Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на седан до 15000 лева след 2003 година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на седан до 15000 лева след 2003 година

    Понеже ценя на мнението на доста от участниците в тоя форум ми е интересно какво мислите по следния въпрос:

    Какъв седан или хечбек с форма на седан бихте избрали до 15000 лева, година след 2003, без изискване за 4х4, със следните задължителни екстри:

    - ЕСП
    - Климатик или климатроник
    - Круз контрол
    - Двигател от 1.8 бензин до 2.5 дизел
    - Минимум 4/5 звезди на EuroNcap и 4 еърбега

    И със следните изисквания подредени низходящо по приоритети:
    - Надежден
    - Достъпен за поддръжка
    - Тих, ще се ползва изключително за извънградско
    - Стабилно и комфортно, особено що се отнася до седалките

    В момента съм се спрял на:
    1. Мазда 6 - 1.8 бензин
    2. Акорд - 2.2 дизел
    3. Ауди - 2.0 ТFS, нещо прекалено много хора плюят помпа-дюзата

    Какви други седани/хечбек според вас си заслужават едни дълго спестявани 15000 лева?
    Vitara 2.0 V6
    Honda CRV (Gen 1)
    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
    ВАЗ 2131

  • #2
    До: Избор на седан до 15000 лева след 2003 година

    Можеш да погледнеш и Citroen C5 (2.0 HDI 16V след 2005г с новия фейс) и Peugeot 607 - за тия пари има доста добри екземпляри.
    Моят личен избор би бил Алфа 159, но там парите са повечко.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #3
      До: Избор на седан до 15000 лева след 2003 година

      Аз бих се спрял на японски автомобил,заради надеждността.Иначе Ауди от изброените има най-голям лукс и качество на интерьора.
      Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

      Коментар


      • #4
        До: Избор на седан до 15000 лева след 2003 година

        За мен правилният избор е Мазда 6. Здрава японска кола.

        Коментар


        • #5
          До: Избор на седан до 15000 лева след 2003 година

          Аз имам Пасат 2004 година.1,9 TDI 131 kc,6 скорости.Много съм доволен от него.Карам го около 2 години.Добро ускуорение,сравнително нисък разход.На моя му липсва само автопилота.Задължително се качи да пробваш един такъв.

          Коментар


          • #6
            До: Избор на седан до 15000 лева след 2003 година

            За тея пари трудно ще се намери нещо читаво от изброените три марки и модели.
            Аз бих предложил Шкода Октавия с двигател 1,8 или 1,8 Т - бензинови 20 V, втория е с турбо, щом не искаш TDI - PD, но октавията е на базата на голф 4 и е с късо междуосие, освен това е доста огризана откъм екстри, но това не се отнася за моделите продавани на германския пазар. Смятам и че ще се събереш в бюджета.
            Не бързай ако искаш да стигнеш
            __________________________________
            Discovery II TD5 10P

            Коментар


            • #7
              До: Избор на седан до 15000 лева след 2003 година

              Бих се насочил към максимално разпространен модел с доста части в наличност за България.
              Японските автомобили смятам че са по надеждни но подръжката им е малко по сложна, не само от страна на консумативи.
              За мен определящия фактор за марката е удобния свестен сервиз, и нямам в предвид представителствата. Помисли първо къде й най вече кой ще ти пипа по колата преди да избереш марка.
              Части и подръжка за VW-Group се намира май най селсно у нас.

              Пассата с 131кс-6ск ръчни дизел е варианта без реален минус. 2.0 TDI и 2.0TSI мисля че по добре да ги избегнеш, дизела харчи масло от 0км а бензина има смешно висок разход.

              Според мен това е най добрия среден вариант с много богат избор от към броя на предлагащите се автомобили. Можеш да избереш 4х4 или и автомат. Карах 2.5TDI автоматик от 150.000км до 230.000км и съм много доволен. Разхода е много приличен, но подръжката му е двойно по скъпа.
              Успех!

              Поздрави!

