Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цените на употребявани коли у нас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Цените на употребявани коли у нас

    ...темата е интересна, но както всички обобщения, подлежат на корекция и са допълвани спрямо личния опит и наблюдения.
    Мога само да потвърдя, че такива цени кавито се срещат в БГ - няма. Да не говорим, че цените обикновено са по-високи и в евро.
    Такива теми като "търся читава-запазена Витара, Рав или Териос" за 5-6000 лв. просто няма.
    P.S. само да допълня и географския фактор - цените север-юг в Германия например се променят чуствително...
    разликите могат да достигнат сериозна сума за сходен пробег, екстри, състояние...
    Последно редактирано от ivied; 29-07-14, 12:31. Причина: географския фактор

    Коментар


    • #62
      От: Цените на употребявани коли у нас

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Значи за смешните 400 Евра си поръчаш през Нет-а специализирано устройство от Сингапур ( или Малайзия беше) с което безпроблемно се превърта назад километража на всяка съвременна марка кола.
      Това ОК. Даже е много. Тук даже си има такава услуга на Горубляне от хора, които обслужват автокъщите и за 30-60лв. правят чудеса....

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      После друг "специалист" пак със специализиран софтуер създава през Нет- а нова история на въпросната кола със съответния периодичен гаранционен и след гаранционен сервиз , вече адаптиран към "реалните" километри.
      А ти си проверявай по ВИН -кода колкото си щеш !
      Това просто няма как да стане без вътрешен човек при дълъра и то в централата.

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Накрая ( но не задължително) дори има и специалисти , които правят сервизни книжки със съответните печати и подписи .
      Тук тези книжки джамбазите вече си ги купуват и от книжарниците.
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • #63
        От: Цените на употребявани коли у нас

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Тая работа беше . Вече и германците не са това, което бяха.

        Наскоро гледах едно разследващо предаване на "Дойче веле" с участие на журналисти под прикритие.

        Значи за смешните 400 Евра си поръчаш през Нет-а специализирано устройство от Сингапур ( или Малайзия беше) с което безпроблемно се превърта назад километража на всяка съвременна марка кола.

        После друг "специалист" пак със специализиран софтуер създава през Нет- а нова история на въпросната кола със съответния периодичен гаранционен и след гаранционен сервиз , вече адаптиран към "реалните" километри.
        А ти си проверявай по ВИН -кода колкото си щеш !

        Накрая ( но не задължително) дори има и специалисти , които правят сервизни книжки със съответните печати и подписи .

        Та въпросните журналисти си направиха експеримент по тази верига с един Пасат ( ако не се лъжа) на 200 000 км. , като му създадоха "легенда " на 2- годишен и 70 000 "реални" км. После го вкараха " за тест" в специализиран сервиз за проверка на окачването при нищо неподозиращ техник . Онзи си свърши работа и отсече : да , на 70 000 си е , с абсолютно здраво окачване , гуд , гуд .

        После ония се разкриха и стана веселба

        .... вече има осъдени 5-6 човека , били организирана група .Обаче нещо куцало в законодателството по този въпрос , та журналята апелираха за промени в тази посока .

        .... Германия има един плюс : хората карат по хубави пътища и общо взето си подържат колите , затова 5-годишна кола изглежда като току-що слязла от конвейера. Пътища от рода на българските там има на тест -полигоните . А тук Властта ги води първокласни.

        Това е доста вярно и правилно. Нека се има предвид, че от доста време едно 60-75% от търговците на коли в Германия са арабели, турци, руснаци и др. подобни. Те не се различават от нашите джaмбази и методите им. Малко са по-рафинирани, но до там. Продаваните от тях коли по странен начин се доближават до българските с пробег от 110-150000km, без оглед на възраст и състояние. Малкото останали немски търговци, обикновенно са на по-скъпите марки и модели, където обаче нашево брата почти не се заглежда. Остава и варианта с кола от частник, но там турските и арабските хиени го дебнат и на мига отнасят ако има нещо читаво и изгодно.

