Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Банки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Банки

    Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
    Като говорим за банките в БГ, май от клон до клон има голяма разлика. Всичко е от хората дето работят там.
    Това е много вярно . Аз например останах ужасно изненадан от суперлативите за Прокредит, защото преди години имах опит(както личен, така и разкази от първа ръка от приятели) с един от офисите им(в друг не съм стъпвал след това) и общо взето ги бях включил в топ позициите в списъка ми с антибанки... но явно си зависи и от офиса...

    А наскоро имах и преживяване в ПИБ, от които иначе съм доволен... Служителката ми искаше актуално състояние за закриване на набирателна сметка и трансформирането й в разплащателна ! Пък аз нося решение за регистрация от преди два дена и булстата е още на лист хартия, а не на картонче... Разбрахме се след дълъг разговор и консултации с колегите й де...
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #17
      До: Банки

      И аз мисля че всичко зависи от конкретния офис и политиката и способностите на мениджъра му.

      Коментар


      • #18
        До: Банки

        Булбанк - зле
        Биохим - зле
        В последствие - Уникредит Булбанк - зле с удивителна ! Бавнооо. Комунизъмтта ги тресе още.

        Първа инвестиционна - структурите им са изградени така, че да изпъкват служителите, не клиентите - хубави офиси, красиви бюра и задбюрни устройства и т.н. Обаче.. бавно и неорганизирано обслужване. Държали са се с мен не веднъж все едно ми правят услуга, че си държа парите при тях. Поради същата причина имам една празна сметка при тях от близо 2 години.

        За мен качествено банково обслужване в България все още няма.

        Писна ми разни леко тъпи пи*ки зад мраморно бюро да ми се държат надменно. Горката дошла от долно-нанагорнище, взима 1000 лева заплата и вече света й е в краката, пък аз - клиентът - кучета ме яли, кво искам пък аз там досаждам с некви въпроси.

        бааа изнервям се само като си спомня.

        Аз си реших проблема генерално и финално - преотстъпих ВСИЧКИ задължения свързани с банки и пари на жена ми Така само си поръчвам, утре ми изтегли толкоз, други ден толкоз.. Плати това и ето ти тази фактура. Само един недостатък, като трябва да се правят "криминални" покупки (такива без подпис на оторизиращ орган (съпруга) ) нещата са по-сложни и трябва да се мислят схеми за теглене А, и още един недостатък - получавам повече известия за теглене на кеш от каса от колкото съм си поръчал Има загуби по трасето много също, но... това е цената Така и жената щастлива, и аз доволно мързеливо се отнасям към тези неща, и къщата топла
        VW Touareg V10, 5000cc

        Коментар


        • #19
          До: Банки

          Първоначално публикуван от Novice Преглед на мнение
          Сити банк имат танкод устройство, което е електронно и не се свързва с нищо.изглежда като малък джобен калкулатор.На мен ми е много удобно за работа. Лошото на Ситибанк е ,че в България работи само с големи клиенти и има само един офис....
          Като стана въпрос за чужди банки...

          Ситибанк, ING = бибоп !

          Ситибанк едвам се спрях да не се вкараме в разни легални спорове, след като ми изискваха някаква сума за 10 годишна сметка, на която си бяха начислявали лихви и поддръжка без да ме информират. Сумата не беше прекалено голяма - няколко стотин евро та след мнооогоо псувни ги платих и отсвирих.

          ING имам поне 3 сметки в брюкселски клон и са супер. В брюксел. В клона в София влезнах да си изтегля пари по-миналата година и ме гледаха като полезно изкопаемо. Викам така и така, клиент съм на ИНГ, ето ви карти, дайте пари, че заминавам на море ! Ама г-не, ние не знаем. Викам какво не знаете, ето ви карти, давайте парите Та се оказа, че те изобщо не били свързани към други клонове на ИНГ. Едва ли не мърчъндайзинг като макдоналдс. Та така.
          VW Touareg V10, 5000cc

