Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Първоначално публикуван от tododad Преглед на мнение
    Англия стана много интересна за хора които даже никога не са стъпвали в UK.Аз не бих споделил информацията която съм събирал с години докато живеех там за да я поднеса на някои на готово.
    Щом не искаш да споделяш, що чиниш тук, в тема "всичко относно внос на кола от Англия"?

    Полираш клавиатурата?

    Коментар


    • #47
      До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Колеги,
      тази година си докарах два специализирани автомобила от Англия, като за всичко се информирах от интернет. Сайта на DVLA е много полезен. Единствено ще добавя за застраховка " Гражданска отговорност " трябва да влезете в сайта на " NORWICHUNION.COM" и да поискате " short term insuranse " - пишете вашите имена и адрес за полицата, а за плащането кредитна/дебитна карта ви е необходима ( аз лично помолих продавачите да ми платят а аз им платих кеш ). За 7 дни камион Форд Транзит - 54 лири - не пропускайте опцията " europe cover " !!!
      По добре купувайте кола с MOT и TAX, пести време и пари.
      Успех

      Коментар


      • #48
        До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
        Ей тия приказки ги слушам по чужбините от слаби хора,които си мислят,че всички са длъжни да им помагат,щот са "пичове",но проблема са те самите...а tododad си е прав донякъде..
        Това за българите в чужбина го разбрах когато на 20км от българската граница помолих едни тираджии да ми продадат 20 евро. Плащах с български пари, предложих им 50 лв. Те бяха 6 човека и казаха, че нямат. Не казаха, че не искат да ми дадат. НЯМАТ!! 20 евро. Върнах се до банкомата на границата и си реших проблема. Жалко е. Аз много бих искал да не е така. Като закъсаш на пътя да спре някой да ти помогне, ама е рядкост.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #49
          До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Добре бе (мамка му) толкова ли няма 1 официален сайт на КАТ или DVLA, който да се преведе и да няма догатки, и изказвания на случайни прекупвачи.
          Изчетох всички мнения по темата и последно тя пак си остана само ПОЛЕМИКА и нищо конкретно.
          Единственото общо в изказванията е:
          1. Наличието на талон V5
          2. Ръчно подписан договор
          3. Road Tax, MOT, Inshurance (застраховка електронна и разпечатка)

          Въпрос: Точка 3 задължителна ли е ако изнасяш колата/джипа на платформа/автовоз?
          Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
          http://www.cardomain.com/ride/2562837

          Коментар


          • #50
            До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Не! Даже е добре да я свалиш от регистрация! Причините са описани в темата.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #51
              До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Изчетох темата със интерес тъи като ми предстои първото ходене до англия за докарване и продаване на коли от там тук
              разбрах следното
              да търся коли от сериозни авто-дилъри тъи като само те могат за продадат колата със фактура-inovoice и шанса да е редовна колата при тях е по голям
              талон V5 и попълване на съответните отрязаци към него попълнени от мене и продавача
              еич пи аи-за липса на тежести върху колата
              роуд такс,мот,inshurane+разпечатка

              мисля на ход да се прибират колите от там до тук.
              как ще преценя от кого да купувам коли ми се вижда проблем кои сериозен и кои не ебаси дано не уцеля измамниците при авто дилърите там
              леко ме тревожи и въпроса със произхода на колата и също и такси застраховки на теория ми е ясно всичко но на практика как ще е ще видим

              Коментар


              • #52
                До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Първоначално публикуван от tunto Преглед на мнение
                Изчетох темата със интерес тъи като ми предстои първото ходене до англия за докарване и продаване на коли от там тук
                разбрах следното
                да търся коли от сериозни авто-дилъри тъи като само те могат за продадат колата със фактура-inovoice и шанса да е редовна колата при тях е по голям
                талон V5 и попълване на съответните отрязаци към него попълнени от мене и продавача
                еич пи аи-за липса на тежести върху колата
                роуд такс,мот,inshurane+разпечатка

                мисля на ход да се прибират колите от там до тук.
                как ще преценя от кого да купувам коли ми се вижда проблем кои сериозен и кои не ебаси дано не уцеля измамниците при авто дилърите там
                леко ме тревожи и въпроса със произхода на колата и също и такси застраховки на теория ми е ясно всичко но на практика как ще е ще видим
                За нерешителните мога да предложа себе си за гид в Англия. Срещу заплащане естественно.
                [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                Коментар


