Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Защо нашите да са балами, като не изискват целия Английски талон. От талона е важна само лявата половина. А и как ще имаш всички отрязъци, като трябва да изпратиш секция 11 и да уведомиш, че си експортирал колата.

    Има една хватка дето се прави и колата се спира от движение и не и се начисляват данъци.


    И все пак, като сте решили да си карате колите в държавите в които живеете на английски номера, какъв е проблема да си плаштате данъка в Англия? Не вярвам в Италия или Германия да е значително по-евтино.

    Коментар


    • #77
      До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Аз бая се обърках. Как точно се процедира с документите, ако е закупена машината от Англия, но ще се регистрира в България? Един приятел регистрира кола от Холандия наскоро, каза че там не дават договор, а тук искат такъв във КАТ?! Изобщо от цялата процедура по-вноса, това ми е най-неясно и ми се струва най-щекотливо като процедура.

      Коментар


      • #78
        До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
        Аз бая се обърках. Как точно се процедира с документите, ако е закупена машината от Англия, но ще се регистрира в България? Един приятел регистрира кола от Холандия наскоро, каза че там не дават договор, а тук искат такъв във КАТ?! Изобщо от цялата процедура по-вноса, това ми е най-неясно и ми се струва най-щекотливо като процедура.

        Колега темата е само 4 страници и всичко си пише - чети. От УК ти трябва само талона, може и да не е на твое име, щото ако го искаш така, се чака 3-4 седмици да дойде по пощата. Договора можеш и сам да си го напишеш на български без каквито и да било заверки. Застраховка ГО и Техн. Пеглед (МОТ) ти трябват само ако караш колата на ход до БГ, ако е на автовоз може и без тях КАТ не ги изисква при регистрация.
        [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
        [/COLOR]

        Коментар


        • #79
          До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Първоначално публикуван от maxko Преглед на мнение
          Колега благодаря ти много за информацията до тук. Хубаво е човек да среща адекватни отговори като поиска помощ.
          Но аз предпочитам талона да си е на мое, откъсвал се някакъв отрязък и се праща в ДВЛА и оттам пращат на мой адрес в Англия новия талон това разбрах ?
          А за прегледите, това с фотошопа вече го чух като вариант Ако не имало там арабски сервизи които издавали документ срещу някой лев отгоре без да са виждали колата даже. Нещо като при нас в БГ


          Идеята е аз колата да си я карам поне 2-3 години, белким до тогава е паднала тая простотия в БГ с акциза и тогава да се продава, ако не акциза мисля да го завещая на тоя който ще купи от мен колата.

          Въпроса който възниква сега, талона като е на мое име и примерно го няма отрязъка за експорт, после като карам колата в Италия (тука не са като в БГ неориентирани) и видят че отрязъка го няма дали няма да има проблем. И ако не отписвам колата в Англия, нали там такива данъци за колите не съществували, защо да я отписвам от там ?

          Ако искаш да имаш талон на твое име ще изчакаш 2-3 седмици да го получиш по пощата на адрес в УК. НО не може да изкараш колата на ход от УК докато не си го получиш, защото предишния собственик ще прати в ДВЛА целия си талон, а на теб ще даде отрязък, който служи само в УК. Ако те спрат за проверка някъде из ЕУ и си без талон, то става мач на чужд терен със съдията баджанак на треньора А през границата Унг/Рум и Рум/БГ на теория въобще не трябва да те пускат, което на практика означава - пускат те с голямо оръсване, че и като се обадят на "колегите" с патрулката на 5-10км от границата и те да те спрат и те некой лев да изкарат... то става по-добре да си я качиш на автовоз.

          При вариант с автовоз може и да не си чакаш талона, а за застраховка и Серт. за Тахн. Прегл. ще мислиш когато почнеш да я караш в БГ.

          За да не ти тече данъка в УК може да декларираш колата като спряна от движение (щом не искаш да я декларираш изнесена). Това се прави на сайта на ДВЛА или с SORN декларация по пощата (формата се дърпа от същия сайт).

          Възможно е да има гаражчета, които издават сертификат за преглед без да виждат колата, но къде са и колко вземат??? Редовен преглед е около 50.00 GBP.

          Taka че щом застраховката ти ще е от ФОТОШОП то поръчай и Пегледа пак там, може да ти дадат отстъпка Аз обаче скъпа кола без КАСКО от сериозен застраховател не бих карал/паркирал в БГ.
          Последно редактирано от allfriends; 26-01-09, 17:37.
          [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
          [/COLOR]

          Коментар


          • #80
            До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Колеги, за да си спестите повечето главоболия при внос на автомобил от Англия използвайте човек, който се занимава с това. Имам приятел/превозвач/, който ви докарва колата от Лондон/и в близост до/ до където и да е в България за сумата от 1500 лв! Ако автомобилът който сте харесали е по-далеч то си доплащате единственно разхода за нафта в двете посоки/Лондон-желаната дестинация-Лондон/. Който се интересува да пише ще му дам кординати...
            Mitsubishi Pajero II 2,8TDI SuperSelect / Mercedes ML 400CDI

            Коментар


            • #81
              До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Първоначално публикуван от off4x4 Преглед на мнение
              Колеги, за да си спестите повечето главоболия при внос на автомобил от Англия използвайте човек, който се занимава с това. Имам приятел/превозвач/, който ви докарва колата от Лондон/и в близост до/ до където и да е в България за сумата от 1500 лв! Ако автомобилът който сте харесали е по-далеч то си доплащате единственно разхода за нафта в двете посоки/Лондон-желаната дестинация-Лондон/. Който се интересува да пише ще му дам кординати...