        Относно сервизните книжки. Беше каквото беше. За скромна сума ти намират и слагат такава, с колкото километра искаш. Редовно минавала на прегледи и т.н.

        Аз отдавна вече не се доверявам на тези сервизни книжки и сервизни прегледи. За моя сигурност и изрядност си водя сам колата в сервиз, които аз си избирам и се преглежда и прави, това което аз искам и реша. Така знам, че е направено читаво и наистина. Тaкаче реално моята кола няма сервизна книжка, но ми е мнoгoкратно по-здрава и сигурна от такива съc сервизна книжка.

        Апропо сервизно обслужване във фирмените сервизи= майка плаче. Откак един мой приятел работещ в такъв фирмен сервиз на елитна марка (не искам да я назовавам, за да не съм пристрастен) ми каза какво и как се прави, сложих кръст на тоя вид обслужване. Косите ми настръхнаха.

        Преди време ходих да ми правят баланс на гумите. А те обикновенно правят и оглед на колата съc забележки и препоръки. В заключителния протокол бяха ми изредили поне 4-5 неща за поправяне и смяна. Та спирачки, та феродо и спирачни дискове, та масла на еди какво си, абе като теглиш чертата се заформяше една свежа сума от около над 1200 евракис. Много неприятно останаха разочаровани, когато им казах, че въпрсните неща съм си ги сменил преди има-няма 3 месеца и искам да ми качат колата на платформата и лично да ми покажат дефектите и проблемите. Извиниха ми се и казаха, че било станало грешка. Ае холан. Да им пик@м и на сервизното обслужване и на сервизните книжки...
        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

        Коментар


        • #64
          От: Цените на употребявани коли у нас

          Това с откриването на несъществуващи, или преувеличаване на съществуващите проблеми с цел печалба, не е измислено от българин.
          Почти 9г. работех в център за ГТП и ремонт на автомобили в Англия. Многократно се е стигало до парадоксални ситуации.
          Преди обяд правим ГТП на дадена кола. Извършващият прегледа техник (смея да твърдя най-стриктният от всички, които познавам) се подписва, че всичко по колата е в норми, евентуално с 2-3 несъществени забележки. Дотук добре, обаче, след обяд, същата кола, се качва на съседната рампа за т.нар. "обслужване". И тук вече започва траги-комедията. "Колегата" решава, че този месец печалбата на любимия шеф не е на ниво и трябва да му се помогне, въпреки че е наясно, че колата токущо е минала безпроблемно ГТП. В резултат клиентът получава два сертификата, в единият от които се казва, че колата технически изправна, а в следващият, че е крайно, ама КРАЙНО належащо да се сменят поне 5 неща.
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • #65
            От: Цените на употребявани коли у нас

            От 1 година си търся по-гражданско високо проходимо возило на 10-14 години-т.е. точно определен модел.Готов съм да платя добра цена за добра кола.Обиколих почти всички градове,включително Дупница и Горубляне. Е намерих само 1 читава,на 15 години,и бях готов да платя 3 пъти над пазарната цена тук,но ми поискаха 50% от цената на чисто нова!!!Е няма как да стане това!!!От там смъкнах гарда и си казах,че ще се задоволя и с нещо по-смотано,но ще си направя съответната отбивка от цената,за да мога след покупката да я докарам до състоянието,което е описано в обявата.И така за коли в обявен диапазон м/у 10-13 х.лв. съм изчислил разходи около 2х.лв.(почти всички са в подобно лошо състояние) за реално открити дефекти и несъответствия с обявите.И познайте-най-голямата отстъпка,която ми направиха беше великодушните 500лв.Та,цените на този конкретен модел коли са безумно високи за състоянието,в което са-това е моя опит от 1 година опити да се сдобия с читаво возило.И болшинството от продавачите в авто къщите са или нагли или пък "ни лук ял,ни лук мирисал" като им покажа реалните дефекти и разлики от обявата,които съм открил.
            Ама и аз съм един лош клиент-хем гледам и проверявам всичко,хем разбирам повече от джамбазите.И на края със сигурност ще се натреса на пълна гробница на висока цена.Всичко май е въпрос на късмет.
            Последно редактирано от Младен Стоянов; 29-07-14, 20:03.
            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

