Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Благодаря, ще му препратя каквото си ми писал. Частно лице - мотоциклет.
    Той го закарва до куриера, взема си отрязък 11 и парите и оставя мотора с останалите части от V5. Правилно ли съм разбрал?
    Договора мога да си го подпиша и аз тук, а там да кажем куриера. Предполагам, че куриерите(БГ) ще са навътре в нещата, но аз трябва да съм подготвен.

    Коментар


    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
      ... взема си отрязък 11 и парите и оставя мотора с останалите части от V5. Правилно ли съм разбрал? ...
      Да, и да не забрави да се подпише в секция 8 като продавач.
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Идея за доставка от Уелс?
        Всички превозвачи са със складове в Лондон и става дебела.
        Моторът е в Carmarthen, близо до Swansea. Продавачът би го закарал до Бристол.
        Само една фирма имат офис в Бристол, но не могат да носят мотор, явно са им малки колите.

        Коментар


        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Нямам идея. Аз съм пращал няколко пъти багаж до България само с един превозвач. Всички пъти съм карал багажа до Лондон. Човекът вози и коли. Може и да отиде да вземе мотора от Бристол, но нямам идея, каква ще е цената. Лондон-Бристол е около 120 мили в едната посока.
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            Идея за доставка от Уелс?
            Моята идея е да се свържеш със спедиторска фирма в БГ и те да ти организират транспорта.Има много БГ фирми на които камионите им обикалят цяла Англия и няма да се налага на продавача да го кара чак до Лондон или Бристол.

            Коментар


            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Чакам отговор от спедиторските фирми, но от предишен опит знам, че повечето искат мотора да е палетизиран, а в случая няма как да стане.

              Коментар


              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Да ще трябва да е на палет,но само скара отдолу и укрепен хубаво с колани за скарата.

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  И как да стане тази работа? Никой продавач не иска да се занимава - искат да дойде купувача, да даде парите и да се маха.
                  Пак че се съгласи да го закара до Бристол.

                  Коментар


                  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                    По закон, ПРОДАВАЧЪТ изпраща V5C в DVLA, за да ги уведоми, че е продал колата си, на еди-кой-си. Предполагам това е причината продавачът да иска подпис във V5C.

                    Ako купуваш колата от трейдър, то най-вероятно той има V5C с липсващ отрязък 9, подпис само на продавача (т.е. този, който е оставил колата си в автокъщата) и непопълнена секция 6.

                    Както и да е, и в двата случая - частен продавач, или трейдър, действията са едни и същи. Трябва да се обясни на продавача, че колата ще заминава извън Англия, и оригиналния V5C, трябва да замине с колата. И понеже новият собственик не е тук, е желателно документа да остане без подпис на купувач. Единственото нещо, което може да се направи е да се попълни само секция 6 с точните имена и адрес в България на купувача на латиница. След това, за успокоение на продавача, си направете един хвърчащ договор (който ще ти трябва и на теб), в който да е описано, че продавачът продава колата си на теб, но понеже ти не си там, колата и V5C sa предадени на еди-кой-си куриер, от еди-коя-си фирма (срещу подпис от куриера). След това, ако продавачът настоява, можеш да му дадеш отрязък 11, с който той да уведоми DVLA, че колата му е експротирана от Англия. Все пак това е негово задължение, защото все още е собственик на колата.

                    С две думи - всичко е въпрос на добра воля от страна на продавача, който трябва да бъде убеден, че V5C трябва да остане без подпис на нов собственик, и да бъде предаден в този вид на куриера.

