Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Тва всичко ,ако живееш там или имаш сигурен човек да се разправя !
    [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
    Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

    Коментар


    • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Първоначално публикуван от GeorgiATV Преглед на мнение
      Здравейте колеги,
      Надявам се да не ставам нагъл като имам въпрос и аз, който вече е обсъждан, но просто има много противоречиви мнения в тази тема.

      Предстои ми закупуване на вече капариран 4х4 автомобил от великобритания (много се оплаших от първите страници, това че без постоянна адр. рег. няма да мога да си я докарам) и ДО ТУК РАЗБРАХ СЛЕДНОТО:

      1- Той трябва да ми представи V5C (тва талон ли е що ли е ... не разбрах), при което, попълваме секции 6 и 8 в него и всъщност той си остава целия за мен. Оня праща някакво писмо до DVLA да го отпишат.
      2- Правя си Insurance, а именно застраховка по интернет(с кредитната карта предполагам ще мога да я платя?) изпечатвам я ... и си я държа в мен за из европа.
      3- MoT, човека каза че го е минал ... тъй, че там нямам ядове само ми го дава
      4- Road Tax, и това каза, че го има... значи и тук нямам проблем
      5- HPI, това не било задължително, ама ще го питам ако го има да го дава

      Въпроса ми е ясен мисля ... Правилно ли разбрах цялата операция?

      Моля за експресен отговор защото предполагам ще пътувам след броени дни... Предварително Ви благодаря!
      Не се притеснявай! Просто е, макар, че като четеш излиза сложно! За крушките за 1-ви път чувам. 1:100000 е шанса да ти иска някой и това. MOT, Rad Tax, Insurance(по и-нет или Tesco), (за Сърбия, вече ако има е супер) и си готов. Това със SMS-a също е добра опция. Имаш и различни цени за ферибота, по и-нет виж и си ангажирай билет, късно вечер/рано сутрин и през седмицата е по-евтино. Имай предвид и винетките за някои страни.
      Гуми и масла - виж на място, много по-евтини са от БГ. И успех!

      Коментар


      • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Благодарско на всички! Отидох добре осведомен и нямаше никакви проблеми!
        The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

        Коментар


        • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Колеги, много моля да ме ориентирате за финансовата страна по темата! Насочил съм се към Фрилендер, който мой приятел може да вземе за около 2000 паунда. Какви пари още трябва да приготвя за докарването му до България и до представянето му пред КАТ за регистрация?
          Предварително благодаря!
          Не мисли като човек!

          Коментар


          • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Прясна прясна информация от мен колега. На мен всичко ми излезна към 3000 лв до тук. Като това включва:
            1. самолетни билети за 2-ма до англия
            2. мега скъпия им влак до града с автомобила
            3. застраховка за 5 дена за съответния
            4. магистрални такси
            5. гориво до българия
            6. ферри довър-кале
            7. хапване по пътно
            8. ГО в българия
            9. регистрация в кат

            Няколко фактора ми дигнаха разходите: късно запазих самолетните билети, като остане ден-два стават доста по-скъпи. карахме доста бързо и разхода съответно беше доста над тоя в книжката. Понеже не сме спирали а се сменяхме шоферите се прибрахме за 3 дена, та можех да направя англииската застраховка само за 4 дена.

            Това е от мен, дано да е от полза на някой!
            The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

            Коментар


            • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              От полза е, че как иначе!
              Ако можеш кажи сумите по-конкретно по т.3, 4, 5, а може би и по т.6(не знам в превод какво означава). Ориентировъчно, разбира се.
              Не мисли като човек!

              Коментар


              • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                за т.6.ферри означава ферибот. довър и кале са пристанищата от каде тръгва и каде престига.съответно англия и франция.по принцип най краткия маршрут за преминаване с ферибот,съответно и по ниска цена.

                Коментар


                • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  А, значи колегата GeorgiATV да включи и т.6. към т. 3, 4, 5.
                  Не мисли като човек!