              Цената е прилична, но ако кара колата на ход му трябва оригиналния талон, а това вече е риск за собственика. Приносителя на талона може съвсем легално да продаде и/или регистрира колата във всяка държава членка на ЕУ, та дори и в държави не членуващи, но там ще се дължат мита.

              Нищо лошо не искам да кажа за твоя човек, може да е честен и да има много доволни клиенти, просто посочвам риска при такъв вид транспорт - виж с автовоз е друго...

              П.С. Колегата maxko се интересува от съвсем друг аспект - регистрации, застраховки и т.н. - без разлика от това кой транспортира колата.
              [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
              [/COLOR]

              Коментар


              • #82
                До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Преди две седмици регистрирах кола от Англия.
                Най-добре е колата да е пристигнала на автовоз в България. Моята кола е пристигнала по този начин. На мен ми предадоха талон на колата, на който имаше и надпис на първа страница на български и беше Свидетелство за управление. На колата се прави задължително гражданска отговорност ГО, която важи до определен срок и се заплаща 75% от стойността. След регистрацията се заплаща останалата част и се подписва анекс със новите номера и собственост. Необходими документи за КАТ:
                1. Талон на колата
                2. ГО
                3. Договор между продавач и купувач, не трябва да е нотариално заверен
                4. Платена екотакса-извършва се преди подаване на документите от фирма пред самия КАТ
                5. Попълнена декларация по образец.
                6. За всеки случаи Копия на договор, талон,декларация
                7. Финансови средства- приблизително 300 лв.
                Моята регистрация продължи 2 часа и 25 мин. като вкл. и около 10 мин. почивка.
                Успех на всички!

                Коментар


                • #83
                  До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Първоначално публикуван от allfriends Преглед на мнение
                  Ако искаш да имаш талон на твое име ще изчакаш 2-3 седмици да го получиш по пощата на адрес в УК. НО не може да изкараш колата на ход от УК докато не си го получиш, защото предишния собственик ще прати в ДВЛА целия си талон, а на теб ще даде отрязък, който служи само в УК. Ако те спрат за проверка някъде из ЕУ и си без талон, то става мач на чужд терен със съдията баджанак на треньора А през границата Унг/Рум и Рум/БГ на теория въобще не трябва да те пускат, което на практика означава - пускат те с голямо оръсване, че и като се обадят на "колегите" с патрулката на 5-10км от границата и те да те спрат и те некой лев да изкарат... то става по-добре да си я качиш на автовоз.

                  При вариант с автовоз може и да не си чакаш талона, а за застраховка и Серт. за Тахн. Прегл. ще мислиш когато почнеш да я караш в БГ.

                  За да не ти тече данъка в УК може да декларираш колата като спряна от движение (щом не искаш да я декларираш изнесена). Това се прави на сайта на ДВЛА или с SORN декларация по пощата (формата се дърпа от същия сайт).

                  Възможно е да има гаражчета, които издават сертификат за преглед без да виждат колата, но къде са и колко вземат??? Редовен преглед е около 50.00 GBP.

                  Taka че щом застраховката ти ще е от ФОТОШОП то поръчай и Пегледа пак там, може да ти дадат отстъпка Аз обаче скъпа кола без КАСКО от сериозен застраховател не бих карал/паркирал в БГ.
                  Не искам да я декларирам изнесена само поради причината която упоменах и по-горе, а именно да не стане някакъв фал с някой заядлив полицай, тук повечето карабинери са доста разбрани, особено в региона който живея, но никога не е ясно на какъв ще попаднеш, да не стане как колата си е с английските номера пък се води изнесена и защо като е изнесена не е регистрирана по местоживеене което ми се води Италия и става мазало Точно това беше варианта който ме интересуваше колега, да изкарам колата от движение но да си останат номерата на нея Въпреки че теоретично ако ме спрат пак може да си имам проблеми, как колата е изкарана от двжение пък всъщност се движи макар извън англия, но надали има такава свързаност. Доста неясноти има, но ще видим. А за талона аз имам при кой да остана 10-15 дни, така че ще си го изчакам чинно това не е проблем. Каско ще се направи в България, застраховка ще направя гражданска отговорност, един приятел каза че в една от големите компании можел по 2-я начин да ми направи и зелена карта, ще проверим това дали е така. А МОТ-а разбрах че срещу дубъл на цената го правели със затворени очи, поне ще си е оригинален, а не Фотошопски. Още един път ти благодаря за изключително изчерпателната информация, ако има нещо пак ще питам

