Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цените на употребявани коли у нас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Цените на употребявани коли у нас

    Яро, наблюденията ми за раздвижване на пазара са за сравнително нови коли (около или под 3 год). Като ценови диапазон - 10-12 хил. лв.
    Георги Гатев

    Коментар


    • #17
      От: Цените на употребявани коли у нас

      Има и още нещо.... Напоследък ми се случи да купуваме няколко коли за приятели и аз като най-нагъл (и бивш джамбазин от началото на 90 тте ) се изявявах като преговарящ. Кеша е във състояние да направи чудеса в момента. Имахме 3 случая на смъкване на цени с над 30 % и един много брутален с почти 50 % (при последния ставаше дума все пак и за по ниска сума - 3000 лв). Това разбира се по автокъщи и джамбази с няколко десетки коли. Наскоро мой близък приятел от времената на Солни Пазар ми се обади и вика "ела моля ти се и си избери каквато и да е кола от мойте за 3500 лева че имам да правя вноски по кредит и искам да дам кола "без пари" поне на познат" същия нямаше продажби от над 4 месеца.... Та съжалявам за несвързаните ми писаници, но съм на мнение, че при добро търсене и пазарене/притискане на продавача в момента оттук могат да се купят доста изгодно коли. Не говорим за възможността да се отиде в доверен сервиз и да се разгледа колата подробно.... Според мен в момента да се купи кола от Германия например е оправдано да е само във много високия ценови клас и да е рядка у нас..... Сорри че звучи лошо и нагло, но у нас е пълно с хора които са си надскочили чергата и сега се пробват всячески да я позакърпят да не се издъни и са притиснати в ъгъла.... Е защо да не се възползваме/отмъстим , че ни вкараха в "кризата".... Същото е и при недвижимите имоти в момента ако щете .
      Така че оптимизъм..... А че има джамбази товарещи цените и пробващи какво ли не пазара ще си ги "научи" и тях.... Мой близък вчера купи 3 коли седели години от такъв джамбазин на безценица и ги разглоби за части .... Каза ми че било честа практика в последно време да му изпадат по-изгодни сделки със цели коли оттук отколкото да вкарва скрапнати части отвън. Та за всичко си има "майстор".
      висете отпуснато

      Коментар


      • #18
        От: Цените на употребявани коли у нас

        Цените са различни в различните градове...едни са в големите, други в малките, едни са от борси , други са от частни лица...
        Като цяло цените тук са относителни...и зависят от ситуацията, от хората, от мястото дори...та за това има аномалии..
        Ясно е , че пазар на коли няма, нито на стари , нито на нови...за вторите , ги крепят поръчки на институции и корупционни комисионни...
        Лизингите отлагаха мъртвата точка от години, но и там трябва да се плаща...
        Хубавите коли са малко, и трудно се намират...Морето от залежала скрап от години рядко предлага нещо сносно и изгодно...
        Трудното идва...по високи данъци , евро застраховки с цени като там, нарастващи цени на сервизите...високи цени на горива, такси за паркинги...
        Последният хит беше с десните волани, но и той отмина...Просто хората нямат пари, няма и нови млади хора с нужда от коли....и възможности да я имат..
        Сега има ниша за изкупуване на скрапирани возила...
        Давам жокер....желязото е 40ст за кг., а цветното много по-скъпо....така че аз там виждам бъдещето..
        По селата и градчетата има хиляди бедни , болни и нуждаещи се хора..с ненужни возила...
        СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

        Коментар


        • #19
          От: Цените на употребявани коли у нас

          Печен ,не ми се мисли, ако дойде това време.Те и сега едвам стигат до лекари.