                • #53
                  До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  мога да каже е всичко мина префектно
                  даже се продава пасат 99 комби бензинов екстри всички състояние отлично

                  Коментар


                  • #54
                    До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Колеги с едно приятелче сме решили да ходим до Англия лятото с цел покупка на лични автомобили. За сега сме се спряли аз на Бмв М5 а той на 540-ка. Цените там на тези коли са просто смехотворни като допълнение и курса на лирата, с обръщането на волана ще дойде точно наполовина на цените тук. Някой би ли обяснил как могат тези коли да се карат в Европа с англиийските номера, аз живея в Италия, а моя приятел в Германия. В краен случай ще търсим начини колите да си ги регистрираме в страните където живеем, т.к сме твърдо решени да не даваме пари на наща държавица. Те да се инвестират в нещо добре, ама не мисля да работя като луд в Италия, за да подаря 18000 лева акциз на някой политик.
                    Идеята е колите да се карат с англииските табли, но евентуално да не се плащат данъци или каквито и да е такси, ние ще намерим начин да си направим зелени карти в България на чуждите табли.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Пе4ен,защо си пуснал тази тема и се правиш на луд,търсиш помощ ,а след 3-я си пост вече даваш съвети и примери,та чак другите станаха "аматьори".А ко искаш да покажеш колко много знаеш,измисли си друг сценарии,винаги някой е по запознат от теб,а в случая просто ми стана смешен.Темата си е ползотворна,но я подхвани по друг начин,не да се правиш на палячо

                      Коментар


                      • #56
                        До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
                        Пе4ен,защо си пуснал тази тема и се правиш на луд,търсиш помощ ,а след 3-я си пост вече даваш съвети и примери,та чак другите станаха "аматьори".А ко искаш да покажеш колко много знаеш,измисли си друг сценарии,винаги някой е по запознат от теб,а в случая просто ми стана смешен.Темата си е ползотворна,но я подхвани по друг начин,не да се правиш на палячо
                        Колега, ако си обърнал внимание, времевата разлика между първия и третия пост е точно 6 месеца...
                        за толкова време човек, който иска, може да научи доста

                        определено pe4en не е пропилял напразно това време.

                        а това, че откровено, честно и безвъзмездно е споделил всичко научено и изстрадано, определено е повод за адмирации, а не за обидни категоризации като горната.

                        ако темата беше безинтересна, тя щеше да е умряла още в зародиш

                        ако автора на темата искаше да се изяви в ролята, в която го поставяш с тези обиди, той нямаше да е тук, нямаше да е с такава репутация...

                        помисли за себе си - как може да имаш такова отношение към човек, когото не познаваш...

                        какво искаш да кажеш с горния пост?

                        и защо?

                        Коментар


                        • #57
                          До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Първоначално публикуван от maxko Преглед на мнение
                          Колеги с едно приятелче сме решили да ходим до Англия лятото с цел покупка на лични автомобили. За сега сме се спряли аз на Бмв М5 а той на 540-ка. Цените там на тези коли са просто смехотворни като допълнение и курса на лирата, с обръщането на волана ще дойде точно наполовина на цените тук. Някой би ли обяснил как могат тези коли да се карат в Европа с англиийските номера, аз живея в Италия, а моя приятел в Германия. В краен случай ще търсим начини колите да си ги регистрираме в страните където живеем, т.к сме твърдо решени да не даваме пари на наща държавица. Те да се инвестират в нещо добре, ама не мисля да работя като луд в Италия, за да подаря 18000 лева акциз на някой политик.
                          Идеята е колите да се карат с англииските табли, но евентуално да не се плащат данъци или каквито и да е такси, ние ще намерим начин да си направим зелени карти в България на чуждите табли.

                          Щом сте решили проблема с Гражданската Отговорност и цената Ви устройва - няма проблем да карате с каквито и да е номера от Евро Съюза в която и да е държава членка.

                          Колите които сте избрали не са ефтини и помислете дали не е по-добре да си ги регистрирате по местоживеене и да си направите истинска Каско застраховка, защото БГ все още е високо рискова държава за скъпи коли, както за катастрофа така и за кражба...

