Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите винетки!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Новите винетки!!

    Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
    Когато държавата по всякакъв начин се мъчи да те прецака в случая с пари, как да се отнасяш към нея колега?
    Ако някой може смислено обяснение да ми даде на това защо ГО се плаща на автомобил а не на водач ще съм му благодарен....
    Поздрави!
    Ако се плащаше на водач също щеше да има много недоволни.

    Пътя през 21 век е електронна проверка по номер на автомобил, без стикери и презалепени винетки. За секунда, без спиране на автомобила, на екрана на таблета на патрулката може да излезе информация за преглед, ГО и винетка. Това няма как да сьтане ако разрешенията са на името на водача. Аз не искам да ме спират за контролни прегледи на документи - тази милиционерщина вече ми е байгън.

    Коментар


    • #62
      От: Новите винетки!!

      Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
      ... Ако някой може смислено обяснение да ми даде на това защо ГО се плаща на автомобил а не на водач ще съм му благодарен....
      ...
      Толкова ли е трудно да се сетиш?!? Има куп домакинства, които имат само по един автомобил, но 2, 3 или повече членове с шофьорски книжки? Я си представи какво става, ако ГО е вързана към ЕГН, а не към номер на автомобил! За да може повече от един човек да кара семейното комби, ще трябва всеки член от семейството с книжка да плаща по една застраховка ГО. Да не говорим за хората, които имат книжка, но не притежават собствен автомобил и поради това сядат зад волана от дъжд на вятър.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #63
        От: Новите винетки!!

        Много точно казано.Ако парите които давам,отиват действително за пътища,нямам нищо против да ги давам.Но,като знам че тези пари ги крадат разни дебело......,ами някак си,не ми се дават,защото така лишавам мен и семейството ми от елементарни неща.А нека всеки да си говори каквото си иска.
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • #64
          От: Новите винетки!!

          Не можем да се оплачем за немане на пътища, ако сравняваме "преди" и "сега"... Който не е ходил - той не е видял...
          С краденето е сложен момента, ако се усвояват европари... По плевенско, още в началото на пътното строителство след демокрацията, беха завлекли пари за отсечката Плевен-Никопол... Еми няколко години стоя пътя се едно е някоя бомбандирана улица в Алепо... После го направиха и от тогава не съм видял специално там да правят поправки... Начи може....
          През ненатоварен сезон София-морето се пътува със 150 км/ч... или колкото сила има... Преди как беше?
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #65
            От: Новите винетки!!

            Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
            п.п. Понеже споменавате "белите" държави - удоволствието да карам кола ми струва цената на пътен данък, застраховка и ГТП. Това е, други такси и данъци няма. Тези три неща ми струват малко повече от половин месечна заплата (получавам минималната за страната заплата). Значи нямам право никак, ама никак да се оплаквам. Обаче никак, ама никак не мога да си позволя да карам с един пътен данък (еквивалента на българската винетка) повече от една кола.
            После - каране без застраховка - солена глоба + минимум 6 точки + конфискуване на колата за 2 седмици (за което се плаща паркинг). Ако за този срок не си платиш глобата, паркинга и застраховката колата отива за скрап (което не отменя плащането на глобата и паркинга ).

            Таа, тетака с измислените държавици и белите държави
            Демек на половина от тукашната цена, защото за една 18 годишна малолитражка излиза около една нетна минимална заплата.
            Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

            Коментар


            • #66
              От: Новите винетки!!

              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
              ...беха завлекли пари за отсечката Плевен-Никопол... Еми няколко години стоя пътя се едно е някоя бомбандирана улица в Алепо... После го направиха и от тогава не съм видял специално там да правят поправки... Начи може....
              .
              Пътя го направиха заради ферибота. Ферибота беше готов 2008 а го пуснаха 2010 защото нямаше път. Има 1-2 поправки. Лошото е че не се поддържа - затлачени канавки и такива които не се оттичат никъде, трева и храсталак джунгла и т.н.

              Sent from my IPhone 10
              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

              Коментар


              • #67
                От: Новите винетки!!

                Ами вместо да мъркате по форумите, вземете да излезете на улицата и .....
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #68
                  От: Новите винетки!!

