Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Първоначално публикуван от panaira Преглед на мнение
    Според мен, не би трябвало да има разлика.
    А може би има разлика между голям и малък, градински трактор (който е без регистр.номер).Аз точно такъв съм си харесал.
    Селскостопанската машина се разглежда като лек автомобил,така ли?
    Благодаря

    Коментар


    • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Първоначално публикуван от kordela Преглед на мнение
      А може би има разлика между голям и малък, градински трактор (който е без регистр.номер).Аз точно такъв съм си харесал.
      Селскостопанската машина се разглежда като лек автомобил,така ли?
      Благодаря
      До колкото знам, и тракторите имат същия талон, като колите. От там съдя, че не би трябвало да има разлика. Ако е малък без регистрация, предполагам си се внася като машина, фактура да ти издаде продавача и си го караш до тук без проблем.

      Коментар


      • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Първоначално публикуван от kordela Преглед на мнение
        А може би има разлика между голям и малък, градински трактор (който е без регистр.номер).Аз точно такъв съм си харесал.
        Селскостопанската машина се разглежда като лек автомобил,така ли?
        Благодаря
        Не е точно така. Трактори, булдозери, кранове, валяци и др. ако се движат по пътната мрежа трябва да имат талон и Рег номер както колите. Те обаче не се водят МПС а plant (машини). Не плащат пътен данък и не ходят на преглед, за тях си има други разпоредби и тарифи.

        Ако това което си харесал няма да излиза по пътя, то значи няма да го регистрираш в КАТ, а само ще си го караш на платформа от обект до обект, като косачка за трева в багажника - остава ти тях да почнем да регистрираме.
        [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
        [/COLOR]

        Коментар


        • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Първоначално публикуван от kordela Преглед на мнение
          А може би има разлика между голям и малък, градински трактор (който е без регистр.номер).Аз точно такъв съм си харесал.
          Селскостопанската машина се разглежда като лек автомобил,така ли?
          Благодаря
          Селскостопанска техника се регистрира към КТИ - Контролно-техническа инспекция към Министерство на земеделието.

          http://www.tcibg.eu/
          "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

          Коментар


          • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Благодаря ви.
            И все пак,ако някой е пазарувал от Англия такава техника,нека сподели своя опит.
            Какво е вашето мнение за коректността на Английкия продавач?

            Ако някой знае сайт,в който може да се провери легитимността на дадена англ.фирма,нека даде линк.

            Коментар


            • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              скоро ми предстои пътуване до англия за покупка на кола,някой може ли да даде някой сайт за застраховка която да става за износ,тука намерих няколко обаче все ми пишат че не може за европа
              http://www.dayinsure.com/
              https://www.tempcover.com/TempCover/tcvInfo.aspx
              http://www.insuredaily.co.uk/index.html

              Коментар


              • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Здравейте,
                Това май е първият ми пост, но чета форума от доста време. Признавам не съм голям фен на офроуда. Тук обаче съм намирал много полезна информация и практични съвети. Настоящата тема също е полезна и благодаря на всички които допринесоха да е така.

                Конкретно имам въпрос относно този Акорд


                Почти съм сигурен че този модел се произвежда само в Щатите за техния пазар. Затова се изненадах когато намерих няколко екземпляра в Англия с десен волан. Ако допуснем че и те са щатски, ще имам ли проблем при регистрацията у нас, след като вече е била регистрирана в ЕС?

                Благодаря.

                Коментар


                • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Щом има регистрация в UK не би трябвало. Може да се заядат за червените стъкла. Ако се сетят...
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Да, в Германия при внос на автомобил от САЩ се сменят и стоповете.

