Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Много ви благодаря за експресните отговори. Обаче когато е купувал джипа немеца му е казал, че няма други документи, само талончето. И казал на моя човек да изпрати някакъв формуляр V62, май беше, в DVLA. А възможно ли е на тоя джип нещо да не му е както трябва? Значи единственото решение е да се отиде до немеца и да го накараме да изпрати той формуляр до DVLA?

    Коментар


    • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      По принцип е много важно какво точно е направил немеца с останалата част от документите, демек с талона. Там има един отрязък, който се праща до ДВЛА в случай на експорт на колата. Ако го е пратил или е пратил всичко до там и е казал, че я изнася за постоянно, то тагава англичаните ще кажат, че нямат вече нищо общо с тази кола. Тогава е кофти, не е като процедурата при изгубен талон да речем - пращаш заявка, плащаш 25 паунда и чакаш новия талон. Ако има някой човек в англия, да му даде регистрационния номер, да го помоли да се обади до ДВЛА и да обяни, че я е купил от германец в Германия и оня му е дал само отрязък 10 и че на него му трябва целия талон (поне лявата половина) за да я регистрира тук и да му кажат какво да прав.

      Коментар


      • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Колега първо може да вкарате регистрационния номер на джипа в някои саит за англииски застраховки ако колата не е отписана ще излизе в базата данни. Ако каже че такава не съществува значи в англия никои нищо няма да направи.
        0-

        Коментар


        • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
          Колега първо може да вкарате регистрационния номер на джипа в някои саит за англииски застраховки ако колата не е отписана ще излизе в базата данни. Ако каже че такава не съществува значи в англия никои нищо няма да направи.
          Дори и да е отписана, пак ще излезе...А при застраховките, такива които са внос от Япония рядко излизат и се налага да вкарваш марка и модел на ръка. Не мисля, че това ще е в полза.

          Коментар


          • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Аз съм проверявал 3 коли който са били изнесени и отписани около 3 месеца преди това лично от мен и саитовете ми казваха че тази кола не е в UK. Така че е възможно да стане проверката поне това е наи лесно ако саита каже че няма такава там значи няма какво да търси в DVLA. Извинявам се за неграмотния пост но на 3 ракии толко си и мога



            https://www.mycarcheck.com/ Колеги тук поне като пробвам с номера на мои коли изнесени от там казва че вече не съществуват. Мисля че линка е полезен ако нарушава някое правило го изртиите.
            Последно редактирано от badboy86; 29-03-10, 00:01.
            0-

            Коментар


            • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              инфото за внос на автомобил е повече от перфектно, няма какво повече да се желае. Благодаря на всички споделили своя опит.
              На мен конкретния въпрос ми е дали някой знае какви данъци, такси и застраховки трябва да се платят, за да се движи спокойно човек с каравана закупена от Англия до България? Има ли зелена карта и за тях докато се докарат или минават метър?

              Коментар


              • От: До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Първоначално публикуван от GeorgiATV Преглед на мнение
                Прясна прясна информация от мен колега. На мен всичко ми излезна към 3000 лв до тук. Като това включва:
                1. самолетни билети за 2-ма до англия
                2. мега скъпия им влак до града с автомобила
                3. застраховка за 5 дена за съответния
                4. магистрални такси
                5. гориво до българия
                6. ферри довър-кале
                7. хапване по пътно
                8. ГО в българия
                9. регистрация в кат
                Ето и моята разбивка за докарването на една хонда акорд:
                1. Самолетни билети за 2-ма до UK: 400 лв, защото ги купихме в последния момент
                2. Хотелска стая в UK за една вечер: 55 паунда
                3. Английска ГО валидна за Европа за 3 дни: 70 паунда
                3. Ферибот: Ramsgate - Ostend /Холандия/ 56 паунда
                4. Винетни такси: Австрия-7,5 евро, Унгария-7 евро, Румъния-5 евро
                5. Гориво до БГ: 160 литра х 1,55 евро = 248 евро
                6. Ферибот: Калафат - Видин 36 евро
                7. Храна: напазарувахме за 20 паунда от теско
                Регистрацията и ГО тук не съм правил, защото колата я докарах за приятел.
                Цените са от края на септември 2009 година.
                Един съвет от мен: наспете се добре преди подобно пътуване. Нещо което ние пропуснахме. За 48 часа прекарани в Лондон сме спали около 8.
                Слязохме от ферибота в Холандия около 1 часа сутринта в понеделник и пристигнахме в Калафат към 2,30 сутринта във вторник или прецапахме през Европа за около 25 часа.
                Чакахме смешния ферибот 4 часа и след още толкова пристигнах вкъщи. Общо като време от Лондон до Пазарджик - 40 часа.
                Надявам се да съм бил полезен

