

          Яж повече месо и шоколад.
          По 1 шоколад на ден.
          Сухи колбаси /луканка/ на корем - много са енергийни и не те надуват. А и засищат яко.
          Забрави мазните салами тип Камчия - там месо няма.
          Плодове и зеленчуци колкото можеш.
          Ядки и сушени плодове всеки ден.
          Не се лишавай - организма има нужда и от сол, и от захар, и от хляб, и от винце, ако щеш.
          Всяко лишение е стрес, а това те разболява и убива.

          Сега най-важното - забрави за колелото! Само ще си дадеш парите и ник'ви килограми няма са свалиш. Отделно ще си докараш и други неприятности.
          Ето го моя съвет - запиши се в някоя зала за бокс, или борба както ти харесва. И ник'ви треньори, ник'ви програми - т'ва са пълни глупости! Ти не отиваш там за да покриваш нормативи. Просто си намери партньор, с когото да тренирате заедно. По 1 час бокс на ден и си като нов, повервай ми!
          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
          Само DIESEL !!!

          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

          Коментар


          • От: Решил съм да колоездя......

            @ мишоци:
            По 1 шоколад на ден... Толкова не изяждам и за месец. Не се притеснявам от въглехидратите, но ако изям и 50 гр. шоколад ще вдигна захарта за 2-3 часа. Сухи колбаси /луканка/ в Бг са пълни с шит. Домашни /ти си опитвал моите/ не всеки има възможност да си прави.
            За плодовете и зеленчуците, но в повечето случаи са третирани с много химия и консерванти, за да се запазят, докато стигнат до трапезата и пак не са ОК.
            Същото за ядки и сушени плодове.
            Сега следва логичния въпрос: Тогава с какво да се храня?

            Амииии... В големия град не знам, елате на село или от магазините за био храни.
            А велосипеда е хубаво нещо, мести пейзажа, сваля стреса, поддържа тялото в кондиция. Не ми е ясно какви неприятности освен падане може да ти докара.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • От: Решил съм да колоездя......

              Най-добрата диета е зърнената! Цепене на дърва, прекопаване с лопата, носене на материали, интензивно каране на колело, равномерно плуване - едно от тези по избор над час и половина на ден, добро наяждане на закуска и минимално вечер с каквото ЗЪРНЕШ и по всяко време, без да ти тежи след вечеря.

              Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
              Би ли пояснил какво точно разбираш по "добра геометрия"? Също така не разбирам как точно е изнесена ужасно назад седалката? С какво сравняваме?
              Добрата геометрия поставя тялото на човек в благоприятно положение за каране. При разходка с качване и слизане е една, при наклонности към скокове и минаване през трапове на спускане е друга, при каране с повече усилие или с по-малко усилие има съответните разлики също.
              За изкачване този РАМ мъчи. Идва къс и изместването на седалката спрямо оста на предните венци е голямо. Ще се забележи при ползване за изкачване по повече от час-два нагоре и по-редовно от веднъж седмично. За спускане ще е добро колело.

              На Декатлон колелата са ширпотреба. Добра геометрия, като общо понятие в колоезденето няма.
              Ами...добре. Ширпортреба са, но със споменатата разлика от съответните не-декатлонски. Този РАМ на снимката е на всяка манджа мерудия - за крос кънтри, за спускане, за в града, за юноши и едри деца, за големи, за туризъм - и така беше продаван - идеален за всичко. От цялата работа е чудесен за продаване, продаваем продукт.
              Последно редактирано от Stbd; 12-06-19, 09:26.

              Коментар


              • От: Решил съм да колоездя......

                Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
                Най-добрата диета е зърнената! Цепене на дърва, прекопаване с лопата, носене на материали, интензивно каране на колело, равномерно плуване - едно от тези по избор над час и половина на ден, добро наяждане на закуска и минимално вечер с каквото ЗЪРНЕШ и по всяко време, без да ти тежи след вечеря.


                Добрата геометрия поставя тялото на човек в благоприятно положение за каране. При разходка с качване и слизане е една, при наклонности към скокове и минаване през трапове на спускане е друга, при каране с повече усилие или с по-малко усилие има съответните разлики също.
                За изкачване този РАМ мъчи. Идва къс и изместването на седалката спрямо оста на предните венци е голямо. Ще се забележи при ползване за изкачване по повече от час-два нагоре и по-редовно от веднъж седмично. За спускане ще е добро колело.