                    А тукашните "тунинг" стопове от пазарите, дето са много "гъзарски", са забранени в Германия - нямат светлоотразителни зони, така че ако имате монтирани такива - там може да отнесете стабилна глоба и спиране на автомобила от движение. Относно глобите - приятел плати 720 Евро глоба в Италия за антирадар, който дори не е бил включен - там пренасянето/притежаването на определени модели е забранено.
                    889377712

                    Коментар


                    • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Изчетох цялата тема и мисля, че е много полезна. Както винаги спорове, мнения, дискусии кой е по-запознат и т.н. Преди час регистрирах кола от Англия, като ми искаха документи на колата/има прикачено как изглежда в по-горен пост/, договор за покупка, ГО, документ за платена такса, която даже забравих как се казваше, но свързана с Екологията май. /към 200 лв/. Така че да обобщим - независимо от къде купувате кола в Европа/внесена от Австрия регнах също така преди време/ в КАТ искат договор за придобиване и документи на колата, всичко останало се набавя в БГ. Аз съм регистрирал 4 коли в последната година и става така/КАТ Пловдив и Смолян/, само да добавя, че в Пловдив искаха превод на договора, ама тва става бързо и струва към 10-20 кинта, щото договора е 5 реда. Сега някви сертификати говорите, други неща, не казвам, че няма, но на мен никой не ми е искал. Говорим за коли около 10 годишни. И най-важното от толкова писане, никой не се сети да прикачи един договор за покупко-продажба/имаше някъде писано, но тоя тук е готов, само за попълване/, щото няма кво да се лъжем 80 процента от хората, които регистрират кола в БГ си го правят сами. Прикачам ви един такъв договор направен от мен/гледах преди време някъв подобен за покупка от Щатите/ за 10 мин. без претенции за изчерпателност, но е достатъчен. Принтваш, попълваш, правиш си ГО и плащаш тая такса, носиш си документите на колата и почваш да се редиш по опашките. Тва е, няма кво да го правим сложно. Повтарям така съм регнал 4 коли за последните година, година и нещо.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от marin199; 27-04-09, 16:27.
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                      Коментар


                      • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Колеги,
                        Извинете за питането, четох доста темата и ми се изясниха нещата около покупката но не ми се изесниха:
                        1. При докарване на собствен ход, може ли да се премине Сърбия с ГО правена по интернет в ЮК и разпечатана.
                        2. Ако не може каква застраховка трябва да сключа?
                        Поздрави,
                        Prado
                        Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

                        Коментар


                        • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Първоначално публикуван от prado Преглед на мнение
                          Колеги,
                          Извинете за питането, четох доста темата и ми се изясниха нещата около покупката но не ми се изесниха:
                          1. При докарване на собствен ход, може ли да се премине Сърбия с ГО правена по интернет в ЮК и разпечатана.
                          2. Ако не може каква застраховка трябва да сключа?
                          Поздрави,
                          Prado
                          Не.
                          На границата правиш тяхна застраховка - тя беше около 150 евро и с нея минаваш без проблем Сърбия.
                          СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                          Коментар


                          • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Здравейте,моят проблем е следният:купих си кола ,но на свидетелството за управление(Registration certificate) от DVLA са сгрешили последната буква от фамилията ми.Та въпросът ми е, дали ще имам проблем при регистрацията в КАТ.Говорих с тях по телефона и ми казаха ,че трябва да им изпратя документа и след 3 седмици ще ми го върнат,но аз нямам време ,защото след 4 дена тръгвам за Бг.

                            Коментар


                            • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Незнам, имах такъв случай, те V все им изглежда като U. Продадох колата за цхасти де и незнам за в КАТ, но бъди сигурен - зададеш ли си въпрос от сорта "ще ми направят ли проблем в КАТ за..." отговорът 99.9% е твърдо ДА.

                              Коментар


                              • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Понеже и на мен скоро ми се отваря път до острова за купуването на кола, имам едно питане към по-запознатите.
                                Колата ще е за един приятел, аз само ще я докарам от там до БГ, като ще си пренеса багаж с нея.
                                Понеже ще я купи сестра ми (тя живее там), как е най-безпроблемно да са оформени документите - на името на купувача и аз да карам с пълномощно от него, на името на сестра ми и пак с пълномощно от нея или направо да прехвърлят колата на мое име?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X