Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Какво написахте в секция 6 на оригиналния талон? Ако сте написали твоето име и адрес в Англия(на приятел например), чакай талон на твое име на посочения адрес.

    Кажи на толкова категоричния продавач да си оправи бакийте той. Тъпанари Английски, проблема не ти е малък, да знаеш. Ако пак звъниш до DVLA, не казвай регистрацията...ще те отпишат от системата им и после от умрял писмо.[/quote]

    В секция 6 написах моето име и адреса си в Амстердам. На продавача се обадих и той каза че ако може да помогне с нещо ще го направи, но е изпратил документите до DVLA веднага след като се разделихме. Днес бях при шефа на КАТ и той ми каза, че не признават "сертификат за експорт" . Пусна молба за проучване през интерпол, което щяло да се чака около 2 месеца. Утре ще се обадя в DVLA и ще им кажа, че колата не е за експорт и искам английски талон. Ако не стане ще чакам два месеца.

    Проблемът наистина се оказа доста сериозен.
    От Холандия съм купувал коли за приятели и знам как става. Преди да отида в Англия четох в този форум, но всичко е толкова различно и това с талона който се разделя на части ми беше доста абстрактно.

    Благодаря за реакциите. Ако оставим проблема с регистрацията много се кефя на колата. Ще стоя позитивен и всичко ще се оправи.
    не знам дали да и обръщам волана. На Defender би трябвало да е по-лесно.

    Коментар


    • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Първоначално публикуван от manimani Преглед на мнение

      Благодаря за реакциите. Ако оставим проблема с регистрацията много се кефя на колата. Ще стоя позитивен и всичко ще се оправи.
      не знам дали да и обръщам волана. На Defender би трябвало да е по-лесно.
      Ами успех тогава, наистина ще е най-добре да се обадиш до DVLA. От там 100% ще ти искат Английски адрес, затова се приготви - на някой твой приятел или в краен случай помоли продавача да ползваш адреса му. Дръж ни е течение, да знаем и ние в такива ситуаций какво се прави.

      Коментар


      • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Първоначално публикуван от panaira Преглед на мнение
        Аз поне като правя застраховка посочквам адрес в УК. Там където правя, няма опция за избиране на друга държава. Талон в Бургас няма да дойде, няма да можеш и да пътуваш нормално с малкия отрязък. С малкия отрязък един унгарски митничар имитиваре бършене на г*з, което не е далече от истината.
        добре,така разбирам че трябва да имам познат там да посоча неговия адрес и като пристигне там талона да ми го прати в б-с,да обаче по пътя ко прайм и в унгария

        Коментар


        • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Първоначално публикуван от ilko^ Преглед на мнение
          горе долу разбирам за какво става въпрос обаче всеки казва някакви различни мнения и се бъркам както постовете по-горе един казва че не може друг че може и затова се задават тъпи въпроси по няколко пъти защото нищо не става ясно.Значи купувам колата от там по интернет правя застраховка с какъв адрес, и друго не разбрах взимам отрязъка от талона после чакам ли талон от англия на моя адрес в Бургас
          Повтарям се вече, четете пост No 38 от темата. Ако бях модератор щях да го залепя като шапка в началото на темата и 90% от въпросите нямаше да ги има. Темата щеше да е 2-3 страници.

          Не си помисляйте да пътувате на ход извън УК само със секция 10 от талона. В долния и край си пише ТОВА НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА РЕГИСТРАЦИОНЕН ДОКУМЕНТ. Където и да Ви спрат в Европа колата Ви е без документ. В Унг/Рум/БГ може да се отървете с подкуп, но Герм/Австр/Белг/Фр не ми се мисли за такъв сценарий.

          Понятие АДРЕСНА РЕГИСТРАЦИЯ в УК няма, квартален милиционер също.

          При откриване на банкова сметка например се изисква ДОКАЗАТЕЛСТВО ЗА АДРЕС, това може да е сметка за ток/газ, договор за наем, общински данък и др.

          При купуване на застраховка от НЕТа може с произволен УК адрес, примерно на приятел или на хотела Ви.

          Ако ще чакате Талон или квото и да е друго по пощата ползвайте адрес на човек който ще Ви препрати това което сте чакали.
          Последно редактирано от allfriends; 05-02-09, 14:31.
          [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
          [/COLOR]

          Коментар


          • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Не си помисляйте да пътувате на ход извън УК само със секция 10 от талона. В долния и край си пише ТОВА НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА РЕГИСТРАЦИОНЕН ДОКУМЕНТ. Където и да Ви спрат в Европа колата Ви е без документ. В Унг/Рум/БГ може да се отървете с подкуп, но Герм/Австр/Белг/Фр не ми се мисли за такъв сценарий.


            Добре, какви документи ми трябва да пътувам през тези страни
            Последно редактирано от ilko^; 05-02-09, 18:11.

            Коментар


            • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Първоначално публикуван от ilko^ Преглед на мнение
              Добре, какви документи ми трябва да пътувам през тези страни
              Чети постове 84;85;97. Неудобно ми е да се цитирам, ще звуча като даскал или политик.
              [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
              [/COLOR]

              Коментар


              • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Първоначално публикуван от ilko^ Преглед на мнение
                добре,така разбирам че трябва да имам познат там да посоча неговия адрес и като пристигне там талона да ми го прати в б-с,да обаче по пътя ко прайм и в унгария

                Точно това беше моята грешка - НЕ ВЗИМАЙ ОТРЯЗЪК 10! Той се взима ако колата си остава с английска регистрация. Ако е за експорт - продавача си откъсва отрязък 11 и си го попълва, а ти взимаш останалата част от талона. Там пише името на продавача с когото ти си си направил договор. С него пътуваш навсякъде без проблеми и си регистрираш колата в БГ.

