Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    най-добре на името на който ще е колата тука в българия. проблем да караш чужда кола няма. ще си спестите малко формалности.ама със застраховката там ще ти е по-сложно защото дадения човек няма история и ще е по-висока. аз съм се прибирал и със кола от англия със полски номера (твърдо съм против десния волан та затова) и не съм имал никакви проблеми никъде въпреки че си беше на чуждо име. е минаваш през румъния разбира се. и ако някой във англия все пак се нуждае само от кола да се прибере и иска да е със ляв нормален волан мога да му дам адрес на автокъща близо до бирмингам за коли със ляв волан. ще е по-скъпичко ама ще си имате нормална кола. а там е и оффроуд център та се намират и интересни подготвени джипки понякога. но затова моля пишете на лично. успех.
    висете отпуснато

    Коментар


    • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Първоначално публикуван от dhx Преглед на мнение
      най-добре на името на който ще е колата тука в българия. проблем да караш чужда кола няма. Ама със застраховката там ще ти е по-сложно защото дадения човек няма история и ще е по-висока.
      Там знам че не е проблем да карам чужда кола, но как стои въпроса по границите в Европа? Унгарската и румънската ме притесняват от изчетеното до тук. Освен това, защо ще правя ГО на името на приятеля ми? Застраховката на острова се прави на водача, а не на автомобила.

      Коментар


      • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Ами то други граници освен унгарска и Румънска няма. Там се борят за някое и друго евро. ГО естествено на твое име.

        Коментар


        • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          ами аз съм карал кола със английски документи със застраховка на чуждо име и не съм имал никакъв проблем. даже беше около онова гадно време с бомбата в лондон (мир на праха на хората ) и са ме вкарвали на границата (англииската преди ферибота) във някакво хале където ти гледат колата на скенер за да не те разтоварват (бях натоварен до пръсване ) та проверяваха ми и документите разбира се доста обстойно , но проблеми не съм имал. съответно и по другите граници никакви проблеми. просто за югославия тогава не правеха застраховка в англия и си платих за там отделна а оттогава съм минавал през румъния само и абсолютно никакви проблеми. те се попромениха румънците откакто са във евросъюза към по-добро ;-). а някъде бях споменал че съм си идвал и със кола със полска регистрация от англия е ами да ви кажа честно с нея пък никъде не ми обърнаха и внимание. а беше със документите на стария собственик... и като се прибрах се оказа че поляка бил прекратил даже застраховката като ми продал колата и не ми казал (абе поляк) та съм пътувал на практика и без валидна застраховка. добре че не съм знаел..... щях да зарежа колата в германия.... ама проблеми пак никакви.та за нормалните докарвания всички сме докарвали...... ама имам и едно странно прекарване на кола- купих от германия кола за бащата на приятелката ми - той е латвиец и му я закарах в латвия. никакви проблеми отново. а там се минават странни граници (гледаха ми на полската граница паспорта със някакво увеличително часовникарско стъкло и едва се удържах да не се разсмея на глас ;-). на литовската и латвийските граници митничарите само ме попитаха : ''а на вас бългрите трябват ли ви визи?'' (не бяхме във еврос. още тогава) и като има казах ''не'' си ме пускаха. де такива митничари у нас.... та не знам ама най-важното при каквито и да е варианти е най-важно да спазвате всички правила и да уважавате местните и не мисля че ще има проблеми.повечето проблеми са свързани със някой нашенски ''тарикатлък'' и после тия били гадни ония били гадни... просто ''там'' хората се отнасят с теб както си си заслужил.... успех на всички.
          висете отпуснато

          Коментар


          • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
            За нерешителните мога да предложа себе си за гид в Англия. Срещу заплащане естественно.

