Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Това, че си платил Road Tax не означава, че колата е пусната в движение.
    За да може колата да се движи по английските пътища, освен Road Tax, трябва да имаш МОТ и застраховка.
    За застраховката има изписани доста страници, назад в тази тема.
    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

    Коментар


    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Имам МОТ и вече имам застраховка. Въпроса ми е дали още се води SORN след като съм платил RoadTax-ата?
      Прочетох в талона (v5c), че в момента в който платя таксата и автоматично се отменя SORN-а, но все пак искам да се уверя.

      Коментар


      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        http://www.gov.uk/sorn-statutory-off-road-notification Ето къде можеш да се увериш кое как е. Ако нещо не ти е ясно има и начини за контакт с ДВЛА и ги питаш директно.
        Subaru Legacy 2.5
        Suzuki GS500 E

        Коментар


        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Да, в момента,в който си платиш роуд такс-а, SORN отпада.
          Последно редактирано от krasi-mir; 19-08-15, 03:02.
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Здравейте! Купих си кола от Англия и си я прибрах в България на собствен ход. Имам V5 талон, Застраховка (електронна и разпечатка) и МОТ (разпечатка). Въпроса ми е как да отпиша колата в Англия? Става ли само с пращането на отрязък 11 в DVLA или има и други неща и със задна дата ли трябва да е той (защото я изнесох преди 3 дни)? Мога ли да я карам с английските номера в България, колко време и с какви документи? Благодаря!

            Коментар


            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Здравейте. Въпросите ми са подобни на "Cholteev", ако ми помогнете ще съм Ви благодарен. Купих си кола преди 2 седмици от една автокъща. Работя в Англия в една фирма, но работата ми е сезонна и трябва да се прибера на 1-ви октомври, а новия талон на колата още не е пристигнал от DVLA. Мога ли да се прибера в България с тези документи, които са ми дали от автокъщата (покупка-продажба). Имам платена MOT Tax, RoadTax ( за 1 месец) и мисля да си направи Insurance за 1 седмица. Трябва ли да пращам някакви документи в DVLA, че напускам страната? Ако няма да имам проблем с напускането на страната, можете да дадете мнения, относно маршрута. В кои държави има магистрални такси, винетки и др. и колко струват? Абе горе-долу колко ще ми излезе до България? Благодаря Ви предварително!

              Коментар


              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Само изпращаш отрязък 11 в DVLA и си готов.

                Нямам представа, колко време, и с какви документи, можеш да караш в България.
                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                  Само изпращаш отрязък 11 в DVLA и си готов.

                  Нямам представа, колко време, и с какви документи, можеш да караш в България.

                  А трябва ли да изчакам за други документи, след като изпратя отрязък 11 от V5C2 или направо да си стегна багажа и да тръгна?

                  Благодаря!

                  Коментар


                  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Не трябва да чакаш. Единственото нещо, което DVLA изпраща е писмо от сорта на "Благодаря Ви, че ни уведомихте, че колата Ви заминава извън Англия". Това писмо се изпраща на собственика по английския талон.

                    п.п. Това писмо не означава, че колата е отчислена от националната база данни. Аз имам 2 изнесени и 3-4 скрапирани коли през последните 10-ина г., и в момента ако напиша английския номер на колата, данните за нея все още са налични. Казвам това в случай, че икаш да купуваш резервни части от Англия. Всички магазини за авточасти работят по рег.номер.
                    Последно редактирано от krasi-mir; 25-09-15, 14:18.
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Екстази, е сега видях, че си задал друг въпрос, освен последния, на който ти отговорих.

                      Казваш, че новия талон още не е пристигнал. Това означава ли, че чакаш V5C с твоето име и адрес в него?! Ако ДА, тогава трябва да го дочакаш, и чак тогава можеш да тръгнеш за България.

                      Внимавай, каква застраховка ще си купиш! В повечето случай тези едноседмични, или месечни застраховки важат само за Англия, т.е. трябва да пътуваш през Европа "на тръни", и да се молиш някой немски КАТ-аджия да не те спре, и да те пита за застраховка.
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Да, имам копие на V5C попълнено с мое име на поле "New keeper details". Значи няма да мога да напусна Англия с този документ, което имам? Ако е така много лошо, понеже работата тука приключва и не знам какво да правя в този случай .