          Коментар


          • #20
            До: Банки

            Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
            Първа инвестиционна - структурите им са изградени така, че да изпъкват служителите, не клиентите - хубави офиси, красиви бюра и задбюрни устройства и т.н. Обаче.. бавно и неорганизирано обслужване. Държали са се с мен не веднъж все едно ми правят услуга, че си държа парите при тях. Поради същата причина имам една празна сметка при тях от близо 2 години.
            Корпоративен клиент съм, макар и малък в клона на ПИБ в Лозенец.
            + На две крачки от офиса, работят до 7 вечерта и събота до 2 на обед.
            - Казаното по-горе от tutin. Всеки път като отида по някакъв повод ме гледат като егати досадника. Една лелееща се какичка постоянно ми пръхти като трябва да тегля пари и се опитва да ми дава акъл к'во да правя и к'во не.
            На всичкото отгоре съм ги чувал в офиса как гласно се кефят, когато някой от клиентите които не им отърва си е сменил офиса и повече няма да им досажда. Сигурен съм, че и за мен ще е така, макар до момента да не съм им обелил и дума навъпреки. Но търпението ми се изчерпва...
            - 2, от началото на тази година тъпата им система (в клоновете, не интернет) ми скъса нервите с постоянното си забиване, два от три случая като отида мрънкат, че нямата система. Веднъж наредих едно теглене, тези на бюрото ми го обработиха, а касата беше забила и не можах да си взема парите, и анулирах теглене и т.н.
            А коментарът им е, че се внедрява по-нова система, а тихомълком казваха, че щала да е по-смотана от старата им.
            В крайна сметка, верно е от клон до клон.
            Щото с жена ми лично работим с Пощенска в Люлин до Киров, тамн са супер, а в другия люлински клон на същата банка са гадни лелки-комувисоки....

            Коментар


            • #21
              До: Банки

              Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
              За мен качествено банково обслужване в България все още няма.
              Потвърждавам. Огромна разлика. Не може да има банкова служителка, служител с лошо настроение. Усмивката е част от дресскода.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #22
                Да не отварям нова тема, защо при издаване на нова разплащателна сметка без карта-пластика към нея е на двойна цена месечната такса, като при сметка с карта-пластика е по-евтина таксата, какви са предимствата да имаш сметка без карта към нея че да е двойно по-скъпа месечна такса от такава с карта?

                Коментар


                • kbot
                  kbot коментира
                  Редактиране на коментар
                  Щото банката по-малко смуче ако няма карта, и иска да си навакса "загубите"
                  А вече има банки без такси, даже и лихви дават ...

                • Еделвайс
                  Еделвайс коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ясно, то така и иначе няма как без карта, без нея нито мога да тегля заплатата си при нужда в брой от банкомат, нито да плащам в магазините и т.н. но се учудих че е по-висока таксата без карта.

                • piron45
                  piron45 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Имам две сметки в ЦКБ, едната е с карта и такса, втората е без карта и без такса. Банкови операции мога да правя и от двете сметки.

              • #23
                Темата е вървяла добре до 2008 г. - преди да се появят коментарите под мненията. Уви, през 2024 се усра и тая тема...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #24
                  На няколко пъти вече съм с намерение да сменя банката и този е поредният.
                  Освен това се довлече корпоративен спам та избута дилемата отново на преден план.

                  Какво ви е мнението за БАКБ или помпозното Българо-американска кредитна банка?

                  Аз на банката гледам като на необходимото зло - място, където просто да ми превеждат заплата.
                  Не ме интересуват никакви 0слуги с изключение на електрическото банкирване.
                  И то основно електрическо към мобилизирано съм по-скоро пас.
                  Още по-малко ми дреме за кредити и лихви.

                  От спама излиза, че уникалното предложение е без такси за сметка, карта, теглене в кеш от сраната а това звучи ОК.
                  Не ща да им стъпвам физически в офис та не ме интересува колко нямат офис на село.

                  Дали това зло е що-годе ОК за спартански нужди, като моите?
                  И дали може да се финансира сметка у рИвулЮцЯ и то без такси?

                  Враг усраине

                  Коментар


                  • kbot
                    kbot коментира
                    Редактиране на коментар
                    Тези не ги знам, но в TBI наистина няма такси за спартанци. А самия револют има такси. Не знам що му налитат толкова.

