Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
    Е и колко коли е внесъл за тези не 6,а 3 месеца,че да ми дава акъл...та чак и аматьри,баси комплексите.Това,че съм се регистрирал в този фурум преди един месец,не значи че падам от луната.Който ме познава знае много добре каква е мойта репутация,не е някви точки които не знам от къде идват и от кого.
    остави точките, те не са важни, важно е какво ще напишеш....

    ако знаеш нещо по-темата от личен опит, си добре дошъл да го напишеш, за да бъдеш полезен на колегите... ако не искаш, жив и здрав да си, но не си хаби пръстите да ни обясняваш колко си велик
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #62
      До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Първоначално публикуван от allfriends Преглед на мнение
      Щом сте решили проблема с Гражданската Отговорност и цената Ви устройва - няма проблем да карате с каквито и да е номера от Евро Съюза в която и да е държава членка.

      Колите които сте избрали не са ефтини и помислете дали не е по-добре да си ги регистрирате по местоживеене и да си направите истинска Каско застраховка, защото БГ все още е високо рискова държава за скъпи коли, както за катастрофа така и за кражба...

      Вие си решете
      Еми по-добрия вариант за нас е на английските номера, защото до колкото до тук разбрахме, веднъж колата излезе ли от Англия, нищо не се дължи там на държавата, не е като в другите страни да има данъци поправи ме ако греша ?

      Ако я регистрирам в Италия, освен регистрацията около 200 евро цялата процедура, ще трябва да и направя застраховка която за тая кола тук е около 1500 евро мисля, данъка на М5 на година е 1300 евро. Става доста солена. В Германия моя приятел не се е интересувал от конкретни цени, но и там било дърво.

      А иначе каско в БГ на чуждите номера не е проблем да се направи просто е малко по-скъпо.

      Коментар


      • #63
        До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Каското е лесно, ГО е по-засукана при чужди номера, доколкото знам. Аз проверчвах доста защото исках Е38 740. Не е невъзможно, обаче 1-во се подсигурете.

        Коментар


        • #64
          До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
          Каското е лесно, ГО е по-засукана при чужди номера, доколкото знам. Аз проверчвах доста защото исках Е38 740. Не е невъзможно, обаче 1-во се подсигурете.
          А защо се отказа в ибей вървят по 1000 лири одърпаните, а не по 3000 има доста сносни коли ?
          Лирата по днешен курс била 2 лева ми казаха, дано се задържи така

          Коментар


          • #65
            До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Ами замислих се за Дифендър. Хем повече работа ще върши, хем по-лесно ще обърна волана. За разликата в цените на частите, консумативите и горивото споменах ли. Може би след още година 2, иначе машината е култова и ми е мечта от маса време. Не бих предпочел м5, по-скоро В12..

            Коментар


            • #66
              До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Първоначално публикуван от maxko Преглед на мнение
              Еми по-добрия вариант за нас е на английските номера, защото до колкото до тук разбрахме, веднъж колата излезе ли от Англия, нищо не се дължи там на държавата, не е като в другите страни да има данъци поправи ме ако греша ?

              Ако я регистрирам в Италия, освен регистрацията около 200 евро цялата процедура, ще трябва да и направя застраховка която за тая кола тук е около 1500 евро мисля, данъка на М5 на година е 1300 евро. Става доста солена. В Германия моя приятел не се е интересувал от конкретни цени, но и там било дърво.

              А иначе каско в БГ на чуждите номера не е проблем да се направи просто е малко по-скъпо.

              По закон собственика в УК след като ти продаде колата откъсва лилавия отрязък на талона (секция 10 май беше) и го изпраща в DVLA като така декларира че колата е перманентно експортирана. Талона обаче си е на НЕГОВО ИМЕ и ти законно си караш така стига да имаш валидна гражданска отговорност. Щом сте решили този проблем и КАСКАОто също не е пречка Ви остава да помислите само по 1 нещо: ТЕХНИЧЕСКИЯ ПРЕГЛЕД. Сертификат за годишен технически преглед се изисква при проверка от КАТ във всяка държава членка и не само по границите.

              Няма как да карате колите всяка година до УК за преглед така че разберете дали в БГ може да се издава сертификат на кола с чужд номер??? Аз лично се съмнявам. Май ще опрете до някой магьосник на ФОТОШОП.