                    Сега, това е начинът колата да излезе от Англия, обаче нямам представа, дали липсата на твой подпис в "договора" за покупко-продажба, няма да се окаже проблем при регистрацията в България.

                    edit:
                    Съжалявам, изумих, че става въпрос за мотоциклет, и навсякъде съм писал "кола"
                    Принципно редът е купувачът да подпише декларацията и да си вземе New keeper supplement, да си чака новото V5С на посочения адрес и ТОЙ да уведоми DVLA за Permanent export.....
                    P.S. В момента живея на границата с Уелс. Т.е. Живея в Англия, работя в Уелс. Ама Swansea ми е доста далече и не бих се наел с транспорт. Мога да помогна с предоставяне на адрес и препращане на документите до ДВЛА на цената на пощенските разходи. Тук има и хора, които транспортират вещи от Англия до България на цена от 1 паунд/1 kg. До колкото знам са коректни. Ако те интересува, ще ти намеря телефона им за да си говориш директно. Такова нещо като договор за покупко-продажба не съществува в UK, поне по отношение на МПС и дъъълго ще трябва да се обяснява на продавача за какво се подписва...
                    ПП. Става въпрос за Иван, не за Красимир. Нищо, че цитирам поста му.
                    Последно редактирано от kuzdov; 02-10-15, 10:11.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Здравейте,

                      Наскоро се загледах в една обява - ******* - дали някой знае има ли начин да проверя какво ми трябва, за да я регистрирам? Тъй като не съм от Варна, ако да речем, се разберем с купувача той да я регистрира - може ли да издаде временни номера (предполагам са по-евтини) и след това да я докарам и регистрирам, където живея?

                      Благодаря.

                      Коментар


                      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        В допълнение, намерих сайта на правителството на Великобритания (https://www.vehicleenquiry.service.gov.uk/), в което излиза информацията за автомобила, ако се вкара модел и регистрационен номер. Според това, което въведох дава, че данъкът е трябвало да бъде платен до 01.09.2015 г. - това пречка ли е, за да се регистрира колата в България, при положение, че колата вече е в БГ?

                        Благодаря, предварително.

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Ми попрочети де! Поне тук.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            След няколко дни ми предстои да се прибера от Англия с бус с английска регистрация на мое име (V5C е на мое име, бусът е товарен) , в който ще транспортирам мотоциклет с българска регистрация отново на мое име, заедно с малко покъщнина и лични вещи.
                            Мога да сключа застраховка Зелена карта и да мина през Сърбия (застрахователната ми полица го позволява), но съм чувал, че сръбските митничари създават проблеми за "временен внос" и усложненията, произтичащи от това, са принуждавали много колеги с бусове да минават през Румъния.
                            Има ли някой актуална информация относно това как стои въпросът за транзитно преминаване с английски товарен бус, натоварен с лични вещи, през Сърбия, при наличие на зелена карта? Предпочитам да мина през Сърбия вместо през Румъния, но всякакви потенциални усложнения биха ме отказали от това намерение моментално.
                            Пиша в тази тема, защото дефакто наред с превозването на личните вещи в буса, това ще си бъде и внос на самия бус, който след това възнамерявам да регистрирам в България.
                            Благодаря ви предварително за мненията, поздрави на всички и весели празници!
                            V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Здравейте,имам следния въпрос:Искам да регистрирам мотор който е вкаран в България от Англия през 2012 година.Ще стане ли?Трябва ли нещо да се променя по документите?

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Няколко банални за вас въпроса, започва с най тъпия: 1. Искам да купя кола от Англия по време на краткия си престой там - всичките V5C вече ли са червени, или има от по-старите? (сините)
                                2.В част 5 (V5C/2) кои адресни данни попълвам - тия в България ,или някакъв временен адрес в UK ( например хотел, въпроса ми се отнася и до част 6)?
                                3. Част 11 (V5C/4) , се попълва в момента на покупката и пак тогава се праща на DVLA?
                                4.Големия въпрос - може ли законно, без да чакам новата V5C да напусна страната, (тук вече наистина се обърках) или ТРЯБВА да изчакам (от 2- 4 седмици) за да си получа V5C, после откъсвайки и изпращайки с. 11 да напускам UK?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X