Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Банки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Хора дайте да не говорим на сериозно, че пачалбита на всяка шибана банка идва точно от тази или подобни смотани таксички за НИЩО.
    И аз ако не бях принуден от работодателите (от минимум 15 години) нямаше да имам НИТО една конвенцинална банкова сметка.
    И нямаше да имам отношение с нито един такъв цирей.
    Револют и Изипей са ми пределно достатъчни.
    Враг усраине

    Коментар


    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Индиректно.
      С познати, приятели, от сделки.

      Или казано по друг начин: има достатъчно навити, които да ми заредят революта от скапана си кредитна карта.
      Това е начин да получат чист кеш от такава карта без такси - за кредит карт кешовицата е мръсна тема а все още кеша е желан.

      Ето така.

    • ивайло
      ивайло коментира
      Редактиране на коментар
      Револютска сметка може да се захрани и през Уестърн Юниън, като таксата за по-малки суми е едноцифрена. Мисля, че може и през Изипей, там май е малко повече.

    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Не ми е хрумвало да проверя Уестърн Юниън за тази работа но ще го имам предвид, мерси.
      Аз казах, че до сега не съм имал затруднения с молба към познат да свърши тази работа.
      Обикновено го правят с кредитна карта, което за тях е напълно безплатно а аз им връщам кешовица.
      Така и двете страни са хепи - моята касичка весело подрънква а пък другата страна е извадила кеш от кредитна карта.
      Далаверата е напълно взаимна

      И не държа някакви сериозни суми там.
      Повече вкарвам само ако излизам навън за по-продължително време като резервен вариант.
      Революта точно ме извади от ситуация когато онези уроди от Уникредит ми блокираха сметката преди няколко години.
      Тоест 2 пъти го направиха, като вторият път подозирам не толкова техническа грешка, както се оправдаха.
      Вероятно ми показаха среден пръст за псуването по телефона първия.

      Не, нема такива г0вн@ като Булбанк, честно.
      Даже ОББ не са ме докарвали до такава лудост

  • #32
    Ако мислите че банките печелят от такси на физически клиенти ...то какво да кажем за корпоративните..
    А пък от валутните разлики аз съм стигал до скандали - и винаги съм бил "отстрелван" че се циганя ...
    Ама при такса от 1-3000 на всеки превод - много ми идва...

    P.S
    Между другото промените и отношението на банките се промени сега наскоро последните месеци..

    Коментар


    • #33
      Не разирам защо се повдигна въпроса от къде и какво печелят банките. Май не това беше темата?

      1-ви вариант: тази банка не ме кефи- сменям я, като внимавам да не попадна на същата. (проучвам възможностите за "основна сметка")
      2-ри вариант: никоя банка не ме кефи- извивам ръцете на работодателя да ми плаща по ведомост. (възможно е) и си нося последствията от това.
      3-ти вариант: сменям работодателя защото е проклетник и неще да ми плаща на ръка
      4-ти вариант: отарям си банка и почвам да "коля и беся". Пускам дебитни карти без такса. Раздавам чадъри сушоари и радиoапарати на ползващите ги.
      5-ти вариант: .........................почва да ме избива на простотии за това окончателно спирам.

      С здраве

      6-ти вариант: организирам референдум с подкрепата на този и онзи на тема: половия живот на плодните мушички (дроздофилите или там както се казват) и как то влияе на банковата система в България.
      7-ми вариант: организирам кръгла маса в (най-якия хотел в София) на нея са поканени представители на Джей-Пи Морган, Голдман Сакс, Дойче Банк, ЗберБанк,Алфа Банк и няколко китайски. Напивам ги с ракия, Поръчвам момичета и опияти и на другия ден им показвам споразумение, което са подписали за отмяна на всички такси в световен мащаб.

      П.П. Съжалявам ама не се сдържах.....
      Последно редактирано от siem; 26-03-24, 19:19.
      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

      Коментар


      • #34
        Ооо през чепа ми е от какво печели банката.
        Всъщност и за баката изобщо.
        Дребнавото скубане на таксички, е така - за спорта, тоест за нищо ме дразни.
        Особено като ми е вменено задължението да го правя.
        А както виждам вече се приема за нормално.