          Коментар


          • #20
            От: Цените на употребявани коли у нас

            Аз съм си потенциален клиент на автокъщите. Смятам за конщунство покупката на автомобил над 20К. Не става дума за джипките, когато е за кеф и хоби, парата няма значение, но за ежедневен автомобил не виждам нуждата от скъп автомобил, освен за престиж. Мойто ренде, съм го купил за 10К, 5 години по-късно все още има всички удобства на в пъти по-скъпи коли. Да не говорим, че возията му е по-добра от на не малка част от тях. А това, че незнам си коя кола била уникално устойчива в бързи завои...познайте колко пъти ми се е наложило да карам бързо в завои, в последните 10г. Виж бавничко в града ми се налага всеки божи ден.Като го сменя, пак ще си купя в този ценови диапазон(около15К). Нова от магазина, с достатъчен за мен комфорт и размери, ще е в най-добрия случай 40К, след една година цената ще е на 1/2. Значи какво остана, ако имам късмет попадам на кола от човек, ако не, пак стигам до авто къщите.

            Коментар


            • #21
              От: Цените на употребявани коли у нас

              Мои познати си купуват леки автомобили втора ръка от Германия и им излиза определено по-евтино оттук.Говорим обаче за коли от 2 до 5 годишни,не по-стари!
              Ако обаче иде реч за истинска стара жипка,която е запазена и добре гледана мисля,че в наше село са по-евтини,отколкото в Европа-та.Като зяпах преди и се ослушвах за такЪва в Италия и Германия бяха определено по-скъпи!В Швейцария не знам,а Австрия я изключих още в началото,щото щеше гарантирано да е пълен гнилоч!Как стои въпроса с по-новите модели жипки у нас и навън не знам,но ме гонят един-двама мераклии да купуват добичето и ще започна да се пуля пак в нет-а и тази тема току-виж станала доста актуална за мен!
              Последно редактирано от mbenz; 02-09-10, 13:43. Причина: допълнение
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #22
                От: Цените на употребявани коли у нас

                Незнам защо някои хора казват на черното бяло, да се говори, че рено, пежо, ситроен и подобни корейски боклуци са със същите удобства като колите от по - горният клас ( в пъти по - скъпи ) е просто смешно, да не говорим пък за возията, каквато при изброените просто липсва, качество на изработката, БЕЗОПАСТНОСТ и т.н. Ами пежо 307, което се продава за около 30 и кусур хилядарки пристига в официалният вносител на пежо за 6000 Е с всички включени мита, такси, ддс и т.н., за какво качество говорим въобще, за каква возия. Защо е тая злоба и завист на повечето хора просто незнам, изтъква се само своето като най - доброто и най, най. Ами аз като видя някой с някоя хувава кола, си казвам ей тая кола е хубава, комфортна, удобна, безопастна, не си викам абе тая кочина е много стабилна в завоите, ама не мен не ми трябва щото не карам бързо, та щото на мен не ми трябва не струва. Пък ако се наложи да карам веднъж бързо в завоите с моята и не съм се пребил почвам да гледам " оная " лошата.
                А пък твърдението, че собствениците на скъпи коли на кредит са предизвикали кризата е съпоставимо само с финансовата мисъл на премиера, че " борбата с престъпността е най - добрата мярка срещу икономическата криза. Ама нищо дайте сега да отмъщаваме на всички дето са имат хубави коли, щото ние не можем да имаме, ама можем да злобеем само.
                Отностно цените. В момента 95 % от колите, които се продават в България са пълна скръб, читави коли няма, собствениците на хубави коли ги изтеглиха от пазара, или ако някой се реши да продава такава я продава на тройна цена от пазарната. Пак един пример: гледам в мобилето една S - класа за 20 000 лв. Кво ли си викат хората, чукнах сега кюравото, ама таблото и не свети на снимките, изгоряло е - и оп ето ти един 3000 лв, ама на снимките е паднала като патица - и оп ето ти още едни 10 000 за амортесьори, ама на снимките и гуми те са като тия от формула едно - и оп ето ти още едни 3000 за гуми, и това само от снимките, а на живо. Всички тия избушлящи, които се продават в Горубляне и Дупница за по 5 - 7000 лв са пълни щайги от Италия, закупени по 300 - 400 Е парчето. А някои хора все още си мислят, че има 10 годишна кола на 110 000 км