            Какво заплащане искаш за да ми помогнеш да си купя кола от Англия
            Заминавам на 15 октомври

            Коментар


            • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Здравейте колеги, отдавна чета тази тема и се информирам но пак се оказах неподготвен.
              За какво става дума скоро си купих камион докаран от Англия собственника е българин с постоянно местожителство на острова даде ми всички необходими документи и талона с отрязаците и т.н. но като четох тук в темета за пращането на отрязък 11 в Англия и като погледнах той си стой в моята папка и аз не съм го пратил това опасно ли е за мен.

              Камиона го купих на името на фирма и без проблеми го регистрирах в КАТ за 30 минути направо останах приятно изненадан от опростената процедура.

              Сега обаче се оказа ,че дължа ДДС по сумата от договора понеже съм го купил от частно лице без фактура.

              Понеделник ще ходя в данъчното да проверявам за какво иде реч.

              Някой плащал ли е ДДС на закупена на фирма кола от частник от Англия.
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                За ДДС-то незнам, но за отрязък 11 бих се свързал с човека от който съм го купил и бих му го изпратил да си го пусле до техия КАТ (ако не ме е наредил нещо естествено). Иначе теб не те касае, но след време той ще почне да получава едни писма.

                Коментар


                • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Тук може да си направите справка за автомобила по рег.№ и референсния номер на UK талона V5C- история на техн.прегледи и др.

                  Коментар


                  • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    В момента регистрирам един кемпер от Англия и след като изчетох темата и си прегледах документите видях, че отрязък 11 от талона е в мен. Въпроса ми е да го пратя ли аз в DVLA или да си трая. Има ли последици за мен ако излизам извън страната. Все пак незнам историята на автомобила- купих го от БГ. Ако изпратя талона и "недай си" автомобила да е "проблемен" ще знаят къде е.

                    Коментар


                    • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Здравейте колеги,
                      Надявам се да не ставам нагъл като имам въпрос и аз, който вече е обсъждан, но просто има много противоречиви мнения в тази тема.

                      Предстои ми закупуване на вече капариран 4х4 автомобил от великобритания (много се оплаших от първите страници, това че без постоянна адр. рег. няма да мога да си я докарам) и ДО ТУК РАЗБРАХ СЛЕДНОТО:

                      1- Той трябва да ми представи V5C (тва талон ли е що ли е ... не разбрах), при което, попълваме секции 6 и 8 в него и всъщност той си остава целия за мен. Оня праща някакво писмо до DVLA да го отпишат.
                      2- Правя си Insurance, а именно застраховка по интернет(с кредитната карта предполагам ще мога да я платя?) изпечатвам я ... и си я държа в мен за из европа.
                      3- MoT, човека каза че го е минал ... тъй, че там нямам ядове само ми го дава
                      4- Road Tax, и това каза, че го има... значи и тук нямам проблем
                      5- HPI, това не било задължително, ама ще го питам ако го има да го дава

                      Въпроса ми е ясен мисля ... Правилно ли разбрах цялата операция?

                      Моля за експресен отговор защото предполагам ще пътувам след броени дни... Предварително Ви благодаря!
                      The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

                      Коментар


                      • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Първоначално публикуван от GeorgiATV Преглед на мнение
                        Здравейте колеги,
                        Надявам се да не ставам нагъл като имам въпрос и аз, който вече е обсъждан, но просто има много противоречиви мнения в тази тема.

                        Предстои ми закупуване на вече капариран 4х4 автомобил от великобритания (много се оплаших от първите страници, това че без постоянна адр. рег. няма да мога да си я докарам) и ДО ТУК РАЗБРАХ СЛЕДНОТО:

                        1- Той трябва да ми представи V5C (тва талон ли е що ли е ... не разбрах), при което, попълваме секции 6 и 8 в него и всъщност той си остава целия за мен. Оня праща някакво писмо до DVLA да го отпишат.
                        2- Правя си Insurance, а именно застраховка по интернет(с кредитната карта предполагам ще мога да я платя?) изпечатвам я ... и си я държа в мен за из европа.
                        3- MoT, човека каза че го е минал ... тъй, че там нямам ядове само ми го дава
                        4- Road Tax, и това каза, че го има... значи и тук нямам проблем
                        5- HPI, това не било задължително, ама ще го питам ако го има да го дава

                        Въпроса ми е ясен мисля ... Правилно ли разбрах цялата операция?

