Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Здравейте,понеже не съм много запознат с темата искам да попитам !!!!

    Купих си лек автомобил от Англия.
    регистрационния номер е английски .
    в документа за собственност съм записън с адрес в Англия. (работех там)
    колата я докарах тук в България ,и се чудя колко време може да се кара така.
    БЕЗ ДА СЕ РЕГИСТРИРА ???





    ВИЕ ЗНАЕТЕ ПОВЕЧЕ , и затова питам!!!!


    послепис: А ,дали става да се кара с тези английски номера ,защото наскоро ме спряха пътна полиция , тук в Б-я
    и ме питаха за гражданска -"имам" и винетка "имам" ,нищо повече .--нямах проблеми
    може би ме спаси -това че по документи съм записан с английски адрес.незнам
    Последно редактирано от tretoklasnika; 12-07-10, 19:17. Причина: сетих се между другото.

    Коментар


    • От: До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      еми ти сам си си отговорил. Докато имаш изрядни документи - ГО, преглед и винетка можеш да си щъкаш на воля. Минаваш метър с данъка заради чуждия адрес, но е до време

      Коментар


      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Колега направи си справка за гражданската.Аз съм на същото положение и до колкото знам гражданската не важи,ако се случи нещо де.

        Коментар


        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          ГО с английски номера в БГ, правят май, само 1-2 ма застрахователи! (И то май само в комбинация с каско).И струва толкова, че... като английската застраховка. По-добре си я регистрирайте с БГ номера.
          (а ако попаднете и на по-интелигентен полицай - ще погледне и срока на валидност - и на МОТ-а и на застраховалната полица)

          Коментар


          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Здравейте, колеги! Имам един въпрос верно ли е че вече е забранено регистирането на десен волан в КАТ София? Мой познат ми каза, че вече са забранили тяхното регистриране... което ме притесни, че аз не съм регитрирал а ми предстои регистиране на дясното воланче.
            Очаквам отговори!!!
            Благодарим предварително за коментарите
            ДА СПРЕМ ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА !!!
            NISSAN Terrano II R20 2,7TDI SE+,2000

            Коментар


            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Не казваш за кой КАТ става на въпрос, в КАТ София-област намира се в Гео Милев в петък един приятел си регистрира Паджерото, и не каза да е имал проблеми.
              За КАТ София-град незнам.

              Коментар


              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Първоначално публикуван от terano Преглед на мнение
                Здравейте, колеги! Имам един въпрос верно ли е че вече е забранено регистирането на десен волан в КАТ София? Мой познат ми каза, че вече са забранили тяхното регистриране... което ме притесни, че аз не съм регитрирал а ми предстои регистиране на дясното воланче.
                Очаквам отговори!!!
                Благодарим предварително за коментарите
                Не ми се вярва. Щеше да се разчуе,а и знаеш ли колко автомобили с десен волан има в БГ ,които не са регистрирани?Значи автоматически са за морга.Това ще е война .Някой те е плъзнал според мен.

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Първоначално публикуван от G_P_S Преглед на мнение
                  Не ми се вярва. Щеше да се разчуе,а и знаеш ли колко автомобили с десен волан има в БГ ,които не са регистрирани?Значи автоматически са за морга.Това ще е война .Някой те е плъзнал според мен.
                  Ами да така е разпитах в КАТ Плевен и те ми казаха същото.... Явно "приятелите" който искаха да ми помогнат срещу 100 лв. за регистрация.......... живеем в БГ се пак.
                  ДА СПРЕМ ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА !!!
                  NISSAN Terrano II R20 2,7TDI SE+,2000

