Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите винетки!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новите винетки!!

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    Аз касовата бележка я пазя, но миналогодишната избледня до състояние да не се чете.
    Незнам дали да си правя копие. Нали сега е вързана с номера на колата. Като избелее, какво доказваш?
    Като купих новата винетка, първото което направих е копие и снимка на касовата бележка заедно със винетката, и ако катаджията реши да се заяде въпреки снимката и копието на касовата бележка, има шанс да се възстанови надписите на избелялата бележка чрез внимателно нагряване със запалката от разстояние.

    Коментар


    • От: Новите винетки!!

      За начало да ги дигнат петорно. И ще, щом и тук някаква бележка е тема. Те щом европейски не важат тук, ще влезят путинки. Все ще е по- тънкана, от наша електронна безстикерна даже.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Новите винетки!!

        Най-лесно, снимайте бележката с телефона. И аз я нося, не са ми я искали, при документите седи с отрязъка.

        Коментар


        • От: Новите винетки!!

          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
          Сега нали разбирате, защо цената на винетките се увеличава?!
          И аз не разбрах!

          Коментар


          • От: Новите винетки!!

            Няма ясно формулиран член ,по който катаджия да напише каквото и да е, за не представяне на касов бон .А какво ще представят тези, които взимат винетка от социалните поради процентна нетрудоспособност (инвалидност)?
            Силата е нищо без контрол.

            Коментар


            • От: Новите винетки!!

              А сканирано копие на касовата бележка минава ли за дубликат? Щото нали... аз таковата... съм си обикновен гражданин. Ни съм фирмаджия, ни съм счетоводител. Имам си и цела папка с избелели касови бележки, които уж требе да послужат като гаранционни карти за 2-3 години.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Новите винетки!!

                Касова бележка се пази до напускане на търговския обект. Не вярвам някой да носи в себе си акт за раждане за да доказва ,че е той. Това с касовите бележки, е като да разчиташ на бустанско плашило да ти пази бустана от набези. (покажи бележката, за да не лепиш стикера на друго МПС)
                Силата е нищо без контрол.

                Коментар


                • От: Новите винетки!!

                  Изискването за пазене на документа за закупуване най-вероятно е за случаите на смяна на предното стъкло.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • От: Новите винетки!!

                    Така
                    2 нови неща ми направиха впечатление като нововъведения и двете за съжаление обаче се оказаха партенка.
                    Първото - дневна винетка за л.к.
                    Второто - някаква бърза глоба, плащане на място ако те хванат без винетка.
                    Щот на мен това ми се случи преди няколко години, и си платих 300 левки като поп.....
                    Не забравяйте основния проблем....
                    България е страна транзитна, гастербайтерския поток лятото е огромен и е масово без винетки.
                    Това е причината да няма дневни за коли.
                    И това е причината за второто нововъведение.
                    Обаче наще транзитно преминаващи гости ма въобще не са тъпи.
                    Не стига че строят катуни на де що морава видят лятото, ми и си купуват винетка, не я лепят и на изхода от държавата я дават/продават/ на влизащите.
                    Нали се сещате за кви загуби говорим......
                    Камерите не са случайно поставени на пътищата, те трябва да броят трафик - и от там - опааа разлика в приходите....
                    По моему на никой не му пука за българските драйвери, дето видиш ли могат да отидат веднъж в годината до морето на почивка....
                    Поздрави!
                    VITARA, SAMURAI
                    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                    RENAULT ESPACE QUADRA
                    ...и едно сивикче за града...

                    Коментар


                    • От: Новите винетки!!

                      Сичко казано се решава с КОНТРОЛ,но той не е желан, понеже ще спре да "капе"...
                      Като всичко и навсякъде ТУК...
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • От: Новите винетки!!

                        Прав си колега в КОНТРОЛА е проблема тези който трябва да КОНТРОЛИРАТ СА НАЙ ГОЛЕМИТЕ НАРУШИТЕЛИ

                        Коментар


                        • От: Новите винетки!!

                          Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
                          Няма ясно формулиран член ,по който катаджия да напише каквото и да е, за не представяне на касов бон .А какво ще представят тези, които взимат винетка от социалните поради процентна нетрудоспособност (инвалидност)?
                          Ами ако си закупя винетка със записан номер на автомобила в касовата бележка и междувременно го продам преди да съм залепил винетката, а новият собственик не му трябва? Или ако някой приятел ми е направил подарък за Коледа годишна винетка, ама не си спомня номера ми и е посочил неговия, за да има вписан? Ко прайм тогива?

                          Коментар


                          • От: Новите винетки!!

                            Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
                            Или ако някой приятел ми е направил подарък за Коледа годишна винетка, ама не си спомня номера ми и е посочил неговия, за да има вписан? Ко прайм тогива?
                            Същото като да ти е подарил гражданска отговорност, но не си спомня данните ти и е написал неговите.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • От: Новите винетки!!

                              Копие от платежен документ издава ли се и в какъв срок? Или и тия някой не ги отчита? Ако не са ги пуснали и на битака де.Щом в софийската частна фирма за градска мобилност дават, би трябвало и от АЕЦа да ти дадат, ма тия нали са башка ведомство, агенция, печатица
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Новите винетки!!

                                Някой знае ли каква точно е процедурата по издаване на дубликат на винетка при счупен преден прозорец?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X