                  Коментар


                  • #84
                    До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Здравейте колеги!
                    Синтезирайки постовете стигам до следният, необходим набор от документи за внос на кола от UK в БГ:
                    • V5 ТАЛОН (отрязък се изпраща в DVLA за изваждане от регистъра на UK)
                    • Insurance -застраховка ГО - прави се по интернет
                    • Договор за покупко-продажба (без нотариус!!!) + Фактура
                    • М.О.Т. техн.преглед
                    • ROAD TAX - винетка
                    • HPI сертификат- доказващ произхода на колата и липсата на тежести по-нея (глоби, данъци)
                    Имам няколко въпроса:
                    - Предполагам, че при наличие на ном. 2, 4 и 5 - ном.6 (HPI-сертификатът) се обезмисля?...или бъркам?
                    - В случай на докарване с автовоз налага ли се да се извади документ ном.2(застраховка ГО-английска)
                    - В крайна сметка документи ном. 2, 4 и 5 могат ли да се извадят в UK без наличие на постоянна регистация ТАМ (един вид от българин на "екскурзия") ???

                    Предварително Благодаря!

                    Коментар


                    • #85
                      До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Първоначално публикуван от ivock Преглед на мнение
                      Здравейте колеги!
                      Синтезирайки постовете стигам до следният, необходим набор от документи за внос на кола от UK в БГ:...

                      Имам няколко въпроса: ...
                      HPI сертификат не е задължителен, но е добре да се извади защото показва не само тежести по колата (глоби, данъци, остатък от лизинг, дали колата е гаранция по заем и др.), но показва дали колата е катастрофирала и каква е била щетата, обявявана ли е за открадната и колко собственици е имала. Последното май и в талона го пише. Наличието на другите документи не обезсмисля HPI.

                      Ако ползваш автовоз не са необходими ГО, МОТ и Роуд Такс.

                      Пост No:38 от темата е подробен отговор на последния ти въпрос.

                      Договор за покупкопродажба е достатъчен пред КАТ. Фактура може да ти издаде само Автокъща, но там има 1 тънък момент. Автокъщите НЕ СЕ РЕГИСТРИРАТ като собственици на колите които продават, запазват си талоните на придишните собственици и така продават на новите - пести се бюрокрация. Това означава че ще имаш талон на името на Джон Смит и фактура от името на Ауто Хаус Лтд. например.

                      Излишно главоболие е да обясняваш на служител в КАТ защо талона и фактурата се "разминават". Така че ако купиш от автокъща, напиши си договор на български между теб и лицето вписано в талона, а фактурата не я носи в КАТ.
                      [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
                      [/COLOR]

                      Коментар


                      • #86
                        До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Благодаря за изчерпателния отговор!

                        Коментар


                        • #87
                          До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Първоначално публикуван от allfriends Преглед на мнение
                          Цената е прилична, но ако кара колата на ход му трябва оригиналния талон, а това вече е риск за собственика. Приносителя на талона може съвсем легално да продаде и/или регистрира колата във всяка държава членка на ЕУ, та дори и в държави не членуващи, но там ще се дължат мита.

                          Нищо лошо не искам да кажа за твоя човек, може да е честен и да има много доволни клиенти, просто посочвам риска при такъв вид транспорт - виж с автовоз е друго...

                          П.С. Колегата maxko се интересува от съвсем друг аспект - регистрации, застраховки и т.н. - без разлика от това кой транспортира колата.

                          Аз не конкретизирам питането на колегата maxko а допълвам по темата започната от колегата Pe4en относно внос на автомобил от Анлия. Опитвам се да обясня че докарвайки автомобила на платформа/а не на ход/ си спестявате както главоболия така и излишни разходи! Дори и автомобила в Англия да няма актуални МОТ, ROAD TAX, ГО не са нужни да ги правите, когато колата не излиза от страната на собствен ход а на платформа!!! Относно V5C-талона, ако ще регистрирате избраното от вас МПС в БГ, в него задължително се попълват секция 6 и секция 8! В секция 6 се попълват данните на новия собственник/вашите/, адрес и датата на закупуването, която дата после и двамата/продавач и купувач/описвате в секция 8 след като първо се подписвате!
                          Важно също е, че повечето превозвачи искат да им докараш колата на удобно за тях място/някъде във или около Лондон/ и в случай, че колата ви няма МОТ или нешо друго и се намира на 200 мили от там, увисвате без превоз до БГ...и понеже съм се сблъсквал с повечето от възможните проблеми при вноса и транспорта на МПС от там, просто споделям фактите пък нека всеки си направи сам избора
                          Mitsubishi Pajero II 2,8TDI SuperSelect / Mercedes ML 400CDI

                          Коментар


                          • #88
                            До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Колеги извинявам се но не можах да разбера когато колата се кара на ход и съм отишъл за 1 или 2 дена и не мога да дочакам талона по пощата какво трябва да направя.Благодаря.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              колеги не ми стана ясно ако карам колата на ход и съм отишъл за 1 или 2 дена и не мога да дочакам талона по пощата какво трябва да направя.благодаря

                              Коментар


                              • #90
                                До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                колеги не ми стана ясно ако карам колата на ход и съм отишъл за 1 или 2 дена и не мога да дочакам талона по пощата какво трябва да направя.благодаря

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X