            Коментар


            • #66
              От: Цените на употребявани коли у нас

              Младене, винаги можеш да вземеш моето Диско когато ти трябва.
              Хората в Германия даже са разработили сайт в който познати си разменят колите - трябва ти мерцедес за дълъг път - ок, трябва ти джип - ок, комби - няма проблеми... един вид колите са споделени.
              Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
              LZ2РSD

              Коментар


              • #67
                От: Цените на употребявани коли у нас

                Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                Младене, винаги можеш да вземеш моето Диско когато ти трябва.
                Хората в Германия даже са разработили сайт в който познати си разменят колите - трябва ти мерцедес за дълъг път - ок, трябва ти джип - ок, комби - няма проблеми... един вид колите са споделени.
                Добра идея.Ще ти звънна да осъществим временен бартер,тъкмо да се запозная по-добре с машината преди да купувам,а и ти да покараш нещо по-хард
                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                Коментар


                • #68
                  От: Цените на употребявани коли у нас

                  Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                  Младене, винаги можеш да вземеш моето Диско когато ти трябва.
                  Хората в Германия даже са разработили сайт в който познати си разменят колите - трябва ти мерцедес за дълъг път - ок, трябва ти джип - ок, комби - няма проблеми... един вид колите са споделени.
                  ...Българин, да си даде колата...???!!!
                  сподели де...
                  ами то е като... жената

                  Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                  Това е доста вярно и правилно. Нека се има предвид, че от доста време едно 60-75% от търговците на коли в Германия са арабели, турци, руснаци и др. подобни. Те не се различават от нашите джaмбази и методите им. Малко са по-рафинирани, но до там. Продаваните от тях коли по странен начин се доближават до българските с пробег от 110-150000km, без оглед на възраст и състояние. Малкото останали немски търговци, обикновенно са на по-скъпите марки и модели, където обаче нашево брата почти не се заглежда. Остава и варианта с кола от частник, но там турските и арабските хиени го дебнат и на мига отнасят ако има нещо читаво и изгодно.

                  Относно сервизните книжки. Беше каквото беше. За скромна сума ти намират и слагат такава, с колкото километра искаш. Редовно минавала на прегледи и т.н.

                  Аз отдавна вече не се доверявам на тези сервизни книжки и сервизни прегледи. За моя сигурност и изрядност си водя сам колата в сервиз, които аз си избирам и се преглежда и прави, това което аз искам и реша. Така знам, че е направено читаво и наистина. Тaкаче реално моята кола няма сервизна книжка, но ми е мнoгoкратно по-здрава и сигурна от такива съc сервизна книжка.

                  Апропо сервизно обслужване във фирмените сервизи= майка плаче. Откак един мой приятел работещ в такъв фирмен сервиз на елитна марка (не искам да я назовавам, за да не съм пристрастен) ми каза какво и как се прави, сложих кръст на тоя вид обслужване. Косите ми настръхнаха.

                  Преди време ходих да ми правят баланс на гумите. А те обикновенно правят и оглед на колата съc забележки и препоръки. В заключителния протокол бяха ми изредили поне 4-5 неща за поправяне и смяна. Та спирачки, та феродо и спирачни дискове, та масла на еди какво си, абе като теглиш чертата се заформяше една свежа сума от около над 1200 евракис. Много неприятно останаха разочаровани, когато им казах, че въпрсните неща съм си ги сменил преди има-няма 3 месеца и искам да ми качат колата на платформата и лично да ми покажат дефектите и проблемите. Извиниха ми се и казаха, че било станало грешка. Ае холан. Да им пик@м и на сервизното обслужване и на сервизните книжки...