        Е, за мен не е.
        Враг усраине

        Коментар


        • #35
          Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
          Срещу това получавам: Обслужване в Европа, по-белите държави от Близкия изток и част от Северна Африка. 24 часов достъп за теглене и внасяне на банкомат в цялата страна. Относителна сигурност за валутата ми (не се налага да я крия под дюшека) и още ред други, които няма да изброявам.
          Ти си плащаш "услугите", а банката получава твоите пари и си ги върти както и харесва съвсем безплатно. На мен ми се вижда нечестно.

          Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
          Получавам услуги на цената на шише уиски и съм напълно О.К. с това, че е редно да заплащам някаква цена за това.
          Изненадан съм от идеята да поверя на някого валута в размер на 1000-15000-200000 или 1 милион и той да ми я пази безплатно. Честно казано на такива не бих поверил нищо.
          Това, което описваш е трезор, не е банка. Само в трезора ти "пазят парите" и не ги използват.

          Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
          Проверявал съм след сливането на "Райфайзен" и се оказва, че по отношение на такси и таксички всички пердлагат горе-долу сходни условия + - малко.
          Напоследък не е така. Има нови банки с много-много-по-добри условия. Старите разчитат на инерцията и измамното увство за сигурност, а законът е еднакъв за всички.



          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • #36
            Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
            Ти си плащаш "услугите", а банката получава твоите пари и си ги върти както и харесва съвсем безплатно. На мен ми се вижда нечестно.
            Е това вече е нещо, от което банката със сигурност печели.

            Но вече казах, че ми е транс пенис нихилис за приходите на банката.
            Казах също, че не ми дреме за нейните пари - имах предвид, че пикая на лихвите, които е нормално да ми плаща за горното.
            Обаче като почне да ми иска и такси, че го прави и се облагодетелства - е това вече налива керосин в огнището!
            М@йк@ им д@еба и циреите скапани!
            Враг усраине

            Коментар


            • #37
              Банките, леко-полеко станаха незаобиколим фактор, и това е не без помощта на политиците.И подобно на мобилните оператори, когато видят че нямаш избор, могат да се гаврят всякак с нас.Когато сме хванати за "скъпоценните семейни бижута", накъдето и да ни потеглят, натам ги следваме.Това, че са повече от една, не прави избор.Която и да изберем, все сме от страната на булката.Приемам за нормално да има такси, когато ме обслужват на гише.Обаче, да взимат такса за плащането на глоби, данъци, и когато тегля пари от собствената си сметка, малко ми идва в повече...Това, че например съм превишил скоростта, и глобата е 100 лв, добре.Но дължа 100 лв.А КАТ д а си назначат лелки на гише, или 4 лв за банката да ги платят те

              Коментар


              • #38
                До голяма степен ние доброволно си пъхаме главата в торбата.
                Като нагазиш до кръста в блатото с кредитите, банките започват да стават фактор.
                Аз ги троля от съвсем различна позиция, там е сухо и мога да си го позволя!
                Враг усраине

                Коментар


                • #39
                  Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                  Ти си плащаш "услугите", а банката получава твоите пари и си ги върти както и харесва съвсем безплатно. На мен ми се вижда нечестно.


                  Това, което описваш е трезор, не е банка. Само в трезора ти "пазят парите" и не ги използват.




                  Такаааа....Явно говорим на различни езици, и за това ще опитам да се изразя максимално просто, и без много "купешки думи". Важните моменти ще ги напиша с големи букви за концентриране на вниманието (да не се счита за викане)

                  По първа точка: " плащам услугите а банката получава моите пари и прави каквото иска с тях съвсем безплатно"

                  Както казва "Еспера" през оная работа ми е какво прави банката с банкнотите, които съм депозирал. Ако желаят да ги лепят, като тапети в кабинета на директора.
                  ВАЖНОТО е че имам достъп до същата равностойност (в други банкноти разбира се) 24/7 и от различни точки на страната и част от чужбина.


                  По втора точка: Трезор е място фиксирано географски- сиреч намира се на адрес АБВ в държава ГДЕ. При него клиента наема определено пространство за определено време в силно или не толкова охранявано място. И там цените са доста по неприятно високи.

                  Казано иначе наемам кутия в която мога да държа валути, ценни метали, бижута, документи, произведения на изкуството и НОСЕНИТЕ ГАЩИ НА КОМЩИЙКАТА ОТ 3-ТИЯ ЕТАЖ.
                  Трезора се намира в "горния квартал" и си стои все там. Ако аз съм "на морето" или в Италия за да взема нещо от него трябва да отскоча до "горния квартал" и то когато трезора работи.


