Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Банки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Банки

    С кои от банките работите добре и кои са банковите услуги които ползвате най-често? Аз съм пробвал до сега поне 5 -6 банки, но само с Прокредит успявам да получа това което ми е необходимо и както аз виждам банкирането.....
    Споделете вашите наблюдения и някои предимства да речем на дадена банка.... Аз примерно ползвам интернет банкирането на Прокредит, което е толкова просто лесно и удобно, че като чуя за електронните подписи и сертификати на другите банки ме напушва смях...... Превеждам пари от порядъка на 5 минути максимум от мобилния си телефон.. и т.н. да не влизам в подробности от съображения за сигурност....

    Да поясня, че не съм банков служител, нямам нищо общо с никоя банка освен клиентски отношения и не искам да правим реклама или антиреклама на дадена банкова институция, а само впечатления, които да са от полза на всички......

  • #2
    До: Банки

    Подкрепям мнението ти напълно. Не съм работил с всички банки в България, пък и повечето ми контакти са от преди 1-2 години когато работих в други фирми и съответно с няколко други банки. ПроKредит са на светлинни години напред в областта customer support. А като чуя Булбанк или Уникредит още ме побиват тръпки. В ЦКБ имам някаква кредитна карта, условията не са лоши, но обслужването им е ...no comment.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #3
      До: Банки

      Аз ползвам основно ПИБ. Лични(левови и валутни) и фирмени сметки, дебитни и кредитни карти. Имат много офиси, като доста от тях работят събота и неделя. Също имат виртуален клон. Като цяло съм доволен от обслужването.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #4
        До: Банки

        Прокредит е добър за БГ. За чужбина ПИБ.
        И Пощенска, ама само ако си VIP клиент.
        Иначе се бори за последното нясто с ОООО!!! БЕ, БЕ !!
        Няма такъв бавен SQL сървър, прсто недоумявам, как го постигат.
        Може и да са базирани на Майкрософт.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #5
          До: Банки

          Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
          ...Аз примерно ползвам интернет банкирането на Прокредит, което е толкова просто лесно и удобно, че като чуя за електронните подписи и сертификати на другите банки ме напушва смях...
          То не е много за смях. С електронния подпис сигурността се вдига значително. Ако работиш само с потребителско име, парола и сертификат (различно е от електронен подпис), не си хванал "буба", не си изревал за липси от сметките ти. Не е като да няма такива случаи.
          Иначе за електронно банкиране ползвам ПИБ. Имаше някакви сътресения по ендо време, поради промени в системата им имаше проблем с плащанията през Ипей, но като цяло съм доволен. Имам и скромен опит с ДСК. Не съм доволен. Нощно време доста често им спира системата. Твърдят, че осигуряват 24 часа достъп, но като ги попритиснеш с конкретни въпроси си признават, че не е точно 24 часа.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #6
            До: Банки

            не е само с парола, юзърнейм и сертификат - има и уникални кодове които са на хартиен носител и бубите няма как да ги видят........

            Коментар


            • #7
              До: Банки

              Тан Код се нарича решението за електронно банкиране.
              Всичко останало се разбива, Ако някой ви предлага електронно банкиране питаите за ТанКод. Толкоз е просто, че няма как повече, и по цял сват се ползва.
              Ето и колегата Горби това е написал, писали сме едновременно.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #8
                До: Банки

                кодове на хартиен носител = ТАН код...

                Коментар


                • #9
                  До: Банки

                  ТанКодът не е нужно да е на хартия, но май в България още никой не предлага електронни джаджи. Иначе съм имал една сметка в чужбина, към която имах една джаджа, която се връзва на USBто и като й цъкнеш копчето изпраша поредния код(естествено трябва да е качен и софтуеър за работа с нея). Можеше да го покаже и на собствения си дисплей, ако няма къде или не искаш да я включиш.
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Банки

                    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                    ТанКодът не е нужно да е на хартия, но май в България още никой не предлага електронни джаджи. Иначе съм имал една сметка в чужбина, към която имах една джаджа, която се връзва на USBто и като й цъкнеш копчето изпраша поредния код(естествено трябва да е качен и софтуеър за работа с нея). Можеше да го покаже и на собствения си дисплей, ако няма къде или не искаш да я включиш.
                    Сити банк имат танкод устройство, което е електронно и не се свързва с нищо.изглежда като малък джобен калкулатор.На мен ми е много удобно за работа. Лошото на Ситибанк е ,че в България работи само с големи клиенти и има само един офис....
                    Nissan Patrol Y61

                    Коментар


                    • #11
                      До: Банки

                      И ние до сега бяхме в ПИБ. Но мислим да станем клиенти и на Райфайзен - т.е. да работим и с двете банки. Някой да има впечатления за Райфайзен - корпоративни клиенти?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Банки

                        Първоначално публикуван от penka Преглед на мнение
                        И ние до сега бяхме в ПИБ. Но мислим да станем клиенти и на Райфайзен - т.е. да работим и с двете банки. Някой да има впечатления за Райфайзен - корпоративни клиенти?
                        Аз работя с Райфайзен от 5 години! Изполвам им и интернет банкирането. По принцип съм доволен! Единственно са малко мудни при оформлението на кредит, но то почти всички са така!!
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #13
                          До: Банки

                          Благодаря за инфото, колега. Аз точно заради кредитите искам да им станем клиент. Просто в ПИБ са доста гъвкави, но за сравнително малки суми. А случвало ли ти се е да пуснеш платежно не от електронното банкиране, а на място в банката и да не ти го осчетоводят /не защото няма средства по сметката, а просто защото не им стигнало времето на каките, тъй като имали много работа/? Щото това занятие го играх на два-три пъти в ОББ и се махнах от там. За Уникредит - същата работа плюс лошави и нелюбезни лелки. Надявам се в Райфайзен да не е така - все пак са голяма и утвърдена банка, ама знае ли човек.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Банки

                            Първоначално публикуван от penka Преглед на мнение
                            А случвало ли ти се е да пуснеш платежно не от електронното банкиране, а на място в банката и да не ти го осчетоводят /не защото няма средства по сметката, а просто защото не им стигнало времето на каките, тъй като имали много работа/? Щото това занятие го играх на два-три пъти в ОББ и се махнах от там.
                            Засега не се е случвало! Дай боже да не се случва!
                            А ОББ и ДСК са класика - имат си лелки още от социализма! Аз затова се махнах от ДСК!
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #15
                              До: Банки

                              Като говорим за банките в БГ, май от клон до клон има голяма разлика. Всичко е от хората дето работят там. Аз работя предимно с ОББ, в два клона, и на двете места си гледат работата. Повече съм доволен от офиса им на Тодор Александров. Всичко им е точно и ясно - като не могат нещо, веднага ти го казват, не мотаят. Електронното банкиране си е ОК, особени проблеми няма.
                              Уникредит е трагедия.... Там на всички нива по нещо куца....
                              Show must go on!
                              LZ1VES

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X