                Коментар


                • #23
                  От: Цените на употребявани коли у нас

                  Първоначално публикуван от broker111 Преглед на мнение
                  Незнам защо някои хора казват на черното бяло, да се говори, че рено, пежо, ситроен и подобни корейски боклуци са със същите удобства като колите от по - горният клас ( в пъти по - скъпи ) е просто смешно, да не говорим пък за возията, каквато при изброените просто липсва, качество на изработката, БЕЗОПАСТНОСТ и т.н. Ами пежо 307, което се продава за около 30 и кусур хилядарки пристига в официалният вносител на пежо за 6000 Е с всички включени мита, такси, ддс и т.н., за какво качество говорим въобще, за каква возия. Защо е тая злоба и завист на повечето хора просто незнам, изтъква се само своето като най - доброто и най, най. Ами аз като видя някой с някоя хувава кола, си казвам ей тая кола е хубава, комфортна, удобна, безопастна, не си викам абе тая кочина е много стабилна в завоите, ама не мен не ми трябва щото не карам бързо, та щото на мен не ми трябва не струва. Пък ако се наложи да карам веднъж бързо в завоите с моята и не съм се пребил почвам да гледам " оная " лошата.
                  А пък твърдението, че собствениците на скъпи коли на кредит са предизвикали кризата е съпоставимо само с финансовата мисъл на премиера, че " борбата с престъпността е най - добрата мярка срещу икономическата криза. Ама нищо дайте сега да отмъщаваме на всички дето са имат хубави коли, щото ние не можем да имаме, ама можем да злобеем само.
                  Отностно цените. В момента 95 % от колите, които се продават в България са пълна скръб, читави коли няма, собствениците на хубави коли ги изтеглиха от пазара, или ако някой се реши да продава такава я продава на тройна цена от пазарната. Пак един пример: гледам в мобилето една S - класа за 20 000 лв. Кво ли си викат хората, чукнах сега кюравото, ама таблото и не свети на снимките, изгоряло е - и оп ето ти един 3000 лв, ама на снимките е паднала като патица - и оп ето ти още едни 10 000 за амортесьори, ама на снимките и гуми те са като тия от формула едно - и оп ето ти още едни 3000 за гуми, и това само от снимките, а на живо. Всички тия избушлящи, които се продават в Горубляне и Дупница за по 5 - 7000 лв са пълни щайги от Италия, закупени по 300 - 400 Е парчето. А някои хора все още си мислят, че има 10 годишна кола на 110 000 км
                  Абсолютно вярно. Проблема като че ли идва от изобщо ниската потребителска култура в БГ - хората гледат да е лъскава и колкото се може по-нова година. А една кола и на 15, че и на 20 години като е подържана истински и от мераклия човек, като е карана кротко, а не хайдушки, винаги ще е по-добра от едно лъскаво лайно на 3 години, на което му е взето здравето.
                  Има и нещо друго , щом караш по-стара кола значи си прошляк, ако телефона ти е на повече от 6 месеца значи си втора ръка човек, ако дънките ти не са купени за поне 100 евро от Сити Център - абе ти изобщо си пълен боклук!
                  Народопсихологията. Това е.
                  А? Караш 10 годишна кола? Ами ти си утрепка, туй-то.
                  Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                  Само DIESEL !!!