                  Дебитна карта с банкова сметка.(това за което идеще реч) В нея се внася само валута (това дето му казват пари) " носените гащи" не може.
                  1. Сключва се договор с банка. (чете се от горе до долу) според него в 95% от случайте банката не изплаща лихва или тя е такава, че не си струва да се обсъжда. (всеки с такава карта веднага да тича и да види)
                  2. Клиента дължи такси....бла,бла,бла...Според зависи- виж договора
                  3. Банката предоставя на клиента.....пак бла бла- пак виж договора

                  ИЗВОД: Продукта " Дебитна карта" работи само с валута(пари) и предоставя възможност на ползващия го да тегли и внася разумни суми 24/7 от почти всяка точка на страната и чужбина. (според това, колко е читава банката) КАТО ЗА ТОВА ДЪЛЖИ ТАКСИ.

                  Пример: Днес заминавам за морето със 100 лв. отивам вечерта в кръчмата и ги пропивам. Спя на плажа и ям водорасли, защото съм свиня, и на сутринта се събуждам без пукната пара и с пясък в устата. Отивам до банкомата защото по чудо не съм си загубил картата и тегля 600 лв. за да се спретна и приведа във вид, че утре летя до Италия за да си купя Фиат Ритмо (колата на мечтите ми) за 2000 евро. Всичко е опазарено и човека чака. От 600-те лева са ми останали 200, но поне билета е купен предварително.
                  Ден трети (за да не загубите връзката) Граници няма нали сме шенген, но на митницата подозрително ме гледа зъл чичо с мустаци - Нещо за деклариране?- ме пита подозрително той- Не- отвръщам аз и чак на борда на самолета усещам подозрително движение в задната долна част на тялото си....Проверката ми установява, че прекарвам контрабандно "Рак пустинник". Както и да е...

                  Самолета каца на летищетето на (който си изберете град в Италия) На летището ме чака бай Лучиано- продавача на колата и като ме вижда пита подозрително - Мъни?!? Викам- О-кей, Но проблемо Къде уер из банкомато?
                  Човека ми сочи разбиращо към многото различни строени на летището. ТЕГЛЯ И ПЛАЩАМ със сътветната такса разбира се.

                  Стига глупости, надявам се че вече е ясно...

                  Последно уточнение: Аз давам пари на банката, тя работи с тях и ми плаща за това се нарича: СРОЧЕН ДЕПОЗИТ. При него правилата са малко по-други.

                  Надявам се, че ако не сте разбрали нищо поне да ви е било забавно
                  Последно редактирано от siem; 28-03-24, 09:18.
                  Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                  Коментар


                  • kbot
                    kbot коментира
                    Редактиране на коментар
                    Прилича ми на Стокхолмски синдром.

                  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                    ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                    Редактиране на коментар
                    Има и една малка подробност , че имаш лимит на теглене от “роботчето” , а на гише , ако е по-голяма сума от ……там според договора , само с предварителна заявка .

                • #40
                  А народът е казал: "Купи си Фят за да те е яд".
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #41
                    Не разбрах що ти тревеше да теглиш две хиляди чифута от банкомат на фръчището в Болония?

                    Ако не са на монети у буркани та да минат за свръхбагаж за уруплонгилес - всеки нормален индивид ще тръгне към талята с кешовица а не с пласмасови паре!
                    Особено за консерва!

                    Очевидно извън примера с Фичо на бай Салваторе (или както там му беше името на дъртя тАрикатин) има банки, които некак са заставени до оцелеят и БЕЗ тия такси.
                    Направо фалита им рие в задният двор ама егое - нема такса за сметка, нема такса за селскио банкомат на оремаго.
                    Нима такса и за електрическо банкируванйе.

                    И аз какво - ще предпочета платен пред безплатен щото живеем във времена, където вече и мама на тата не дава без паре?