                Ако попълните отрязък 10 за тебе, старият собственик изпраща другата част от талона в DVLA и ти трябва да поискаш талон на твое име от тях. Тогава трябва да им изпратиш талон 10, да посочиш английски адрес за получаване и да чакаш от 2 до 6 седмици.

                Коментар


                • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  благодаря ви за информацията

                  Коментар


                  • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Здравейте колеги,

                    имам проблем със вноса на един бус от Англия, защото не съм чел тази тема навреме та проблема е следния: ходих в Англия и си купих бус, дотук добре но продавача ми даде част 10 от талона и сега в КАТ неискат да я регистрират а ми искат големия талон. В част 10 съм записал БГ адрес както и при талона който остана при продава, та ме интересува дали ще ми пратят големия талон на адреса в БГ или да не чакам а да търся някой познат да ходи в техния КАТ за да ми издадът талон със адрес в Англия???

                    Благодаря предварително

                    Поздрави

                    Коментар


                    • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Ами направи и двете.
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Първоначално публикуван от SToDo Преглед на мнение
                        Здравейте колеги,

                        имам проблем със вноса на един бус от Англия, защото не съм чел тази тема навреме ...... да търся някой познат да ходи в техния КАТ за да ми издадът талон със адрес в Англия???
                        Ако си прочел постовете от 95ти надолу, вече знаеш че не си първия с такъв проблем.

                        Звънни в DVLA и им кажи да ти пратят талона на адрес на твой познат в УК, после той ще ти го препрати. Можеш да питаш колегата manimani kak си е решил проблема. Пусни му лично съобщение или по скайпа. Успех
                        [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
                        [/COLOR]

                        Коментар


                        • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          То било голям проблем с тези регистрации. Аз казвам моя опит. Докарах си кола от англия края на декември. При продавача (дилър) написахме договор на хвърчащ лист и онзи като разбра, че ще изнасям колата ми даде ВСИЧКИ документи, абсолютно целия "log book" с името на стария собственик и т.н. Каза ми само като се прибера в България да изпратя лилавия отрязък (който е само за експорт)с онзи стикер на стъклото в DVLA и да пиша адреса на моя познат в Лондон за да мога да получа парите за 7 месеца от стикера. Това беше всичко, не съм имал проблеми нито в КАТ, нито никъде.
                          Мисля, че ако обясните ситуацията на продавача и му оставите този лилавия отрязък (export only)той да го изпрати по пощата мисля, че нема да има проблеми. Не знам как е точно там, но дилъра от който аз купих колата сам ми предложи този вариант и после каза да задържа и лилавото, защото можело да имам проблеми по границите.

                          Коментар


                          • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Първоначално публикуван от tangra Преглед на мнение
                            То било голям проблем с тези регистрации. Аз казвам моя опит. Докарах си кола от англия края на декември. При продавача (дилър) написахме договор на хвърчащ лист и онзи като разбра, че ще изнасям колата ми даде ВСИЧКИ документи, абсолютно целия "log book" с името на стария собственик и т.н. Каза ми само като се прибера в България да изпратя лилавия отрязък (който е само за експорт)с онзи стикер на стъклото в DVLA и да пиша адреса на моя познат в Лондон за да мога да получа парите за 7 месеца от стикера. Това беше всичко, не съм имал проблеми нито в КАТ, нито никъде.
                            Мисля, че ако обясните ситуацията на продавача и му оставите този лилавия отрязък (export only)той да го изпрати по пощата мисля, че нема да има проблеми. Не знам как е точно там, но дилъра от който аз купих колата сам ми предложи този вариант и после каза да задържа и лилавото, защото можело да имам проблеми по границите.
                            Ами имал си късмет, че си случил на светнат дилър. Най-вероятно е имал и предишен опит и затова е знаел как стоят нещата. Иначе, повечето от частните прдавачи се правят на ударени като им кажеш, че трябва да вземеш целия лог бук. Даже един приятел беше купил една кола от един, който се оказа полицай и категорично отказа да даде лог бука и така и не си взе колата моя познат. По границите и КАТ е хубаво да им се дава само лявата половина на талона, дясната изобщо не ги касае. Кофти, че по границите взеха да искат и да гледат за МОТ-ове, а колата я има, я няма. Цените на колите скочиха заради ниския паунд, кризата и заради увеличения експорт, затова съветвам да се внимава с много привлекателните оферти.

                            Коментар


                            • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              За лек автомобил ми стана ясно,много изчерпателно сте обяснили всичко.
                              Някой да има опит с покупка и внос на трактор от Англия.Харесал съм си такава малка и изгодна машина от Англия.Някой да го е минавал този път? Какво е важно,какви документи,регистрации и т.н.
                              мерси предварително

                              Коментар


                              • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Първоначално публикуван от kordela Преглед на мнение
                                За лек автомобил ми стана ясно,много изчерпателно сте обяснили всичко.
                                Някой да има опит с покупка и внос на трактор от Англия.Харесал съм си такава малка и изгодна машина от Англия.Някой да го е минавал този път? Какво е важно,какви документи,регистрации и т.н.
                                мерси предварително
                                Според мен, не би трябвало да има разлика.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X