Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Добре де, какъв смисъл има модератор да проверява постовете на новите, като явно не ги чете. Явно, щото аз не бих пуснал 3 еднакви мнения ако съм ги погледнал. Не го приемайте за спам и го изтрийте това мнение, след като си вземете бележка

    Коментар


    • #92
      До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Първоначално публикуван от ilko^ Преглед на мнение
      колеги не ми стана ясно ако карам колата на ход и съм отишъл за 1 или 2 дена и не мога да дочакам талона по пощата какво трябва да направя.благодаря
      Няма талон, няма пощи, бре! Нищо няма да чакаш, но колата трябва да има редовни Мот, застраховка и пътен. Ти си носиш първата част, а старият собственик се оправя с ДВЛА.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #93
        До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        аха благодаря,извинявам се за 3-те поста обаче когато ги пусках не ми излизаха във форума даже писах писмо до модераторите че нещо не ми е наред.

        Коментар


        • #94
          До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Първоначално публикуван от off4x4 Преглед на мнение
          Колеги, за да си спестите повечето главоболия при внос на автомобил от Англия използвайте човек, който се занимава с това. Имам приятел/превозвач/, който ви докарва колата от Лондон/и в близост до/ до където и да е в България за сумата от 1500 лв! Ако автомобилът който сте харесали е по-далеч то си доплащате единственно разхода за нафта в двете посоки/Лондон-желаната дестинация-Лондон/. Който се интересува да пише ще му дам кординати...
          колега, ще помоля за координати, по възможност мобилен или градски телефон, благодария предварително!
          I want out !!!

          Коментар


          • #95
            До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Здравейте колеги. Преди две седмици си купих Дефендър от Англия. За съжаление имам проблем с регистрациата му в Бургас. Старият собственик нямаше опит с експорт и беше категоричен, че новиат собственик /аз/ получава отрязък 10 с който си изваждам талон на мое име, а всичко останало незабавно се изпраща от стария собственик до DVLA за да се отпише от неговото име. Аз направих копие на целия талон но в КАТ в БГ ми искат оригинала. Обадих се в DVLA за да ми го изпратят обратно, но от там ми казаха, че ще ми издадат "сертификат за експорт" и не могат да ми върнат оригиналния талон, нито да ми издадат талон на мое име. Някой регистрирал ли е кола с този "сертификат за експорт"? Дали има друг начин да си регистрирам колата тук в БГ в случай, че не ми го признаят в КАТ?
            Благодаря !

            Между другото тази застраховка по интернет сърбите не ми я признаха и ме накараха да си направя сръбска - 120 евро /мамка им/.

            Коментар


            • #96
              До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Първоначално публикуван от manimani Преглед на мнение
              Здравейте колеги. Преди две седмици си купих Дефендър от Англия. За съжаление имам проблем с регистрациата му в Бургас. Старият собственик нямаше опит с експорт и беше категоричен, че новиат собственик /аз/ получава отрязък 10 с който си изваждам талон на мое име, а всичко останало незабавно се изпраща от стария собственик до DVLA за да се отпише от неговото име. Аз направих копие на целия талон но в КАТ в БГ ми искат оригинала. Обадих се в DVLA за да ми го изпратят обратно, но от там ми казаха, че ще ми издадат "сертификат за експорт" и не могат да ми върнат оригиналния талон, нито да ми издадат талон на мое име. Някой регистрирал ли е кола с този "сертификат за експорт"? Дали има друг начин да си регистрирам колата тук в БГ в случай, че не ми го признаят в КАТ?
              Благодаря !

              Между другото тази застраховка по интернет сърбите не ми я признаха и ме накараха да си направя сръбска - 120 евро /мамка им/.
              Трябваше малко да попрочетеш преди това тук, но карай.

              Какво написахте в секция 6 на оригиналния талон? Ако сте написали твоето име и адрес в Англия(на приятел например), чакай талон на твое име на посочения адрес.

              Кажи на толкова категоричния продавач да си оправи бакийте той. Тъпанари Английски, проблема не ти е малък, да знаеш. Ако пак звъниш до DVLA, не казвай регистрацията...ще те отпишат от системата им и после от умрял писмо.

              Коментар


              • #97
                До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Първоначално публикуван от manimani Преглед на мнение
                Здравейте колеги. Преди две седмици си купих Дефендър от Англия. ...
                Благодаря !

                Между другото тази застраховка по интернет сърбите не ми я признаха и ме накараха да си направя сръбска - 120 евро /мамка им/.
                Доста проблеми би си спестил ако беше прочел темата навреме, включително и Сръбската "застраховка".

                Нормално е продавача да не знае процедурата за продажба на чужденец. Като се замисля и аз не знам в БГ как мога да си продам колата на чужденец и от къде да я отписвам.

                Ето го ръководството: www.dvla.gov.uk/media/pdf/leaflets/ins160.pdf

                На стр.17 т.5 си пише: при продажба на човек без адрес в УК се попълва и откъсва само секция 11 и се праща в DVLA, а талона се дава на купувача.

                Сега или КАТ трябва да ти признаят Сертификата за експорт или трябва да се молиш на DVLA да ти издадат талон на твое име с адрес в УК. Както е писал колегата panaira спомни си какво писахте в секция 6 и 8. Там са данните на новия собственик и ако си написал УК адрес има шанс да ти пратят талона там.