                  Коментар


                  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Нали живеем в подредена държава,та и регистрацията на автомобили е много добре уредена!Системата е така устроена че да се смучат безотчетни пари от трудолюбивия народ.Отиваш в кат и ти казват че такива автомобили не се регистрират.А не могат да цитират закон.Но за сметка на това някой познат на полицаите ти шушва на ухо че срещу еди каква си сума ще се уреди регистрация.
                    Та законодателството в родната страна е конструирано да изцежда гражданите си от всякъде-от където и да идеш всичко става по втория начин.
                    В Обединеното Кралство има дежурен телефон на който всеки може да се обади и да полу4и всякъкав нужен одговор.
                    Регистрацията на ляв волан в Англия не е престъпление/защото в БГ да регистрираш десен волан е = на престъпление,тоест така те гледат в кат а и по пътищата/,и се прави доста по бързо и безпрблемно-записваш си час в най-близкия ВИ АЙ СИ чек център,господин с чиста работна униформа ти взима автомобила и ти го връща след 1/2 час,с нужните документи-подпечатани и готови за регистрация.Въпросните документи автоматично заминават за тяхната автомобилна агенция,а за гражданина остава да изчака 2 семици докато по пощата получи номерата си и свидетелствотоза регистрация.
                    А тука.... само да имаш нерви за косене и време за губене-ама няма номер на двигателя-крадена,ама не се чете 1 цифра-че бай ти Ганю не видял с 3те диоптъра....всичко това е направено за да се крадат пари от хората!!!!

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Ако някой се интересува от нещо по внос износ да пита конкретно готов съм да одговоря компетентно.

                      Коментар


                      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        А тука.... само да имаш нерви за косене и време за губене-ама няма номер на двигателя-крадена,ама не се чете 1 цифра-че бай ти Ганю не видял с 3те диоптъра....всичко това е направено за да се крадат пари от хората!!!![/QUOTE]

                        и докога ще са тия цигании колега......? ще дочакаме ли ден и в България да станат така лесни и бързи главоболията около колите......силно се съмнявам да стане в близките 10 години! всяка институция в България е мафия и перфекна изтисквачка за пари ,от и без това измъчения народец.
                        извинявам се за спама
                        и аз карам кола с десен волан и от 2 години се ослушвам с регистрацията,за сега минава. карам си кротко 2-3 пъти са ме спирали КАТ без проблеми . преди 2 зими се поднесох на един кофти лед и надъних една стара астричка в задния калник ,броих на човечеца 200лв и всичко приключи за около 15 мин. както чувам силно се канели да повишават пак и граждански и данък за колите,така че ще си трая докато може и стотинка не давам на финансовия
                        TЛК 80-4.2ТД
                        ТЛК 73-2.4ТД
                        ...................

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Здравейте,изчетох всичко от до ...толкова полезна информация има,благодаря много на всички ,които са писали много подробно за всеки проблем.Искам да попитам и аз нещичко:Съпругът ми си купи кола от Англия и сега ще я докара на самоход.Доколкото знам всички документи са ок без застраховката.понеже там е била доста скъпа...той чул от приятели ,че може и БГ да се направи и аз се консултирах в БУл Инс откъдето ми казаха ,че може.само между другото споменаха "само незнам дали сме регистрирани в тяхната система" и това малко ме притесни.Ще се радвам ако някой е правил тук такава застраховка сподели мнението си .Предварително ви Благодаря много .

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Колежке ако колата е с английските номера по добре не си играите с дявола... Просто там не вярват на хартиени документи когато става въпрос за коли с тяхна регистрация. Ако въпросната застраховка не излезе в компютъра при проверката ще ви приберът колата и ще платите яка глоба + нормална англииска застраховка за да я изкарате от паркинга на полицията - това не става с временна. По добре като разберете кога ще се пътува към БГ платете една временна застраховка(плаща се на ден) и си пътуваите спокоино, няма да е кои знае колко по скъпа.
                            0-

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Много благодаря за отговора.

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                абсолютно не става кола с английски номера да я застраховаш в бг компания и да караш там. полицията сканира номерата на колите и ако се лепнат зад тебе примерно веднага ще отчете че не нямаш застраховка и след това тежко ти и горко.
                                английските застраховки наистина са доста солени, но има опция да се извади сертификат за no claim от бг компания и да се представи в английска доста го приемат.
                                аз лично живея в Лондон и преди 5 дни си купих кола ауди а3 1.6 без този сертификат застраховката ми отива към 2000 паунда на година. сега чакам да ми пристигне това писмо -преведено и легализирано от което ми пада на към 700-800 паунда на година.
                                aviva,qinn direct, churchill знам че със сигурност го приемат.
                                надявам се да съм бил полезен

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X