Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите винетки!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Новите винетки!!

    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
    Малко не се дочули/дочели - наистина е прието на първо четене, но ще важи (евентуално, ако се приеме окончателно) за 2018. А познайте защо така се замислиха за народа, но с лек поглед в бъдещето
    +1!, сега де!Що ли?Що всичките ни политици са толко плоски лъжци и си мислят ,че народа яде доматите с колците и вади картофите с бомби?
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #47
      От: Новите винетки!!

      Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
      Средния доход не разбирам защо всички гледате кой какви пари получава в европа?А какви данъци плаща?Какви застраховки или такси за една кола.На колко време е на проверка и как неможе да я кара както можем ние.В чуждата паница е по вкусно.
      Тъкмо сега коментираме с колега от форума, който се чуди от тук или от Германия да си вземе автомобил...
      Засега решава да го вземе от там, защото каско+ГО му излиза около 750Евро в Германия... Тук ми излиза над 3000 Евро...
      Годишния данък там 450Евро... На мен тук - около 500Евро...
      На него оперативен лизинг без първоначална вноска - под 500Евро, на мен би ми излязал - над 1000Евро + първоначална вноска...
      Така, че нещата май съвсем не са чак такива, каквито ни ги представят...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #48
        От: Новите винетки!!

        Първоначално публикуван от Geni E Преглед на мнение
        Като страна намираща се в Европа и Член на ЕС няма как да имаме по евтина винетка и гражданска отговорност.Цените са такива каквито трябва да бъдат. Това че ни крадът властоимащите ни кара да ставаме нарушители и да се чувстваме нарушители на закона .На всички е ясно, номерът е да се вземат повече пари, а че ни е нисък стандарта на живот никои не го интересува.
        В Румъния , цената на годишната винетка е 57 лева. Можеш да си я платиш през интернет и нищо не си лепиш по стъклата.
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #49
          От: Новите винетки!!

          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
          В Румъния , цената на годишната винетка е 57 лева. Можеш да си я платиш през интернет и нищо не си лепиш по стъклата.

          И вАжи за Една Календарна Година!!!!!
          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
          0888854582
          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

          Коментар


          • #50
            От: Новите винетки!!

            В Румъния има едни 50 и повече държавни чиновници които търкат наровете в панделата.У нас = 0.
            По темата,може ли да се провери,това дали не засяга някоя нормативна уредба от ЕС.Да са натиснали 'нашкъ',и да симулират дейност?

            Коментар


            • #51
              От: Новите винетки!!

              Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
              И вАжи за Една Календарна Година!!!!!

              Да от дата, до дата е
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • #52
                От: Новите винетки!!

                При сегашните реалности "и важи за една година" не е "далавера" ако си купя и лепна винетка на 01 Януари... Реално ще ми е "важи" една година и един месец...

                Предлагам на законотворците следната поправка: винетки, купени преди 01 Януари да "важат" по сегашния срок (до 31 Януари, следващата година), а винетки купени след 01 Януари - да "важат" Една Календарна Година!!!
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #53
                  От: Новите винетки!!

                  Дано да е верно това за валидността примерно от май до май следващата година,а не като досега.А какво е наказанието за без винетка,че чух че и за това отнемали шоф.книжка,но не знам до колко е така ?
                  Между другото си спомням когато ги пуснаха винетките 2005 година годишните бяха 54 лв. месечните не помня,а седмичните бяха по 4.50 а сега...
                  Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Новите винетки!!

                    Изобщо няма да се учудя. Вчера даваха по новините какви наказания били налагани през годината и се оказа, че има няколко хиляди отнемания на книжка заради шофиране без гражданска отговорност. Изобщо нарушенията свързани с неплащане на нещо са на път да станат най-сериозните
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Новите винетки!!