                        Моля за експресен отговор защото предполагам ще пътувам след броени дни... Предварително Ви благодаря!
                        Заминаваи смело но преди да вземеш колата провери какво излиза в DVLA става с смс на този номер 83600 трябва да ти отговорят колко собственици е имала и на кого е в момента имала ли е катастрофи и така нататък струва 1 лира.Талона представлява две части формат А4 едната с отрязаците а другата е самия талон. Пазари се да я вземеш с договор и стария собственик да прати отрязака че колата е за експорт без да пращате голямия талон за смяна на собственост щото става бавно или с плащане(маи беше 25лири).След като си изпратил отрязака имаш доколкото знам 2 седмици да я изнесеш след което номерата стават невалидни. Аз като се прибирах за последно преди 4 месеца ми поискаха в Австрия резервни крушки за фаровете така че си напазаруваи.Мен една крушка за късите и няколко за стопове ме отърваха не че знаех че са задължителни ами просто ги нося за всеки случаи. За застраховка маи трябва да е със тяхна кредитна карта аз поне само с картата на маика ми която живее там съм успявал да се застраховам всеки път. Пожелавам ти късмет и лек път навръщане. Един съвет внимаваи като спираш да спиш по бензиностанциите след Австрия насам от много познати пътували последните месеци чух че започнали да чупят прозорци и да пръскат със спреи за да те ограбят така че спираи само на светъл и оживен паркинг.В общи линии е това но не гарантирам че цените и сроковете са точно такива просто съм на 2 ракии вече. Успех.

                        А да и още нещо ако има платена пътна такса за доста време и имаш познат там може да си вземеш остатака от данъка
                        0-

                        Коментар


                        • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Благодаря ти за информацията! Ако някой още може да ми помогне с още инфо да пише.

                          Също така ако може някой да ми прати някой друг саит за временни застраховки, такива дето да мога да платя онлаин и да изпечатам, че това което намерих за 5 дена ми искат над 200 паунда... не знам това нормална цена ли е?


                          PS. Трябва ли да правим договор в свободен текст? Или попълването на секции 6 и 8 от v5c си се явява като документ за собственост у родните катове?
                          Предварително Благодаря
                          Последно редактирано от GeorgiATV; 02-03-10, 12:19.
                          The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

                          Коментар


                          • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Колега временната застраховка е горе доло толкова като сложиш и бреик даун. Аз наи евтино съм плащал по 16 паунда на ден за пасат 1.8. Договор си направи за из път Сърбите понякога го искат а за във кат може да напишеш нов с по ниска цена.
                            0-

                            Коментар


                            • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                              Колега временната застраховка е горе доло толкова като сложиш и бреик даун. Аз наи евтино съм плащал по 16 паунда на ден за пасат 1.8. Договор си направи за из път Сърбите понякога го искат а за във кат може да напишеш нов с по ниска цена.
                              Нали временната важи замо за ЕС, как минаваш през Сърбия? Или там си плащаш тяхна?

                              Коментар


                              • До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Първоначално публикуван от panaira Преглед на мнение
                                Нали временната важи замо за ЕС, как минаваш през Сърбия? Или там си плащаш тяхна?
                                Още в Англия можеш да си направиш застраховка,която ти включва и Сърбия само,че е малко по-скъпа.Другия вариант е Теско-иншурънс за една година на вноски.Плащаш си първата вноска от 100 лири и караш един месец докато си там и се върнеш в БГ.5 дни преди втората вноска се обаждаш да прекратиш застраховката защото си експортирал колата.След 30 дни те ти връщат 40 лири.Има и такива държави. Седмичните застраховки са между 10 и 30 лири на ден . Ако някой не знае англичаните връщат и пари от стикера за роуд таксата.На мен ми оставаха 6 месеца до изтичането и.Върнаха ми 60 лири.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X