              Коментар


              • #8
                До: Избор на седан до 15000 лева след 2003 година

                Някой има ли впечатления първа ръка за Рено Лагуна 1.9 дизел?
                Vitara 2.0 V6
                Honda CRV (Gen 1)
                Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                ВАЗ 2131

                Коментар


                • #9
                  До: Избор на седан до 15000 лева след 2003 година

                  Стандартните за марката многобройни проблеми с електрониката.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Избор на седан до 15000 лева след 2003 година

                    Купи си японска кола с ясна история, за да си нямаш ядове. А и има и куци японски модели, не всички са чудесни.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Избор на седан до 15000 лева след 2003 година

                      За Лагуната мога да ти кажа, че има страхотен двигател (динамичен и мн. икономичен), незнам да има някъкви трнденционални проблеми с електрониката, е малко е по слаба ходовата част, но пък имаш перфектна возия. Като говорим за ходова част не мисли, че ще получиш здравина с Ауди (тези носачи ....).
                      За мен по добрия избор от Лагуната (естественно и по скъп) е японският автомобил. Замисли се също за Toyota Avensis 2.0 D4D
                      Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

                      Коментар


                      • #12
                        До: Избор на седан до 15000 лева след 2003 година

                        Стига да не се чупи.А то все някога се случва.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Избор на седан до 15000 лева след 2003 година

                          Нов съм в форума,но ако може да предложа...Може да прегледате и Волво S40 след 2001година(тогава правят фейс лифт и модела е до 2004)
                          имат 1.9 комън рейл мотор с 115 конски сили и доста въртящ момент..естествено колата е икономична и лично според мен е много удобна...води се среден клас ,но е по широка от А4 по мои наблюдения...
                          За спецефични проблеми при този тип двигатели не мога да коментирам ,но като цяло купето е здраво,има всички екстри които желаеш(само за автопилот нз)Окачването е сравнително евтино и здраво...Независимо отпред и отдзад(то за отпред се подразбира де ).Има еърбеци отпред и Системата на волво "сипс" което представлява странични еърбеци които са за страничен удар и казват ,че са доста ефикасни(дано никой никога не ги ползва!)
                          ето и линк с колата
                          http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/13209.html
                          и цената е по-малка от посочената...И понеже спомена ,че са трудно събрани предполагам спестяването на част от тях е +
                          това е моето предложение...Не твърдя ,че е най-доброто или ,че е правилния избор просто давам пример и се опитвам да ви запозная донякаде...
                          Аз карам волво В40 ,но с друг двигател...Не съм забелязвал някакви особени спесифики по колата...Обикновенно имат проблемс копчета на задните ел.стъкла...(работят ,но само от предните команди)
                          и задните им пружини поумекват...
                          Поздрави!
                          Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                          Коментар


                          • #14
                            До: Избор на седан до 15000 лева след 2003 година

                            Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                            Някой има ли впечатления първа ръка за Рено Лагуна 1.9 дизел?
                            Аз, но някъде съм писал: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...8&postcount=48

                            Освен това и баща ми все още има такава.
                            Проблеми с ключ карта, спукан кулър, турбото е консуматив за 150 000 км. грешки по двг. повреден модул навигация, прекъсвания в отоплението на предното стъкло и мн. други.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Избор на седан до 15000 лева след 2003 година

                              Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                              Някой има ли впечатления първа ръка за Рено Лагуна 1.9 дизел?
                              Моите не са от първа ръка, но имам близък приятел с такава и искам да ги споделя:

                              Върви много, гори малко (от 5/100 извън градско до 7-8 градско според стила на каране). Повечето са със 6 скорости. Комфортна е и с много, много екстри. Цените на поддръжка са приемливи в предвид годината на производство и класа и. Части има навсякъде. Има няколко официални представителя и съответно няколко официални сервиза, като поне за два от тях се чуват сравнително добри думи.

                              Това е един от най-сигурните автомобили в класа си и първият получил 5 звезди от EuroNCAP.

                              Има естествено и лоши страни:

                              Както всеки съвременен форсиран турбодизел и тук турбината не изкарва повече от 150-200 000 км. Струва към 1400-1500 лв. Многото екстри са предпоставка за много дефекти по тях. Колата поевтинява по-бързо от едно Ауди А4 или някоя японка от същия клас, но от друга страна е по-малко харесвана от автокрадците.

                              За 14-15 000 лв можеш да вземеш Лагуна 2 след 2004 г., т.е. с новия фейс, при която много от проблемите са отстранени

                              От друга страна за тези пари имаш доста голям избор и най-доброто което можеш да направиш е да се качиш във колкото може повече автомобили и сам да си харесаж кой от тях ти пасва най-добре
                              Последно редактирано от bullet_pk; 18-12-09, 08:17.
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X