                      Мой приятел от много години кара коли /обикновенно над 400кс./ в България с немски номера, и сме говорили че ако в някой случай не излиза по-евтино от това да е с бг табели, разходите да караш с немска регистрация е 1:1 . Да не говорим че пътната такса в България е 97лв. годишно по-скъпа от тази в Германия. При по-обикновенните коли /Пасат, Авенсис и тнт./ с бг табели излиза по-евтино.

                      Много ме дразни постоянното тиражиране че винтките нямало да поскъпнат тази година, а това не е така- скъсяването на срока от 13 на 12 месеца според тях какво е, ако не увеличение?
                      M57D30T1
                      W450

                      Коментар


                      • #56
                        От: Новите винетки!!

                        Аз пък не мога да разбера защо толкова се дразните от намаляването на срока.
                        Един месец са 8 лева и малко. Мен изобщо не ме бригат 8 лева, аз за бира и мезе давам толкова всяка вечер...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Новите винетки!!

                          Абе честно казано не ме бърка,само ме бърка ако пишат номера на колата някъде,по винетка или касова бележка,че с една винетка карам две коли.......
                          Yamaha Yz450F
                          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                          Всичко с ''рошави''гуми!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Новите винетки!!

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Аз пък не мога да разбера защо толкова се дразните от намаляването на срока.
                            Един месец са 8 лева и малко. Мен изобщо не ме бригат 8 лева, аз за бира и мезе давам толкова всяка вечер...
                            Обикновенно като плащам за нещо очаквам да получа нещо в замяна, а в случая няма да получа нищо за тези 8лв. Ако имах избор щях да ги дам за всичко друго, но не и на тази измислена държавица, защото знам че няма да подобрят с нищо услугата, а тези 8лв. ще влезнат в нечий джоб. На Коледа/25.12/, знаеш ли колко коли се бяха хвърлили на кръговото п.в. Драгичево заради това че тия простаци на които им плащаме не си бяха свършили работата и не бяха обработили пътния възел, като дори и децата знаят че мостовете се заледяват първи, а ние си плащаме винетките?? Почнаха да обработват едва след като имаше 4бр. коли в канавката и дойде полиция. Та, по-добре за бира и мезе, отколкото на дебелото Лиле, Делян, Доган и тнт
                            M57D30T1
                            W450

                            Коментар


                            • #59
                              От: Новите винетки!!

                              Съгласен съм, че не получавате това, за което плащате.
                              Съгласен съм, че цените на винетки, такси, данъци и тем подобни глупости, свързани с удоволствието да караш кола, не съответстват на заплатите ви.
                              Ама, както и да го смятам, на база това
                              Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                              ... с една винетка карам две коли.......
                              би следвало да получавате 2 пъти по-малко, защото давате 2 пъти по-малко.

                              Сега, след това ми изказване, разговора май ще тръгне в посока "кое е първично?" - давам, колкото получавам, или получавам, колкото давам

                              п.п. Понеже споменавате "белите" държави - удоволствието да карам кола ми струва цената на пътен данък, застраховка и ГТП. Това е, други такси и данъци няма. Тези три неща ми струват малко повече от половин месечна заплата (получавам минималната за страната заплата). Значи нямам право никак, ама никак да се оплаквам. Обаче никак, ама никак не мога да си позволя да карам с един пътен данък (еквивалента на българската винетка) повече от една кола.
                              После - каране без застраховка - солена глоба + минимум 6 точки + конфискуване на колата за 2 седмици (за което се плаща паркинг). Ако за този срок не си платиш глобата, паркинга и застраховката колата отива за скрап (което не отменя плащането на глобата и паркинга ).

                              Таа, тетака с измислените държавици и белите държави
                              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                              Коментар


                              • #60
                                От: Новите винетки!!

                                Когато държавата по всякакъв начин се мъчи да те прецака в случая с пари, как да се отнасяш към нея колега?
                                Ако някой може смислено обяснение да ми даде на това защо ГО се плаща на автомобил а не на водач ще съм му благодарен....
                                Поздрави!
                                VITARA, SAMURAI
                                FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                                RENAULT ESPACE QUADRA
                                ...и едно сивикче за града...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X