                  ...колега, малко си попресолил... не знам как е при тебе, ама в провинцията ( на юг) си има и бели хора, и бели гаражи, и бяло обслужване... и бели коли...
                  ...не са само Ахмед, Янек, Димата или... Милорад...
                  ама и бели цени... и бял контрол... и бели глоби... и т.н.
                  и Ханс - много добре знае, откъде да си купува кола, и откъде не... и къде и кой, и как да му я поддържа...
                  Последно редактирано от ivied; 31-07-14, 20:20.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Цените на употребявани коли у нас

                    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                    ...Българин, да си даде колата...???!!!
                    сподели де...
                    ами то е като... жената ...
                    Пак не съм българин. От 3 години се събират около 2 месеца общо в които всичките ми коли да са били при мен.

                    п.п. преди време, то и с жените ми беше същото.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Цените на употребявани коли у нас

                      Защо не ... ние, новоизлюпените англичани, си го практикуваме това от години ... с колите де
                      И не само на българи, и на англичани съм давал, и съм вземал.
                      Е, естествено, че се намира и някой екземпляр, на когото никога не бих дал колата си.

                      Иначе тук е по-разпространено споделеното пътуване.
                      Трябва да ходя другата седмица до Лондон, отварям сайта и гледам, дали някой търси, или предлага пътуване същия ден.
                      Не че някога съм го ползвал.
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • #71
                        От: Цените на употребявани коли у нас

                        Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                        От 1 година си търся по-гражданско високо проходимо возило на 10-14 години-т.е. точно определен модел.Готов съм да платя добра цена за добра кола.Обиколих почти всички градове,включително Дупница и Горубляне. Е намерих само 1 читава,на 15 години,и бях готов да платя 3 пъти над пазарната цена тук,но ми поискаха 50% от цената на чисто нова!!!Е няма как да стане това!!!От там смъкнах гарда и си казах,че ще се задоволя и с нещо по-смотано,но ще си направя съответната отбивка от цената,за да мога след покупката да я докарам до състоянието,което е описано в обявата.И така за коли в обявен диапазон м/у 10-13 х.лв. съм изчислил разходи около 2х.лв.(почти всички са в подобно лошо състояние) за реално открити дефекти и несъответствия с обявите.И познайте-най-голямата отстъпка,която ми направиха беше великодушните 500лв.Та,цените на този конкретен модел коли са безумно високи за състоянието,в което са-това е моя опит от 1 година опити да се сдобия с читаво возило.И болшинството от продавачите в авто къщите са или нагли или пък "ни лук ял,ни лук мирисал" като им покажа реалните дефекти и разлики от обявата,които съм открил.
                        Ама и аз съм един лош клиент-хем гледам и проверявам всичко,хем разбирам повече от джамбазите.И на края със сигурност ще се натреса на пълна гробница на висока цена.Всичко май е въпрос на късмет.
                        Сорри, ама опита ти въобще не съвпада с реалността към момента. Може пък и да си леко карък де ( не го казвам с лошо) . Може и да не се пазариш добре..... Особено сега след бруталната градушка ( говоря за София). Поредния ни "хит" е - свалихме за приятел 900 лева от кола за 2900 лева на Горубляне, че пък и я закараха с техен автовоз до КАТ. За един туарег пък ни свалиха 2700 лева преди няколко месеца ( цената му беше 18 хил). Иначе си спомням и случай на твой съграждани, полицаи прпътували целия път до Дупница да направят бартер как не им се включи повече от 3 та на 5 степенна автоматична кутия.... Ама успяха с "убеждение" да обърнат сделката ( твой бивш съгражданин, един от най-добрите ви механици ми е близък приятел и знам много Разградски истории ). Просто бъди по-нагъл при джамбазите. И цвета и мириса на хартийките ги "превъзбужда" бързо. Имай предвид , че всеки автомобил, който продават им струва доста кинти месечно и понякога като им се закучи са готови да го махнат само да не плащат и да се оскъпява ( наем за мястото, редовно миене,обезценяване и т.н.... ). Бъдете по-нагли и вие като джамбазите. Те са подготвени и за това.
                        висете отпуснато