                          Вие си решете
                          [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
                          [/COLOR]

                          Коментар


                          • #58
                            До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            Колега, ако си обърнал внимание, времевата разлика между първия и третия пост е точно 6 месеца...
                            за толкова време човек, който иска, може да научи доста

                            определено pe4en не е пропилял напразно това време.

                            а това, че откровено, честно и безвъзмездно е споделил всичко научено и изстрадано, определено е повод за адмирации, а не за обидни категоризации като горната.

                            ако темата беше безинтересна, тя щеше да е умряла още в зародиш

                            ако автора на темата искаше да се изяви в ролята, в която го поставяш с тези обиди, той нямаше да е тук, нямаше да е с такава репутация...

                            помисли за себе си - как може да имаш такова отношение към човек, когото не познаваш...

                            какво искаш да кажеш с горния пост?

                            и защо?
                            Е и колко коли е внесъл за тези не 6,а 3 месеца,че да ми дава акъл...та чак и аматьри,баси комплексите.Това,че съм се регистрирал в този фурум преди един месец,не значи че падам от луната.Който ме познава знае много добре каква е мойта репутация,не е някви точки които не знам от къде идват и от кого.
                            Последно редактирано от сиско; 21-01-09, 20:59.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Е да де, ама повечето не те познаваме и по този начин, едва ли ще си вдигнеш репутацията.
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • #60
                                До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Смятам че почти всичко се каза по тази тема за внос на Автомобил от Англия, но ще добавя още малко полезна информация от личният ми опит! През изминалите 2 години съм докарал 5 автомобила от Кралството на собствен ход и една на платформа, за която платих на БГ превозвач/550 Английски паунда=по тогавашния курс към 1500 лв/.
                                Признавам в началото не бях много в час, но след като се поупарих/не ми се коментира.../, влязох в час и станах на ясно какво се иска.
                                Съвета ми е ако има опция, когато си правите Г. Отговорност/Third Party insurance/ да изберете такава, която включва безплатно извозване/Free recovery/ в случай а ПТП или повреда, защото поради липса на такава висях веднъж повече от 6 часа на магистралата/поради прецакан алтернатор/ и за некви 30,40 мили ме ощавиха 460 Паунда shock: защото нямах застрохвка и никой не искаше да дойде да ни вземе.
                                Въпреки че Английските Технически Прегледи/МОТ/ са строги, не разчитайте, че колата която купувате е перфектна! Също така ако купувате по-скъпа кола изисквайте Сервизна История/Service History/ предишни прегледи/МОТ/, което показва че автомобила е бил подържан и каран. Не се свидете да проверите колата в сервиз/ м/у 30-100 Паунда/, за да си спестите евентуални проблеми по пътя насам. ПОвечето от автомобилите на атрактивни цени, все имат за какво да се хванеш и в повечето случаи, когато нямат сервизна история/или поне така ви кажат/ обикновенно предстои скорошно сервизно обслужване или някакъв ремонт за който няма как да знаете. Както и да е, там колите определено са много по-добре подържани от тук или Италия например и в повечето случаи са обслужвани само в сервиз не пред блока...
                                Там една крушка да искаш да си купиш трябва да си Търговец/Сервиз/ за да ти продаде някой, не кат тука газ към тарамбуките на Симеон и налазваш менте частите
                                С две думи ако можете да си осигурите транспорт до БГ на закупеното от вас МПС там е по-добрия вариант дори да не е по-евтин, но със сигурност по-лесен и безопасен!!! Проверета историята на автомобила/20 Паунда/ има такава опция в Аутотрейдър и проверете дали не удряна, колко собственика е имала, и т.н. принадлежаща информация.
                                Важно: V5C/тяхния рег. талон/има защита а именно водни занци с надпис DVL/, които са гаранция за автентичност!!!
                                Успех на всички тръгнали да си дкарат нещо сносно от там, определено няма да съжалявате! Аз от скоро съм Горд собственник на Митцубиши Шогун/Паджеро/II 2,8TDI Супер Селект, 1998 год...
                                Mitsubishi Pajero II 2,8TDI SuperSelect / Mercedes ML 400CDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X