                Ако сте писали БГ адрес може и да се опънат. Учтиво им цитирай горната т.5 на стр.17 от тяхната инструкция INS160, подчертай че грешката е на продавача и може да имаш шанс.
                [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
                [/COLOR]

                Коментар


                • #98
                  До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Първоначално публикуван от allfriends Преглед на мнение
                  Като се замисля и аз не знам в БГ как мога да си продам колата на чужденец и от къде да я отписвам.
                  Ако става въпрос за продаване на кола на чужденец, възнамеряващ да я кара в България - неможе. Поне не и като на частно лице. Ако има фирма, може - същото като с имотите.

                  Ако я взима за износ, не се бях замислял, такъв вариянт не съм си представял, но дай Боже след време да почнем да караме и ние нови коли, та като станат по на над 5 години да идват да ни ги купуват за износ - нещо, което от 1989 ние правим еднопосочно. Не знам от къде ще идват обаче - Бангладеш(опа, те май са дясна дирекция...тъкмо, тука има доста десни волани) или бившите соц. държави, но Литва, Латвия, Естония, Полша, Чехия, Словакия и т.н. ще почнат да ги захранват много по-скоро. Те Чехия и Словения вече експортират. Та, в такъв случай, ще се направи договор пред нотариус с вместо лична карта - дата на раждане на купувача, но дали с този договор ще може да се отписва от данъчно и КАТ? А дали и освен дата на раждане не искаха и адрес в България? Да кажем, че им "услужваш" с адрес. За данъчното не виждам проблем, но КАТ ще искат номерата и талона като при спиране от движение. Номерата хубаво, ами талона нали трябва да го вземе купувача. Трудна работа е тука, няма късаш това, попълваш онова. Нотариуси, пари, регистраций, опашки, КАТ, да не говорим, че трябва да е работен ден за да купиш кола (заради нотариуса), а за да я огледаш си свободен само събота и неделя - с две думи, купуване на кола тук си е цял ритуал.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Здр. на всички! Чета темата с интерес и мисля, че е доста полезна за хора, които не са ходили за коли от там като мен . След около месец мисля да ходя до UK за кола. Някой може ли да даде координати на фирма, която се занимава с обръщането на воланите?

                    П.П Нали щеше да излиза закон, който забранява регистрацията на коли с дясна дикция в България?

                    Коментар


                    • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Първоначално публикуван от panaira Преглед на мнение

                      Ако я взима за износ, не се бях замислял, ...

                      ...Нотариуси, пари, регистраций, опашки, КАТ, да не говорим, че трябва да е работен ден за да купиш кола (заради нотариуса), а за да я огледаш си свободен само събота и неделя - с две думи, купуване на кола тук си е цял ритуал.
                      Е може да доживеем да пуснем тема ВСИЧКО ЗА ИЗНОС НА КОЛА ОТ БГ.

                      Сигурен съм че процедурата ще е по Български тромава и неудобна. Както е в Германия - транзитни номера, застраховки... и всичко трябва да е в работно време... мъка.

                      Интересно когато ние почнем да си продаваме колите на 5-6г. кой ще е останал да ги купува - Молдова? Грузия? Ирак? Африка? Албания и Косово не ги слагам, защото там легално купените коли са малък процент.
                      Последно редактирано от allfriends; 04-02-09, 11:48.
                      [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
                      [/COLOR]

                      Коментар


                      • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Първоначално публикуван от allfriends Преглед на мнение
                        Колега темата е само 4 страници и всичко си пише - чети. От УК ти трябва само талона, може и да не е на твое име, щото ако го искаш така, се чака 3-4 седмици да дойде по пощата. Договора можеш и сам да си го напишеш на български без каквито и да било заверки. Застраховка ГО и Техн. Пеглед (МОТ) ти трябват само ако караш колата на ход до БГ, ако е на автовоз може и без тях КАТ не ги изисква при регистрация.
                        Застраховка ГО и Техн. Пеглед (МОТ) мойе ли да се направи като нямаш адресна регистрация там

                        Коментар


                        • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Първоначално публикуван от ilko^ Преглед на мнение
                          Застраховка ГО и Техн. Пеглед (МОТ) мойе ли да се направи като нямаш адресна регистрация там
                          ГО не, МОТ може да ти направи продавача.

                          Коментар


                          • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Първоначално публикуван от ilko^ Преглед на мнение
                            Застраховка ГО и Техн. Пеглед (МОТ) мойе ли да се направи като нямаш адресна регистрация там
                            Да, ГО от НЕТа и разпечатваш, има линкове назад в темата, чети 2ра-3та стр. да не повтаряме.
                            [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
                            [/COLOR]

                            Коментар


                            • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              горе долу разбирам за какво става въпрос обаче всеки казва някакви различни мнения и се бъркам както постовете по-горе един казва че не може друг че може и затова се задават тъпи въпроси по няколко пъти защото нищо не става ясно.Значи купувам колата от там по интернет правя застраховка с какъв адрес, и друго не разбрах взимам отрязъка от талона после чакам ли талон от англия на моя адрес в Бургас

                              Коментар


                              • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Първоначално публикуван от ilko^ Преглед на мнение
                                горе долу разбирам за какво става въпрос обаче всеки казва някакви различни мнения и се бъркам както постовете по-горе един казва че не може друг че може и затова се задават тъпи въпроси по няколко пъти защото нищо не става ясно.Значи купувам колата от там по интернет правя застраховка с какъв адрес, и друго не разбрах взимам отрязъка от талона после чакам ли талон от англия на моя адрес в Бургас
                                Аз поне като правя застраховка посочквам адрес в УК. Там където правя, няма опция за избиране на друга държава. Талон в Бургас няма да дойде, няма да можеш и да пътуваш нормално с малкия отрязък. С малкия отрязък един унгарски митничар имитиваре бършене на г*з, което не е далече от истината.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X