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Виж сега, ако беше прочел тази тема преди да купиш колата, нямаше да водим тази дискусия. На последните няколко страници говорим точно за това, как (законно и почти законно) да експортираме кола от Англия. Ти обаче се появяваш с нов казус по въпроса, и честно казано, нямам представа как да го разрешиш.

                          И все пак ... копие на даден документ не е официален документ. Това, че имаш копие от V5C + това
                          Първоначално публикуван от xtzy Преглед на мнение
                          ... след като изпратя отрязък 11 от V5C2 ...
                          ме кара да предполагам, че ти в момента имаш в себе си само отрязъци 10(V5C/2) u 11(V5C/4) от официалния Сертификат за Регистрация.

                          Отрязък 10 не е сертификат за регистрация и не те прави официално собственик на колата. Виж, какво пише в долния ляв ъгъл на отрязъка - Тhis will not produce a Registration Certificate. Това е просто един документ, показващ, че ти в момента си в процес на придобиване на собственост на колата. В Англия, полицаят на пътя, може на момента да провери дали това е истина, обаче нямам представа, какво ще ти се случи в Европа, ако тръгнеш да се прибираш само с него. Вероятността да имаш проблеми още на Дувър е голяма. В момента, в който тази кола се появи в района на Дувър, регистрационния й номер е сканиран, и когато спреш на кабинката за паспортна проверка те вече знаят всичко за собственика на колата. Да, ама това все още не си ти, а човекът, чието име е вписано в секция 5 Registered Keeper.

                          Според мен, законният начин (и с най-малко главоболия) да излезеш от Англия е да изчакаш V5C с твоето име като собственик. Може би проблемът ще се реши ако не се прибираш на самоход, а качиш колата на камион. Не съм го правил, и нямам представа, какви документи трябва да носи шофьора на камиона, някъде назад в темата може и да е дискутирано. Може пък в този случай няма да има проблем да експортираш колата само с отрязък 10. Обаче трябва да имаш доверен човек, живеещ на адреса, на който си живял ти. Новият V5C ще пристигне там, и трябва някой да ти го изпрати до България.
                          Последно редактирано от krasi-mir; 26-09-15, 10:32.
                          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Искам да купя мотор от Англия.
                            Куриерска фирма ще го докара.
                            Продавача пита кой ще му подпише v5, а аз се чудя ако куриера подпише, аз как ще го регистрирам тук.

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              А продавачът е?! Частно лице, или търговец?! И в двата случая V5C трябва да дойде при теб празно, без подпис на купувач.

                              Съжалявам, в момента нямам време да пиша. По късно днес ще ти обясня, какво се прави в случая, ако все още никой не ти е обяснил.
                              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                По закон, ПРОДАВАЧЪТ изпраща V5C в DVLA, за да ги уведоми, че е продал колата си, на еди-кой-си. Предполагам това е причината продавачът да иска подпис във V5C.

                                Ako купуваш колата от трейдър, то най-вероятно той има V5C с липсващ отрязък 9, подпис само на продавача (т.е. този, който е оставил колата си в автокъщата) и непопълнена секция 6.

                                Както и да е, и в двата случая - частен продавач, или трейдър, действията са едни и същи. Трябва да се обясни на продавача, че колата ще заминава извън Англия, и оригиналния V5C, трябва да замине с колата. И понеже новият собственик не е тук, е желателно документа да остане без подпис на купувач. Единственото нещо, което може да се направи е да се попълни само секция 6 с точните имена и адрес в България на купувача на латиница. След това, за успокоение на продавача, си направете един хвърчащ договор (който ще ти трябва и на теб), в който да е описано, че продавачът продава колата си на теб, но понеже ти не си там, колата и V5C sa предадени на еди-кой-си куриер, от еди-коя-си фирма (срещу подпис от куриера). След това, ако продавачът настоява, можеш да му дадеш отрязък 11, с който той да уведоми DVLA, че колата му е експротирана от Англия. Все пак това е негово задължение, защото все още е собственик на колата.

                                С две думи - всичко е въпрос на добра воля от страна на продавача, който трябва да бъде убеден, че V5C трябва да остане без подпис на нов собственик, и да бъде предаден в този вид на куриера.

                                Сега, това е начинът колата да излезе от Англия, обаче нямам представа, дали липсата на твой подпис в "договора" за покупко-продажба, няма да се окаже проблем при регистрацията в България.

                                edit:
                                Съжалявам, изумих, че става въпрос за мотоциклет, и навсякъде съм писал "кола"
                                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X