                  Коментар


                  • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    супер е инфото, но ще може ли да споделиш и маршрута

                    Коментар


                    • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Дувър Кале Брюксел Лиеж (по техните табели го пише по 3 различни начина) Аахен Франкфурт Вюрцбург Нюрнберг Регенсбург Пасау Линц Виена Будапеща и почва батака Сегед Надлак Арад Сибиу Питещ Букурещ Гюргево
                      Аз пътувах от Колчестър източно от Лондон до Шумен с бус натоварен с кола отгоре 2ма шофьора 2800км 47 часа
                      RAV 4
                      F650GS

                      Коментар


                      • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Здравейте. Много Ви моля за компетентна информация относно проблем, с който се "сдоби" мой приятел. Та проблема е следния: джипа е купен от Германия, но е с английски документи, НО продавача му е дал само малък зелен талон, на който пише името на немеца, адреса му в Германия. Няма номер на шаси, на двигател...Джипа е докаран от Германия с автовоз. Какво трябва да се направи, за да се регистра джипа без проблеми в КАТ. Няма застраховки, нищо няма, само малък зелен талон, английски и договор за покупко продажба с немеца.

                        Коментар


                        • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Първоначално публикуван от elyt Преглед на мнение
                          Здравейте. Много Ви моля за компетентна информация относно проблем, с който се "сдоби" мой приятел. Та проблема е следния: джипа е купен от Германия, но е с английски документи, НО продавача му е дал само малък зелен талон, на който пише името на немеца, адреса му в Германия. Няма номер на шаси, на двигател...Джипа е докаран от Германия с автовоз. Какво трябва да се направи, за да се регистра джипа без проблеми в КАТ. Няма застраховки, нищо няма, само малък зелен талон, английски и договор за покупко продажба с немеца.
                          ами връща се при немеца,хваща го за гушата и му казва да се обади в Англия от където (срещу 25 паунда,в най-лошия случай) ще му изпратят целия талон! след като има целия талон пак следва изпращане до Англия с попълнени имена на твоя човек,като нов собственик.....това грубо отнема около месец...може и два..

                          мисля че има и мааалко по-съкратена и безболезнена процедура,но трябва да запитам
                          приятел
                          TЛК 80-4.2ТД
                          ТЛК 73-2.4ТД
                          ...................

                          Коментар


                          • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Много благодаря за бързия отговор. Ще изчакам да видя какво друго ще предложите...По опростен вариант.

                            Коментар


                            • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Зеленият отрязък е една хартийка, не бих го нарекъл талон. Пътувах един път само с него и една унгарска митничарка, понеже незнаеше никакъв език, а искаше да ми обясни нещо, го взе в ръката си и се правеше, че си бърше г@за. То и на самия него си пише, че е валиден само в рамките на УК и не става за пътуване в чужбина. Щом е на немеца името на този талон, значи и целия талон е в него (зеленото е отрязък от целия талон). Трябва да поиска от немеца останалата част, иначем както казва Veilside, самоче, незнам как точно се токазва, че аджеба колата е наистина твоя, можеби с договора с немеца. Чесно казано, тоя шваб му е усложнил положението с документите максимално, защото, с това малкото заникъде. Дано се разберат.

                              Коментар


                              • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Ами трябва му на твоя приятел целия зелен талон (V5C). Това дето му го е дал е толкова безмислено в европа, че даже в официялните документи на ДВЛА пише ако се продава колата на чужденец това (вика му се раздел 10) и раздел 9 да бъдат унищожени. Ако го пита с какво ще отпише колата в англия, му кажи, че трябва да попълни и изпрати по пощата раздел 11 от талона ... това за немеца де.

                                За колегата Еднорог, ...
                                по точка 6 за 2-ма човека с кола ни излезна 76 паунда от Довър до Кале
                                по точка 5 ни беше 850 лв, но както казах това ще е много относително, зависи колко харчи колата и колко ви е тежък крака
                                по точка 4 всичко беше към 300 лв, зависи от маршрута
                                застраховката за 5 дена ми беше 170 паунда със включен бреикдаун асистанс. Това вече зависи от вашият набор и до колко рискова е колата.

                                Иначе аз бях малко стресиран, ама както казват колегите наистина е по-лесно от колкото изглежда!
                                The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X