Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Здравейте,

    Предстои ми покупка на кола от Англия, която да си докарам до България. В обявата на автокъщата пише, че колата върви със 7-дневна driveaway insurance. Въпросът ми е дали тази застраховка си е само за там или важи и докато си я докарам дотук. Бях чел някъде, че в Европа може да ти поискат да представиш хартиената полица, щото нямало как да бъдат сигурни, че имаш застраховка.

    Коментар


    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Само да вметна, че на 9.08.2016 Георги Кадиев от името на Комисията по транспорт в НС е внесъл Законопроект за изменение и допълнение на Закона за движението по пътищата. Предвижда се забрана на регистрация на автомобили с десен волан.

      Предложението е за нова ал. 3 в чл. 140 от ЗДП:
      (3) До регистрация не се допускат пътни превозни средства технически пригодени за движение в пътни условия, различни от тези, които са нормативно определените в Република България и този закон, в това число и по отношение на посоката на движение в пътните платна.

      Имайте го предвид, ако купувате автомобил с десен волан.
      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

      Коментар


      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
        Само да вметна, че на 9.08.2016 Георги Кадиев от името на Комисията по транспорт в НС е внесъл Законопроект за изменение и допълнение на Закона за движението по пътищата. Предвижда се забрана на регистрация на автомобили с десен волан.

        Предложението е за нова ал. 3 в чл. 140 от ЗДП:
        (3) До регистрация не се допускат пътни превозни средства технически пригодени за движение в пътни условия, различни от тези, които са нормативно определените в Република България и този закон, в това число и по отношение на посоката на движение в пътните платна.

        Имайте го предвид, ако купувате автомобил с десен волан.
        В този си вид - няма шанс. Има много специализирана техника с десен волан. Няма логика, трябва също да забранят и навлизането на чужди автомобили с десен волан - те са също толкова опасни, колкото такива с Български регистрационни табели.
        Biagini Passo Powered By VW Syncro

        Коментар


        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Съществуващите са заварено положение. Ще забранят регистрацията на такива от тук нататък. Вече регистрираните няма как да отрегистрират. И е минало на първо четене, така че ще го приемат. При ГЕРБ първо се приема, после се мисли дали е разумно.
          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

          Коментар


          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Това си е изцяло лобиски закон и ще си го приемат като нищо.Големите вносители на коли втора ръка отдавна скачат срещу десните волани щото останалия пазар е отдавна монополизиран от вносителите от Италия.Колкото и да ви се вижда невероятно ,като човек който работи на пътя в последните 5-6г нямам спомен за ПТП с автомобил с десен волан.

            Коментар


            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Според мен пускат само слух, понеже са много колите които се карат с английска регистрация и всички сега ще хукнат да регистрират и ще лапнат малко кинти, както с газовите и тн.
              Аз ще си я карам с Английските номера като не допускат регистрация, това не могат да го забранят.
              П.С. Трябва ми някои да ми докара един автомобил от Лондон на платформа? до 1 седмица?

              Коментар


              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Първоначално публикуван от Станимир Пенчев Преглед на мнение
                Според мен пускат само слух, понеже са много колите които се карат с английска регистрация и всички сега ще хукнат да регистрират и ще лапнат малко кинти, както с газовите и тн.
                Аз ще си я карам с Английските номера като не допускат регистрация, това не могат да го забранят.
                П.С. Трябва ми някои да ми докара един автомобил от Лондон на платформа? до 1 седмица?
                А на следващата година как ще минеш на преглед и ак ще и направиш застраховка.

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  В Германия се карат достатъчно коли с десни волани , нови и стари и всичките с немски номера . Сега по-новите са на комуналните дружества .
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Здравейте и аз имам едно питаме.Смятам да купя колата от Англия и да я пратя за България с платформа.Та тогава какви документи ще са ми необходими,за да не ми направят проблем в КАТ и също така слушам за някакви проблеми с фаровете?Никога не съм внасял кола от където и да било,така че съм доста зелен и ако някой може по-подробно да ми каже какво трябва да изискам от продавача и какво трябва да пращам до английските власти ще имам да го черпя бири.Благодаря предварително.

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Първоначално публикуван от Banks Преглед на мнение
                      слушам за някакви проблеми с фаровете?
                      Проблеми няма, просто трябва да се сменят с фарове с правилната за нас дирекция, от някоя морга например. Иначе не регистрират, следи се строго.

                      Коментар


                      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Благодаря ти,а с документите наясно ли си как стоят нещата след като няма да карам колата на ход?

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Първоначално публикуван от Banks Преглед на мнение
                          Благодаря ти,а с документите наясно ли си как стоят нещата след като няма да карам колата на ход?
                          Аз не знам, не съм внасял.

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Никъкъв проблем,помоли да ти напишат англииския талон на твое име.

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Здравейте! Искам да си докарам на ход едно бмв 330 и ми трябва insurance за 2 3 дни. Към коя компания или сайт за застраховки да се обърна на по приемлива цена. На всякъде ми искат по 130 паунда или не могат да ми направят застраховка. Приемам всякакви съвети благодаря !

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Здравейте, имам следното питане - искам да купя кола с английска регистрация, която се намира в България. Правим писмен договор между нас или трябва да се мине през нотариус?


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                Biagini Passo Powered By VW Syncro

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X