                Коментар


                • От: До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Здравейте,
                  Преди няколко дена ми попадна една оферта в mobile.de за едно Audi A3 ABT 2.0TDI S line Navigationssystem на цена от 4000Е . http://picasaweb.google.it/117004896...at=directlink#
                  До момента си пиша с него, но нещо ме съмнява такава кола за толкова малкко пари. Вие какво мислите?
                  Отделно, за да е сигурен иска да преведа пари в на мое пари по Western Union в UK. След това да му пратя фото копие, за да бил сигурен, че съм бил сериозен купувач.
                  Интересен е факта, че я продавал, защото се местил в UK, а тя е от Германия и искал да си купи кола с десна дирекция и,затова така. Казах му, че ще заминавам за Шотландия за 3 месеца и той ми заяви, че щял да ме изчака ако видел фото копие от Western Union.
                  Моля ви се пишете какво мислите вие и някакви препоръки. Как мога да разбера, че колата не е крадена?

                  Коментар


                  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Не превеждай пари - според мен класическа измама. После като си ги потърсиш разбираш, че вече си ги изтеглил.

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                      Не превеждай пари - според мен класическа измама. После като си ги потърсиш разбираш, че вече си ги изтеглил.
                      той ми пише да съм пратил пари, но на мойто име. Той по такъв начин как може да ми ги изтегли
                      If you want to came here is my proposition
                      you must go to a Western Union agent( you can find one in each postal
                      office or by visiting www.westernunion.com ) and you must put 4000EUR
                      of the money
                      there to your name to UK, London or YOU will ask a friend to come with
                      you to Western Union Office. HE will make a transfer so that HE will
                      be the sender and YOU will be the receiver. YOU will receive the money
                      from Western Union in UK,London
                      So the address of the receiver will be UK,London(In this way i`ll be
                      sure that you`ll be in London and that you`ll buy the car)
                      in the moment that you have made the transfer you must send me a scan
                      copy of the paper (receipt) from Western Union (if u have this money
                      or not), after that i will meet with you here,
                      when you`ll come here will check and see that all is alright and in
                      working condition. Then we can go both to a Western Union agent here
                      and get the money.
                      I ask you that because i have allot of inquires on it and i will keep
                      the car for you.As you see this method is a secure one because you
                      cannot lose your money and I don't lose my time. You cannot lose your
                      money because they will be on your name and you are the only person
                      able to pick them up.
                      после ми пише, че щял да ми върне таксата която Western Union ще ми вземе за превода.

                      Коментар


                      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        как може да ми ги изтегли като парите са на мое име и той няма да може да ги изтегли от Western Union. Пише, че това е за потвърждение, че съм бил сериозен купувач. "If you want to came here is my proposition
                        you must go to a Western Union agent( you can find one in each postal
                        office or by visiting www.westernunion.com ) and you must put 4000EUR
                        of the money
                        there to your name to UK, London or YOU will ask a friend to come with
                        you to Western Union Office. HE will make a transfer so that HE will
                        be the sender and YOU will be the receiver. YOU will receive the money
                        from Western Union in UK,London.
                        I ask you that because i have allot of inquires on it and i will keep
                        the car for you.As you see this method is a secure one because you
                        cannot lose your money and I don't lose my time."

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Пращай тогава , който не чува -си плаща за грешките .
                          Без да се обиждаш ,ама търсиш бялата лястовица.

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            класическа измама, която се въртеше преди 3-4 години. След капарото ще ти поиска още малко и още малко и ако продължиш да връзваш скоро ще си превел цялата сума

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              аз няма да му пращам. То пише да съм превел пари на моя сметка в UK. След като се видим ще ги изтегля и той ще ми даде колата.
                              Днес му поисках талона на колата да видя в интернет дали е крадена + ми даде сканирано копие на паспорта му. Вие какво мислите?

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                ще ти прати, такива снимки в нета бол. Може и сам да си ги направи. Щом ти се занимава давай до края, после кажи как се е развила цялата работа и на кой етап сте зациклили. Само помни кинти никога и никъде, независимо какво ти предлага.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X