                Ами...добре. Ширпортреба са, но със споменатата разлика от съответните не-декатлонски. Този РАМ на снимката е на всяка манджа мерудия - за крос кънтри, за спускане, за в града, за юноши и едри деца, за големи, за туризъм - и така беше продаван - идеален за всичко. От цялата работа е чудесен за продаване, продаваем продукт.
                Карал ли си колело в планината? "Идва къс" на снимката или за теб идва къс?

                Рамката има геометрия и при нея са важни няколко неща и това е chainstay-я и челния ъгъл. Те са в зависимост от предназначението. В този случай рамката няма да има драма с изкачвания, защото е създадена за това. XC.One e наистина добра рамка, защото е тънкостенен алуминий, което я прави лека, а геометрията е тамън. 69.5 челен ъгъл.

                Има страшно много новости в колелата. Развиват се последните 10 години с интересни темпове.
                Колела за едри, за едри деца - нема. Има рамки и окомплектовка съобразена с насочеността и ценовите диапазони.

                П.п. РАМ-а е 2 нива над повечето колела в Декатлона. Ако е взет наистина за малко над споменатата цена, просто е било удар.

                Коментар


                • От: Решил съм да колоездя......

                  При въртене на педалите има значение ъгъла на тръбата на седалката и съответното изместване на седалката назад.
                  Излизаме от темата.

                  Коментар


                  • От: Решил съм да колоездя......

                    Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                    Не. Нищо подобно!
                    Защото всеки режим, или диета е ужасен стрес за организма, а това е негативна енергия, която те убива. Също както омразата, страха, шума и изобщо всякакъв дискомфорт.
                    Не си ли забелязал, че хората, които са на диета и се лишават от това и онова, всъщност постоянно са болни и имат здравословни проблеми? Стройното тяло изобщо не означава здрав организъм! Ама изобщо!

                    Яж повече месо и шоколад.
                    По 1 шоколад на ден.
                    Сухи колбаси /луканка/ на корем - много са енергийни и не те надуват. А и засищат яко.
                    Забрави мазните салами тип Камчия - там месо няма.
                    Плодове и зеленчуци колкото можеш.
                    Ядки и сушени плодове всеки ден.
                    Не се лишавай - организма има нужда и от сол, и от захар, и от хляб, и от винце, ако щеш.
                    Всяко лишение е стрес, а това те разболява и убива.

                    Сега най-важното - забрави за колелото! Само ще си дадеш парите и ник'ви килограми няма са свалиш. Отделно ще си докараш и други неприятности.
                    Ето го моя съвет - запиши се в някоя зала за бокс, или борба както ти харесва. И ник'ви треньори, ник'ви програми - т'ва са пълни глупости! Ти не отиваш там за да покриваш нормативи. Просто си намери партньор, с когото да тренирате заедно. По 1 час бокс на ден и си като нов, повервай ми!
                    Хубави съвети но с някой няма да се съглася,захарта трябва да е на минимум не случайно я наричат бяла отрова.Диетите не са стрес за организма стига да не са фанатични и не на последно място тренирай задължително със трениор,просто ако влезеш в зала по бокс или борба без трениор няма на какво да се научиш а със сигурност ще се контузиш.
                    0 8 76 36 8 542

                    Коментар


                    • От: Решил съм да колоездя......

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      Харесах си това компресорче на промоция и безплатна доставка:

                      Портативен компресор Hecht 2885 /1100 W, 8 bar/




                      HECHT2885 Марка: HECHT Произход: Чехия Гаранция: 2 години
                      ХАРАКТЕРИСТИКА:



                      Лек лесно преносим компресор без масло Hecht. Компресора е с електрически двигател, който се захранва от 230 V /50 Hz. Всмукателната му мощност е 180 л./мин., максималното налягане е 8 бара. Може да се използва за топки, басейни, въздушни натраци, лодки и други подобни.


                      Технически параметри:


                      Максимално налягане: 8 бара
                      Всмукателна мощност: 180 л./мин.
                      Консумирана мощност: 1100 W
                      Напрежение: 230 V/50 Hz
                      Размери: 46.5х34х13 см.
                      Дължина на кабела и на маркуча 3м.


