Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Дори и да извадиш редовни немски документи /голям и малък /талон те вървят с този сертификат V963 и отново проблеми в КАТ.Само разходи по прегледи, нови документи и т.н.Не знам, ако се извадят документи от страна не членка на Европейския съюз, дали ще стане номера ?

    Коментар


    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Никъде не ядат доматите с колците!
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        А TIR-а с домати от Гърция за Кралицата, на връщане, освен колците, може да качи и едно Митси L200. Така и така ш мине през България

        Варианта с автовоз, според мен, е свързан с най-малко главоболия. Ни ти трябва МОТ, ни роуд такс, ни застраховки. Цената е почти същата, както на самоход.
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
          А TIR-а с домати от Гърция за Кралицата, на връщане, освен колците, може да качи и едно Митси L200. Така и така ш мине през България

          Варианта с автовоз, според мен, е свързан с най-малко главоболия. Ни ти трябва МОТ, ни роуд такс, ни застраховки. Цената е почти същата, както на самоход.
          Преди около 6-7 месеца НАЙ-НИСКАТА цена с автовоз беше около 900 евро в едната посока. МИнавало се през Сърбия и категорично НЕ искаха да има нищо ценно в джипа, защото митничарите се заяждали а и се изпарявали разни неща... масово искаха около 1000 евро за джип, според мен зависи от джипа и разни други фактори но сигурно може с поне 30% по-евтино да излезе едно докарване от Англия до БГ, ако не и по-евтино НО има и риск нещо да се строши по джипа и тогава пак се отива на пълната цена за автовоз...
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Друг вариант нямам, на самоход не става.Докарването с автовоз ми струваше 1100 лв. Сега като пресмятам отиване и връщане+разходите там около 2500 лв.Егати сбърканите закони в тази държава.Какво ще им проверяват на тази тази кола............Един немец от TUV я проверява в БГ с едно фенерче и огледалце +фарове +незнам си какво, повече от два часа и........ 480 лв. накрая.

            Коментар


            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Баце!! Отдавна ти рекох, че с точно този талон дето го имаш НЯМА регистрация! Що аджеба се вкарваш в допълнителни разходи? Да беше продал автомобила на части и да беше си взел нещо друго. Ама явно искаш да научиш нещата по трудния начин. Пак казвам. Проблемен е талонът, а не нещо друго. За да си изкараш нормален талон автомобилът трябва да се върне до Великобритания, а не съм сигурен дори и така дали може да се извади НОРМАЛЕН (или V5C, или за постоянен износ V561) талон. Изобщо, ама ИЗОБЩО не са ти виновни законите на държавата. Незнанието на закона нито сега нито преди е оправдание за дадено действие. Приеми, че сам си се "набълбукал"!!
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Здравейте.Имам няколко въпроса относно покупка на кола от УК.Колата е с български номера и ще я прехвърляме в България след 3-4 месеца.Дали ще имам проблем по границите,след като колата не е на мое име и трябва ли да си направим някакъв договор между мен и продавача?Благодаря ви предварително.

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Нямам представа ... обаче имам идея - пълномощно (или договор) от българското посолство в Лондон?!
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Здравейте колеги, от 2 дена ровя из нета за един по-особен проблем...
                    В момента съм в Англия(студент) без постоянно жителство, купих кола вчера(Хонда Акорд 2002ра) и ми трябва застраховка следователно Road tax и да си я прибирам към БГ(свърших 1ви курс). Някой има ли информация къде мога да си направя Temporary Insurance? Вече ходих в 2 офиса където ми казаха че не правят за под година. Окапаха ми очите да ровя в нета и нищо немога да измисля... ? Ако някой даде някакво инфо ще съм много благодарен! Мерси предварително.
                    Няма кал - Няма кеф !!!
                    Suzuki Samurai LJ410 1984
                    Suzuki LTZ400 2008
                    Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      На (почти) всяка страница в тази тема някой задава същия въпрос.

                      Не е проблем да си направиш временна застраховка ( напиши в google temporary insurance). Проблемът е, че тя не важи в чужбина, доколкото знам.

                      Значи, или качваш Хонделата (поздрави за избора) на автовоз, или си правиш пълна застраховка (comprehensive), за цяла година, с покритие в EU, на месечни вноски, и я канселираш в края на първия месец. Ще изгубиш некой лев ... така де ... паунд, ама ще спиш спокойно.
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Преди ставаше онлайн тук :http://www.swinton.co.uk/

                        Можеш да пробваш и тук :
                        При първите съм правил с покритие за цяла Европа.
                        Последно редактирано от Венцислав Петров; 10-04-14, 17:27. Причина: допълване

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Или си правиш в България Гранична ГО и си караш до 3 месеца където си искаш в ЕС с нея

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Първоначално публикуван от dimlan Преглед на мнение
                            И аз имам питанка.Колата е внос от Англия. Играно е на търг за нея и беше блъсната в задна дясна врата и кат.С.Колата е регистрирана на българин живеещ в Англия.След 10 дни му издадоха талона по долу.Колата е ремонтирана в БГ и предстои регистрация в КАТ.Имам фактура на мое име за колата, нямам договор за покупко-продажба.Питането мие ще може ли този талон да се регистрира и задължително ли е сменянето на фаровете ? Предварително благодаря
                            Защо просто не пишеш на DVLA за преиздаване на V5C? Провери, те са институцията все пак. Няма да се бориш с TUV-ве после. Инак за фаровете - в България не е задължително и позволяват със стикери на тях (може би не всеки КАТ ще ти го признае).

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                              Или си правиш в България Гранична ГО и си караш до 3 месеца където си искаш в ЕС с нея
                              Това лесно ама Road Tax в Англия без застраховка тукашна не ми се види да ми дадът... Иначе благодаря много на колега Красимир на който се обадих и ми даде съвет от първа ръка. Да видим утре какво ще каже застр. агенция и лек ми път с любимата марка из Европа
                              Няма кал - Няма кеф !!!
                              Suzuki Samurai LJ410 1984
                              Suzuki LTZ400 2008
                              Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Колега пишеш short term car insurance в търсачката и после си харесваш саита с най ниска цена.....
                                0-

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X