                    И още нещо мернах нагоре като пример - да внасям паре на… банкомат?!?
                    Ват дъ фак мен?!?
                    Таа посока на кешовица е нещо като от 1984 ли, какво ли?
                    По-голема безмислица от това да кажеш на дядо поп “дай”!
                    Аз почнАх некъде през “90 до имам отношения с банкомат ама те дося от тама само да изкарвам се е случвало
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • IvanIvanovi
                      IvanIvanovi коментира
                      Редактиране на коментар
                      Това с липсата на такси за определени “продукти” е като безплатните фъстъци в баровете, барът няма да фалира от това, че ти влизаш само заради тях и не поръчваш друго 😉

                    • Esper
                      Esper коментира
                      Редактиране на коментар
                      Пределно ясно е, че нЕма - нали това се твърди от неколко човека вече.
                      Тогава какво остава - етика?
                      Всъщност дори не знам какво значи тая дума ама е някак... интелектуална?

                      И като сме на тема абстрактни примери - като ме напъне, кое ли е за предпочитане?
                      Да се изтърча и чучна зад трафопост0 за да изсипя продукта или да допълзя до първият бар и да изригна в нужника му?
                      Ето това е продукт, макар и остатъчен.
                      Шиб@ните банки практикуват обири, не продукти!

                  • #42
                    "Еспере"-е, явно ние с теб водим доста различен начин на живот и от там произлизат разлките в мисленето.

                    Колкото да примера с покупката на колата (той е съвсем произволен и измислен) но си спомних за един истински случай от преди време:
                    Кума ми заедно с още един "бараба" решава да си купува кола именно от Милано Италия. Парата в джоба. Миле Китич свири. Всичко е 6. Ще ходят с колата на барабата (нали са баровци) и после ще се приберат на ход в керван.(как да дадеш 800 лв. за автовоза)
                    Да обаче по пътя в Сърбия претърпяват ПТП (слава богу и до ден днешен всички са живи и здрави) събуждат се в болница и познай какво им липсва!? Сърбите и до ден днешен "не знаят нищо" пък и сумата не е астрономическа...

                    Мисълта ми беше че да влачиш много "кеш" като пътуваш не е добра идея.
                    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                    Коментар


                    • #43
                      Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                      ...

                      Мисълта ми беше че да влачиш много "кеш" като пътуваш не е добра идея.
                      Това със сигурност.
                      Нещо оставям грешно впечатление - не съм фен на кешовицата.
                      Освен това по-горе: Сите яйца у един кошник си е к0р капан.
                      И твойте ора са настъпили мабаш тая мотика.

                      Предпочитам и плащам активно с "пласмасови" паре още от '90!
                      Тоги "прос" терминали тука имаше тук-там на некоя бензиностанция.
                      Хората гледаха като отровени като питах дали може с карта.

                      Но НЕМА да плащам за това и не треве.
                      Особено откакто нема депозити.
                      А то на практика НЕМА!
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • kbot
                        kbot коментира
                        Редактиране на коментар
                        Нема (депозити) в твоята банка. В моята има

                      • Esper
                        Esper коментира
                        Редактиране на коментар
                        Сегашната като има та какво?
                        Ах как забравих - депозитните им сметки са без такса откриване и обслужване.
                        Деа циркаджиите смотани!

                    • #44
                      В понеделник направих новата сметка в БАКБ, както казах без да си дигна задника от стола а днес ми звъни куриер за да ми връчи и картата.
                      Добро начало като се има предвид, че при настоящите лайнари последнат път трябваша да им "ходя на офис" за да си взема смотаната пластика.
                      И да се подписвам като хабориген на некакви хартии все едно ще ми кредитират заем за да купя бахамите!
                      Ще видим. На банка и нов началник човек никога не трябва да се обнадеждава изнапред.
                      Че после все една свиня излиза...
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #45
                        Да ползвам темата.
                        В четвъртък миналата седмица познат ме помоли да му дам пари на заем. Трябваше да преведа сумата по сметка в Револют.
                        До сега никога не бях правил превод до такава сметка. Нямам представа дали може или не, но направих превода (сумата е малка).
                        Днес понеделник следобед, парите още не са по сметката.
                        Защо така и аз ли съм направил грешка от незнание?
                        ​​

                        П. П. Сметката започваше с LT....
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • IvanIvanovi
                          IvanIvanovi коментира
                          Редактиране на коментар
                          обикновения превод е 3 дена, а и сега при тях е великден , петък и днес тяхните банки не работят. Ако не си объркал IBANа, ще постъпят

                        • cnc82
                          cnc82 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Верно... 😁, че е Великден при тях .
                          Съвсем изключих за това.

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X