                  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                    ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                    Редактиране на коментар
                    Революцията е с българск иайбан вече ,я вно и ти с като мен с латвийски
                    Иначе Изи пей имат карта без такси , ама там няма пазаруване онлайн с нея и на някои терминали прави проблем

                  • Plamen Alexandrov
                    Plamen Alexandrov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Силно препоръчвам iCard. Никакви такси по обслужване, всичко се случва онлайн/приложение. Ползвам ги от над 10 години и съм много доволен

                • #25
                  Поразпитах и попрочетох.
                  Наистина в тази банка няма такси НО само докато има постъпления по сметката.
                  Ако 3 месеца няма достатъчни - сметката се трансформира към нормална със съответното обслужване.
                  Което е пак по-изгодно от условията за същото на Уникредит!

                  Всичко е онлайн, свърших го от компютър но ще се ходи до офис все пак за удостоверение.
                  Работодателя го иска в аналогов вид и се надявам да остане прецедент.
                  До един месец би трябвало да съм мигрирал на 100% към тях, ще видим.

                  Опитвах и с EasyPay карта преди време, test_test.
                  Имаше идея понеже ползвам ePay за комунални от 20 години.
                  Тяхната сметка и пластика към нея също са free.
                  Обаче НЕ работи извън България, което вече не ме устройва.

                  Ревулюцята не зная да има някакви такси.
                  Поне не за нещата и начина по който аз го ползвам
                  За мен е идеална алтернатива за безкасови и интернет разплащания.
                  Съвсем умишлено нямам никаква връзка с основната сметка и карти.
                  Не е неподходяща и за основна сметка - дори да си остане безплатна в бъдеще.
                  Дори заплатодател да се навие да превежда средства в нея а това едва ли ще се случи!
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                    ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                    Редактиране на коментар
                    Що не опиташ да си извадиш нова революция с бг айбан ?

                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Щото не знам да може.
                    Не съм чел нито чувал да го прави, поне личните акаунти.
                    Ще се разровя да видя дали наистина е така,
                    Но пак ревоклюция за основна банкова сметка в конкретният случай - твърдо не.
                    Всички яйца в една кошница е доста безотговорен подход за мен

                  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                    ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                    Редактиране на коментар
                    Явно имаш мног ояйца , аз с едно счупено , ми е все едно

                • #26
                  Иване до ся рових и такава полюция с революцьонен беге ебан не намерих.
                  Не знам какво е положението с платените и корпоративни револют акаунти но безплатните са си с латвийски, литовски или какъвто там извънземен ебан както и до сега.
                  Ако получаваш превод идва с някакъв българистански ебан но за монента не виждам дори намек, че лична сметка можеш да имаш с БГ такъв.
                  Не че е без значение да може ама НЕ може
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                    ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                    Редактиране на коментар
                    Може да съм те подвел, извинявай. Понеже получих съобщение , което прочетох по диагонал , че са получили някакаъв лиценз за "банка" в България , реших , че ве имат представителство тук и БГ "ибан" , но явно тртябва дасе чете внимателно .
                    Имаш бира , за изгубеното време

                • #27
                  Последния път, когато четох условията на револют, нямаше такса до 400 лв на месец. Още тогава си беше смешна сума.
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • #28
                    Простете тъпотата ми, но малко не разбирам каква е цялата тази драма?! В таксата за обслужване ли е проблема или някъде другаде? Ако е таксата, то каква е била тя "преди" и каква е станала? Ако е друго, какво е то?
                    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                    Коментар


                    • #29
                      Уникредит е драмата.

                      Писал съм извън темата, дори с моите базови потребности тая просташка институция ме е докарвала до лудост.
                      Само защото лесно забравям съм ги търпял толкова време.
                      И не обичам да плащам ненужни неща, колкото и да са дребни.
                      Като например 5 лв на месец на банката за понеже… Съм им пациент ?!?

                      Ползвал съм у тоя живот още 3 банки но тази е ДЪНОТО.

                      Не им искам тъпите пари но отказвам да им плащам понеже държа мои при тях както досега !!!