                  Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Цените на употребявани коли у нас

                    Мда "отмъщение" беше в кръга на шегата. А явно има хора които само търсят конфликти по форумите и се изживяват като капацитети и даващи оценки на кой можел и кой не можел да си позволи... И кой викал на черното бяло и кой злобеел.
                    Господин "брокер" (явно нямате и смелостта да си кажете истинското име) този форум се е изградил през годините от хора със близки интереси и в по-голямата си част от приятели. Тук си имаме уважение и не характеризираме никой и не даваме определения за кой какво можел/злобеел и т.н.... Тук си вярваме и дискутираме и дори да прерасне в по-ожесточен спора понякога запазваме уважение към потребителите. Може би се афектирам леко защото четох една стара тема за недвижимите имоти където също си позволявахте да обиждате и характеризирате потребителите.
                    Но моля Ви не нападайте навсякъде със "компетентното" си мнение. Не мисля,че точно този (твърдя най-отговорно) най-доказал се и запазил чистотата си форум е място за изява на "брокери" търсещи "спорове" (да не кажа конфликти) е най-подходящото място.
                    Та кой казва на черното бяло и т.н.. не е тема на тези постинги. Просто всеки споделя видяното и изживяното от него. Всеки си има собствена кула откъдето гледа действителността. Та не смятам за необходимо да окачествявме другите.... Най-добре е май първо да си изчистим нашия двор.....
                    Съжалявам за явно спамерския ми пост. Просто не ми е приятно навсякъде да се намират хора които да се пробват да насадят конфликти......
                    И пак се извинявам за излишния ми пост на Модераторите и другите потребители.
                    Но хайде да бъдем приятели. Врагове си имаме достатъчно.
                    висете отпуснато

                    Коментар


                    • #25
                      От: Цените на употребявани коли у нас

                      Първоначално публикуван от broker111
                      . А някои хора все още си мислят, че има 10 годишна кола на 110 000 км
                      Защо да няма колега веднага давам пример:
                      На бащата жигулата (1200s) колата е била само наша закупена е февруари 1988г не се кара от 2 години километража в момента сочи около 130 000(ако желаеш ще го снимам и ще го приложа); моят автомобил кара се ежедневно годишен пробег около 10 - 11 000 км.
                      Сигурно има и още колеги които могат да дадат такива примери.
                      Лек и приятен ден на всички.
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • #26
                        От: Цените на употребявани коли у нас

                        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                        Защо да няма колега веднага давам пример:
                        На бащата жигулата (1200s) колата е била само наша закупена е февруари 1988г не се кара от 2 години километража в момента сочи около 130 000(ако желаеш ще го снимам и ще го приложа); моят автомобил кара се ежедневно годишен пробег около 10 - 11 000 км.
                        Сигурно има и още колеги които могат да дадат такива примери.
                        Лек и приятен ден на всички.
                        Явно е имал предвид за километрите на колите втора ръка които идват от западна Европа , там средно си въртят по 20 000 -30 000 минимум на година а тук няма над 150 000 по автосалоните а и като ги погледнеш отвътре изхабено отвсякъде,имам чуството ,че хората тук искат да бъдат излъгани за километрите и историята на колата .Имам наблъдение на tdi kite в Англия ами то под 200 000 мили е късмет да намериш а съм засичал и пасат на 350 000 мили .
                        ps говорим за около 10 годишни коли
                        Последно редактирано от tododad; 02-09-10, 20:26.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Цените на употребявани коли у нас

                          Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                          ...
                          Има и нещо друго , щом караш по-стара кола значи си прошляк, ако телефона ти е на повече от 6 месеца значи си втора ръка човек, ако дънките ти не са купени за поне 100 евро от Сити Център - абе ти изобщо си пълен боклук!
                          Народопсихологията. Това е.
                          А? Караш 10 годишна кола? Ами ти си утрепка, туй-то.
                          Аз пък пет пари не давам кво си мислят тия за мен. Да си слушат чалгията и да си хвалят един на друг ризките от по 200 лева! Много са ми интересни с перченето. Вътрешно е убеден, че е нещо в моите очи.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Цените на употребявани коли у нас

                            Едно време от Розенхайм / на 60 километра от Мюнхен / си взехме един Нисан Микра на 38 000 километра сьс сервизните книжки и оригиналните гуми на колата която беше произведена 88,това става преди 7 години.Купен за 350 евро,продаден за 400 в Испания с новите гуми,нов ангренаж и малко инструменти.