                  Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                  Не можем да се оплачем за немане на пътища, ако сравняваме "преди" и "сега"... Който не е ходил - той не е видял...
                  С краденето е сложен момента, ако се усвояват европари... По плевенско, още в началото на пътното строителство след демокрацията, беха завлекли пари за отсечката Плевен-Никопол... Еми няколко години стоя пътя се едно е някоя бомбандирана улица в Алепо... После го направиха и от тогава не съм видял специално там да правят поправки... Начи може....
                  През ненатоварен сезон София-морето се пътува със 150 км/ч... или колкото сила има... Преди как беше?
                  Донякъде е така ,но само с магистралите,които в старите си трасета са в отвратително състояние,за новите участъци ще се види скоро,без коментар!Карам ,много из страната ,навсякъде ,еми рядко има път който да отговаря на Евростандарт за винетка или пътна такса!Поне си от Плевен и София,как ще коментираш коловозите по пътищата от тежките камиони в отсечката "Боаза"-Плевен ,а и на други места.Там при най -лекия дъжд е страшно за неопитен водач,а това е един пример!Почти всеки е карал навън и не само магистрала и знае как е!Та не е само до цена на винетка ,трябва качество на услугата ,а тук я няма въобще!Не коментирам зимни и други тежки обстановки,маркировки осветления по пътни възли и т.н.!За рискови пешеходни пътеки без изключителна маркировка и осветление може да се пише роман,както и грешно поставена маркировка на първокласни пътища ,подвеждаща хора без опит,хора с рутина трудно биха и се доверили !ЦИРК!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Новите винетки!!

                    Понеже винаги до момента съм си купувал годишни винетки това ограничение до 31.12 ще натовари допълнително и без това натоварения декемврийски семеен бюджет ! Варианта от дата до дата е много добър , но точно заради това не вярвам да го приемат ! За дневна , тримесечна и шестмесечна въобще не си правя илюзии ! Би било прекалено хубаво !

                    Коментар


                    • #70
                      От: Новите винетки!!

                      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                      Не можем да се оплачем за немане на пътища, ако сравняваме "преди" и "сега"... Който не е ходил - той не е видял...
                      С краденето е сложен момента, ако се усвояват европари... По плевенско, още в началото на пътното строителство след демокрацията, беха завлекли пари за отсечката Плевен-Никопол... Еми няколко години стоя пътя се едно е някоя бомбандирана улица в Алепо... После го направиха и от тогава не съм видял специално там да правят поправки... Начи може....
                      През ненатоварен сезон София-морето се пътува със 150 км/ч... или колкото сила има... Преди как беше?

                      Ей , Бойковист такъв !
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Новите винетки!!

                        Четох някъде, че и годишната ще е от дата до дата. Както и, че ще има и дневни.
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #72
                          От: Новите винетки!!

                          А представете си таксата да се плаща на ден.
                          Както бензина-на литър.
                          Отиваш на касата, и казваш-дайте ми винетка за 50 лева...

                          Бъзик де, ама ако сега имаш пари за няколко месеца, и чак след тези няколко месеца ще имаш някакви други постъпления...
                          Или си "летен" шофьор, и като дойде 15 Декември зазимяваш колата, и знаеш, че е я изкараш чак на 1 Март, и си плащаш от 1 Март до 15 Декември... По колкото е там на ден. Сега държавата се държи като нагъл търговец-за колкото по-малък период плащаш-толкова е по-скъпо. Разбираемо за търговци гонещи максимална печалба, но нали държавата трябва да е в услуга на гражданите си, и не би трябвало да се стреми да печели от тях...

                          Та ако държавата иска да е в "услуга" на гражданите-да въведе плащане на ден, и си плащаме според колкото дни смятаме да караме през годината.

                          А още по-добре-ТОЛ. Колкото караш-толкова плащаш.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Новите винетки!!

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            ...А представете си таксата да се плаща на ден.
                            Както бензина-на литър.
                            Отиваш на касата, и казваш-дайте ми винетка за 50 лева...
                            Коле , време ти е , бате , да излезеш малко по Европата .
                            ... и си приготви дребни еврА ако няма да плащаш с карта . Щото това дет си го представяш ... ше го гледаш на " всяка крачка" . До гуша ше ти дойде !
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Новите винетки!!

                              За старт искам да плащам всичко което ми е необходимо без да излизам от колата.или лодката и без да лепя великденски ваденки.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #75
                                От: Новите винетки!!

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Коле , време ти е , бате , да излезеш малко по Европата .
                                То отдавна ми е време, амаааа... А който разполага със свободни пари-да си плаща за цяла година, никой не го спира. Аз размишлявах от гледна точка на цървулите, дето 100 лева за цяла година са ни много.
                                Абе щом миналата година си купих две винетки, и не си играя да прехвърлям една от кола на кола-значи не е толкова зле положението.

                                Просто българите имаме инерцията да мрънкаме.
                                Ама и в това няма лошо, иначе щяха да ни сложат 1000 лева за винетка
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X