                        Коментар


                        • #72
                          От: Цените на употребявани коли у нас

                          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                          ...колега, малко си попресолил... не знам как е при тебе, ама в провинцията ( на юг) си има и бели хора, и бели гаражи, и бяло обслужване... и бели коли...
                          ...не са само Ахмед, Янек, Димата или... Милорад...
                          Да, това определено е така и я има тази тенденция. Колкото е по-голямо населеното място, толкова повече се наблюдава тенденцията, която аз посочих (с тъмнокожи продавачи). И обратното- ако се засилиш по селца и паланки, по-малки райони и конгломерати и т.н. става точно обратното- там са си почти 99% германски автокъщи с германски personal. И аз (предполагам и ти), като живеещи в Германия имаме и времето и възможността да търсим и обикаляме по такива закътани места, ако сме решили да си купуваме коли. Което направих и аз, когато си купувах Хондата. Намерих представителство на Хонда със автосалон и фирмен сервиз с изцяло немски personal (това не ми е било основния критерии). Ама се намираше в някво измислено село с популация 4-500 човека по средата на нищото. Да, ама това е за нас. Когато хора от БГ тръгнат за коли те ходят по големите градове и зборища с много автокъщи, където могат да намерят нещо евтино и изгодно и където това евтино и изгодно го има в повече. А това не е определено където съм ходил аз или ти предполагам. Тaкаче в повечето случаи се насаждат именно на тъмнозелените.

                          И в Нюрнберг има читави автокъщи. Ама като заведа познат, който иска да гледа коли и той като види цените бяга с 300km/h и иска да го водя, където са евтините. А там се сещаш какво е и кой е.


                          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                          ама и бели цени... и бял контрол... и бели глоби... и т.н.
                          и Ханс - много добре знае, откъде да си купува кола, и откъде не... и къде и кой, и как да му я поддържа...
                          Знае таратанци. Ханс просто има достатъчно пари и не се замисля като му говорят приказки от 1001 нощ. Ханс в стандартния случаи е технически неграмотен (отнсосно колите), разбира перфектно само това което прави и работи, а всичко извън тая област му е тъмна Индия. И като отиде в сервиза само кима с глава и накрая плаща като поп за глупости.

                          И за да не съм голословен няколко примера с колеги и познати:
                          1 Пример- ударена задна врата на служебен Форд (лека кола). Удара разбирай одраскване с вдлъбнатина дълга около 15 см. Ремонт не се предвижда, сменят директно вратата. Чакане 3 седмици за нова врата, цена на смяната с труда 3200 евро. Дали пък не е платинена врата?

                          2 Пример- колега отива в сервиза за смяна на гуми и масло. Частната му кола. Според фирмения сервиз моторното масло трябвало да е точно такова и такова, на тая марка (х2 цена cпрямо нормално моторно масло) а гумите според производителя трябвало да са еди коя си марка, това било оптималното за модела. И той балъка вярва и го прави както му казват. А: цялата манипулация му струва х2 спрямо, ако му го бяха направили в нормален, а не фирмения сервиз. Б: ако сложа Castrol със вискозитет, които дава производителя, вместо маслото което те казват- кво, двигателя ще ми гръмне ли? Ако вместо гуми Continental с определения размер, сложа Pirreli със същи размер, колата ще спре да върви ли?

                          3 Пример: Счупено огледало на служебен камион. Смяна с ремонт 980 евро в фирмен сервиз. Разрових от любопитcтво по разни сайтове- огледалото може да се намери между 200-300 евро, сменя се за 20 минути с отверка.

                          4 Пример: личното BMW на колежка (2 годишно на 38000км), още в гаранция. След 2 седмичен престой в сервиза установиха повреда, която не влизала в гаранцията. Ама от куланц, ремонта вместо 1900 евро, ще струвал "само" 990 евро. Жената беше много щаслива...
                          Цитат от частен разгово между мен и сервизен работник от фирмен сервиз: "Оборота го правим от незнанието и не разбирнето на хората".