                      122 лева + Безплатна доставка -20%

                      [ATTACH=CONFIG]989793[/ATTACH]

                      Преди малко ходих до Еконт да си взема компресорчето, добре че исках опция преглед и тест, първи впечатления, пластмасата беше типично китайска, груба и от тези чупливите, манометъра все едно беше направен от кашкавал, огромни луфтове на пистолетния спусък, резбата към самия манометър беше завъртяна накриво, накрая реших да го пусна, леле служителите от Еконта се стреснаха, почна да работи като картечница, баси чудото, директно го отказах, е платих 20 лева за отказване и връщането на стоката, та ще си търся марков с мини бутилков компресор за въздух.

                      Коментар


                      • От: Решил съм да колоездя......

                        Нали имаше едни от кола Рено, не бяха ли хубави?

                        Коментар


                        • От: Решил съм да колоездя......

                          Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                          Хубави съвети но с някой няма да се съглася,захарта трябва да е на минимум не случайно я наричат бяла отрова.Диетите не са стрес за организма стига да не са фанатични и не на последно място тренирай задължително със трениор,просто ако влезеш в зала по бокс или борба без трениор няма на какво да се научиш а със сигурност ще се контузиш.
                          Захарта е естествен продукт, за който природата ни е дала рецептори че да го нападаме и да получаваме удоволствие от това. А в природата случайни неща няма. Проблема е в крайностите - няма да ям това или онова, до фанатичност. Едно е да ти се дояде Фафла и да сгънеш някоя инцидентно 2 пъти в месеца, друго е да се тъпчеш само с Фафли. Стига да няма здравословни причини, организма не трябва да се лишава от нищо.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Решил съм да колоездя......

                            Захарта не е естествен продукт а при рафинирането им всичките полезни състваки изчезват.Не прави нищо полезно за тялото понеже съдържа само празни калориий а единственото което прави е да кара мозакът да произвежда допамин,хормон на щастите и да ни залъгва.Има няколко полезни заместителя за захарта но за жалост са скъпи,стевия,кленов сиров,тръстикова захар,мед.Иначе с останалото си прав.
                            0 8 76 36 8 542

                            Коментар


                            • От: Решил съм да колоездя......

                              Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                              Захарта не е естествен продукт а при рафинирането им всичките полезни състваки изчезват.
                              Съвсем си е естествен. Не се синтезира, а се извлича от растения, и с нищо не е по-различна от тая в плодовете, колкото и да им се ще на някои. Че в плодовете покрай нея има и друго - разбира се, но захарта сама по себе си си е все тая.
                              Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                              Не прави нищо полезно за тялото понеже съдържа само празни калориий
                              Тялото и без калории не може, а се случва да му потрябват и бързо и в голямо количество, например при интензивно натоварване с голям разход на енергия. Дори не е нужно натоварването да е физическо - мозъкът е най-големия консуматор на енергия в човешкия организъм.

                              Сега, дали има по-добър начин от Фафла да си я набавим - няма две мнения. Ама горе се споменава за неяденето на сладки плодове и т.н., което, ако няма здравословни причини за това, еднозначно е глупост. Същото е и с тестени и прочие изделия, мляко и изобщо всичко, дето става за ядене - трябва мярка, и при всеки е различна. Фанатизмът и крайностите не са решение.
                              Вкъщи "харчим" по 2кг (я има, я не) захар годишно, и по 2/3 до цяла тенекия мед за цялото семейство. Плодове се ядат на корем, аз си хапвам и шоколад, сладолед и т.н. Никой няма проблем с кръвна захар.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Решил съм да колоездя......

                                Съгласен съм със всичко, но с някои условности.
                                Въглехидратите са доста необходими, основно за нервната система и като "бързи калории". До тук две мнения няма но ако системно излагаме организма на "боклукчия" въглехидрати като изкуствени подсладители синтезирана захар и подобни боклуци в големи количества на организма му се мамамта. За да "складира" въглехидратите организма използва инсулин. До тук добре но системни високи нива на инсулин водят до инсулинова резистентност, от там нужда от още по големи количества инсулин и по някое време панкреаса ще се предаде и сме готови с диабет без да сме и подозирали до този момент.

                                А високите нива на инсулин пък водят до ниски нива на кортизол и хормон на растежа, също така до нарушения на метаболизма, от там почваме само да складираме без да вадим калории от склада и така в този порочен кръг....

                                Така че всички изкуствени подсладители в коша само естествени въглехидрати и много движение.

                                Мазнините са енергия но трябва да накараме тялото да стигне до тях.. въобще темата е за друга Тема.

                                За колоезденето просто е необходимо да се храним нормално

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X