                            Може ли да има кола на 15 години на никакви мили?Ми може,но изглежда сьвсем по-различно от това на пазара,не е среден клас дизел който се купува за каране,а е малка кифла дето ходят на пазар с нея.Ще го купя ли такова ново??Ми НЕ,аз толкова пари нямам,то това ново струва 16 000$ тук или 10 над моята кола и с моето каране за да му наваксам 10 000$ от разлика в бензина трябва да го карам 10-11 години,подрьжка не слагам.Е за това карам коли на по 10-15,че и 20 години и слабо ме интересуват льскави сапунерки за една шапка пари,аз толкова нямам и не ми дреме за какво ме мислят.

                            Вчера леко ми се наложи леко да притегна един лек лагер на предната главина на единия,че леко е на около 300 000 километра и леко ми носеше предницата.Като ми извади леката сапунерка 300 000 километра без особенни проблеми и като почнат да я продават за по 5 ще се замисля дали да си взема,до тогава..................10-15 годишни танкове за да не се занимавам дребни глупости.


                            И като цяло като гледам кое и как вьрви в Бьлгария и като знам какви коли и на колко са в Испания,Италия,Германия...............е правилно,че старите са по-евтини от тия в Германия примерно,но нова до 2-3 години си заслужава да се купи от вьн.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #29
                              От: Цените на употребявани коли у нас

                              Напълно съгласен с последното. Аз си имам една мечта през последните 2-3 години... Да си намеря запазена 123 ка 2.3 бензин комби пък който както иска да ме приема . Ама добрите и запазени екземпляри си държат цена и навън..... А у нас така си и останаха недооценени и са редки екземпляри. Може би ги хвана "овчата" ни мисъл "морално остарели".... За жалост. То всъщност и пазара ни май е на 95 % отражение на "Вуте си зел такава трее и я да земем" па ако ще да маже лютеница вкъщи и цел живот да изплаща лихви по заеми. За задължителните поддръжки във лизинговите сервизи да говорим ли..... Та обобщено за мен пазара у нас си е отражение на търсенето- хората са готови да се набутват с какво ли не и някой веднага е готов да ги "обслужи". Да давам ли пример със колко неуки хора се подвизават и във обявите дори - вземете-обяви за джипки със фрази от сорта "блокаж" (имат впредвид бавните или хъбовете даже идея си нямам ). Та какво да очакваме и от джамбази които и идея си нямат какво е автомобил освен "компетентно" да погледнат стъклата и етикетите по коланите и да се произнесат за годината и т.н.... за колата. Или основното да е "широката лайстна" вместо издъхналия мотор. Примери хиляди и сигурно всеки се е сблъсквал с тях...... Но разбира се се намират и прекрасни и расови и много запазени машини на много добри/по-ниски отнавън цени. Може би е въпрос на повечко труд и късмет да се открият. Та успех на който се е заел със тази задача. Стискаме палци и вярвайте,че някъде там вашта си кола ви чака .
                              висете отпуснато

                              Коментар


                              • #30
                                От: Цените на употребявани коли у нас

                                Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                                Аз пък пет пари не давам кво си мислят тия за мен. Да си слушат чалгията и да си хвалят един на друг ризките от по 200 лева! Много са ми интересни с перченето. Вътрешно е убеден, че е нещо в моите очи.
                                Братче, аз карам W124 300D, истински трактор. И ми е кеф, ама кеф! Обичам го и не ща и да чуя за друго! Само да ти кажа, че 9/10 от колите, които съм депанирал са все едни такива лъскави на по 4-5 години, пък за другото незнам.
                                Подкрепям напълно мнението ти.
                                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                                Само DIESEL !!!

                                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X