                      ПС: Ревулюцята е просто паразитно разклонение
                      Последно редактирано от Esper; 26-03-24, 01:52.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • Esper
                        Esper коментира
                        Редактиране на коментар
                        Абсурд, никак.
                        Опитвал съм - безнадеждна работа.
                        И то отдавна, от W2k може би но то зависи от заплатодателя.
                        В нашият сектор - шанса вече е нулев.

                      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                        Редактиране на коментар
                        По закон няма как да ти откаже

                      • Esper
                        Esper коментира
                        Редактиране на коментар
                        По скоро имам спомени, че по закон в кеш не може.
                        Имаше период в който работодателите принуждаваха служители да си получават заплатите в конкретна банка.
                        И това време отмина, вече поне това не правят.

                        Кешовицата малко по малко отива в историята.
                        Пластмасовите “пари” са проследими, затова властимащите задници натискат в тази посока.

                        Даже Мъртвешки вече има пос терминали по аптеките си а беше върл почитател на кешовица.

                        И не го обвинявам - банките цицат добре за тия устройства но от търгаша тоя път.

                    • #30
                      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                      Уникредит е драмата.

                      Писал съм извън темата, дори с моите базови потребности тая просташка институция ме е докарвала до лудост.
                      Само защото лесно забравям съм ги търпял толкова време.
                      И не обичам да плащам ненужни неща, колкото и да са дребни.
                      Като например 5 лв на месец на банката за понеже… Съм им пациент ?!?

                      Ползвал съм у тоя живот още 3 банки но тази е ДЪНОТО.

                      Не им искам тъпите пари но отказвам да им плащам понеже държа мои при тях както досега !!!

                      ПС: Ревулюцята е просто паразитно разклонение
                      Разбирам! По някакво съвпадение и аз съм им клиент на въпросните. Като гледам споменатата такса дори е възможно да сме на един план.

                      До месец Май, миналата година таксата им за обслужване беше 4.44 лв. на месец. След това стана 5.55 лв. Увеличението е с 1.11 на месец, което на годишна база прави 13.32 лв. (цената на 2 кутии цигари примерно) За година с новата стойност на таксата плащам 66.60 лв. (цената на среден клас бутилка уиски).

                      Срещу това получавам: Обслужване в Европа, по-белите държави от Близкия изток и част от Северна Африка. 24 часов достъп за теглене и внасяне на банкомат в цялата страна. Относителна сигурност за валутата ми (не се налага да я крия под дюшека) и още ред други, които няма да изброявам.

                      Получавам услуги на цената на шише уиски и съм напълно О.К. с това, че е редно да заплащам някаква цена за това.

                      Вероятно се досещам и какво те е подразнило и в корпоративния им спам. Наистина е досадно, докато му обръщаш внимание. Аз спрях и започнах да го приемам, като още една верификация или като досадните бисквитки за които постоянно ни питат.

                      С всичко това далеч не искам да излезе, че съм някакъв адвокат на въпросните. Проверявал съм след сливането на "Райфайзен" и се оказва, че по отношение на такси и таксички всички пердлагат горе-долу сходни условия + - малко. Разликите са на други места, но няма да пиша тук, че ще стане като "дипломна работа"

                      Изненадан съм от идеята да поверя на някого валута в размер на 1000-15000-200000 или 1 милион и той да ми я пази безплатно. Честно казано на такива не бих поверил нищо.
                      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                      Коментар


                      • stefsab
                        stefsab коментира
                        Редактиране на коментар
                        Банката не ти пази парите - ти си ги дал "под наем" на банката. Банката прави "к'вото" си прави с тях и си печели за себе си.
                        Банката нищо не ти гарантира. Държавата ти гарантира !
                        От лятото на 2023г. имаш възможност за "основна сметка" с почти нулеви такси.

                      • siem
                        siem коментира
                        Редактиране на коментар
                        Банките, както и много други ти предлагат "Продукт". До колкото съм разбрал става дума за продукта "дебитна карта". Та в договора за този продукт никъде не се споменава, че даваш парите си под наем или ако има такъв той е толкова символичен, че не си струва да се споменава.
                        И да "основната сметка" наистина съществува и е приемлив вариант за много хора...
                        Има и друг. Изобщо не е задължително да се използват услугите на която и да е банка. Все още има доста хора, които получават заплати от касиер.

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X