Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Решил съм да колоездя......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Решил съм да колоездя......

    Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
    Не прави глупости. Това колело с тези грипове и тази седалка ще изглежда като панаирджийско колело. Ще станеш за смях.
    П.С. Ти на ясно ли си за какво е предназначено колелото, което си купил? Като оставим на страна лоу енд окомплектовката. Ако не си, имаш прблем. То ве НЕ Е колело за градско каране. Цялата му георметрия е така направена, че мястото му е извън града.
    Колелото което го продадох онзи ден, го карах само в града и Витоша цели 13 години, от тогава е бил с по-широка седалка и по-комфортни ръкохватки, като задължително черен на цвят именно за да не е грозно, ето старото ми колело с подобренията ми е било добре изглеждащо.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:3
Размер:174.3 КБ
ID:5815983

    Просто исках по-ново колело, с хидравлични спирачки, по-големи гуми, по-олекотен и др. спрямо 13 годишния ми Крос.

    С какво ще загрози черна матова кожа на ръкохватките и черна по-широка седалка?
    Последно редактирано от Еделвайс; 11-06-19, 14:12. Причина: Пояснение

    Коментар


    • От: Решил съм да колоездя......

      Клипа е един и същ. Просто пуснах линка и вградената глупост на форума, че на едни устройства се показва, на други не..
      Както и да е.

      И аз се засилих да колездя.. но нещо не ми се даваха пари за ново колело. Подариха ми едно за изхвърляне, ако искам да го съживявам.
      За съжаление от него мога да използвам само рамката, предната капла и пръта на кормилото. Сега съм в дилема.. дали все пак да не взема по-читаво колело 2ра употреба и
      само да го обслужа. Или да накликам всичко каквото ми трябва от www.bike-discount.de и да съживя "мъртвеца".
      И в двата случая за около 450-500 евро ще се получи колело среден клас, но поне в пъти по-добро от нов декатлонец.

      Съвсем друг в въпроса колко паяжини ще хване в гаража..

      Коментар


      • От: Решил съм да колоездя......

        Няма читаво и евтино колело втора употреба. Не вярвай кой какво ти казва и къде какво пише. Няма такова. Ниският клас колела просто са с малък ресурс на частите и ако изобщо стигнат до втора ръка, положението е, че от 5-6 такива я събереш едно работещо, я не. Много от частите ще се наложи да купуваш нови и става едно преливане от пусто в празно.
        А скъпо колео...понеже карам в София, не бих си взел. Рискувам да ме убият някъде заради него. Крадат се яко. Това се е случвало пред мен няколко пъти. Миналата година насред центъра на София, една мацка наркосите я напръскаха със спрей, свалиха я от колелото с две крошета и буквално се изпариха с все колелото. Всичко се случи за няма и 10 секунди.
        Последно редактирано от santaclash; 11-06-19, 14:44.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • От: Решил съм да колоездя......

          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
          Клипа е един и същ. Просто пуснах линка и вградената глупост на форума, че на едни устройства се показва, на други не..
          Както и да е.

          И аз се засилих да колездя.. но нещо не ми се даваха пари за ново колело. Подариха ми едно за изхвърляне, ако искам да го съживявам.
          За съжаление от него мога да използвам само рамката, предната капла и пръта на кормилото. Сега съм в дилема.. дали все пак да не взема по-читаво колело 2ра употреба и
          само да го обслужа. Или да накликам всичко каквото ми трябва от www.bike-discount.de и да съживя "мъртвеца".
          И в двата случая за около 450-500 евро ще се получи колело среден клас, но поне в пъти по-добро от нов декатлонец.

          Съвсем друг в въпроса колко паяжини ще хване в гаража..
          Преди 2 седмици благодарение на приятел научих за много добри намаления (почти 50%) на единични бройки на RAM, които все още са валидни. Така успях да се сдобия с RAM XC.ONE 1.2 за малко над твоя бюджет. За моето каране (Cross Country - 40-50 км 1-2 пъти в седмицата) е просто перфектен. Има какво да се желае като ъпгрейди, но за момента ми е ок и с течение на времето ще си го модна. Предния ми байк е RAM HT2 и все още е в перфектно състояние след 11 години и доста километри.

          На декатлонските байкове им е съвсем друга идеята, но съм съгласен с теб, че са с класи надолу.

          Ето го:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:RAM.jpg
Прегледи:1
Размер:281.1 КБ
ID:5815985
          "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

          Коментар


          • От: Решил съм да колоездя......

            Няма ли да споделиш за намаленията ?
            Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 11-06-19, 15:18.
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • От: Решил съм да колоездя......

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              ...
              А скъпо колео...понеже карам в София, не бих си взел. Рискувам да ме убият някъде заради него. Крадат се яко. Това се е случвало пред мен няколко пъти. Миналата година насред центъра на София, една мацка наркосите я напръскаха със спрей, свалиха я от колелото с две крошета и буквално се изпариха с все колелото. Всичко се случи за няма и 10 секунди.
              Аз съм приключил с България.

              Колелото ще го карам само почвните дни на разходка в парка и горите наоколо.
              Естественно ,че няма да гледам нисък клас 2ра употреба.

              Коментар


              • От: Решил съм да колоездя......

                Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                Аз съм приключил с България.

                Колелото ще го карам само почвните дни на разходка в парка и горите наоколо.
                Естественно ,че няма да гледам нисък клас 2ра употреба.
                Погледни за намаления в Chain Reaction Cycles
                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                Коментар


                • От: Решил съм да колоездя......