                          Да продължавам ли?
                          Последно редактирано от Dagobar; 01-08-14, 12:11.
                          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Цените на употребявани коли у нас

                            Както се изрази един джамбазин при моята обиколка на автокъщите, в тоя момент " за пари кеш сваляме и гащите" образно казано.Всички са се набутали с много коли, а пазара се сви и продажбите са символични, градушката допълнителен фактор в София и така, сега е момента за покупка на кола, като условията в известна степен да диктува купувача!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Цените на употребявани коли у нас

                              Понеже темата, малко или много , започна да се припокрива с една друга тема, бих искал и тук да кажа това, което казах там:
                              Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                              И аз това се чудех ... тия европейци в колите си ли спят?!Девет години наблюдавах колите на ... да кажем средно-статистическия англичанин.
                              Ми повечето от тях минават между 5 и 10К мили на година. Тези с под 10-годишни коли, с навъртяни над 150К мили, мога да ги преброя на пръстите на двете си ръце. Повечето от тях бяха таксита. Не знам ... районът, където живея ли е такъв, или хората, каращи по много не посещават малки сервизи, като "моя"?!


                              Иначе, аз за последните 2г. имам към 60000 км на моето CR-V + 30000 км на колите на съпругата ми.


                              Преди години имах разговор с англичанин на тема купуване на кола втора употреба.
                              Той каза така - аз, обикновено, си купувам 3-5 годишна кола, от марка, която държи цена на пазара за употребявани коли. На година минавам не повече от 3000 мили. Ако намеря кола с малко мили, ОК. Обаче, ако 5-годишната кола, която съм харесал е, да кажем на 120000 мили, изобщо не ме притеснява, защото, след 5г., моята вече 10-годишна кола ще е максимум на 135000 мили, което е нормално за 10-годишна кола. И понеже колата е от продаваема марка, ще мога да я продам с минимална, до нулева загуба.
                              п.п. Примерите на Dagobar са на 100% валидни и за Англия. Идва клиент със счупено стъкло на странично огледало. Клиентът си е купил ново стъкло и иска само да го сменим. Смяната е максимум 5 минути с голи ръце. Обаче ... шефът вика - знам, че можеш да го смениш на паркинга отвън, но клиентът реши да изчака в офиса, докато свършим. Значи ... вкарай колата на рампата, и я изкарай поне след 45 минути, за да мога да го таксувам за 1 час работа
                              Последно редактирано от krasi-mir; 01-08-14, 12:59.
                              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                              Коментар


                              • #75
                                От: Цените на употребявани коли у нас

                                Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                                Сорри, ама опита ти въобще не съвпада с реалността към момента. Може пък и да си леко карък де ( не го казвам с лошо) . Може и да не се пазариш добре..... Особено сега след бруталната градушка ( говоря за София). Поредния ни "хит" е - свалихме за приятел 900 лева от кола за 2900 лева на Горубляне, че пък и я закараха с техен автовоз до КАТ. За един туарег пък ни свалиха 2700 лева преди няколко месеца ( цената му беше 18 хил). Иначе си спомням и случай на твой съграждани, полицаи прпътували целия път до Дупница да направят бартер как не им се включи повече от 3 та на 5 степенна автоматична кутия.... Ама успяха с "убеждение" да обърнат сделката ( твой бивш съгражданин, един от най-добрите ви механици ми е близък приятел и знам много Разградски истории ). Просто бъди по-нагъл при джамбазите. И цвета и мириса на хартийките ги "превъзбужда" бързо. Имай предвид , че всеки автомобил, който продават им струва доста кинти месечно и понякога като им се закучи са готови да го махнат само да не плащат и да се оскъпява ( наем за мястото, редовно миене,обезценяване и т.н.... ). Бъдете по-нагли и вие като джамбазите. Те са подготвени и за това.
                                Не знам как е по автосалоните, но преди година продавах 5-годишна кола купена нова от мен на по-малко от 100000 км. със сервизна книжка и без никакви забележки за 5999лв. Отпратих трима тарикати дошли уж отдалеко и хвърлящи ми на капака "кеш" 4000 лв. След седмица дойдоха едни много готини хора, харесаха я и броиха 5900лв, а аз им дадох 4 нови зимни гуми и някои други консумативи като подарък. Така че който търси хубава кола и очаква огромни отстъпки най-вероятно ще се разочарова. За да сваля 2-3000лв или трябва да съм надул много цената, или колата да е "лимонка".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X