              Не знам дали КАТ в БГ са се сетили да проверяват Сретификата за преглед на коли с чужда регистрация, но рано или късно ще започнат - нали това ще им даде още 1 шанс да произнасят любимата си реплика "АМИ СЕГА К'ВО ЩЕ ПРАВИМ?" Ако нямате готов отговор се започва разговор в цифри...
              Последно редактирано от allfriends; 23-01-09, 18:47.
              [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
              [/COLOR]

              Коментар


              • #67
                До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
                Пе4ен,защо си пуснал тази тема и се правиш на луд,търсиш помощ ,а след 3-я си пост вече даваш съвети и примери,та чак другите станаха "аматьори".А ко искаш да покажеш колко много знаеш,измисли си друг сценарии,винаги някой е по запознат от теб,а в случая просто ми стана смешен.Темата си е ползотворна,но я подхвани по друг начин,не да се правиш на палячо
                ........колко много злоба и безпомощност.....
                Аз никого не поучавам.....Глупостта и незнанието са безгранични.
                От моите уста излиза ВИНАГИ ИСТИНА!!!
                ......а за това колко коли съм докарал, и въобще имам ли някакъв опит в това не смятам за нужно пред никого да се изтъквам.

                Щастлив съм от ФАКТА, че стотици хора ще прочетат....помислят, обмислят....и накрая ще пресеят ...зърното от плявата.

                После ... на същите тези хора много трудно ще им обясняват десетките Профита - джамбази, че " това с документите са пълни глупости "

                Десетки хора ще спестят пари , нерви ...и горчилка в душата си .....
                Ето това БЕШЕ ЦЕЛТА на тази пусната тема!!!


                .....не се стърпях, но валидна застраховка, направена в БГ на коли с чужда регидтрация!! , с която свободно сда пътувате по света ми е много интересно да разбера къде и ...как точно правят!!!
                СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                Коментар


                • #68
                  До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                  ........колко много злоба и безпомощност.....
                  Аз никого не поучавам.....Глупостта и незнанието са безгранични.
                  От моите уста излиза ВИНАГИ ИСТИНА!!!
                  ......а за това колко коли съм докарал, и въобще имам ли някакъв опит в това не смятам за нужно пред никого да се изтъквам.

                  Щастлив съм от ФАКТА, че стотици хора ще прочетат....помислят, обмислят....и накрая ще пресеят ...зърното от плявата.

                  После ... на същите тези хора много трудно ще им обясняват десетките Профита - джамбази, че " това с документите са пълни глупости "

                  Десетки хора ще спестят пари , нерви ...и горчилка в душата си .....
                  Ето това БЕШЕ ЦЕЛТА на тази пусната тема!!!


                  .....не се стърпях, но валидна застраховка, направена в БГ на коли с чужда регидтрация!! , с която свободно сда пътувате по света ми е много интересно да разбера къде и ...как точно правят!!!
                  след всичко това мога само да кажа

                  Nobless oblige...

                  може би трябва тази тема да се затвори, за да не се говори за стойността на придобитите познания, за принадената им стойност и ...

                  не ,няма да задълбавам, че ми става неудобно пред двете крайности - благородността и .

                  не знам как да го кажа така, че да не изпадна в маргиналност..

                  на тоя свят има Хора и хора

                  и дон Кихот, и Санчо...

                  и някои са родени да са дон..

                  а други ... санчо...

                  сложен е света, а се свежда до прости човешки отношения


                  извинявам се , ако съм засегнал някото, който вижда себе си в тия определения

                  а ако не се вижда, още по-зле...


                  Андро, ти си човека!!!

                  Коментар


                  • #69
                    До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Темата е полезна, просто има и малко спам. Не мисля, че трябва да се затваря.

                    П.П. Явно трябва да се пазаруват коли от Дупница и Горубляне само

                    Коментар


                    • #70
                      До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Защо, бре? Нали сме ЕС. Не би трябвало да има значение къде е купена, къде е регистрирана, къде е застрахована, къде е минала техн. преглед...Мисля си, един ден и това трябва да се случи. Дотогава може и да си прав. За скъпи автомобили може да има файда, ама за "скрапа"? Това, че ще спестиш някой лев, едва ли си заслужава разправийте, несигурноста, нервите...
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #71
                        До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Първоначално публикуван от allfriends Преглед на мнение
                        По закон собственика в УК след като ти продаде колата откъсва лилавия отрязък на талона (секция 10 май беше) и го изпраща в DVLA като така декларира че колата е перманентно експортирана. Талона обаче си е на НЕГОВО ИМЕ и ти законно си караш така стига да имаш валидна гражданска отговорност. Щом сте решили този проблем и КАСКАОто също не е пречка Ви остава да помислите само по 1 нещо: ТЕХНИЧЕСКИЯ ПРЕГЛЕД. Сертификат за годишен технически преглед се изисква при проверка от КАТ във всяка държава членка и не само по границите.

                        Няма как да карате колите всяка година до УК за преглед така че разберете дали в БГ може да се издава сертификат на кола с чужд номер??? Аз лично се съмнявам. Май ще опрете до някой магьосник на ФОТОШОП.