                  Отидох до представителен магазин за велосипеди, продавача беше много отзивчив, даде ми да пробвам 10 вида седалки и само една ми пасна като по поръчка, също така си избрах и много приятни на пипане ръкохватки, доволен съм и ето снимки

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:383.2 КБ
ID:5815987


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:123.jpg
Прегледи:1
Размер:426.4 КБ
ID:5815988

                  Коментар


                  • От: Решил съм да колоездя......

                    Седалката е ясно дали става само след много каране.
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • От: Решил съм да колоездя......

                      Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                      Седалката е ясно дали става само след много каране.
                      Повече от 10 км на ден не изминавам, това е маршрута ми до работата ми, пазаруване и обратно, само през някой от уикендите мога да имам повече време, но дори и тогава няма да е кой знае много като километри, маршрута ми обикновено е от Младост 4, така до Младост 1 пазара, после покрай Софарма, хотел Москва, Борисовата градина, покрай перловската река, НДК при Хилтън, по чакъла към басейна спартак и за финал южния парк, почивка и обратно, ако за този маршрут не ме заболи г..а, значи седалката ще е ок, но за дълги преходи над 100 км, нямам толкова свободно време.

                      Коментар


                      • От: Решил съм да колоездя......

                        Аз пък свикнах със седалката на Кроса.Отначало мислех да я сменям, но след редовно каране сега нямам проблеми.Даже покрай "водния цикъл" в нашия град където всичко е разкопано, включително и тротоарите се замислям за кроскънтри каране.
                        Само се притеснявам като гледам по-скъпите седалки имат канал по средата, а моята няма.Това проблем ли е, или да не се занимавам и да си карам колелото така.

                        Коментар


                        • От: Решил съм да колоездя......

                          Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                          Аз пък свикнах със седалката на Кроса.Отначало мислех да я сменям, но след редовно каране сега нямам проблеми.Даже покрай "водния цикъл" в нашия град където всичко е разкопано, включително и тротоарите се замислям за кроскънтри каране.
                          Само се притеснявам като гледам по-скъпите седалки имат канал по средата, а моята няма.Това проблем ли е, или да не се занимавам и да си карам колелото така.
                          Това с канала по средата е доста спорен момент. По спомен - имаше едно изследване, което доказа, че точно там се притиска простатата и някакъв сноп нерви, които минават, което може да доведе до еректилни дисфункции и всякакви подобни смущения. Това естествено важи за сериозните колоездачи, които навъртат сериозен километраж. Другото, което е сигурно е, че намалява до някаква степен вероятността от схващания на бедрените мускули, които са характерни за професионалните състезатели.

                          Присъединявам се към мнението, че седалката иска доста каране за да се разбере дали е твоята или не. Обикновено след няколко по-сериозни карания би трябвало да е станало ясно - ако не ти е удобна - не е твоята.
                          "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                          Коментар


                          • От: Решил съм да колоездя......

                            Със седалката е сложно. ДВа задника еднакви няма. Като с пръстовите отпчатъци е.
                            Трета година карам със седалка от Джъмбо. Строши ми се седалката на път. На 200 метра от Джъмбо. Сетих се, че там съм виждал велочасти. Влизам, имаше три вида седалки. Колкото-толкова. Все щеше да стигне да се прибера с колелото. Слагам я и...магия-няма такава седалка. Като на страите балканчета, с пружини отзад. Ама точно е все едно по поръчка за моя задник правена. Струваше 10 лева...
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • От: Решил съм да колоездя......

                              Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
                              Така успях да се сдобия с RAM XC.ONE 1.2 за малко над твоя бюджет. За моето каране (Cross Country - 40-50 км 1-2 пъти в седмицата) е просто перфектен. На декатлонските байкове им е съвсем друга идеята, но съм съгласен с теб, че са с класи надолу.

                              Ето го:

                              [ATTACH=CONFIG]989851[/ATTACH]
                              В Декатлон има една изпипана тънкост - колелата им са с добра геометрия. Например, този РАМ е с изнесена назад седалка ужасно много. Докато Декатлон си позволяват да си изберат как да си правят рамките без да следват правилото "ниска цена - задължително скопено".
                              Десетина километра каране на ден не са много, това не позволява добро загряване даже. Но може с карането да дойде и апетита. Сега е Витоша 100 по офроуд трасе, голяма веселба е. И догодина е следващото такова.

                              Коментар


                              • От: Решил съм да колоездя......

                                Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
                                В Декатлон има една изпипана тънкост - колелата им са с добра геометрия. Например, този РАМ е с изнесена назад седалка ужасно много. Докато Декатлон си позволяват да си изберат как да си правят рамките без да следват правилото "ниска цена - задължително скопено".
                                Десетина километра каране на ден не са много, това не позволява добро загряване даже. Но може с карането да дойде и апетита. Сега е Витоша 100 по офроуд трасе, голяма веселба е. И догодина е следващото такова.
                                Би ли пояснил какво точно разбираш по "добра геометрия"? Също така не разбирам как точно е изнесена ужасно назад седалката? С какво сравняваме? Не се заяждам - просто питам какви са критериите? На мен лично ми е супер удобна точно тази конфигурация, а не е като да не карам. Вярно, че напоследък рядко минавам повече от 100км на седмица, но имам опит. Тествал съм всякакви байкове от различни класове и знам какви са разликите. Не съм видял Декатлонско колело, което да стъпи и на половината на това като усещане. А за по-високите класове изобщо пък не може да става въпрос за сравнение.
                                "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X