                        Не знам дали КАТ в БГ са се сетили да проверяват Сретификата за преглед на коли с чужда регистрация, но рано или късно ще започнат - нали това ще им даде още 1 шанс да произнасят любимата си реплика "АМИ СЕГА К'ВО ЩЕ ПРАВИМ?" Ако нямате готов отговор се започва разговор в цифри...
                        Колега благодаря ти много за информацията до тук. Хубаво е човек да среща адекватни отговори като поиска помощ.
                        Но аз предпочитам талона да си е на мое, откъсвал се някакъв отрязък и се праща в ДВЛА и оттам пращат на мой адрес в Англия новия талон това разбрах ?
                        А за прегледите, това с фотошопа вече го чух като вариант Ако не имало там арабски сервизи които издавали документ срещу някой лев отгоре без да са виждали колата даже. Нещо като при нас в БГ


                        Идеята е аз колата да си я карам поне 2-3 години, белким до тогава е паднала тая простотия в БГ с акциза и тогава да се продава, ако не акциза мисля да го завещая на тоя който ще купи от мен колата.

                        Въпроса който възниква сега, талона като е на мое име и примерно го няма отрязъка за експорт, после като карам колата в Италия (тука не са като в БГ неориентирани) и видят че отрязъка го няма дали няма да има проблем. И ако не отписвам колата в Англия, нали там такива данъци за колите не съществували, защо да я отписвам от там ?

                        Коментар


                        • #72
                          До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                          За скъпи автомобили може да има файда, ама за "скрапа"? Това, че ще спестиш някой лев, едва ли си заслужава разправийте, несигурноста, нервите...
                          Това е истината. От Англия до колкото смятахме и мислихме си заслужава за скъпи коли, ще дам един простичък пример. Гледахме един Сеат Леон 2001 година 1.9 ТДИ с нормалните екстри, там е 1900 лири, което по курса са около 3800 лева, в БГ аналога е 9 000 лева. Ама като сложим обръжащането което ще е около 2500 лева, докарването 1500 лева, той стана 7800 лева. За 1000 лева според мен не си заслужава цялата разправия. Докато примерно при един Мерчо S500 2002 година, който там е 5000 лири, в България същата кола е около 40000 лева. Разликата е от земята до небето. С обръщането 20000 лева да излезе пак е евтина и като добавим че може без акциз да се кара става още по-сладка. Тук най-евтиния S500 мога да намеря за 9000 евро и няма да е в състоянието в което аналога от Англия.
                          И все пак да кажа че всичко е по сметки които сме правили с приятели, опит все още нямам, но съвсем скоро мисля да не е така

                          Коментар


                          • #73
                            До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            кажете каде се обрашта волан на джип ниссан терано??

                            Коментар


                            • #74
                              До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Първоначално публикуван от maxko Преглед на мнение
                              Въпроса който възниква сега, талона като е на мое име и примерно го няма отрязъка за експорт, после като карам колата в Италия (тука не са като в БГ неориентирани) и видят че отрязъка го няма дали няма да има проблем. И ако не отписвам колата в Англия, нали там такива данъци за колите не съществували, защо да я отписвам от там ?
                              Може ли аз да ти отговоря?
                              Нещо не си чел добре! Новият талон ще е с двете страници и със съответните изисквания - данъците и прегледите в UK. Ако не я отпишеш, ще трябва там да правиш MOT, застраховки и такси. Със сигурност ще те търсят. За другият въпрос - ами зависи от законите в Италия. Няма да ти правят въпрос за талона, но преглед и застраховка...Зависи си от карабинерите.
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • #75
                                До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                                Може ли аз да ти отговоря?
                                Нещо не си чел добре! Новият талон ще е с двете страници и със съответните изисквания - данъците и прегледите в UK. Ако не я отпишеш, ще трябва там да правиш MOT, застраховки и такси. Със сигурност ще те търсят. За другият въпрос - ами зависи от законите в Италия. Няма да ти правят въпрос за талона, но преглед и застраховка...Зависи си от карабинерите.
                                Не съм се изразил правилно, изискванията ако талона си е цял са ясни, въпроса е там, че примерно аз може колата да я държа в обор в Англия и да не се кара, за какво да се прави МОТ, застраховка и Роуд такс. Тук в Италия например, ако колата не се кара, не е необходимо да правя преглед и застраховка, плащам само болото което е като нашето данък собственост. Абе пак май не го обесних много ама

                                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                                данъците и прегледите в UK.
                                Точно това ме интересува има ли данъци които дори колата да не се кара, просто да присъства в регистрите, ще трябва да се плащат. Едни казват че това била единствената страна в Европа в която нямало данък собственост на колата, други казват че има. И това все хора живеещи там .....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X